Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chodzi o dostepnosc i ceny- to oczywiscie ze to ma znaczenie.

 

Mala dostepnosc- mozna windowac ceny, bo konkurencja mniejsza i mozna zarobic na niecierpliwych.

 

Chyba inaczej sytuacja wyglada jak na allegro sa 2 aukcje z procem niz jak jest ich 30...

 

O prosze- juz widac postepy- aukcja na 40 procow http://www.allegro.pl/item313721602_intel_..._mhz_64bit.html

 

Czyli dostawy ruszyly (no chyba ze to jaks spozniony kontener :D).

 

Na 100% proce stanieja jak sie ich wiecej pojawi- takie prawa rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem :P

Na overclockers.co.uk jak byl po 128F to teraz 150F :P

Patrzac na kurs Funta (4.8zl) cena e8400 poszla z 615zl na 720zl :P

Link ;)

 

Czyli nie tylko u nas jest taka sytuacja ;)

W Irlandii E8400 podrożał przez jakies 2 tygodnie ze 179 ma 189ojro - maja byc 18 lutego (ciekawe czy zmienia cene) ... czyli jakieś 680PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

takie pytanko

 

BadAXe obsłuży e8400? Bo mam klienta z taką mobo i narazie mu nie hula. Sandardowo kazałem mu zupdateować bios. Ktoś ma te CPU na 975?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy wszystkie C2D 45nm które obecnie można nabyć mają te uszkodzone czujniki tempa?? Czy tylko tyczyło się to modeli do jakiegoś konkretnego tygodnia?? A jeśli tak to czy jest możliwośc sprawdzenia przy zakupie?? (poprzez jakiś nr??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy wszystkie C2D 45nm które obecnie można nabyć mają te uszkodzone czujniki tempa?? Czy tylko tyczyło się to modeli do jakiegoś konkretnego tygodnia?? A jeśli tak to czy jest możliwośc sprawdzenia przy zakupie?? (poprzez jakiś nr??)

nie wszystkie. obecnie posiadam CPU z 46 tygodnia i temp. pokazuje "dobrze". wcześniej miałem 8200 z 45 tygodnia i czujnik był skopany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem z 43, 45 tygodnia kilka oemow i czujniki pokazywaly kompletne bzdury. Teraz mam BOX z 45 tygodnia i jest ok, takze ciezko wywnioskowac ze to konkretne tygodnie maja uwalone czujniki, raczej jest to losowa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.... Dzięki za odp. Qrcze myslalem ze tylko jakieś pierwsze partie mają ten problem a Intel wiedząc że takowy wystapił to w pozniejszych seriach go poprawi....

Pytam bo chciałem nabyć E8200 (E8400 jest praktycznie niedostepny chyba a pozatym nieproporcjonalnie drogi) ale takiego żeby poprawnie pokazywał tempy. Miałem zamiar to zrobić po premierze ale poczytałem i natknąłem się własnie na takie info o tych problemach wiec sadziłem ze jak troche poczekam to wtedy juz beda te procki bez tego bledu.... Qrcze - niewiem co robić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem E8200 Box z 50 tygodnia i też pokazywał bzdury z odczytu temperatury zanim padł :)

Padł?? Dlaczego?? Przekreciłeś go za bardzo?? Własnie tego się boję - zamierzam też kręcić E8200 (grzechem byłoby nie kręcić :) ) dlatego boję się ze z tym bugiem odnośnie tempów bedzie mi pokazywał niskie temperatury a w rzeczywistości beda zdecydowanie wyższe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł sam z siebie, nie było oznak spalenia czy takich tam oznak, od 3 dni pracował na def. ustawieniach i któregoś dnia odszedł - na RMA:) . Czekam na nowy i zobaczymy co dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł?? Dlaczego?? Przekreciłeś go za bardzo?? Własnie tego się boję - zamierzam też kręcić E8200 (grzechem byłoby nie kręcić :) ) dlatego boję się ze z tym bugiem odnośnie tempów bedzie mi pokazywał niskie temperatury a w rzeczywistości beda zdecydowanie wyższe....

tak ciężko sprawdzić palcem czy radiator jest ciepły ?? (oczywiście zakładam, że poprawnie jest założony radiator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas namawiam do organoleptycznego sprawdzenia temperatur :lol2:

Nie wiem czemu ludzie aż tak ufają odczytom przez programy :huh:

 

Domelljuż gorzej będzie jak odczyt zostanie zawyżony-zaczynają działać zabezpieczenia w biosie(o ile ich nie wyłączysz), których próg zaczyna się na 60 stopniach, po temp. Tjunction kończąc (no ale w tym przypadku sporo musiałby zawyżać)... no i OC się kończy w takim przypadku.

