Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie kusi by napisać do nich posta ich wyśmiewjącego o tym ich biosie i kręceniu procków z FSB 800 i zapodać im linka do modu biosa electro255 z Marsem i napisać, że jak są tacy nieudolni to, że polscy OCerzy sami wzięli się do modyfikacji tego biosu i zobaczyć co te skośnookie zrobią...Napisałbym, że wrzucilibyśmy tego biosa na największe portale odnośnie OC! Chciałbym zobaczyć ich miny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mógłby ktos napisać jakie trfc ustawia standardowo fox p35 a-s ??

 

Bo właśnie od wczoraj mam tą płyte i mam problemy prawdopodobnie z muszkianmi sp2+ które potrzebują trfc 52.

 

A moze ktoś miał podobny problem ??

Przy wczytywaniu windy wywala BSODa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisal juz ktos do foxa, ze na P38 E2xxx/E4xxx sie sypia przy o/c (gorsze mozliwosci o/c)?

A jak to się objawia ?

 

PS. Na dzisiaj datowany spory wysyp sterów do P35A i P35A-S

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi by napisać do nich posta ich wyśmiewjącego o tym ich biosie i kręceniu procków z FSB 800 i zapodać im linka do modu biosa electro255 z Marsem i napisać, że jak są tacy nieudolni to, że polscy OCerzy sami wzięli się do modyfikacji tego biosu i zobaczyć co te skośnookie zrobią...Napisałbym, że wrzucilibyśmy tego biosa na największe portale odnośnie OC! Chciałbym zobaczyć ich miny :E

pisz smialo - sam jestem ciekaw, jak zareaguja (tak, znowu podpuszczam, ale ja sie juz do nich napisalem, i teraz pora na innych, by przejeli paleczke).

 

ew. jak cos do nich juz wysmarujesz, to wklej tutaj zawartosc, to wiecej luda im to wysle, korzystajac z gotowca (jedna osoba sie pewnie zbytnio/w ogole nie przejma - pomysla, ze oszolom i zleja ;))

 

 

 

Mógłby ktos napisać jakie trfc ustawia standardowo fox p35 a-s ??

takie jakie jest zapisane w SPD.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mógłby ktos napisać jakie trfc ustawia standardowo fox p35 a-s ??

 

Bo właśnie od wczoraj mam tą płyte i mam problemy prawdopodobnie z muszkianmi sp2+ które potrzebują trfc 52.

 

A moze ktoś miał podobny problem ??

Przy wczytywaniu windy wywala BSODa ??

przy ustawieniach by spd też wywala?

jak masz ustawione w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adamlop:

No i wreszcie doświadczyłeś tego co każdy posiadacz Procesora z FSB 800Mhz.

Bios foxconna ograniacza overclocking tych procesorów i nie ma na to jak na razie sposobu :(

Może to być zabezpieczenie przed podwojeniem wyjściowego FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może proc nie lubi mnożnika 8. Ustawiasz takie samo Vcore w obu przypadkach ?

Ustaw inny mnożnik 5:6 i timingi 5-5-5-15 2.2v

Po cholere mam ruszać timingi, jak pamięci mają taką specyfikację i bez oc procka wszystko chula.

W obu przypadkach daje 1,4v , bo na 1,375 wywalał prime.

Co dziwne prime przechodzi na 1,4v 8h dlatego myślałem że 8x400 stable, ale 3dmark05 wywala mi na 2 teście (nature) - freez. na 9x355 problem nie występuje

Karta nie kręcona, także od tej pory testuje prime i mark05 :D

 

@ Adamlop:

No i wreszcie doświadczyłeś tego co każdy posiadacz Procesora z FSB 800Mhz.

Bios foxconna ograniacza overclocking tych procesorów i nie ma na to jak na razie sposobu :(

Może to być zabezpieczenie przed podwojeniem wyjściowego FSB.

No to teraz już widzę jaki z tym problem...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem drugiego twardziela 500GB i chcę zainstalować raida 0 . Podczas postu nie mogę wejść poprzez CTRL+ I w menadrzera zarządzanoa raidem. Co reobię nie tak ? Bios oraz win rozpoznaje dwa dyski. Są takie same 2 x 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chcę kupić tą płytę główną i mam pytanie, nad gniazdem PCI-E x16 jest wejście do podłączenia molex'a.

 

Wydaje mi się, że jak wsadzi się jakąś masywną kartę graficzną np. GF9600GT albo 8800GT to te wejście na molex zostanie całkowicie zasłonięte i niedostępne do podłączenia.

