Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nic nie kombinowałem z żadnymi selektami i kupiłem pierwszy lepszy E8400 i bez bólu poszedł na 4050Mhz

3088554[/snapback]

wybacz ale chrzanisz kolego bo to co napisałeś wychodzi z perspektywy włąsnie takiej osoby która w.w. czynnosci robi... ja np nie krakuję gier i nie sciągam.. nie do wiary prawda??

 

imo człowiek który napisał że mu sie nóz w kieszeni otwiera ma calkowitą rację bo wychodzi tutaj typowe Polskie Cwaniactwo które jest powodem do wstydu na całym swiecie..byle by sie tylko darmowo nachapać w barze sałatkowym... wezmę swój talerz z domu i nawalę pietruchy czubato... echhh szkoda gadać...

 

nie chrzanie tylko pisze (napisalem)

 

a czy krakujesz czy sciagasz to akurat guzik mnie obchodzi i jezeli nie widzisz roznicy w celowym ubiciu procesora, a sciagnieciem gry to juz nie moj problem bo dla mnie jedno i drugie jest wyludzeniem pieniedzy z czego na forum jest zakaz postowania na temat pirackich gier, natomiast jezeli chodzi o to jak ubic procesor aby dostac nowy juz nie

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do posiadaczy E8400 , jakie max vcore jest bezpieczne, zakładając że komputer chodzi praktycznie 24/7 . W tej chwili podkręciłem FSB do 416 = 3728MHz i napięcie 1.3V . W tej chwili męczę go Orthosem . Czy można próbować na niższym napięciu , czy raczej trzymać się tego że będzie trzeba iśc już tylko powyżej 1.3v ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 - w biosie vcore 1.3v , a CPU-Z wyskakuje z 1.272V przy męczeniu Orthosem. Skąd ta rozbieżność, błędy odczytów przez CPU-z i jedynie ratuje mnie miernik ?? <_<

Gratulacje, wlasnie odkryles istnienie zjawiska zwanego Vdroopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 - w biosie vcore 1.3v , a CPU-Z wyskakuje z 1.272V przy męczeniu Orthosem. Skąd ta rozbieżność, błędy odczytów przez CPU-z i jedynie ratuje mnie miernik ?? <_<

tzw. vdrope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie kombinowałem z żadnymi selektami i kupiłem pierwszy lepszy E8400 i bez bólu poszedł na 4050Mhz

PIC

Czym sprawdzałeś stabilność?

a co do samego zrzutu ekranu: Słyszałeś kiedyś o JPEG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzałeś stabilność?

a co do samego zrzutu ekranu: Słyszałeś kiedyś o JPEG?

stabilność occt a o jpg oczywiście tak misssssstrzu ;) ale na szybko wrzucam na serwer i nie chce mi się przerabiać.

Następnym razem zmienię ok ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiac? LOL. Zapisz jako jpeg , a nie bmp i po przerabianiu. Ta kobyle naprawde dlugo sie wgrywa...

W moim poście powyżej jest już ok/jpg, a tak btw to szczerze mówiąc nie wiedziałem że mogę z painta zapisać jako jpg, cóż ...

ok koniec off topa

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poście powyżej jest już ok/jpg, a tak btw to szczerze mówiąc nie wiedziałem że mogę z painta zapisać jako jpg, cóż ...

ok koniec off topa

Pozdr.

Było trzeba zapisac w PNG, jeszcze mniej by zajmowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje dozbierac do E8600 bo z tego co narazie widac te proce maja niezly potencjal :wink:

Dokładnie, ja kupiłem tego bo przesiadłem się z E2180 na E8400 bez dopłaty więc... w innym przypadku poczekałbym trochę i E8600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ładnie ale dla mnie jest różnica też czy wydam na procka 350zł czy 500zł to 150zł znów a poco mi 4ghz? odczuje taka roznica miedzy 4 a 3,8ghz procz temp chyba nie znacznie ..mowie tu o 8400 i 8500 zalozmy ktory robi tam 4ghz lub 4,2ghz . Moge kupic za 330zł e8400 moze nie cudo bo 1,35v musi miec na 3,8ghz ale czy nie opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, pytałem już o napięcia, to zapytam jeszcze o temperatury.

