Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co mamy na myśli pisząc że robi 4GHZ tak jak tu np.

Moj jest z q808 i 4005Mhz robi na 1.3V

"Robi" to znaczy że się system uruchamia, czy to że przechodzi orthos prio 10 5h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co mamy na myśli pisząc że robi 4GHZ tak jak tu np.

 

"Robi" to znaczy że się system uruchamia, czy to że przechodzi orthos prio 10 5h?

 

tzn. ze mam normalnie w glowie i nie katuje 5 czy 10 godz. orthos'a na prio 10. Dla mnie wystarczajacym testem bylo znalezienie jak najnizszego napiecia na rdzeniu przy takiej czestotliwosci gdzie Orthos przeszedl 1 godz. prio 9 bez ani jednego bledu, wszystkie 3 dmarki i gram normalnie i ani jednego blue screena, zwiechy, restartu itp.. nie zaliczyłem jak do tej pory a juz chodzi mi tak od 3 miesiecy.

 

Czy po takiej weryfikacji moge stweirdzic ze robi 4Ghz przy X napieciu? Bo dla mnie wejscie do systemu nic nie znaczy. Dla mnie liczy sie wartosc uzytkowa a nie wartosc do benchow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki macie problemy hehe

 

Stabilność to pojęcie naprawdę względne. Trudno ją znaleźć określić. Wszystko przede wszystkim zależy od SPRZĘTU i do czego jest wykorzystywany. Przykłady? A64 jeszcze na 939 - pamięci w konfiguracji 4x512 (przy oc proca) waliły błędami w memteście (w orthosie 4h testu przechodziły) i co? Do zwykłego użytkowania (gry, jakieś tam divxy, konwersja video itp.. pełna stabilność), możliwe, że przy większym katowaniu by się wywalał, ale znajomemu nigdy się nie wywalił i dla niego to było stabilne... Wszystko zależy od zastosowań, warunków i samego użytkownika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy do tego ma inne podejście. Ja poprzeczkę stawiam wysoko. Musi być najpierw orthos prio 10 minimum 5h i nie ma zmiłuj się :) chociażby dla samej satysfakcji

Skoro na def. robi orthosa na prio 10 bez pierdnięcia to tak samo ma u mnie robić po OC

tzn. ze mam normalnie w glowie i nie katuje 5 czy 10 godz. orthos'a na prio 10.

i nie uważam żeby to była kwestia zdrowia psychicznego :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy do tego ma inne podejście. Ja poprzeczkę stawiam wysoko. Musi być najpierw orthos prio 10 minimum 5h i nie ma zmiłuj się :) chociażby dla samej satysfakcji

hahaha

i niby 5h prio 10 to juz wszystko proc 100 stabilny??mam takiego co robi 10h a podczas przerabiania jakiegos dvd umie sie wywalic,3d tez czesto wywala,twoja poprzeczka jest delikatnie mowiac bez sensowna,orthos to nie wszystko sa proce ktore sie zaraz wywala a w uzytkowaniu sa 100% stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale Orthos testuje głownie CPU a o ile dobrze pamiętam PC składa się jeszcze z kilku niezbędnych do działania części.

Dokładnie.

I na tym mozemy tą dyskusję zakończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oced. Fight the powah ;)

 

skromnie od Coolalera wr na c2d

 

Dołączona grafika

 

oraz

 

1m

 

Dołączona grafika

 

ln2

vocre:1.936v

G.SKILL 4GBPI DDR2 1285 :blink:

 

ogólnie owned lekkim wackiem.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha

i niby 5h prio 10 to juz wszystko proc 100 stabilny??

napisałem wyraźnie „najpierw” orthos co znaczy że na nim nie kończę tylko zaczynam

czytaj ze zrozumieniem

mam takiego co robi 10h a podczas przerabiania jakiegos dvd umie sie wywalic,3d tez czesto wywala,twoja poprzeczka jest delikatnie mowiac bez sensowna,orthos to nie wszystko sa proce ktore sie zaraz wywala a w uzytkowaniu sa 100% stabilne

Wszystko ładnie pięknie ale Orthos testuje głownie CPU a o ile dobrze pamiętam PC składa się jeszcze z kilku niezbędnych do działania części.

wszystko na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra podniecacie sie tymi gigahercami ale to tylko do superpi i niczego wiecej

 

mam e8200 - ile wam taki smigal na default vcore?wydajnosc bez nakladów mnie interesuje a nie superhiper predkosci bo mam tylko jeden dysk bez raida wiec ile bym nie mial to on zamuli wszystko

 

na 3.2 ruszyl choc byly momenty ze mial zwieche - da sie wiecej ?( nie bede przesadzal bo ramik lubi 800mhz i cl4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

dobra podniecacie sie tymi gigahercami ale to tylko do superpi i niczego wiecej

 

mam e8200 - ile wam taki smigal na default vcore?wydajnosc bez nakladów mnie interesuje a nie superhiper predkosci bo mam tylko jeden dysk bez raida wiec ile bym nie mial to on zamuli wszystko

 

na 3.2 ruszyl choc byly momenty ze mial zwieche - da sie wiecej ?( nie bede przesadzal bo ramik lubi 800mhz i cl4)

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem e8400 Q818 (chyba A143, musze sprawdzic jeszcze) i powiem ze zadna rewelacja.Zeby zaczac zabawe w oc musialem odrazu napiecie podniesc bo sie plul od poczatku.VTT minimum u mnie to 1.2 , nawet po zmianie tego nie ruszyl wiecej.Przy 1.36V uzyskalem w miare dobre 3790mhz ale tu nawet zalaczenie skype moglo spowodowac zwis, gry chodzily ok i orthos.Zostawilem na 3600 i napiecie 1.35V.Zmiany innych napiec nie pomagaly.Mysle ze narazie mi to wystarczy...Zleksza sie rozczarowalem bo nie myslalem że tak szybko schody sie zaczną.Jedynie co jeszcze zauwazylem ze pamiec zaczela szybciej swirowac.Temperatury w okolicach 55C'.

