Skocz do zawartości
kwiacynty

Kingmax 1gb 1066mhz...

Rekomendowane odpowiedzi

Mobo MSI P35 NEO2 FIR

Proc E6750

Pamieci znacie.

Ustawienia na default poki co.

SPD odczytane na 800, timingi 5-5-5-12, napiecie 1,9V.

 

Wiec jak je podrasowac?

Jak wy uzyskujecie takie dzielniki jak 2/3 itp? U mnie tylko druga liczba sie zmienia.

 

 

Co do poznania mojego sprzetu mach82 to masz racje.

Dzis dopiero uruchomiłem zestaw, a bawic sie nie moglem bo jest u mnie dziewczyna i tylko mialem kilka minut na siedzenie w biosie, ale nadrobie zaległości :]

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x 1GB DDR2 1066

Dołączona grafika

 

D154573R - masz procesor na FSB 333MHz, więc u ciebie FSB x 1.2 daje DDR2 800 (400MHz). FSB x1.5 da DDR2 1000 itd. Ja mam procesor na magistrali 266MHz, więc i mnożniki są różne.

 

Ogólnie na twoim miejscu bym obniżył mnożnik CPU do x7, cpu voltage + 0.1V, memory voltage 2V, NB voltage 1.35V, VTT FSB Voltage 1.3V, timingi 5-5-5-16-48-8-11-5-12 i lecisz z FSB do góry aż uzyskasz DDR2 1066 (i wiecej)

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym co mi podałeś mach82 zrobiłem 1100Mhz (1110 juz nie stabilny).

Wiecej nie chce isc na tym napieciu.

Aha, z procem nic nie robiłem, nie zmniejszałem mnożnika ani nie zwiekszałem napiecia by zobaczyc ile idzie na default. Aktualnie 2936MHz.

Na dzisiaj koniec z kreceniem. Jutro podniose napiecie na pamieciach i pojde w gore, mam nadzieje.

Jak znajde czas zobacze co mi pokaze procesor :]

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... co za firma. Mialem napisane, ze juz do mnie jedzie, nie doszlo, teraz patrze, a tu: "Niedostarczono (wystapily nieprawidlowosci)". Caly dzien bylem na chacie, zadnego Avizo nie ma. To jakies jaja sa. Teraz popatrzylem na forum i o tej firmie Schenker bylo 5 oponii, z czego wszystkie 5 absolutnie negatywnych, teraz bedzie 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak bywa :/ Moze mieli wypadek? Wiesz, nigdy nie wiesz.

Ja sie spotkałem z problemami w UPS, w GLSie ;P

Wieszkosc z nich wynikało z tego ze podczas przewozenia z jednego magazynu na drugi, okazywało sie ze nie ma przesyłki bo została na magazynie pierwszym ;P

 

----------------------------

Potestowałem więcej i na 2.1V przy 5-5-5-16-48-8-11-5-12 uzyskałem 1125 stabilne. Wyzej juz niestety nie.

 

Dołączona grafika

 

----------------------------

 

Co do czerwonej kostki.

Wczesniej napisałęm o autentycznosci modułów.

Gów.o prawda ;]

Z tłumaczenia one so po to by sprawdzic poprawnosc ASIC a nie by sprawdzic oryginalnosc modułów.

ASIC (ang. Application Specific Integrated Circuit) to typ elektronicznych układów scalonych zaprojektowanych do realizacji z góry ściśle określonego zadania.

 

W dalszej czesci dowiedzieli byscie sie ze sa drogie i ciezko sie je projektuje. Pewnie dlatego nie ma ich w nowej serii ;]

Ciekawe co one sa warte;) 4zl tansze sa te moduly niz te co byly z chipem.

Moje sie kreca jak na forum poki co. Moze wyzsze napiecie im pomoze jeszcze :D

Jakie jest max dla nich?

