Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ja już sflashowałem na P38 i zmian w biosie nie widzę. Co do dual boota to przy zmianie timignów i mnożnika ramu na pewno nie występuje.

 

Po wyłączeniu zasilacza nadal jest dual boot.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kipps:

 

to co Fox LiveUpdate pokazuje jako "release date" to jest faktycznie data kompilacji biosu (powinni to zmienic na "compilation date"). Data wydania jest zawsze pozniejsza o ok. tydzien lub wiecej, bo przeciez nie umieszczaja biosu na www zaraz po kompilacji, tylko (przynajmniej w teorii ;)) musza go najpierw przetestowac, co zabiera troche czasu.

 

ps nie jest to przemianowany P37 - P37 mial date kompilacji 5 marca, a na www trafil 12 marca. Z kolei P38 ma wlasnie date kompilacji 19 marca, a wydany publicznie zostal dzisiaj.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na tym screenie (biosie) nie zgadza się "release date" bo na stronie foxa data jest 1.04.2008. Czyżby poprostu stary p37 nazwali jako p38 bez poprawekii wydali na prymaaprylis???

Bo dzisiaj jest 1.04 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo:

 

w tym rzecz, ze opisom foxa w tych changelogach nie mozna wierzyc (tzn. zawsze wspominaja tylko 1 rzecz, mimo, ze wiemy, ze zmienili/poprawili cos jeszcze - po prostu nie wspominaja o tym - prawdopodobnie z lenistwa/checi unikniecia wiekszego obciachu etc)

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Foxconna w sprawie regulacji SYS_FANa oraz zapytałem czemu w w programach diagnostycznych itp, pokazywana jest prędkość jednego FANA oto odpowiedź:

 

Dear Piotr,

 

Thanks for supporting Foxconn products.

 

1. the motherboard does not support the regulation function for sysfan due to the hardware circuit limitation, pls know about it.

 

2. since Foxone utility applies to many motherboards in which there may not be so many 3-pin fans like this motherboard, that is why only one 3pin fan speed is showed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)zapytałem czemu w w programach diagnostycznych itp, pokazywana jest prędkość jednego FANA(...)

2. since Foxone utility applies to many motherboards in which there may not be so many 3-pin fans like this motherboard, that is why only one 3pin fan speed is showed.

Osochodzi? :blink: Przecież pokazywane są 3 prędkości fanów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla statystyki: wczoraj ruszył kolejny Fox :-)

Foxconn P35A-S (fabryczny BIOS P32)

C2D E8200 (boxowy wiatrak)

Patriot 2x1GB (dokładnie model PDC22G6400LLK)

2x Barracuda ST3250410AS w RAID0 (strip: 32k)

Wszystko pędzone Corsairem CMPSU-620HX.

 

1. Wszystko po podczepieniu wstało - pamięci na defaultowych 1,8v bezproblemowo wstały, po podniesieniu do nominalnych 2,2v mają się (odpukać) świetnie.

2. Trochę zabawy było z SATA - dość "śmiesznie" są ponumerowane gniazdka w kontekście numeracji portów, na początku bardzo się upierał przy trybie IDE ale mu "przeszło" :wink:

3. Winda XP Pro (angielska) z driverem do Intel Matrix Storage zintegrowanym nLite'm zainstalowała się bez żadnych problemów i wydziwiań.

4. Sterowniki w zalecanej kolejności - zero problemów.

 

Ponieważ było już późno, więc reszta zabawy dziś wieczorem, w każdym razie bez żadnego OC (jedynie podbite napięcia dla Patriotów na nominalne 2.2v) wszystko grzecznie chodzi, HDTach pokazuje ok 150 średniego transferu dla RAIDu B-)

Edytowane przez Saszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osochodzi? :blink: Przecież pokazywane są 3 prędkości fanów...

nie wiem jak u ciebie, ale u mnie dla przykłady w everescie HWmonitor itd, pokazuje prędkość tylko jednego FANA ( mowa o tych 3 pinowych)

 

Saszka włącz w intel matrix storage cache on, zobaczysz wtedy transfer ;)

 

p.s może mi ktoś krótko opisać jak wstawić obraz ? bo w tej materii jestem słabiutki :)

Edytowane przez vincT_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s może mi ktoś krótko opisać jak wstawić obraz ? bo w tej materii jestem słabiutki :)

najprościej: Print Scrn -> Paint -> ImageVenue.com :P

 