 

Czy można po prostu podłączyć kabel od zasilacza bezpośrednio do gniazda w karcie graficznej(po staremu) czy trzeba koniecznie pchać molex od zasilacza do tego wejścia nad PCI-E i jest to jakiś wymóg tej karty?

 

 

ps. co myślicie o modelu Foxconn P35AP-S? Dobra do OC e2160?

 

ps2. Foxconn ma jakieś problemy z pamięcią OCZ?

 

ps3. Mam zamiar mieć 4GB ram, co za tym idzie OS 64 bitowy naczytałem się, że Vista x64 ma problemy z podniesieniem się z taką ilością... Instaluje się normalnie, ale nie daje się botować, nie każdy ma ten problem słyszał ktoś o tym na Foxconn'ie?

 

Bo trochę mnie to martwi angielskie fora aż huczą o tym przykro by było tego doświadczyć... Można o tym poczytać chociaż by na forum MS http://forums.microsoft.com/technet/showpo...=0&pageid=1

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3. Mam zamiar mieć 4GB ram, co za tym idzie OS 64 bitowy naczytałem się, że Vista x64 ma problemy z podniesieniem się z taką ilością... Instaluje się normalnie, ale nie daje się botować, nie każdy ma ten problem słyszał ktoś o tym na Foxconn'ie?

 

Bo trochę mnie to martwi angielskie fora aż huczą o tym przykro by było tego doświadczyć... Można o tym poczytać chociaż by na forum MS http://forums.microsoft.com/technet/showpo...=0&pageid=1

 

Ja mam 4GB ram'u i Vista 64bit chodzi bez żadnego problemu. Nic mi nie wiadomo aby miała problemy z bootowaniem na 4GB ram'u. Obecnie jadę na XP 32bit ponieważ swoją Vistę za mocno przyciąłem Vlite o IE i ciągle mi się pluło, że nie może zainstalować jednej poprawki :), ale niebawem znów będę męczył Viste :lol2:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem drugiego twardziela 500GB i chcę zainstalować raida 0 . Podczas postu nie mogę wejść poprzez CTRL+ I w menadrzera zarządzanoa raidem. Co reobię nie tak ? Bios oraz win rozpoznaje dwa dyski. Są takie same 2 x 500GB.

Oczywiście włączyłeś tryb RAID w biosie ? bo powinno pojawić się kolejne okienko pokazujące które dyski jak są ustawione, wtedy spamuj Ctrl+I na bank wejdzie( albo wciśnij na tym nowym okienku Pause/Break i wtedy wciśnij ctrl+I)

 

 

Wydaje mi się, że jak wsadzi się jakąś masywną kartę graficzną np. GF9600GT albo 8800GT to te wejście na molex zostanie całkowicie zasłonięte i niedostępne do podłączenia.

hmm karty graficzne od strony molexa raczej nie mają żadnych wystających elementów. Zresztą te mocne karty mają własne zasilanie.

 

 

ps. co myślicie o modelu Foxconn P35AP-S? Dobra do OC e2160?

 

ps2. Foxconn ma jakieś problemy z pamięcią OCZ?

Nawet nie wiem co takiego oferuje AP-S ? Co do OCZ to raczej nie ma problemów, kwestia jest tego typu, że teraz OCZ są strasznie liche i może się wydawać, że to wina płyty. Ogólnie nie słyszałem aby komuś sie fajnie OCZ kręciły na foxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm karty graficzne od strony molexa raczej nie mają żadnych wystających elementów. Zresztą te mocne karty mają własne zasilanie.

Wiem że mają własne zasilanie, ale to wejście do tego służy wpina się tam molex z przejściówką do karty graficznej nie boje się że karta nie wejdzie tylko, że nie dam rady tam nic wpiąć bo GT9600 jest wysoki tak samo jak 8800.

Czy można na tej płycie zrobić po staremu czyli od zasilacza do karty bezpośrednio?

 

 

Nawet nie wiem co takiego oferuje AP-S ? Co do OCZ to raczej nie ma problemów, kwestia jest tego typu, że teraz OCZ są strasznie liche i może się wydawać, że to wina płyty. Ogólnie nie słyszałem aby komuś sie fajnie OCZ kręciły na foxie

http://www.frazpc.pl/artykuly/583/FOXCONN/.../Wszystkomajaca

 

A jakie inne pamięci polecacie? Mają być DDR2 2x2048MB minimum 800mhz oprócz GEIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ustawieniach by spd też wywala?

jak masz ustawione w biosie?