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, w sumie jeszcze chyba nie powinienm pisać, ale zapytam się :razz: Zakupiłem w piątek w Prolinie 2x1GB, a że resztę kompa będę miał w pon,wt a nie mam rzadnej plyty z ddr2. No i nie podobały mi się te syfnę naklejki proline:

Dołączona grafika

 

tylę że ja miałem ja nalepiona na drugiej stronie. Więc sobie ją odklejam ( tą Kingmaxa wiadomo nie można odklejać - gwarancja) ... i nie wiem jak to się stało że na jednej tej na klejce został kawałek metalu-zworka.

 

Dołączona grafika

 

I pytanie czy mimo że jej nie ma powinno chodzić? Jak nie to chyba zaniosę i powiem że coś nie styka z tymi pamięciami.

 

PS. Pomijając że te ram-ki to jakieś OEM, dostałem aż paragon i Kingi wpakowane w jakieś pudełko po dual ddr1 512mb pc3200 cl3... Kingstona :P

Edytowane przez wojsed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio wiadomosc od erupl na PW.

Oto jej tresc:

 

Kingmax borykając się z plagą podróbek zaczoł go montować w 2003 roku na wszystkich swoich modułach.

 

http://pclab.pl/art17210-3.html

 

NEWS

2003 March

Kingmax becomes first company in the world to use a high-tech anti-counterfeiting technology, an ASIC decoding chip, for its SuperRam memory module series.

http://www.kingmax.com/about/about_milestone.htm

 

The memory's internal architecture employs Kingmax's unique anti-counterfeit red ASIC decoder chip (which uses Kingmax's exclusive patented TinyBGA color packaging technology) to prevent counterfeiting, while directly integrating ODT technology to raise system stability.

http://www.kingmax.com/news/news_product/news_p20041006.htm

 

Ponadto w specyfikacji tych modułów podane jest iż montowane są na nich kości marki Nanya, a na tych bez chipa jak wynika z oznaczeń kości montowane są Powerchipy.

 

Utilizing Nanya chips, which are inherently high quality and comparable with Micron D9 chips

http://www.kingmax.com/news/news_product/news_p20070307.htm

 

Jeżli moduły bez chipa są oryginalne to oznaczało by, iż pierwszy raz od 2003 roku Kingmax zaczoł robić modułu swoich pamięci i to w dodatku topowych bez chipa zabezpieczającego przed podrabianiem.

To samo mowi za siebie.

Oznaczenia pamieci tych z chipem i bez sa inne.

 

Jako ze nie wiem na jakich sa kosciach nie wiem jakie napiecie maksymelne moge podac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie kminie. Firma umie podrobic pamieci, a nie potrafi wstawic jakiejs czerwonej kostki ? No i Panowie, jak to w koncu jest, bo nikt nie odpisal. Jesli zamiawialem w Proline przez neta, to mam 10 dni na oddanie sprzetu jak mi sie nie spodoba, prawda ? Jesli tak, to jak to jest, czy musi byc nie otwierany, czy moga byc wyciagne itd.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej byś się dowiedział pytając tutaj:

http://proline.pl/shop.php?id=workers

 

ew. regulamin:

 

W okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, klient ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym pudełku, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania. Zgodnie z ustawą możliwości zwrotu nie podlegają rozpakowane produkty, podlegające ochronie praw autorskich takie jak oprogramowanie, płyty CD z muzyką itp. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu towar należy odesłać na własny koszt na adres Centrali ProLine. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 2 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu i dokonuje zwrotu pieniędzy na konto klienta.

 

 

Skomplikowane?

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialyby zamieszczac czerwonego chipa , ktory by mial pelnic funkcje taka jak powinien to takie chipy sa drogie w produkcji.

A po co maja jakas czerwona kostke ktora moglaby sie odkleic?

Tak samo czemu flagowy produkt jest na innych kosciach?

Kto ma bez chipa i jak je kreci? Jak wypadaja z nowszymi?

 

W proline powiesz ze dostales pamieci bez czerwonego chipa a na zdjeciu sa z czerwonym:P

Pytanie tylko czy sie oplaca wymieniac skoro nie sa zle, nie wiem czy lepsze czy gorsze i tanie. A innych nie kupisz. Arche ma bez czerwonego tez!