 

Ile stopni to bezpieczna granica dla E8200 i NB w P5K Pro? Jeśli chodzi o procesor, to na Tom's Hardware przeczytałem, że ten model wytrzymuje 72 stopnie. Podczas obciążenia dojeżdżam do 64 i nie wiem, czy dalsze próby będą bezpieczne.

 

Co do NB, to zupełnie nie wiem, jaka temperatura jest w porządku. Speedfan pokazuje 52 stopnie w idle (pozycja "system" to chyba to?). Czy ktoś ma doświadczenie z tą płytą? Nie mam ochoty znowu wszystkiego wyjmować tylko po to, żeby założyć nowe chłodzenie. Chyba, że można na ten prostokątny radiator założyć jakiś mały wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 / E8500 FPO/BATCH Q821Axxx to juz stepping E0 czy moze byc jeszcze C0?

Wszystkie proce z baczem Q820 wzwyz sa E0 czy moze sie jakis trafic C0?

 

<Q20=C0

>Q20=E0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

wszystko fajnie ładnie ale dla mnie jest różnica też czy wydam na procka 350zł czy 500zł to 150zł znów a poco mi 4ghz? odczuje taka roznica miedzy 4 a 3,8ghz procz temp chyba nie znacznie ..mowie tu o 8400 i 8500 zalozmy ktory robi tam 4ghz lub 4,2ghz . Moge kupic za 330zł e8400 moze nie cudo bo 1,35v musi miec na 3,8ghz ale czy nie opłaca się?

wiesz co kazdy ma swoje potrzeby,jednemu sie przyda innemu nie i nie ma co o tym dyskutowac,bo zaraz znajda sie tacy co beda Cie popierac i przeciwnicy,zrobi sie bezsensu OT

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 / E8500 FPO/BATCH Q821Axxx to juz stepping E0 czy moze byc jeszcze C0?

Wszystkie proce z baczem Q820 wzwyz sa E0 czy moze sie jakis trafic C0?

 

<Q20=C0

>Q20=E0 ?

nie zobacz sobie http://www.allegro.pl/item430446861_intel_...333_6m_oem.html

 

q821 i SLAPK czyli c0

 

boxy maja te same oznaczenia :mur: BX80570E8500

BXC80570E8500

 

wie ktos gdzie mozna dostac e0 SLB9K ?? ewntualnie jak ich szukac

Edytowane przez Antekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

przepraszam bo może nie do końca trafiłem z tematem, ale ten jest najbliższy mojego problemu.

otóż wymieniałem dzisiaj procesor e8400 na e8500 i po włączeniu kompa tylko wentylatorki się kręcą a w monitorze ciemność. z powodu mojego radiatora (TR ifx-14) musiałem rozkręcać kompa do części pierwszych. nie mam zielonego pojęcia o co może chodzić. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie dorwac E8400 Q820A772 SLB9J w malym pudeleczku... E0 dla niezorientowanych ;) 4GHz bez problemu w okolicach 1.22V robi.

różnica tkwi w wygladzie pudelka ? moglbys pokazac ktore :blink:

fajnie ale mogles juz napisac skad <_<

 

 

 

E0 to core stepping ceciach!acy nowsze modele serii e8x00 -> czytaj lepiej sie je podkręca

Edytowane przez Antekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica tkwi w wygladzie pudelka ? moglbys pokazac ktore :blink:

fajnie ale mogles juz napisac skad <_<

 

 

 

E0 to core stepping ceciach!acy nowsze modele serii e8x00 -> czytaj lepiej sie je podkręca

Dziękuje.

 

3.6 robi na domyślnym napięciu. na 4 nie chce załadować windy na domyślnym. Ustawie 1.3 może wstanie.

 

Cooler Freezer 7 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...