W biosie jest wszystko ustawione tak jak było nic nie ruszałem.

W akcie desperacji próbowałem podnieśc napięcie dla Ramu ale to nic nie dało.

Ale przecież na tym foxie i tak nie zmienie tRFC bo nie ma takiego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vesper

 

 

A może ona ma ciebie dosyć!

Facet tak katując płytę główną to każdą zajedziesz!

Ja mam tą płytę od grudnia 2007, na początku miałem problem z restartem kompa pod obciążeniem!

To była moje wina! Dałem za małe napięcie na RAM.

 

Też się na nią wkurzyłem ale to nie ona była winna tylko JA

Obecnie pracuje pod E4300 1,8GHz @ 3,0 GHz bez najmniejszego zająknięcia!

 

Foxconn P35a-s to bardzo porządny produkt!

Polecam

Wiesz co takie komentarze to możesz na onecie wypisywać (albo w komentarzach na allegro "polecam"?! wtf?)

Komputerami zajmuję się nie od wczoraj, ale takiego dziadostwa jak ten Foxconn dawno nie miałem. Nawet jakiś niewiadomego pochodzenia PC Chips którego miałem kilkanaście lat temu był lepszy od P35A-S!

Płytę zmieniłem z niewydarzonego Asus M2N-E SLI i teraz tęsknie za tą słabą płytą.

 

Sprawdziłem praktycznie wszystkie ustawienia, które mogą coś zmienić w tej płycie i cały czas wyprawia to samo (restarty, ignorowanie ustawień, wyświetlanie komunikatów o przekroczeniu możliwości procesorach na ustawieniach standardowych i różne inne fantazje jakie tylko można sobie wyobrazić).

 

Jeśli chodzi o ustawienia w biosie to wnioskując z Twojego posta mogę powiedzieć, że na pewno są bardziej przemyślane od Twoich.

 

I niech mi nikt nie mówi, że nie powinno się tak podkręcać procesora na tej płycie (jak to ustawienie, które miałem w momencie, gdy zaczęły się kłopoty). Jak kupuje taką płytę, to kupuję ją specjalnie z myślą o podkręcaniu. Gdybym chciał korzystać z ustawień def. to kupiłbym sobie Asroka za 100 pln.

 

Tak jak mówie, płyta jest o kant d**y rozbić, ale jeśli ktoś jest jej fanatykiem tak jak wyżej cytowany użytkownik to mogę ją okazyjnie sprzedać za 10 złotych.

 

W poniedziałek płyta jedzie na gwarancje i jedno jest pewne, po powrocie już do mojej obudowy nie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mają własne zasilanie, ale to wejście do tego służy wpina się tam molex z przejściówką do karty graficznej nie boje się że karta nie wejdzie tylko, że nie dam rady tam nic wpiąć bo GT9600 jest wysoki tak samo jak 8800.

Czy można na tej płycie zrobić po staremu czyli od zasilacza do karty bezpośrednio?

No i babola strzeliłeś ogromnego. To gniazdo nie jest po to by tam podłączyć przejściówkę molex do PCI-E tylko po to by tam podłączyć zasilanie bezpośrednio od zasilacza. Czyli molexa od zasilacza wpinasz tam by gniazdo PCI-E x16 dowoltować. No i oczywiście można zrobić "po staremu" czyli podpiąć zasilanie bezpośrednio od zasilacza do karty graficznej.

 

@vesper

 

Przesadzasz według mnie. Każda płyta mogła odwalić kitę po ekstremalnym OC i tyle (chodzi mi o producentów), co nie znaczy, że trzeba skreślać wszystkie wyprodukowane sztuki jak się takie coś przytrafi. Z tego co czytam regularnie ten temat to wielu kręci procki ile się da i płyty się trzymają dobrze. Zawsze się może trafić gorsza sztuka. Mi się trafiła z uszkodzoną kartą sieciową od nowości jakimś cudem ale jestem jednostkowym przypadkiem i tak na to patrzę a nie, że wszystkie P35A-S są do d... bo mi się z usterką trafiła akurat.

Sparzyłeś się, nie chcesz znowu ryzykować, ok rozumiem, ja dostałem nówkę sztukę i jestem zadowolony.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie krótkie pytanko. Czy ktoś ma Foxconna P35A-S + E8200 ??

Jak się taka kombinacja sprawuje ?? Do tego jeszcze pamięci KingMax DDR2 1GB 1066.

