Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

3,6ghz 1,2125v i 70*c na procku (w stresie, po 4godz w orthos small ffts) na box to duzo?

...pytam, gdyz nie wiem, czy chce mi sie (powinienem) kupic wypas chlodzenie, np thermalright 120a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej te male box coolery tak glosno chodza(prawie jak szuszarka) czy to tylko moj? wczesniej mialem E2160 tez na boxie(wiec cooler identyczny tylko 2xwyzszy) i chodzil 10x ciszej mimo ze procek byl mocno krecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Boxy sa glosne masz racje i malo wydajne-niestety,ale super elo coolera nie dostaniesz od Intela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to jaka jest bezpieczna temperatura na 24/7 ?

im nizsza tym lepsza. wiesz rzadko komu przy normalnym uzywaniu temp. przekracza 50*C. Wydaje mi sie ze jest to taka srednia wyciagnieta. Bo normalne jest ze inna temp. bedzie jak bedziesz latał po necie a inna jak odpalisz jakas gre a jeszcze inna jak zaczniesz kodowac jakiegos divx'a. Dlatego chlopie nie kombinuj tylko lec do sklepu i wcale nie musisz majatku na ULTRe wydawac tylko za dosc dobre pieniadze (czyt. małe) mozesz kupic Pentagram'a Karakorum za ok. 80 PLN a wydajnosc ma porownywalna jak Scythe Mugen za 150 PLN

Zreszta zajrzyj do dzialu Chlodzenie konwencjonalne jest ta sporo opinii i testow i na pewno znajdziesz cos dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U mnie e8500 nie przekracza 40'C w stresie,w sumie mam na codzien 350x9.5 1.125v(w zupelnosci do wszystkiego starcza) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy E8200 temperatury ktore mam podczas testu w orthosie sa groźne dla procka??

CPU temp = 57

Core temp = 71

nie są - masz 34 stopni zapasu do momentu włączenia się throttlingu. Nie ma co panikować - możesz działać, tym bardziej że w normalnych zastosowaniach i tak takich temperatur nie zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, wiec E8200 na Asus P5E z jedna kostka OCZ 2GB DDR2-1066 smiga az milo :) wkoncu po 8 tyg. jestem spowrotem na PC :)

jakie mam dac teraz napiecia standardowe w biosie......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 godz grania w fear, mam max ok 55*c, wiec jest git - 70*c tylko w orthos, a jak wiemy on obciaza 2 jajka na 100%.

Poza tym, jakiej max temperatury moge sie spodziewac na lepszym chlodzeniu, np ultra 120a lub mugen'ie?

Moze, inaczej...jakie macie max tempy na danym chlodzeniu, przy danym napieciu i taktowaniu?

 

U mnie e8500 nie przekracza 40'C w stresie,w sumie mam na codzien 350x9.5 1.125v(w zupelnosci do wszystkiego starcza) ;)

...na box'ie? Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Po 3 godz grania w fear, mam max ok 55*c, wiec jest git - 70*c tylko w orthos, a jak wiemy on obciaza 2 jajka na 100%.

Poza tym, jakiej max temperatury moge sie spodziewac na lepszym chlodzeniu, np ultra 120a lub mugen'ie?

Moze, inaczej...jakie macie max tempy na danym chlodzeniu, przy danym napieciu i taktowaniu?

 

 

...na box'ie?

nie nie na boxie-,wiadomo,ze nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie na boxie-,wiadomo,ze nie :D

To chyba Cię czujniki oszukują. 40C to trochę za mało jak na tą porę roku, podkręconego proca i w stresie. Ja na 3.6Ghz na wc mam więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Cię czujniki oszukują. 40C to trochę za mało jak na tą porę roku, podkręconego proca i w stresie. Ja na 3.6Ghz na wc mam więcej.

nie panikuj , czujniki w E8... to taki żart ze strony Intela ale przy 1,1 vcore i małych MHz to te 40-45C to normalka (nawet w stresie)

Miazga82

czas na upgrejd kibla ??

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj , czujniki w E8... to taki żart ze strony Intela ale przy 1,1 vcore i małych MHz to te 40-45C to normalka (nawet w stresie)

Miazga82

czas na upgrejd kibla ??

;)

Ja nie panikuje tylko jak dla mnie to trochę dziwne jeśli ktoś mówi że w stresie temperatura nie przekracza 40C ... na intelu o tej porze roku (jeśli mamy 25C w cieniu za oknami). Ale owszem czujki w E8 to do dokładnych nie należą i każdemu mogą pokazywać co innego.

A kibelek nie potrzebuje upgrejdu ;P Nie ma co wymieniać. Bloczek sie świetnie spisuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapuściłem na szybkensa nowy nabytek E8400 , jakieś 3,3GHz i 1,125 Vcore i powiem ze na jajach w small było 39 i 47C small 8 PRIO

delta 12-15 C chyba w normie nawet do tych 25C w pokoju

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

To chyba Cię czujniki oszukują. 40C to trochę za mało jak na tą porę roku, podkręconego proca i w stresie. Ja na 3.6Ghz na wc mam więcej.

otoz czujniki mam na maxa ok,mialem farta co do tego.Mam poprostu mocny uklad z dwoma chlodnicami na parapecie a od 3miesiecy blok jest tylko na cpu no i podstawowa sprawa-ja nie mieszkam w pl tylko na wyspie gdzie ciagle pada,wieje i ogolnie jest chlodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.intel.com/design/intarch/core2duo/spec.htm

a i tak wszystko zalezy od temperatury, niestety ..

i teraz nie wiem czy to procki wydzielaja az tak rozne temperatury, czy to czujniki temaperatur robia mnie w ch...a ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czego gratulowac meeronowi, on sprzedaje selekty wiec to dla niego czysty zarobek (a tego juz mozesz mu pogratulowac :D).

A swoja droga to z ktorego miesiaca ten proc ?

 

Jak myslicie, jakie tempy mnie powitaja na E8400 i Tacens Gelus Pro ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...