Skocz do zawartości
-==MORDI==-

Razer Diamondback + Qck+

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.. Zamierzam połączyć tego gryzonia z podkładką (qck+) . Czy bedą dobrze ze sobą wspołpracować?

Tak będa.

 

ps. Co lepsze? mx518 czy ten razer?a moze microsoft habu?

Bierz razera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Razer DeathAdder

 

Habu = LASER = nieporozumienie, gubi się okropnie.

MX518 - jak dla mnie fatalne wyprofilowanie + marny lakier

Diamondback - może być niewygodny ale to już zależy od upodobań i anatomii dłoni + świecenie denerwuje na dłuższą metę.

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diamondback i mx518 pod wzgledem parametrow takie same, roznica tkwi w ksztalcie i tutaj powinienes sie zastanowic.

Aerial, starzejesz się.

MX518 technicznie jest lepszy.

DB ma niewygodny dla większości kształt.

Habu = LASER = nieporozumienie, gubi się okropnie.

Radzę sprawdzić go na nowym firmware ;)

Nie twierdzę, że jest jakiś super, ale... Jest już zupełnie inny ;p

Ja bym wybrał MX518, gdyby nie był taki nietrwaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Móglby ktos uscislic co znaczy "laser gubi sie"? Bo wg mnie to jakis wymysl niespelnionych pseudorecenzentow. Naprawde interesuje mnie to jak to doswiadczalnie sprawdzic?

Mam habu i deathadder na podkladkach qck - precyzja obu gryzoni identyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wymysł niespełnonych pseudorecenzentów hahaha. [ a jacy są spełnieni? Ci wychwalający copperheada dwa lata temu? ]

 

Nie wiem jak dokładnie chodzi teraz habu na qck, wg. mojego znajomego testera znacznie lepiej po flashu nowym FW.

 

Ustaw sobie niską czułość w grze directinput i machnij szybko habu zaczynając od początku podkładki, a później powoli wróć do poprzedniego miejsca na podkładce (do jej początku). Jeżeli celownik minie pozycję sprzed pierwszego ruchu, to masz akelerację wsteczną. Jak machneisz bardzo szybko, to kursor tylko szarpnie.

Dodatkowo, częstą przypadłością jest, żę przy powloncyh ruchach kursor potrafi szarpnąć na podkładce tekstylnej.

 

 

P.S. - zanim zaczniesz walić takie śmieszne oskarżenia może najpierw ruszyłbyś się i poczytał forum - jakoś nie widziałem, żebyś wypowiadał się w temacie o myszach i śledził to, co tam piszemy. Sprawdź sobie testy aparaturą pomiarową na ESR i zibaczysz co to znaczy, ze laser się gubi tt

 

BTW co do "identycznej precyzji" - [ hahah to, co lubię ] - to jak określasz czy precyzja jest identyczna?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:"Móglby ktos uscislic co znaczy "laser gubi sie"? Bo wg mnie to jakis wymysl niespelnionych pseudorecenzentow."

Myszy laserowe ( G5, copperhead ) nie potrafią działać przy takich prędkościach przesuwu jak modele oparte na tradycyjnych LED ( mx518, diamondback , X718 ) ... po prostu faktycznie modele laserowe szybciej się "gubią" ( przy niższych prędkościach/wcześniej tracą kontrolę ... podczas gdy modele na led pracują poprawnie nawet przy np. 2x większych szybkościach przesuwu) - lektura pomiaru na ESR się kłania

 

cyt:"Naprawde interesuje mnie to jak to doswiadczalnie sprawdzic?" ... yyy ESR rozwieje tą niewiedzę ??

 

 

Hmmm cyt:"Mam habu i deathadder na podkladkach qck - precyzja obu gryzoni identyczna" ... no właśnie ... jak napisał pwlj ... co przez to rozumiesz ? precyzja - co to dla Ciebie jest ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś gra na sensitivity 10 w CS'a np to faktycznie nie zauważy różnicy :)

ale jak grasz na sensitivity 2 to żadna myszka laserowa nie nadaje się do gry w FPSy...

 

Generalnie najlepsze co można kupić według mnie to:

1) Razer DeathAdder

2) Microsoft InteliMouse Explorer 3.0

3) A4-Tech X7xx (oby nie laserowa) - osobiście najbardziej lobię X710F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie błąd że jej nie ma ...

aczkolwiek jest to subiektywna ocena ale dla mnie Logitech nie nadaje się do niczego ...

Mam duże dłonie i trzymam myszkę "z dwoma palcami na górze" - logi jest tak wyprofilowane (wszystkie chyba oprócz G3 czyli stary kształt myszki która nazywała się "PILOT") że najmniejszy palec wrzyna im się w kant myszki.

Generalnie jak ktoś trzyma myszkę jak ja u logitecha jest od razu przegrany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G3 ma typowy symetryczny ksztalt, tak jak g1 i mx300, one sa wlasnie do trzymania 3 palcami na gorze (srodkowy na rolce). Zgodze sie ze niektorzy robia sobie duza krzywde probujac grac 2ma palcami na gorze (czyli 2 pozostale sa skleszczone na prawje stronie myszy w przypadku praworecznym) na myszach ktore wlasnie nie maja miejsca na te palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...