Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

a kto kazał kupować w biedronce ?

;)

Biedronka robi dla Agito :lol2:

 

Ja mam Q814. Powiedzcie niedoświadczonemu człowiekowi jaka jest różnica, poza temperaturą, czy proc będzie robił przykładowo 3,6 giga na 1,2 czy na 1,3? Pobór prądu jeśli chodzi o oszczędność jest żaden... No i chyba powstaje wtedy problem szybko zbliżającej się górnej granicy napięcia na mobo prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 8200 niestety tez jkaiś lipny na wodnym chłodzeniu narazie robi 3,6 Mhz stabilne na 1,336V

w biosie wstaje na 4Ghz na napieciu 1.45

niestety przy ładowaniu windowsa bluscreen

martwią mnie temperatury Core temp pokazuje dla jednego rdzenia 71 a dla drugiego 65 stopni

Pewnie mam z błędnym czujnikiem

Nie wiem ile moge dac max voltów dla tego 8200 ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam asusa P5qpro bios narazie 703 i e8400 któremu Real Temp 2.70 pokazuje takie tem.: Core 0: 15 C a Core 1 34. PRzy obciążeniu natomiast oba dociągają ten z 34 na 41 a ten z 15 na 37-38 to normalne?

Mówicie że te nowe to padaki a mój Q817 wstaje na 450 x 9 bez zmian żadnych. to żle hehe ? Potrzebuje lepsze memki.

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirkirst

 

 

Głupoty pokazuje ten progz, nic więcej.

raczej czujnik nie 'kuka' z biosem miałem tak na starych wersjach biosu ..P5K PRO

 

dziś ....tam coś pamiątki kręciłem ......

 

post-120927-1218300646_thumb.jpgpost-120927-1218300673_thumb.jpg

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirkirst

 

Na chłopski rozum czy możesz mieć temp na procu w IDLE niższą niż temp. otoczenia przy chłodzeniu powietrzem??

Głupoty pokazuje ten progz, nic więcej.

no wlasnie,moj chlopski rozum mowi mi ze tak, chociazby jadac samochodem w upalny dzien, jak wystawisz reke przez szybe to robi sie chloniejsza. cos tam czastecki powietrza udezaja szybciej, nie pamietam dokladnie ale bylo na fizce.

zreszta jak mam proca na def, szczegolnie w srodku cieplego dnia to roznica jest kilku stopniowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie w BIosie 1.2345V.

 

CPU-Z - 1.1920V. Asus AI Suite -1.1920V i skacze do 1.2 .

 

Pytalem juz czy to normalne, ze tak napiecie na proccku skacze...nikt nie pomogl...wiec jezeli bylby ktos tak mily ...z gory dziekuje..

 

I ktory odczyt jest prawdziwy ( dot. napiecia) z biosu czy programow?

 

Jezeli z Biosu to dlaczego pokazuja mniejsze...

 

 

pozdrawiam...

 

Padaka e8400 ...i 3,7GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory program pokazuje mniej wiecej dobre temperatury? Mam E8400 krecone @3.6GHz w biosie mam stawione standardowe napiecie. Procka chlodzi Karakorum z wentylem ustawionym na 1000rpm.

 

 

post-137249-1218359028_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

A czy te temperatury nie sa za wysokie?

Screen robiony dzisiaj, w wczoraj nakladalem nowa paste Arctic Silver 5, moze jeszcze nie wygrzana. Fakt robilem test satbilnosci Orthosem jakies 2,5-3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

A czy te temperatury nie sa za wysokie?

Screen robiony dzisiaj, w wczoraj nakladalem nowa paste Arctic Silver 5, moze jeszcze nie wygrzana. Fakt robilem test satbilnosci Orthosem jakies 2,5-3 godziny.

A czy orthos chodzil wtedy ? Bo jak to jest w spoczynku to troche duze :P Ja mam takie w stresie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem orthosa na 20 minut i max temp w stresie to 60 stopni, a obroty na wentylatorze zwiekszylem na 2000rpm.

CZy to sa za wysokie temperatury jak na e8400 @3.6??

Co moze byc przyczyna wysokich temperatur? Zle nalozona pasta czy moze chodzenie nie wyrabia?

post-137249-1218366444_thumb.jpg

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuscilem orthosa na 20 minut i max temp w stresie to 60 stopni, a obroty na wentylatorze zwiekszylem na 2000rpm.

CZy to sa za wysokie temperatury jak na e8400 @3.6??

Co moze byc przyczyna wysokich temperatur? Zle nalozona pasta czy moze chodzenie nie wyrabia?

Niech sie ktos wypowie kto ma takie samo chlodzenie...ja przy swoim (3,7GHz) po 1,5h Orthosa mam 45C.

W spoczynku 28-33....

 

Ewentualnie przelec pare stron i szukaj relacji ludzi co podkrecali e8400 ma tym chlodzeniu.

 

 

W tej chwili wyglada to tak :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Elite !!!,po paro letnim czytaniu tego forum jeszcze za czasow tweak.pl,wrescie sie moge zalogowac bo zmienilem sprzet,ktory juz mozna cos tam podkrecic wrescie mam dwa pytanka dlaczego jak podkrecam proca na mnozniku 1:1 to orthos mnie wywala co po chwile po minucie lub po trzech. a na mnozniku 12:10 smiga w priorytecie 9 przez 9 godzin potem wylaczylem.Kolejne ptanie brzmi dlaczego po podkreceniu do 4GHZ windows wolniej sie laduje jest jakas na to rada ????czytalem ze w syntetykach tak jest ale nigdzie nie moge znalesc co to sa te programy syntetyki ??,z gory bardzo dziekuje za odpowiedz narazie mam takie cos mem test http://img524.imageshack.us/my.php?image=cachememyo0.png

 

 

jeszcze takie pytanko co to jest za seria jakas z tych nowszych syfow ??? Q13A185

post-162461-1218431584_thumb.png

Edytowane przez RELOADED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.mam procka e8500 i chlodzi go wentyl thermaltake v1.przy montazu wlozylem procka , kapnalem na niego paste wielkosci ziarnka ryzu,rzcisnalem cooler,odjalem by zobaczyc czy pasta doprze nalozona i potem zalozylem go na stale i przymocowalem zapinkami.teraz w programie real temp temperatury w idle to 49stopni a w stresie ponad 80stopni.czy cos zle zrobilem ze takie wysokie teperatury sa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...