Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

..btw to ty sprzedajesz zdechly procesor na allegro za 2500 zl? ;d ze juz nie zyje wnioskuje po napieciu na jakim go "selekcjonowales" :D do tego ten brak gwary w polsce... ja bym sie chyba bal, ze ktos przyjedzie i bedzie chcial mnie zabic :D

nie bardziej zdechly niż ty ,a V mierzymy miernikiem jakbyś nie wiedzial i real nie mial więcej niż 1.68V -miernikiem

skoro sprzedajesz zlom to nie dziwię się że się boisz ,że ktos będzia chcial cię zabić ja nie mam takich obaw

 

a kupilem w końcu 8500 - 40 tydzień zobaczymy co potrafi

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardziej zdechly niż ty ,a V mierzymy miernikiem jakbyś nie wiedzial i real nie mial więcej niż 1.68V -miernikiem

ej maly :) chyba zly krzak obszczekujesz - sam intel z tego co pamietam sie wypowiadal, ze granica dla 45 nm jest 1.45v

 

skoro sprzedajesz zlom to nie dziwię się że się boisz ,że ktos będzia chcial cię zabić ja nie mam takich obaw

co do tego zdania w ogole sie nie bede wypowiadal, chyba, ze jest na sali jakis tlumacz :x ... nic nie sprzedaje, zeby bylo jasne...

 

Wiesz mi to szczerze lotto ;) moze znajdziesz jelenia i sobie zarobisz, ale sprytniej by bylo jednak zamazac voltage xD tam widnieje jak uj 1.84... a to moze przerazac ludzi, a pozniej dodatkowo byc dowodem przeciwko tobie, ze sprzedales uszkodzony procesor

 

małe to wiesz co masz?

nie wiem czemu odbierasz to jako atak na siebie, ale juz nic nie mowie :x bo pewnie zaraz bys mi po rodzicach zaczal jechac or sth :lol: Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ej maly :) chyba zly krzak obszczekujesz - sam intel z tego co pamietam sie wypowiadal, ze granica dla 45 nm jest 1.45v

hahah,bo padne znawca sie znalazl,panie miszczu powiedz nam cos jeszcze :lol2: tz,ze jak sie przekroczy granice wytyczona przez intela to proc jest zdechniety-buhahahaha

 

co do tego zdania w ogole sie nie bede wypowiadal, chyba, ze jest na sali jakis tlumacz :x ... nic nie sprzedaje, zeby bylo jasne...

ja np.rozumiem :blink:

 

Wiesz mi to szczerze lotto ;) moze znajdziesz jelenia i sobie zarobisz, ale sprytniej by bylo jednak zamazac voltage xD tam widnieje jak uj 1.84... a to moze przerazac ludzi, a pozniej dodatkowo byc dowodem przeciwko tobie, ze sprzedales uszkodzony procesor

widac,ze lama z Ciebie skoro nawet nie wiesz,ze cpu przeklamuje,ale Ty pewnie nie wiesz co to miernik tylko krzyczec potrafisz i oczerniac ludzi

nie wiem czemu odbierasz to jako atak na siebie, ale juz nic nie mowie :x bo pewnie zaraz bys mi po rodzicach zaczal jechac or sth :lol:

gosciu nawet nie wspomnial o rodzicach tylko Ty,idz sie wyszczekac na podworko i wroc jak Ci emocje opadna,bo klepiesz bez sensu i widac,ze masz chcice na tego proca tylko,ze mozesz sobie tylko pomarzyc

 

tyle odemnie w kwestii,jakbym mial wiecej siana to sam odkupil bym tego proca od Marcina,proc lata 475Mhz a Ty to nazywasz padlina-WHATEVER

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj posty w tym temacie - moze byc od posta MaSell'a - 1701 :) to, ze robi 475 mhz jest jak najbardziej dobre... pytanie pozostaje ile pociagnie na tym "wyselekcjonowanym" napieciu

 

jeszcze raz powoli może zalapiesz -na codzień proc chodzi na 1.37 V 3.6 Ghz ,realnie największe napięcie to 1.68V miernikiem przez ok 2 h przy -5 *C na zewnątrz i temp. plynu w LC 1 *C

no i gid, wczesniej tego nie bylo ;) a przyznasz, ze troche dziwny to selekt, ktory na codzien potrzebuje prawie 1.7v ;) Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Testując Orthosem mam temp proca 71/75 st C - czyli podstawa radiatora i heatpipy powinny być dobrze ciepłe, a nawet gorące tak?

Jak dotykam palcem to ani podstawa, ani rurki nie są nawet dobrze ciepłe.Dodam,że cooler dobrze przylega do proca - sprawdzałem.

Czyli całe te temperatury, które pokazuje Coretemp można sobie w d.... wsadzić - prawda?

Wiem,że czujnik na moim procu jest walnięty, ale wszystko wskazuje na to,że nie ma z pewnością ponad 70 st C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Testując Orthosem mam temp proca 71/75 st C - czyli podstawa radiatora i heatpipy powinny być dobrze ciepłe, a nawet gorące tak?

Jak dotykam palcem to ani podstawa, ani rurki nie są nawet dobrze ciepłe.Dodam,że cooler dobrze przylega do proca - sprawdzałem.

Czyli całe te temperatury, które pokazuje Coretemp można sobie w d.... wsadzić - prawda?

Wiem,że czujnik na moim procu jest walnięty, ale wszystko wskazuje na to,że nie ma z pewnością ponad 70 st C.