 

Raptor - wloz 2 tylko i krec, sprawdzimy jak sie Twoje z chipem kreca a jak moje bez ;) Wloz te co maja numery sztuk zblizone, ja mam 70 i 72, wiec prawie jakby dual ;P

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D154573R

Ja mam bez czerownego chipa :( i ...rewelacji nie ma. Idą 5-6-6-18 na 1101 ale 2,3V im zapodałem :mur: W sumie pamięci nie są złe, dla posiadzaczy nV650i jak ulał 1066 przy 1,8V :) + w zależności od szczęśca ;) jakieś tam OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialyby zamieszczac czerwonego chipa , ktory by mial pelnic funkcje taka jak powinien to takie chipy sa drogie w produkcji.

A po co maja jakas czerwona kostke ktora moglaby sie odkleic?

Tak samo czemu flagowy produkt jest na innych kosciach?

Kto ma bez chipa i jak je kreci? Jak wypadaja z nowszymi?

 

W proline powiesz ze dostales pamieci bez czerwonego chipa a na zdjeciu sa z czerwonym:P

Pytanie tylko czy sie oplaca wymieniac skoro nie sa zle, nie wiem czy lepsze czy gorsze i tanie. A innych nie kupisz. Arche ma bez czerwonego tez!

 

Raptor - wloz 2 tylko i krec, sprawdzimy jak sie Twoje z chipem kreca a jak moje bez ;) Wloz te co maja numery sztuk zblizone, ja mam 70 i 72, wiec prawie jakby dual ;P

Z tego co pisał mach82 który to zakupił 2 sztuki z chipem i 2 bez wynika, że obie pary zachowują się identycznie, a więc nawet jeżeli moduły pozbawione "anti-counterfeit chip" są podróbkami to na pewno, nie są gorsze od oryginałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napisałem maila do moich osób kontaktowych w kingmaksie i spodziewam się odpowiedzi w poniedziałek. Wtedy będzie wiadomo, czy momy do czynienia z podróbkami, czy też nie. Nie ma co panikować. Niczego złego dla nas to nie oznacza - jest przeciez gwarancja sklepowa, jakosć jest OK, możliwosci OC również bardzo dobre.

 

Moduły bez kostki i z kostką w moim przypadku kręcą się praktycznie identycznie (minimalnie lepiej moduły bez kostki - niecałe 5MHz lepiej). Inne oznaczenia na kostkach RAM wcale nie oznaczają, że w tych modułach zastosowano inne kostki - przecież ścieranie i nanoszenie oznaczeń producenta do rzecz powszechna i jak kingmax zechce, to może nawet umieścic na nich logo microna (ciekawe co micron na to :) ). Wszystki moje moduły podkręcają się praktycznie tak samo i tak samo reagują na zwiększenie napięcia. Domniemywać wiec mozna że są na tych samych chipach.

 

wojsed - ta naklejka daje możliwosci reklamacji w proline. Sam sobie odpowiedz co się stało z twoją gwarancją w chwili usunięcia naklejki.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na EVGA 650i Ultra, a tam max Vmem to 2,1V, wiec licze, ze na tyle V one beda chodzic jakos niezle.

 

Dostałem ostatnio wiadomosc od erupl na PW.

Oto jej tresc:

To samo mowi za siebie.

Oznaczenia pamieci tych z chipem i bez sa inne.

 

Jako ze nie wiem na jakich sa kosciach nie wiem jakie napiecie maksymelne moge podac.

