Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

do czego Ci ten blend stress jest potrzebny,wywala Ci w grach,czy jak korzystasz z kompa?jak nie to wogole bym to olal,nie wiem czemu panuje moda na katowanie godzinami w orthosie,jak wlaczasz gre czy int i komp sie wiesza-hehe

Hehee - właśnie sobie to uświadomiłem :damage_wall:

Po jakiego grzyba mam się ścierać z jakimś Blend stress`em - jak wszystko śmiga elegandzko ;)

 

Wielo godzinne granie - No Problem

Całodniowa obróbka zdjęć w PShopie na kilkunastu warstwach - No Problem

Wywoływanie RAW`ów w maoswej ilości - No Problem

Pakowanie/ Rozpakowywanie 10Gb plików - No Problem

 

Więc wynik wielogodzinnego czy nawet godzinnego katowania na siłę gdzie temp. i obciążenie

windowane są ponad żeczywiste wykorzsystanie - mnie nie interesuje ;)

Przy czynnościach powyżej maxymalną temperaturę zarejestrował ~65st.

A obciążenie nigdy nie wyniosło 100% ba! oscyluje w granicach ~75% - widać Tu że trudno mi wykorzystać w pełni te 4.2Ghz

Więc... ? Po co ?

:)

Obrabiasz lub kompresujesz czasem jakieś ważne dane, weźmy np. fotki? Dlatego

Hehe - wyliczanka powyżej stanowi MZ idealną odpowiedź w moim przypadku ;)

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehee - właśnie sobie to uświadomiłem :damage_wall:

Po jakiego grzyba mam się ścierać z jakimś Blend stress`em - jak wszystko śmiga elegandzko ;)

Do czasu... Wszystkie programy diagnostyczne są doskonałym przykładem na to, że komputer może być niestabilny. Dla mnie dane są bardzo ważne i cenne, jeśli dla Ciebie nie, to olej wysypującego się Orthosa, nie rób backupów itd...

 

Normal people don't backup... Normal people just cry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu... Wszystkie programy diagnostyczne są doskonałym przykładem na to, że komputer może być niestabilny. Dla mnie dane są bardzo ważne i cenne, jeśli dla Ciebie nie, to olej wysypującego się Orthosa, nie rób backupów itd...

 

Normal people don't backup... Normal people just cry.

Tak zgadzam się!

Orthos - jest bdb wyznacznikiem stabilności - dla programów które pożerają procesor w 101%

U mnie maxymalne obciążenie nie przekracza ~75-80% - więc dlatego nic się nie dzieje złego...

Świadczy to zresztą o tym, że procesor na chwile obecną ma zapas mocy - co mnie cieszy bardzo :)

Jeżeli zapychałbym procka w 100% - to napewno brał bym poważnie wywalający się test.

Co do utraty danych - AutoSave i zakodowany podprogowo ruch ręki "Ctrl+S" - zapewnia mi dostateczną ochronę ;)

 

Identycznie miałem z moim drugim kompem z podpisu - w sumie to mam ;)

Blend stress... wywala się po dosłownie po 1sec. a z kompem absolutnie nic się nie dzieje od 1.5roku ;)

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hehee - właśnie sobie to uświadomiłem :damage_wall:

Po jakiego grzyba mam się ścierać z jakimś Blend stress`em - jak wszystko śmiga elegandzko ;)

 

Wielo godzinne granie - No Problem

Całodniowa obróbka zdjęć w PShopie na kilkunastu warstwach - No Problem

Wywoływanie RAW`ów w maoswej ilości - No Problem

Pakowanie/ Rozpakowywanie 10Gb plików - No Problem

 

Więc wynik wielogodzinnego czy nawet godzinnego katowania na siłę gdzie temp. i obciążenie

windowane są ponad żeczywiste wykorzsystanie - mnie nie interesuje ;)

Przy czynnościach powyżej maxymalną temperaturę zarejestrował ~65st.

A obciążenie nigdy nie wyniosło 100% ba! oscyluje w granicach ~75% - widać Tu że trudno mi wykorzystać w pełni te 4.2Ghz

Więc... ? Po co ?