 

A co jeszcze ciekawego zauwazylem, jezeli procek powoli sie zbliza do kresu stabilnosci, a wszystkie testy pokazuja ze sa stabilne to u mnie jest tak ze wystarczy w Crysis pyknac, pograc na mapce mesa i polatac helikopterem wtedy takie zaklocenia sie robią, robi sie nie wyrazny obraz, jak zmniejszy sie taktowanie to z obrazem wszystko ok.

 

Może jakies sugestie ?? Najlepiej jak ktos ma płyte jak Ja lub podobną.Może jeszcze cos wyłączyć w biosie??

Wiecej bede mogl napisac gdy z pracy wroce..

 

EDIT

Moze jakby puscic na innym mnozniku ?? mialoby by to jakies znaczenie

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jednak im dalej tym gorzej. U mnie podobnie jak u Ciebie. Tyle ze nawet 3,4GHz nie robi na def V. ale na 3.5GHz idzie przy 1,265V. A mozesz zapodac jaki masz Vdroop w CPU-Z w idle/stress ? Wiem ze najlepiej takie rzeczy mierzyc miernikiem ale pytam z ciekawosci (i po czesci lenistwa :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz zapodac jaki masz Vdroop w CPU-Z w idle/stress ? Wiem ze najlepiej takie rzeczy mierzyc miernikiem ale pytam z ciekawosci (i po czesci lenistwa :D).

Idle 1.360V stress 1.328V wedlug cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co brac, w opiniach nieraz wyczytalem ze plyty sie gryza z E8400... w zwiazku z tym co lepiej brac? E8200/E8400 do Foxconn P35A? (duze oc nie przewidywane) i jak to jest z czujnikami temp, walniete podobno?

(jakby co to szukam w razie czego selektow do 500 zl jakis dobrych, na gieldzie to co przegladam to stare wszystko :()

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co je zmienic jesli nie chcesz bardzo krecic. Puszczasz ram 1:1 i chodza nominalnie nawet jeszcze nie podkrecone na 800 a procek 9x400 (3.6Ghz), czyli nawet o 100 Mhz wiecej niz napisales powyzej, wiec ramu nie zmieniaj, no chyba ze chcesz 2x2GB a jesli wystarcza Ci 2x1GB to nie zmieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj o ile wiem nie da sie 1:1 dla 800mhz :)

skoro z tymi ramami tak to ok, procek bedzie E84 i zestaw jako tako mysle ze ok (nie czepiac sie 88GT nie bylo jeszcze radkow nowych jak kupilem a kupilem tanio bo za 350zl) i poczekam na nowe platformy bo nie opyla sie co chwile zmieniac dla trendu :) ew w przyszlosci wiecej ramu bo na Viste Ultimate sie przesiadam

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu znalazłem troche czasu i się przysiadłem do kompa na dłużej :)

Po zabawie nowymi radkami wzielo mnie jeszcze na mojego E8400 no i udało mi się to co chciałem zrobic :)

 

E8400@4655MHz 1.425V | FSB@517MHz | GD PRO@1242MHz 5-5-5-15

 

SuperPI 1M - 9.953 :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem e8400 Q818 (chyba A143, musze sprawdzic jeszcze) i powiem ze zadna rewelacja.Zeby zaczac zabawe w oc musialem odrazu napiecie podniesc bo sie plul od poczatku.

Nawet mnie nie strasz. W pudełku nadal leży nieodpakowany z reklamacji Q817, bo PCP robi sobie jaja z moją mobo. Czyżby serie po Q814 były aż tak słabe? Jeśli okaże się, ze ten nie jest przynajmniej tak konkretny jak poprzedni (Q742, 4 GHz 1,25V) to chyba go przez okno wypier.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj to na chwilke wogole byla masakra, mobo jak sie ladowalo to pisalo e8400 (tu nie wykryl dwoch jajek),a w windzie procek nieznany i tez jedno jajko widzialo, nawet reset biosa nie pomogl.Dalem na chwile na normalne ustawienia i po kilku restartach zalapal dwa jajka.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

aleś mu powiedział :lol2: :lol2:

 

dobra podniecacie sie tymi gigahercami ale to tylko do superpi i niczego wiecej

 

mam e8200 - ile wam taki smigal na default vcore?wydajnosc bez nakladów mnie interesuje a nie superhiper predkosci bo mam tylko jeden dysk bez raida wiec ile bym nie mial to on zamuli wszystko

na 3.2 ruszyl choc byly momenty ze mial zwieche - da sie wiecej ?( nie bede przesadzal bo ramik lubi 800mhz i cl4)

Pierwszy raz słyszę, żeby jeden dysk ograniczał procesor, a w raidzie dawał mu ogromnego kopa... :rolleyes: :rolleyes: Ale może jestem niedoinformowany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby serie po Q814 były aż tak słabe? Jeśli okaże się, ze ten nie jest przynajmniej tak konkretny jak poprzedni (Q742, 4 GHz 1,25V) to chyba go przez okno wypier.....

Nie sądze staruszku. Q820E527. Na marniutkim AC stabilne do 4.9 (benche). Trzeba być dobrej myśli :rolleyes:

Dołączona grafika

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...