No wlasnie nie do konca inne. Popatrz na pierwsza strone tego tematu i zdjecie numer 3. Jest czerwona kostka, a pamieci maja identyczne oznaczenia jak te, ktore dzisiaj dostalem z Proline, a one sa niestety bez czerwonej kostki :( Zara bede testowac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1

Chyba dziś ;) będzie moja mini recka na frazie między innymi o tych pamięciach. jednym z ustawień jest właśnie 2,1V ze względu na użytkowników nV650i :)

Ooo już ma.... to będzie więcej wyników do porównania :)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall: Pamięci zdecydowanie (przynajmniej moje) NIE LUBIĄ WYSOKIEGO "V"

Wcześniej od razu dałęm 2,3V bo z takim napięciem chodzą moje corsarze i... 1100mhz było stabilne dopiero 5-6-6-18, teraz sprawdzam 2,1V i 5-5-5-18 leci orthost i (narazie) działa! Jak wybadam w miare sabilne ustawienia to zapuszcze GOLDMEMORY :)

Mam zamiar sprawdzić jeszcze ramki na 800 przy jakiś bardzo niskich timingach, jak sie wyrobie do wieczora to będzie recka. Testowanie ramu i sprawdzanie jego pełnej stabilności wymaga masakrycznie dużo czasu :( (goldmemory 1x53min orthosta puszczam na min 3h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test, wlozylem pamieci, wstawilem 1,9V, ustawilem FSB 320 nie liczac specjalnie ile to wyjdzie i taki oto wynik:

 

1,9V - 1024Mhz

 

Dołączona grafika

 

Zara bede testowac na wiecej ;) Ale dodac musze, ze ja mam Brisbane z mnoznikiem polowkowym i przez to programy przeklamuja czasem wskazania czestotliwosci ramu. Np. jak mialem ustawiony mnoznik 9,5 to Everest pokazywal czestotkliwosc 333Mhz, a CPU-Z 380Mhz i ch... wie ktore jest prawdziwe. Tak wiec zmienilem mnoznik proca na 8 i teraz wszystkie programy pokazuja caly czas takie same wartosci, wiec mam nadzieje, ze teraz juz te 512Mhz nie jest przeklamane w zaden sposob. Jutro bede mial Intela (mam nadzieje), to mysle, ze tam juz nie bedzie takich problemow.

 

EDIT:

 

No i tu sie zaczyna problem. 512Mhz mialem po ustawieniu FSB 320Mhz i maxymalnego mnoznika DDR 800 (nie wiem ile to jest, ale wiecej sie nie da :P ). I teraz na 330FSB mi plyta nie wstala, ClearCmosa musialem zrobic i tu jest problem, bo nie wiem teraz, czy to przypadkiem plyta sie nie konczy, czy moze Ram juz nie chcial wstac. Chyba sobie daruje i na Intelu bede walczyc.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie w gacie malo nie osralem. Pierdziele, czekam na intela z dalszymi testami, bo na tym wiecej juz FSB chyba nie wyciagne. Wlaczam kompa, czarny ekran. ClearCmos, nic nie pomaga. Wogole monitor sie nie wlacza. Po chwili za ktoryms razem wlaczyl sie monitor, ale ekran dalej czarny. Wylaczylem wogole na chwile. Wlaczam, wlacza sie Post z napisem ABIT, pol ekranu normalne, a drugie pol zapisane od gory do dopu jakims "System Fail" i zwis. A ! Bym zapomnial, za ktoryms razem wczesniej wlaczyl sie monitor i byl napis "None" takimi dosowymi literkami i to wszystko, zwis. ClearCmos znowu i znowu czarny ekran. Dopiero jak sobie komp odpoczal chwile, to ruszyl teraz. Tak wiec jak widac FSB 320 to juz styka dla tej plyty niestety.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie sugerujesz sie moimi, bo u mnie to juz na bank plyta nie wyrabia, bo zmniejszylem mnozniki wszystkie i juz nie ma szans na 330 zeby wstala.

 

EDIT:

 

Jeszcze o tej KN9 troche poczytalem, 99% ma sciane na 300-320FSB, wiec i tak mi niezle poszla :) Kurde, tylko jak mi wtedy smigala z palcem w d... na 300, przeszla tego Prime na 320 z KingMaxami, to teraz po tej akcji nie chce piz... wstac na 280. Co jest kur... grane.

 

EDIT2:

 

No, juz sie naprawilo, plytka znowu smiga na 300 :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...