Skocz do zawartości
Salvo

Sterowniki Creative Do Audigy 2 Zs - Ręce Opadają...

Rekomendowane odpowiedzi

To już mnie zaczyna solidnie irytować. Próbowałem uzyskać pomoc w innym wątku, ale problem nadal nie został rozwiązany i nie potrafię sobie sam poradzić.

 

Mianowicie, mam kartę Audigy 2 ZS OEM. Instaluję sterowniki oraz Audio Console z oficjalnej strony Creative. I w tym momencie pojawia się problem. Pewnie domyślacie się, że chodzi o Console THX oraz EAX Console i inne bajerki, których zainstalować za nic nie jestem w stanie. Doradzono mi, bym zamiast sterowników Creative, wrzucił zmodowane Youp-PAX. Tak zrobiłem i nie działał nawet programik Audio Console. Nie wiem, być może mam złe.

 

A więc moja prośba jest tylko jedna: podajcie mi link lub wyślijcie działające sterowniki do Audigy 2 ZS, bo chyba mnie coś trafi. :-)

 

To raczej mój ostatni sprzęt Creative. Żeby oglądać filmy z filtrem AC3, nie mogę używać przejściówki do głośników Genius, która zaś musi być włożona, by działał centralny i subwoofer w grach... Nic już z tego nie rozumiem. To jest po prostu chore! Inna sprawa, że zapewne dodatkowymi programikami wszystko dałoby się wyregulować - tak myślę...

 

I jeszcze jedno pytanie - czy w S.T.A.L.K.E.Rze powinny się wydobywać dźwięki z głośnika centralnego? Ktoś ma zestaw 5.1 i to sprawdził?

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował drivery i Audio Console oficjalne ze strony Creative a resztę w trybie Custom z Youp-PAX. Przy czym to chyba też nie idzie wprost, bo wg opisów trzeba nagrać oprogramowanie a potem jeszcze extra spatchowane niektóre exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, można tak próbować w nieskończoność. Ale ja już naprawdę nie mam nerwów.

 

Dlatego chciałbym to załatwić konkretnie. Mam tylko nadzieję, że ktoś w końcu napisze - "Mam Audigy 2 ZS Oem i miałem podobne problemy. Zainstalowałem te i te sterowniki, po czym dograłem oprogramowanie. Jest okej." ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz całą paczkę youp-pax w wersji 2.32 (coś ok 385mb) i z niej instalujesz tylko oprogramowanie, później to albo najnowsze stery ze strony Creative albo stery youp-pax najlepiej w wersji 3.4 ;]

 

 

Dodatkowe wyjście cyfrowe możesz sobie wyprowadzić na śledzia lub na panel tylko byś musiał schematu pinów poszukać...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat pinow jest na stronie KX Project.

 

To raczej mój ostatni sprzęt Creative. Żeby oglądać filmy z filtrem AC3, nie mogę używać przejściówki do głośników Genius, która zaś musi być włożona, by działał centralny i subwoofer w grach... Nic już z tego nie rozumiem. To jest po prostu chore! Inna sprawa, że zapewne dodatkowymi programikami wszystko dałoby się wyregulować - tak myślę...

Teraz to nie zrozumialem ani troche... u mnie na A2 OEM jest normalnie dzwiek 5.1 bez dodatkowych cyrkow. Sterowniki Youp-Pax 2.32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie zrozumialem ani troche... u mnie na A2 OEM jest normalnie dzwiek 5.1 bez dodatkowych cyrkow. Sterowniki Youp-Pax 2.32

Imho chodziło mu o to, że nie możesz jednocześnie podłączyć głośników cyfrowo (dla sygnału DD i DTS) i analogowo (tak aby w grach było 5.1) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście trudno to zrozumieć, bo to jest jakiś totalny absurd.

 

Jeszcze raz, od samego początku.

 

Na obecną chwilę sytuacja wygląda tak, że po ciężkich bojach udało mi się zainstalować konsolę THX. Problem tkwi w tym, że poza nią działa naprawdę niewiele funkcji. Jest problem między innymi z Console EAX (komunikat - No components are registered), Graphic Equalizer, Speaker Settings czy Surround Mixer. Wymienione programy nie działają, choć są zainstalowane. Ale to w sumie żaden problem, bo do niczego nie są mi potrzebne.

 

Mam za to inny kłopot. Moje głośniki to Genius Home Theater Sw-hf 5.1 (http://www.allegro.pl/item219586843_markowe_drewniane_glosniki_genius_5_1_pilot.html). Wraz z nimi otrzymałem taką przejścióweczkę mini-jack, którą należy użyć w razie słabego sygnału z subwoofera i zbyt mocnego z głośnika centralnego. I teraz najlepsze - kiedy jest włożona (to zwykły kabelek z pomarańczowymi końcówkami), w grach, np. w Stalkerze, nie wydobywają się dźwięki z subwoofera. Jeśli zaś jest wyjęta, centralny NIE GRA, a subwoofer odzywa się. :-)

 

Ponoć w konsoli THX jest jakaś opcja Bass Redirection, która ponoć powinna pomóc. Gdzie ją znajdę?

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "wspaniały" zestawik Audigy 2 ZS + głośniczki Genius 5.1 drwi sobie ze mnie dalej. Kolejny problem - prawy tylni głośnik zaczął sobie strzelać w niektórych filmach. Oczywiście problem pojawia się tylko wtedy, gdy nie ma przejściówki. :-)

 

Żenada. Jeszcze się dzisiaj pobawię i sprzedaję tego cholernego Creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje wyczyścić system driver cleanerem i zainstalować sterowniki w takiej kolejności jak pisałem wyżej. Ja nie miałem nigdy takiego problemu ze sterami do A2 ZS więc albo masz śmietnik w systemie albo nie umiesz poprawnie zainstalować sterowników.