INTEL

 

15 programow pokazujacych rozne temperatury i zakumaj o co chodzi ?

samego coretempa to mam na dysku ze 20MB :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem olać tempy :P

Jak co mam gwarę :P

 

BTW bawię się z INTELEM cały czas - sprawa wymiany proca - trochę ich rozumiem, bo pojechałem po nich jak po łysej kobyle, jedym słowem byłem już bardzo nie miły, bo zasłużyli.

Teraz każą mi dostarczyć takie info i dodają,że mogą pytać o więcej :P

 

 

 

Could you please provide the following information about your system:

 

CHASSIS

========

Manufacturer:

Model:

Type:

 

POWER SUPPLY

==============

Manufacturer:

Model:

 

CPU:

====

CPU Fan:

AA# :

 

MOTHERBOARD

==============

Manufacturer:

Model:

AA#:

Serial Number:

Revision: BIOS Version:

 

OPERATING SYSTEM

==================

Manufacturer:

Name:

Version:

Service Pack:

 

MEMORY

=======

Manufacturer:

Type:

Capacity (how many modules are installed):

 

CROSS TESTED EQUIP.

===================

Cross MBD:

Compatible with CPU?:

Web site:

BIOS version required?:

Actual BIOS version:

Results:

 

Cross CPU:

SL#:

Compatible with MBD?:

Web site:

Results

 

O ile wiem co to jest na początku to nie wiem po cholerę im te info wyboldowane.

Chcą mi chyba popsuć nerwy do końca.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanko kupiłem E8200 do tego DFI lanparty DK P32-T2RS, pamiątki OCZ Vista upgrade CL5 i na chłodzenie mugen

i mam problem ustawiam:

 

vdram 2.1

CPUPll 1.55

VNB 1.53

VSB 1.215

VTT 1.367

 

pamięci 7-7-7-16

 

i nie wstaje komp nawet przy FSB 8x400Mhz nie mówiąc już wyżej;/

 

 

Może ktoś doradzi coś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec przed nadmiernym zwiększaniem VTT. Mój e8400, 48 tydzień (Q748A138) odszedł w ciszy przedwczoraj. A działał tylko tydzień. Ogólnie nieźle się kręcił, pomimo 48 tygodnia, więc nie jest to zasadą. 4.5 GHz w okolicach 1.45V. Płyta DFI LT P35.

Niestety jak dasz komuś palec, to chce rękę. Dołożyłem napięcia do około 1.6V i wszystko w normie. Celem było 5GHz, ale mało już się skalował. Postanowiłem zwiększyć VTT i zacząłem zabawy w BIOSie. Podziałał około 15 minut, może nawet nie. VTT podniosłem do około 1.3V, nie pamiętam dokładnie, bo nie zapisywałem i to okazało się szybko zabójcze.

Ale jest gwarancja :) W poniedziałek pojedzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mial ktos do czynienia z wkleslym procesorem? ;d nie wiem czy odsylac na gwarancje, czy sie bawic i kombinowac z nakladaniem wiekszej ilosci pasty :/ jeszcze nie sprawdzalem jak dziala, ale najpierw musze dokonczyc wc w nowej budzie :/

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mial ktos do czynienia z wkleslym procesorem? ;d nie wiem czy odsylac na gwarancje, czy sie bawic i kombinowac z nakladaniem wiekszej ilosci pasty :/ jeszcze nie sprawdzalem jak dziala, ale najpierw musze dokonczyc wc w nowej budzie :/

miał

lipna sprawa ale szlif pomaga (chyba ze proc szlifa nie wart) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam trochę lamerskie pytanie ponieważ kręcę proca pierwszy raz w życiu. Mam model E8200. Postanowiłem wykręcić go do 3,2GHz. Tak więc ustawiam mnożnik 1:1. Powoli podnoszę FSB o 15Mhz. Przed osiągnięciem 3,2GHz wszystko działało jednak jak już ustawiłem FSB na 400MHz czyli 3,2GHz to przy ładowaniu Windowsa pasek staje i następuje ponowny rozruch komputera. Wydaje mi się że ten proc bez podnoszenia napięcia CPU powinien osiągnąć jeszcze większe taktowanie wiec nie podbijałem napięcia. Gdzieś słyszałem żeby podbić napięcie na NB jednak nie mam pojęcia o ile bo się boję że coś spalę. Moja płyta główna to Foxconn P35A-S. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, RAM wykluczam idzie znacznie więcej. O ile zwiększyć to napięcie bo się trochę boje.

 

EDIT: Może to coś wniesie: jak sprawdzałem w BIOSie napięcie na CPU to było 0.97(wydaje mi się dziwnie mało).

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dałem ~1.016V i procek hula na 3,2 stabilnie tzn. 3dmark przeszedł bez problemu. Czy mogę tym samym wykluczyć FSB wall?

 

EDIT: I lamerskie pytanie: co to jest VID? :P

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pomyslu w testowaniu stabilnosci procka 3DMarkiem.

 

Uzyj czlowieku ORTHOSA z wyzszym priorytetem zapuszczonego na chocby 2 godziny i wtedy bedziesz mogl sie cieszyc ze procek przedstawia jakis zarys stabilnosci...

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 06 nie jest taki zły do testowania CPU...

 

Czasami Orthos może przejść, a smark 06 się wysypie na CPU teście.

 

defaultowe napiecie dla proca? dla danej sztuki. tak tylko dedukuje ;]

Dobrze dedukujesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...