Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

a ja miałem ostatnio szoka. siedze na kompie, czytam neta i nagle mi coś szumi, a tu wiatraczek od proca. Patrze na tempy a tu mi pokazuje 112 C :huh: :blink: . Był na 1,4 V i smigał na 4 ghz i wcześniej grzał się w idle do 36 C na karakorum. No to wyłączyłem kompa, włączyłem i zmniejszyłem na 1,35 V i na 3,8 ghz i mi teraz pokazuje 28 C w idle :? Mógł paść czujnik czy jak?

Edytowane przez Jareckus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam obecnie E2140@ 3,2ghz 1,318V i zastanawiam sie nad przesiadka na E8400 w związku z tym mam pytanie czy poczciwy modecom mc-350 pociagnie E8400 krecony gdzies na 3,8ghz, 2600pro, seagate 250gb + wd 80gb, dvdrw, 2x 1gb ram i w jakim sklepie najlepiej kupic E8400 zeby osiagnac przyzwoite o/c :rolleyes:

 

W razie czego kumpel ma na zbyciu Tagana 480 u22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pociągnie bo E8xxx nie zużywają raczej specjalnie więcej prądu, jesli nie mniej. Mój przy 3.6 GHz i 1.29 V zużywa poniżej 50 W, więc to żadna praca dla zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, obecnie mam E6600 ustawiony na 3,0 (9x333) na default V, grafe mam jak w podpisie wiec nie ma sensu wiecej... Ale o co chodzi. Jest sens wymiany procka na cos z serii E8xxx? Powiedzmy E8400 i zabawa w OC, mam w planach GTX260, no ale przypuszczam ze E6600 tez by cos polecial wyzej, moze na 3,6...

 

Edit:

Haaaa, zamieszam jeszcze dodam do rywalizacji Xeon E3110 ;)

Edytowane przez Barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to,że mój nie pójdzie 4 GHz na mniej niż 1.264v - stabilnie przez 5 h orthosa.

Spróbuję na 4.2 przy rozsądnym napięciu, może na 1.34v pójdzie - słaba sztuka :(

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac tematu kolejnym pytaniem 'ni z gruchy, ni z pietruchy'. Nie jestem tez w stanie przejsc przez wszystkie strony tematu ;-]. Jesli ktos bylby w stanie pomoc mi w oc procka, ktore z niewiadomych dla mnie przyczyn konczy sie dosc szybko i winda w ogole nie wstaje to poprosze i sygnal na gg: 3953083. Podesle mailem screeny i powiem co i jak. Temperatury przy 3,7MHz mam w idle 35-39st wiec jest jeszcze mozliwosc pojscia w gore na 'powietrzu'. Wszystko jak w sygnaturze. Dziekuje za ew. pomoc, Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na forum to na forum chyba co?Po to jest ten temat by pomagać :)

 

 

No to cool. Pytalem bo widze dziesiatki postow bez odpowiedzi ludzi, ktorzy tak jak ja maja jakies pytanie wyrwane z kontekstu.

Juz mowie. System chodzi i stabilnie do 3700GHz, Orthos idzie i jest ok. Juz przy 3750-3800MHz sa bluescreeny lub czarny ekran w ogole i nawet nie pomaga wylaczenie zaslilania- coz- zwieram zworke cmos i jest default. Wylaczylem funkcje 'Eist' i "halt' aby nie obnizal mi taktowania. Wszystko jest na zrzutach. Do standardowego zasilania RAM musialem dodac+0,3V aby bylo ponad 2,2V (te ramy maja zakres 2,2-2,4V a bios daje chyba 1,8) wiec jakby w porzadku. Podnoszac CPU MHz ustawilem PCI na 100 dla bezpieczenstwa (?) i tak manipuluje mnoznikiem SPD aby nie przekroczyc maksymalnej 1066MHz dla moich ramow. No i kiszka- nie pomaga podniesienie napiecia CPU o najnizsza 0,2V, podnosilem tez o najnizsza wartosc napiecie GPU...nie wiem co zle robie. Temperatury napewno nie przeszkadzaja w tym wszystkim. Poprosze o spojrzenie na zrzuty i ew. podpowiedz. Nie chce isc na max. wynik ale uzysac maksymalnie wysokie taktowanie do codziennego uzytku. Dziekuje

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

w takim razie do jutra rana ;-]

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz cpu thermal monitor bo to chyba tez ma cos wspolnego z obnizaniem napiecia,

a druga sprawa dowoltuj procesor bo napiecie masz na auto, ustaw mu na sztywno 1.3V dla 3.8GHz (ewentualnie mozesz dac od razu 4GHz), testuj i zjezdzaj powoli z napieciem,

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz cpu thermal monitor bo to chyba tez ma cos wspolnego z obnizaniem napiecia,

a druga sprawa dowoltuj procesor bo napiecie masz na auto, ustaw mu na sztywno 1.3V dla 3.8GHz (ewentualnie mozesz dac od razu 4GHz), testuj i zjezdzaj powoli z napieciem,