A jak coś bardziej rozbudowanego to np SnagIt którego od dawna używam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post :wink:

 

...zainstalowałem wszystkie stery dołączone do płyty oraz te co były z grafiką i odpaliłem Test Drive Ulimited gierka śmigała bez przycięć itp. na full detalach ale po jakiś 10 min komp mi się zawiesił i potem gdy urchamiałem tę grę to zawieszał się coraz szybciej czy wie koś może co może być jeszcze tego przyczyną

Też mam ten problem i do tego jeszcze pojawiają sie frezy w czasie oglądania filmów, które były już omawiane na tym forum (sławetne "trrrr"), inne zjawisko zaobserwowałem grając w NFS:PS, były to sporadyczne trzaski (ok 1 na 2h) w głośnikach.

Niestety instalacja sterowników nie pomogła, co więcej mam wrażenie, że problemy te zaczęły pojawiać się dopiero od momentu kiedy zaktualizowałem sterowniki od zintegrowanej karty dźwiękowej (przez FOX LiveUpdate). Zabawa z ustawianiami wykrywania gniazd też nic nie dała.

Dodam tylko, że mam wyłączone indeksowanie i zainstalowany Kaspersky Internet Security 7 a Orthos może chodzić całą noc bez zająknięcia. Wcześniej grałem w Epizod 2 Half-Life'a, CoD'a 4, Crysisa, Quake'a IV, Prey'a, i podobne problemy nie występowały i nie występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczcie zitegrowany dzwiek w biosie (HDA na disable) i sprawdzcie czy bez dzwieku tez wam sie wiesza

W moim przypadku niestety wyłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej nic nie dało, komputer nadal się zawiesza podczas gier, aha ostatnio podczas próby (kolejnej) przeprowadzenia testu 3dmarkiem zierzyłem napięcie na wtyczce molex ale zwykłym uniwersalnym miernikiem i tak kiedy komputer jest włączony ale nic nie robi ( pulpit windows ) napięcie wynosi ok 12,04V natomiast kiedy 3dmark uruchomi animacje napięcie spada do 1,99-12,0V, czy może to oznaczać że za słaby jest zasilacz ???

Aha podczas testu 3dmarkiem animacja trwa najdłużej kilkanaście sekund i komp się zawiesza. Zrobiłem stres test procesora zarówno 3dmarkiem ( opcja testowania wydjaności tylko procka ) jak i everestem ( chodził na nim z 20 min pod pełnym obciążeniem i żadnej zawiechy a temperatura procka nie przekroczyła 51 C ). Przetestowałem również programem Memtest pamięć ( test trwał ok 7h ) i program nie wykrył żadnych błędów. Podobnie jak nie dało nic testowanie i przepinanie pojedyńczych kart pamięci i przepięcie grafiki na drugi sotl PCIE x16.

Bardzo proszę o rady i pomoc.

Edytowane przez kristof43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku niestety wyłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej nic nie dało, komputer nadal się zawiesza podczas gier, aha ostatnio podczas próby (kolejnej) przeprowadzenia testu 3dmarkiem zierzyłem napięcie na wtyczce molex ale zwykłym uniwersalnym miernikiem i tak kiedy komputer jest włączony ale nic nie robi ( pulpit windows ) napięcie wynosi ok 12,04V natomiast kiedy 3dmark uruchomi animacje napięcie spada do 1,99-12,0V, czy może to oznaczać że za słaby jest zasilacz ???

Aha podczas testu 3dmarkiem animacja trwa najdłużej kilkanaście sekund i komp się zawiesza. Zrobiłem stres test procesora zarówno 3dmarkiem ( opcja testowania wydjaności tylko procka ) jak i everestem ( chodził na nim z 20 min pod pełnym obciążeniem i żadnej zawiechy a temperatura procka nie przekroczyła 51 C ). Przetestowałem również programem Memtest pamięć ( test trwał ok 7h ) i program nie wykrył żadnych błędów. Podobnie jak nie dało nic testowanie i przepinanie pojedyńczych kart pamięci i przepięcie grafiki na drugi sotl PCIE x16.

Bardzo proszę o rady i pomoc.

komp jest po o/c?grafa podkręcona?jaka temp. karty graf.?napewno wszystko masz odpowiednio podłaczone do płyty,chodzi o zasilania

 

jaki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak co do podkręcania to nic jeszcze nie podkręcałem dopiero w poniedziałek złożyłem komputer i jak narazie próbuje ustabilizować jego pracę dopiero jak mi się to uda i wszystko przetestuję będę próbował podkręcać.

