Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

ale za juz grami "troche gorzej" wiec nie robmy jaj z pogrzebu :-P

Mysle ze mniejsza bedzie roznica miedzy podkreconym celkiem 420/430 a e2180, niz pomiedzy e2180 3.2ghz vs e8xxx 4ghz :D

 

@Lanc

Warto dodac, ze na std taktowaniach nalezy takie rzeczy robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze mniejsza bedzie roznica miedzy podkreconym celkiem 420/430 a e2180, niz pomiedzy e2180 3.2ghz vs e8xxx 4ghz :D

obecnie nie sadze. Moze w Crysisie. Ale w pozostalych grach nie.

 

Poza tym roznica miedzy celkiem chociaz nie sprawdzalem ale wierze na slowo 80 PLN a E2180 ok 200 PLN (czyli 120 PLN)

a miedzy E2180 a no dobra E8200 za ok 650 PLN to jest 450 PLN.

to tak na marginesie odnosnie oplacalnosci. :D

 

i caly czas powtarzam zeby nie prowadzic tego ping ponga, nie twierdze ze E8X00 jest bee, nie fajny jest ale w obecnej sytuacji nie widze sensu go kupowac chyba ze sie chce miec ot tak po prostu lub jak ktos sie bawi w mega OC i liczy SPI.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

E8400@4GHz, tydzień 46 chłodzony Scythe Infinity

Napięcie z biosu: 1,28V

VSB podniesiony o jedno oczko

Mobo: DFI LP DK P35 T2RS

 

Jutro dalsze testy...

Bardzo fajnie. Tylko z wiekszości wyników jakie tu padają wynika jedno ale:) napiecie 1.28 a temperatury sięgają 70C. Tak więc np. w moim wypadku kiedy napięcie sięga 1.43V na 4ghz temperatury są o jakieś 5C niższe. I jestem ciekaw ktróry proc dostaje mocniej w tyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Tylko z wiekszości wyników jakie tu padają wynika jedno ale:) napiecie 1.28 a temperatury sięgają 70C. Tak więc np. w moim wypadku kiedy napięcie sięga 1.43V na 4ghz temperatury są o jakieś 5C niższe. I jestem ciekaw ktróry proc dostaje mocniej w tyłek.

Fakt faktem temperatura troszkę wysoka. Ciekawe czym to może być spowodowane uwalona czujką? W idlu mam gdzieś około 45C a w streesie około 70C napięcie z biosu 1,28V, CPU HTT 1,2V.

Scythe infinity chyba dobrze dolega do E8400.

 

Jak przyjdę do domu to dam E8400 więcej papu i zobaczymy jak temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

obecnie nie sadze. Moze w Crysisie. Ale w pozostalych grach nie.

 

Poza tym roznica miedzy celkiem chociaz nie sprawdzalem ale wierze na slowo 80 PLN a E2180 ok 200 PLN (czyli 120 PLN)

a miedzy E2180 a no dobra E8200 za ok 650 PLN to jest 450 PLN.

to tak na marginesie odnosnie oplacalnosci. :D

 

i caly czas powtarzam zeby nie prowadzic tego ping ponga, nie twierdze ze E8X00 jest bee, nie fajny jest ale w obecnej sytuacji nie widze sensu go kupowac chyba ze sie chce miec ot tak po prostu lub jak ktos sie bawi w mega OC i liczy SPI.

to takie gdybanie starszych pan pod kosciolem w niedziele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie dorwałem sobie 8400 boxa z 46 tygodnia- kasa chora bo 710,ale na miejscu w Pozku od ręki, a ja już nie mogłem czekać dłuzej na p4 :P

Zobaczymy co to pokaże- poprzedni z 48 nie był jakiś super, może wreszcie trafie coś sensownego(tak naprawdę moje 5-6 ostatnich cepów było bardzo średnich :-| )

 

Poprzedni max 5 ghz i to zarówno na fc jak i ln2 :-|

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie dorwałem sobie 8400 boxa z 46 tygodnia- kasa chora po 710,ale już nei mogłem czekać dłuzej na p4 :P

Zobaczymy co to pokaże- poprzedni z 48 nie był jakiś super, mozę wreszcie trrafie coś sensownego(tak naprawdę moje 5-6 ostatnich cepów było bardzo średnich :-| )

a co z tym starszym e8400 zrobiłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupywał ktos z was może swojego cepa na allegro w arche??

zastanawiam sie czy nie zaryzykowac i nie kupic innego a tego sprzedać.