:)

Hehe - wyliczanka powyżej stanowi MZ idealną odpowiedź w moim przypadku ;)

Nic tylko pogratulowac zdrowego myslenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie planuje zakup E8400 i zastanawiam sie nad poszukiwaniem odpowiedniego tygodnia produkcji. W sklepie od reki mam 08 z 05 tygodnia i nie wiem czy jest to w miare dobry tydzień aby dobić do 4GHz? Czy procek z tego tygodnia bedzie maiła problem z własciwym odczytem temperaturu obu rdzeni i w nowych seriach juz ten problem został poprawiony?

HELP :blink: do jutro musze podjąc decyzje. Z góry dzięki za pomoc

 

PS. sorrki ale nie mam wystarczająco dużo czasu na przesledzenie całego wątku. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila - szybciutko wymień CePa na 4jajowca - bo Ci karcioche ogranicza :lol2: :blink: :wink:

Karte moze ograniczac brak MHz, a nie dodatkowych dwoch rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Znudziło mi sie czekanie na spadek cen E8400, to kupiłem sobie E8200 w ProLine za 548 zł.

 

Chyba trafiłem na dobry czujnik, bo póki co max różnica między rdzeniami to 2 stopnie.

 

BIOS wykrył napięcie 1.22 V, Core Temp podaje VID 1.1125 V. Programy w stresie pokazują 1.18 V.

 

Na razie sobie śmiga na 400x8 z Freezerem @ 1000 RPM, temp max 66 stopni po 16 minutach.

 

Patrząc na to myślę że spokojnie dobiję do 450x8 (czyli mój cel), wiecej nawet nie zamierzam próbować bo OC dla sportu mi sie znudziło. I chyba sie obejdzie nawet bez zmiany coolerka, a miałem obawy, bo tragiczne mocowanie ma ten Freezer i wydawało mi sie że nie dociska do proca, bo na E2160 i Celeronie 420 miałem tragiczne temperatury.

 

Był bym zapomniał - Q749

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc robiony na przełomie stycznia i lutego a wtedy jest nowy chiński rok (świni chyba) więc raczej padaka

żart ;D

nikt nic nie powie jak sam nie sprawdzisz ew. nie wyszukasz w googlarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam problem.

Dzisiaj przyszedł E8200 i nie mogę załadować systemu (Vista)

 

Q747A512 1.225V

 

Płytka wykrywa 1.115V. Nawet jak podam ręcznie 1.3V, to system wiesza tuż przed pulpitem. Czarny ekran i jakieś 2 białe kreseczki.

W trybie awaryjnym załaduje się pulpit, ale i tak zaraz przestaje odpowiadać.

Zrobiłem ClearCMOS, powyciągałem pamiątki, aby jedną zostawiłem, wszystko na domyślne i lipa.

Teraz to nawet bios zaczął się wieszać. Płytka ma najnowszy bios z obsługą 45nm.

Proc walnięty, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[szpan mode on]

q743 4.2G 1.3v, powyzszy wynik na ac z vmch 1.45v :lol:

[szpan mode off]

jeszcze masz ta sztuke ??

sprawdza sie wyśmienicie w saperze i pasjansie ? :rolleyes:

dla przypomnienia

[szpan mode on]

1,34 real - 4,3GHz od 3 m-cy i nie wykazuje autodestrukcji

[szpan mode off]

Q743 :rolleyes:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Moj najlepszy Q743 jest teraz w usa, drugi nieco szlabszy w szwecji. Sapera i pasjansa mam odinstalowanego ;)

 

Generalnie mialem juz z 10 sztuk 45nm, wiekszosc Q743 :P

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi coś powiedziec na temat E8400 z tego roku i dokładnie 5 tygodnia produkcji? Niestety niewiele moge znależć na necie takich informacji wiec prosze o pomoc. Czy jest szansa na Q805 dobić do 4GHz? HELP :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Q805 nie dobil nawet do 3,9 na kosmicznie podniesionych napieciach. Obok lezy Q806, moze jeszcze dzis go zamontuje i napisze cos wiecej. Ale ogolnie procki z tego roku jesli chodzi o potencial OC sa bardzo kiepskie :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa :mur: aktualnie mam jak w opisie E6600 który chodzi na 3,5GHz z palcem w D... i zaczynam sie zastanawiac nad sensem zmiany na takiego proca. Czy w Warszawie jest szansa upolowac cos z tamtego roku> Moze coś pod GUS'em???? jutro musze pojechać i poszukam. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...