 

Bać sie powinieneś raczej trafienia gorącej sztuki jak moja :rolleyes: -44 tydzień diody wskazują duże temperatury, które w dodatku znajdują swoje odbicie w rzeczywistości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł sam z siebie, nie było oznak spalenia czy takich tam oznak, od 3 dni pracował na def. ustawieniach i któregoś dnia odszedł - na RMA:) . Czekam na nowy i zobaczymy co dadzą.

a eksperymentowałeś z vtt? bo od tego to intele właściwie tylko padaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nie wszystkie. obecnie posiadam CPU z 46 tygodnia i temp. pokazuje "dobrze". wcześniej miałem 8200 z 45 tygodnia i czujnik był skopany.

tez mialem przez chwile 46tydzien i bylo wszystko ok,ES tez jest ok,tyle,ze moglby sie lepiej krecic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a eksperymentowałeś z vtt? bo od tego to intele właściwie tylko padaja...

maksymalne VTT dostał 1.5V zreszto producent płyty zaleca tyle przy OC ( na Foxconn Mars zwie się CPU VTT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

z kolei 48 tydzien z e84 jest zdupiony

a po czym mniemasz? 1 szt nie przesądza o całości

 

BTW: na 975 ani na VIA nie hulają wolfy :-P

Tylko nie wiem czemu barany nie sprawdzają tego przed zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po czym mniemasz? 1 szt nie przesądza o całości

 

BTW: na 975 ani na VIA nie hulają wolfy :-P

Tylko nie wiem czemu barany nie sprawdzają tego przed zakupem...

ja gdzies pisalem o jednej sztuce ? Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

MAximus minimum pll ma na 1.5 !!!

Ciekawe jakie bedzie DFI w tej sprawie

hmm,ale to asusowe 1.5v PLL to nie to samo co VTT,na DFI jest zakres 1.1-1.6v

Przez pare h zapodalem e6300 1.55-1.6 w rezultacie proc potrafi sie czasami zawiesic podczas normlanej pracy w windowsie-wniosek prosty :) duze vtt nie jest wskazane

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas namawiam do organoleptycznego sprawdzenia temperatur :lol2:

Nie wiem czemu ludzie aż tak ufają odczytom przez programy :huh:

 

Domelljuż gorzej będzie jak odczyt zostanie zawyżony-zaczynają działać zabezpieczenia w biosie(o ile ich nie wyłączysz), których próg zaczyna się na 60 stopniach, po temp. Tjunction kończąc (no ale w tym przypadku sporo musiałby zawyżać)... no i OC się kończy w takim przypadku.

 

Bać sie powinieneś raczej trafienia gorącej sztuki jak moja :rolleyes: -44 tydzień diody wskazują duże temperatury, które w dodatku znajdują swoje odbicie w rzeczywistości...

Qrde.... Dzięki za odp. Właśnie takiego czegoś się boję.... Że też Intel musiał spaprać te czujniki :angry:

Niewiem, ale myślicie że kolejne partie procków będa miały rozwiązany ten problem?? Było jakieś info o np. stanowisku Intela w tej sprawie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego się boisz, jeżeli trafisz na sztukę z uwaloną diodą oddajesz na gwarancję-kilka dni czekania i masz nowy egzemplarz, trafisz na "gorącą" sztukę zaczynasz się bawić Vtt i też wysyłasz na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego się boisz, jeżeli trafisz na sztukę z uwaloną diodą oddajesz na gwarancję-kilka dni czekania i masz nowy egzemplarz, trafisz na "gorącą" sztukę zaczynasz się bawić Vtt i też wysyłasz na gwarancję.

Czyli taki procek podlega gwarze?? Sądziłem że skoro Intel zrypał sprawę to sklep od tego się umywa.... Hmm ale jesli jest napewno tak jak piszesz to to zmienia postac rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm dziwne rozumowanie,jezeli cos nie dziala tak jak powinno to oddaje sie na gwarancje :)

 

Blue czy Ty chcesz powiedziec,ze 24/7 trzymasz 500x9 1.5v???

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...