Ogolnie wiecie czy e8400 wystawione na aukcjach jaki maja tydzin i czy ogolnie sie kreca??

 

[urageshack.us/img86/2912/4ghzpv3.th.jpg[/img][/url]

 

E8400@4GHz, tydzień 46 chłodzony Scythe Infinity

Napięcie z biosu: 1,28V

VSB podniesiony o jedno oczko

Mobo: DFI LP DK P35 T2RS

 

Jutro dalsze testy...

a napisz jeszcze gdzie kupiles tego procka prosze Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i cep jest zauważalnie lepszy od poprzedniego ale też bez rewelacji....

 

 

4.2 ghz orthos stable na ok 1.4v

max co da sie ustabilizować to 4.3 może 4.35 ghz na 1.48v stres

 

max co cep poleciał (wynik oczywiście robiony dla zegara czyli na czas nawet nei patrzeć):

 

Dołączona grafika

 

Spi 16m liczy na 9x517 czyli 4.65. Potem cep łapie walla :damage_wall:

Na 6x jest to prawie 530 fsb, na 8x ok 523...

Na 0.65 zwykle na standardowym mnozniku był wall nieco wyżej niż na 6x a tutaj jest odwrotnie....

 

Dodatkowo dziwne odczyty vtt mam w biosie- ustawie 1.25v a odczyt w biosie pokazuje 1.13v - wtf?

 

 

Ogolnei cepik robi załozozne przeze mnie minimum , nawet ciut więcej, ale zachwycać sie specjalnie nie ma czym...

 

Z drugiej strony ponad 600mhz więcej orthos stable i podobnie liczenie spi względem mojego poprzedniego e6750 jest sporym postępem...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spi 16m liczy na 9x517 czyli 4.65. Potem cep łapie walla :damage_wall:

Na 6x jest to prawie 530 fsb, na 8x ok 523...

Na 0.65 zwykle na standardowym mnozniku był wall nieco wyżej niż na 6x a tutaj jest odwrotnie....

U mnie zawsze na mnozniku 6x mialem najwyzszego fsbwalla, a kazdy mnoznik w gore zawsze obnizal troszke go... a testowalem tylko procki 0.65 <_< wiec jak widac sztuka sztuce nie rowna.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na dwoch e84xx,ktore posiadalem jaja zaczynaly sie w okolicach 530Mhz z czego ten drugi dobil na 540 ale na mnozniku x9 na x6 byla padaka a na x7 bylo tak samo jak na x9,takze ja nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm nie no wiadomo,ze przypadki sie zdarzaja,poza tym niech kto mi pokaze cos takiego na mojej mobo to pelen szacun :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem rybek, że na P35 też się da. MaSell miał 610Mhz na P35 także to jest do zrobienia. Jednak niby na 965 procki robią wyższe FSB i ogólnie się lepiej kręcą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z p35 jest ten problem,że zwykle na commando i p5b dlx średnie cepy robią tkaie fsb, jak absolutne perełki na p35 :?

Jest coś spitolone i tyle- mam tylko nadzieje,że dotyczy to np jakichś tajmów chipsetu i możę przynajmniej w niektórych mobo zostanei poprawione to biosami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic spitolone nie jest, poprostu sygnal z cepkow 45nm jest inny dla p35 i 965P.

 

600+ na P35 mialem na 3 cepach na ac.

 

Proc robiacy 610 na p35 na ac zrobil 620 na fc na 965P. Trza mieć skilla a nie kaskade ;) http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=321520

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic spitolone nie jest, poprostu sygnal z cepkow 45nm jest inny dla p35 i 965P.

 

600+ na P35 mialem na 3 cepach na ac.

 

Proc robiacy 610 na p35 na ac zrobil 620 na fc na 965P. Trza mieć skilla a nie kaskade icon_wink2.gif http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=321520

Niezły wynik :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic spitolone nie jest, poprostu sygnal z cepkow 45nm jest inny dla p35 i 965P.

 

600+ na P35 mialem na 3 cepach na ac.

 

Proc robiacy 610 na p35 na ac zrobil 620 na fc na 965P. Trza mieć skilla a nie kaskade ;) http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=321520

Trzeba trafic dobrego procka, a nie miec zbiorniki z ln2 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...