Tak, o ile mnie pamięć nie myli jest to Opson666. Myślę że nie narzeka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vesper wydaje mi się że dostałeś jakiś wadliwy model płyty,który szybko padł po o/c,jak czytam na różnych forach o foxie p35 o raptem znam kilka przypadków padnięć płyty,biorąc pod uwagę liczbę osób posiadającą foxa to jednak są to marginalne przypadki,jak zresztą z każdą płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie opłaca się kupować proca e8200? Bo mi to trochę coś nie pasuje w porównaniu do e2160 jest lepszy zaledwie o 1/3 (oczywiście po podkręceniu obu) a kosztuje 300% więcej... Opłaca się w to pchać?

 

Ma ktoś P35AP-S bo szczerze to ja tylko widze jakieś recenzje to płyta widmo...

 

ps. co myślicie o pamięciach ocz ddr2 2x2048 800mhz cl4 reaper?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie przepraszam za zamieszanie.

Myślałem że to wina sprzętu lub jego konfiguracji że przy wczytawaniu windowsa wywalało BSODa.

A tu tymczasem winowajcą okazał się wentylator na procesorze nie podłączony do płyty głównej (mam kontroler obrotów i tam włąsnie wpięty był wentylator od chłodzenia procesora)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vesper no uszkodzonego foxconna jak najbardziej można o kant [gluteus maximus] rozbić ;)

 

co do AP-S, to szczerze zaciekawiła mnie ta płyta, ale nie dlatego, że obsługuje DDR3 tylko... niby jest identyczna co A-S ( wszystko na pierwszy rzut oka poza DDR3 i mniejszą ilością USB to to samo), a bios ma o wiele bogatszy ( tak, tak ma alpha timingi) i tak się zastanawiam, czy bios z AP-S pasowałby do naszych modelów A/A-S :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak wsadzi się jakąś masywną kartę graficzną np. GF9600GT albo 8800GT to te wejście na molex zostanie całkowicie zasłonięte i niedostępne do podłączenia.

To zależy jakie karta ma chłodzenie. Mój Palit GF8800GT ma po tej stronie zamontowaną płytkę aluminiową, jest to część chłodzenia zamontowanego po drugiej stronie, skręcona śrubkami a ponieważ mam zasilacz ze specyficznymi molexami (mają po obu stronach takie usprawnienie (nie wiem jak to nazwać) do ich wyjmowania) to troszkę na wcisk musiałem takiego molexa wpinać w to gniazdo ale wszedł ;)

ps3. Mam zamiar mieć 4GB ram, co za tym idzie OS 64 bitowy naczytałem się, że Vista x64 ma problemy z podniesieniem się z taką ilością... Instaluje się normalnie, ale nie daje się botować, nie każdy ma ten problem słyszał ktoś o tym na Foxconn'ie?

Bo trochę mnie to martwi angielskie fora aż huczą o tym przykro by było tego doświadczyć... Można o tym poczytać chociaż by na forum MS 2968654[/snapback]

Wiesz co takie komentarze to możesz na onecie wypisywać (albo w komentarzach na allegro "polecam"?! wtf?)

Komputerami zajmuję się nie od wczoraj, ale takiego dziadostwa jak ten Foxconn dawno nie miałem. Nawet jakiś niewiadomego pochodzenia PC Chips którego miałem kilkanaście lat temu był lepszy od P35A-S!

Płytę zmieniłem z niewydarzonego Asus M2N-E SLI i teraz tęsknie za tą słabą płytą.

(ciach)

I niech mi nikt nie mówi, że nie powinno się tak podkręcać procesora na tej płycie (jak to ustawienie, które miałem w momencie, gdy zaczęły się kłopoty). Jak kupuje taką płytę, to kupuję ją specjalnie z myślą o podkręcaniu. Gdybym chciał korzystać z ustawień def. to kupiłbym sobie Asroka za 100 pln.

 

Tak jak mówie, płyta jest o kant d**y rozbić, ale jeśli ktoś jest jej fanatykiem tak jak wyżej cytowany użytkownik to mogę ją okazyjnie sprzedać za 10 złotych.