 

P.S Redukcja basu w konsoli THX jest pod zakładką Bass Management

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za radę, KAX (i wszystkim innym za pomoc, oczywiście). Rzeczywiście, zrobiłem, tak jak pisałeś i udało mi się zainstalować prawidłowo całe oprogramowanie. Tak więc obecnie mam wszystkie dodatkowe programiki z Youp-PAX (nie wiem, jaka wersja - krzaczki;)) oraz najnowsze sterowniki i Audio Console ze strony Creative.

 

Ale to jeszcze nie koniec problemów. Wszystko wskazuje na to, że powodem wszystkim problemów jest nie tylko karta muzyczna, ale również głośniki, a konkretnie - ta cholerna przejścióweczka.

 

http://www.imperium.net.pl/belkin-au-adapt...094efb6fc83ad63

 

To jest coś takiego. Przynajmniej tak wygląda, z tym, że ma pomarańczowe końcówki. :-)

Na tej przejściówce (taka dodatkowa karteczka przylepiona) jest też rysunek i tekst. Brzmi on tak (tłumaczenie na PL) - "jeśli zauważyłeś, iż średnia lub wysoka częstotliwość głośnika centralnego i niska częstotliwość subwoofera jest zbyt słaba po podłączeniu wtyczek według instrukcji, podłącz kabel konwertujący do pomarańczowego (głośnik centralny/subwoofer) mini-jacka [tak mi się zdaje, dokładnie jest to napisane tak: the 9 pin mini din to 3x 3.5 stereo audio cable], a wówczas jakość dźwięku powinna, co jest bardzo prawdopodobne, znacząco poprawić się."

 

Rysunek natomiast jasno mówi, że to chodzi właśnie o tego pomarańczowego mini-jacka.

 

Dlaczego jednak winię przejściówkę? Już wyjaśniam.

 

Weźmy na przykład S.T.A.L.K.E.Ra. Gdy owa przejściówka jest zastosowana, jest bas, ale znowuż nie działa głośnik centralny. Jeżeli zaś przejściówka jest odpięta i wtyczka włożona bezpośrednio do wejścia na karcie, brakuje basów, lecz przynajmniej słychać głośnik centralny... Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. :-)

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka nie służy czasem do odwracania kanałów sub/centralny na centralny/sub bo coś mi się wydaje, że jest właśnie do tego :P Podłącz głośniki bez tego kabelka, włącz konsole THX i w pierwszej zakładce klikaj po kolei głośniki na obrazku jeśli wszystkie kanały sie zgadzają to jest dobrze, a jeśli kanał centralny jest zamieniony z subem to spróbuj z tym kabelkiem.

 

EDIT: Możliwe tez, że ten kabelek służy do podłączenia cyfrowego czyli najzwyczajniej jest to kabelek mono...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, ale ja niestety nie jestem w stanie sobie z tym całym szajsem poradzić.

 

Wzywam jutro informatyka, bo na obecną chwilę przestały działać dwa głośniki (prawy przedni i tylni)... Jeśli doprowadzi to do porządku - trudno, zapłacę trochę kasy. Ale cóż zrobić, sam się wpakowałem w to cholerne 5.1. I po co mi to było. Eh...

 

Coś mi się widzi, że na dniach moje głośniczki i karta znajdą się na Allegro. ;-) Nie sądzę, by ktoś coś z tym zrobił. Nawet reinstalacja systemu nie pomogła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś pogrzebałeś w sterach, podłącz głośniki tak jak pisałem bez tego kablka i zrestartuj ustawienia sterowników > Audio Console > Restore Defaults > zaptaszyć wszystkie okienka i nacisnąć Restore Defaults. Pożniej wejdz w konsole THX i sprawdz czy masz ustawione 5.1 i analog output

 

P.S Ten "informatyk" będzie pewnie wiedział niewiele więcej niż ty no chyba, że też ma A2 ZS ;)

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł znajomy, pokombinowaliśmy i niby wszystko jest okej. Ale czy na pewno? :-) Wyjdzie w praniu, choć szczerze wątpie w 100% działanie, bo nawet nie wiemy, co dokładnie wpłynęło na prawidłową grę głośników... ;)

 

Cóż, dzięki. Jeżeli coś się znowu popsuje, zainstaluje te Kx-y. Określę to wszystko jednym słowem - TRAGEDIA!

 

Aaa, jeszcze cztery pytanka (już naprawdę ostatnie!):

 

Czy kalibrowaliście swoje głośniki 5.1? Czy to ma sens, biorąc pod uwagę fakt, że słucham muzyki/gram/oglądam filmy ze znajomymi w różnych punktach pokoju (3.5x3.5m)? Według mnie najlepsze są ustawienia standardowe, tj. bez kalibrowania, ale może po prostu jestem głuchy. :-)

 

Czy według Was warto włączyć opcję Bass Redirect? Jeżeli tak, przesunąć suwak bardziej na Low czy High? W pewnym stopniu ta opcja osłabia basy i chyba stają się one jakby miększe. Ale być może się mylę.

 

Co do tych sterowników Kx - warto je teraz, gdy już jest w miarę okej, zainstalować? Czy oferują coś konkretnego?

 

Czy ustawienie potencjometru ma wpływ na pobór prądu? Zakładając, że głośniki mają 150W mocy muzycznej (ciągłej, szczytowej?), ile w rzeczywistości źrą prądu?

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawienie potencjometru ma wpływ na pobór prądu? Zakładając, że głośniki mają 150W mocy muzycznej (ciągłej, szczytowej?), ile w rzeczywistości źrą prądu?

a jak sądzisz o.0 ? żeby bylo głosniej potrzbna jest większa moc praffda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...