Co do zasilacza to jest to Chieftec 450W [GPS-450AA-101A] ma on jedna wtyczkę zasilania procesora 4pin natomiast na płycie jest wejście 8pin ale w instrukcji pisze że można śmiało podłączyć tylko 4pinowe. Wszystkie wtyczki zasilające ma podłączone nawet dodatkową do grafiki w kształcie molex na płycie głównej. co do ich podłączenia to sprawdzałem już to ze trzy razy i są wszystkie podociskane.

Aha temperatura grafiki dochodzi tak do 48 stopni więcej nie.

Edytowane przez kristof43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wtyczki zasilające ma podłączone nawet dodatkową do grafiki w kształcie molex na płycie głównej. co do ich podłączenia to sprawdzałem już to ze trzy razy i są wszystkie podociskane.

Zasilanie do grafiki dajesz przez tego molexa na płycie i jednocześnie przez gniazdko na karcie? Jeśli tak to odłącz molexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios nadal nie lubi wysoko kręcić procków z FSB 800 Mhz....(wrrrr)

Czy już ktoś próbował z prockiem na tej szynie i tej płycie "besel moda" ?

Niestety BSEL mod nie działa na tej płycie :cry: Próbowałem i nie wykrywało procka. Mozna tylko do biosa wejść. Próbowałem na biosach P29, P32, P35, P36. Może ktos spróbować na biosie P37 lub P38, bo ja już nie miałem serca malować ścieżki i po 10 minutach wymazywać, żeby wgrać kolejny bios. Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś 200->266 czy wyżej?

Czy jeszcze przy OC (jeszcze przed "besel modem") musiałeś zwiększać napięcia procka by FSB mieć powiedzmy 266, bo może w tym tkwił problem po "besel modzie"??? Że za małe fabryczne napięcie by proc mógł przy takiej szynie pracować????

Jakby ktoś w obrębie Trójmiasta miał lakier przewodzący życzliwie użyczyć to chętnie bym przetestował na własnej skórze :E

Edytowane przez Kipps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś 200->266 czy wyżej?

Czy jeszcze przy OC (jeszcze przed "besel modem") musiałeś zwiększać napięcia procka by FSB mieć powiedzmy 266, bo może w tym tkwił problem po "besel modzie"??? Że za małe fabryczne napięcie by proc mógł przy takiej szynie pracować????

Jakby ktoś w obrębie Trójmiasta miał lakier przewodzący życzliwie użyczyć to chętnie bym przetestował na własnej skórze :E

W Gdyni dostaniesz w Magservie, większość sklepów elektronicznych posiada w ofercie lakier do łączenia ścieżek

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił foxa i ... plyta umarla chyba duzo wczesniej niz doszla do sklepu imho. Za dlugo czekal z testowaniem sprzetu i plyta poszla do serwisu. Jak dlugo panowie z Foxcanna sie uwijaja z zalatwianiem takich spraw?

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś 200->266 czy wyżej?

Czy jeszcze przy OC (jeszcze przed "besel modem") musiałeś zwiększać napięcia procka by FSB mieć powiedzmy 266, bo może w tym tkwił problem po "besel modzie"??? Że za małe fabryczne napięcie by proc mógł przy takiej szynie pracować????

Jakby ktoś w obrębie Trójmiasta miał lakier przewodzący życzliwie użyczyć to chętnie bym przetestował na własnej skórze :E

Mój procek pracuje bez zwiększania napięcia spokojnie na FSB 280, czyli 3GHz. Po BSEL modzie miałby szyne 266, więc nie w napięciu tkwi problem. Mimo wszystko napięcie też zwiiększałem i nic. Mozna popatrzeć sobie na ekran POST, można wejść do biosa, ale nic pozatym. Myślałem, że złe piny połączyłem ale u sąsiada na Foxconn Mars (oryginalny niemodowany) mój procek z BSEL modem chodził bez problemu. Do łączenia pinów uzyłem lakieru Electon 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios P38 i mam z nim same problemy, ustałem kompa tak jak mam w sygnaturce i podczas uruchamiania jakiego kolwiek programu następuje restart.

Czasem jednak uda sie chwile normalnie popracowac. Zwiększałem napięcia i dalej to samo, wróciłem do P37.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...