Komputery to taka dziedzina techniki, że człowiek nie może powiedzieć "o komputerach wiem już wszystko". Ja od 20 lat się nimi zajmuję (i bynajmniej nie chodzi tylko o ich użytkowanie) a jednak uważam, że wciąż nie wiem o nich wszystkiego, zwłaszcza jeśli chodzi o usterki/problemy i ich naprawianie/rozwiązywanie. Piszesz, że gdybyś nie chciał podkręcać, kupiłbyś sobie Asrocka... a czy zastanowiłeś się czy ten Foxconn naprawdę nadaje się do takiego podkręcania o jakie Ci chodziło? Może trzeba było dołożyć stówkę i kupić jakąś DFI? To, że komuś na Foxconnie P35A-S jakiś procesor poszedł bardzo wysoko, nie znaczy, że i Tobie pójdzie. Jest wiele czynników, które mogą na to wpływać. Wystarczy poczytać posty a zrozumiesz jak różne mogą być wyniki u różnych osób. Weźmy np. forumowicza Opsona666. Ma ten sam cpu E8200, tę samą płytę główną a bez problemu udało Mu się podkręcić cpu do 4GHz a mnie tylko do 3.6GHz a np. Sewerowi (który też ma ten sam cpu i płytę) do 3.9GHz choć i tak od bodajże 3.6GHz musiał już podkręcać spod Windowsowego programu. Ja też z początku się napaliłem gdy przeczytałem artykuł o Foxconnie w Tygodniku Komputerowym i co? Kupiłem Foxconna i wkrótce stwierdziłem, że 4GHz to ja z mojego procka na nim nie wyciągnę, a przynajmniej nie na takim chłodzeniu jakie mam a jeśli chodzi o RAM to też nie płaczę, że komuś identyczne ramy chodzą na 1066MHz a mi tylko na 950MHz (choć w TK napisali, że E8200 i na pamieciach 800MHz pójdzie na 4GHz). Dlaczego Foxconn nie zrobi porządnego biosu do tej płyty, takiego jak do Marsa? Ano dlatego bo uważa, że jak ktoś będzie chciał ekstremalnie podkręcać to powinien sobie kupić właśnie Marsa...

 

No i babola strzeliłeś ogromnego. To gniazdo nie jest po to by tam podłączyć przejściówkę molex do PCI-E tylko po to by tam podłączyć zasilanie bezpośrednio od zasilacza. Czyli molexa od zasilacza wpinasz tam by gniazdo PCI-E x16 dowoltować. No i oczywiście można zrobić "po staremu" czyli podpiąć zasilanie bezpośrednio od zasilacza do karty graficznej.

To jak to w końcu jest z tym gniazdem? W instrukcji do płyty nie ma nic o tym, że trzeba podpiąć zasilanie albo do tego molexa albo do gniazda w vga. Ja podpiąłem do obydwu i działa. Ktoś inny wcześniej napisał, że podpiął tylko do vga. Czy podpięcie obydwu wtyczek czymś grozi?

 

Tak, o ile mnie pamięć nie myli jest to Opson666. Myślę że nie narzeka :rolleyes:

Też nie narzekam choć takich osiągów jak Opson666 z tym cpu nie mam ;) Nie zapominajmy, że C2D to dwa rdzenie i kręcąc takie E8200 nawet o 1GHz wyżej, zyskujemy bardzo dużo i z dobrą grafiką (np. GF8800GT którą teraz można kupić o wiele taniej niż na początku roku), wszelkie nowe gry działają bardzo dobrze (choćby Assassin Creed bo Crysis to na jakim "monstrum" by nie chodził to i tak będzie "fps killerem" ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie karta ma chłodzenie. Mój Palit GF8800GT ma po tej stronie zamontowaną płytkę aluminiową, jest to część chłodzenia zamontowanego po drugiej stronie, skręcona śrubkami a ponieważ mam zasilacz ze specyficznymi molexami (mają po obu stronach takie usprawnienie (nie wiem jak to nazwać) do ich wyjmowania) to troszkę na wcisk musiałem takiego molexa wpinać w to gniazdo ale wszedł

No tak, ale jaki jest użytek z tego gniazda w ogóle? Bo ja już nie rozumiem jego przeznaczenia... W końcu gdzie się wpina dodatkowe zasilanie? Do tego molexa czy z zasilacza do wejścia w grafice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lefty: To jak to w końcu jest z tym gniazdem? W instrukcji do płyty nie ma nic o tym, że trzeba podpiąć zasilanie albo do tego molexa albo do gniazda w vga. Ja podpiąłem do obydwu i działa. Ktoś inny wcześniej napisał, że podpiął tylko do vga. Czy podpięcie obydwu wtyczek czymś grozi?

 

Ja mam podłączone też dwie wtyczki i wszystko chodzi bez problemu. Ten molex wpinany w płytę główną jest podobno po to, że jeśli grafice za mało prądu zostanie podane przez 6 pinowe gniazdo wtedy podpinasz molexa do płyty głównej :) tak mnie się wydaje i gdzieś o tym czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...