Wylaczylem ta funkcje i 'wszystko' na co go stac przy 1,3V to 3,95ghz. Wystapila jednak dziwna sprawa- system przestal widziec OC procka- CPU-Z, Everest, 3DMark widza defaultowe 3,16GHZ ( choc poprawnie wskazuja magistrale pamięci 416.7 MHz)i co dziwne mam nizszy wynik w 3DMarku niz mialem przy 3,7GHz. Macie pomysl o co chodzi? Mysle, ze z dalszym oc zabraklo mi po prostu wiedzy choc voltowalem wszystko... Zlaczam najnowsze zrzuty

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylem ta funkcje i 'wszystko' na co go stac przy 1,3V to 3,95ghz. Wystapila jednak dziwna sprawa- system przestal widziec OC procka- CPU-Z, Everest, 3DMark widza defaultowe 3,16GHZ ( choc poprawnie wskazuja magistrale pamięci 416.7 MHz)i co dziwne mam nizszy wynik w 3DMarku niz mialem przy 3,7GHz. Macie pomysl o co chodzi? Mysle, ze z dalszym oc zabraklo mi po prostu wiedzy choc voltowalem wszystko... Zlaczam najnowsze zrzuty

pewnie miales dual boota i plyta przywrocila oryginalne ustawienia dla procesora,

sproboj wgrac najnowszego biosa,

co do pamieci to bym zmniejszyl im troche napiecie na 0.3, powinne tez chodzic bez problemu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie miales dual boota i plyta przywrocila oryginalne ustawienia dla procesora,

sproboj wgrac najnowszego biosa,

co do pamieci to bym zmniejszyl im troche napiecie na 0.3, powinne tez chodzic bez problemu,

 

 

No tak ale sprawdzajac wlasnie w biosie wszystko jest ok, nawet teraz doszedlem do stabilnych 4,0GHz po Small FFt's w Orthosie wiec co sie dzieje? Ustawienia w bioseie sie nie zresetowaly a jak pisalem- magistrale pokazuje dobrze. Nie pokoi mnie jednak sprawa 3DMarka- mam o ok. 1000pkt nizsze wyniki niz przy 3,6GHz... CZy moze byc jednak to o czym mowisz, pomimo dobrego wyswiatlania w biosie? A tak nawiasem mowiac- thx za zainteresowanie! :D

 

Tak- miales racje, na ramie bylo za duzo- 2,43v, obnizylem,thx

Dla swietego spokoju updatowalem bios, ktory kilka dni temu wgrywalem nowy. Wszystko szybciej smiga ale testery wskazuja default.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mozecie powiedziec o procku e8400 , o symbolu

 

Q818A088

 

obecnie mam @43tydzien 2k7 i do 4050mhz potrzebuje 1.25v ,zastanawiam sie czy ten nie bedzie lepszy, a jak z góry wiadomo ze padaka, to nie bede sprawdzał.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialem zewrzec 'cmosika' bo jednak pomimo dobrych wysokich ustawien w biosie CPU-Z nie klamal- chodzilo wszystko na default. Doszedlem na 1,3V stabilnie do 4,0GHz bez podnoszenia innych V. 3Dsmark06 w 1280x800 wyszedl 15865pkt. Ustawilem na codzien 3,9GHZ i chodzi sobie ok. Pzdr

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to z jakiego pudełka E8400 jest ten lepszy do o/c

 

z tego Dołączona grafika

 

czy z innego :blink:

 

i ktora rev ma najwieksza szanse na dobre o/c

 

sorki ze pytam ale noob jestem :mur:

 

z tego pudełka z pozłacanym "NI" ;) jezeli jesteś aż taki noob jak piszesz takie historie to moze lepiej nie baw siew podkrecanie.. nie no sorry wybaczcie mi ale to już lekka przesada...to pytanie of kors.. i bez urazy dla autora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockami od intela mialem tylko stycznosc z E2140 i Q9400 (nie moim oczywiscie) nie uwazam sie za dobrego overclockera z E2140 wyciagnalem max 3328, a z Q9400 malo sie bawilem bo nie chcialem przesadzac z napieciem na 1.4V udalo sie stabilne 3.4ghz, a liczylismy z kolega na troche wiecej, nie chcielismy przekraczac granicy 1.4V ale gdzie jest to pozlacane "NI" zreszta jutro bede mial procka to obczaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam możliwość kupna oem'a (11 miechów gwary ;/ ) E8500 1.3V 4GHz (chyba E0) za 500 zl (od sprawdzonej osoby :D ) albo pobawić się w loterie i E8500 Box za 600 oczywiście na E0 (tydzień -> zależy jak się w sklepie trafi :D ) co lepsze ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od tego czy chcesz miec dluzsza gwaracje i tego tu Ci nikt nie podpowie ;)

a co do krecenia to jak nie masz mozliwosci sprawdzenia oznaczen tego box'a to moze byc loteria

no i trzecie to cena jaka mozesz za proca zaplacic 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, obecnie mam E6600 ustawiony na 3,0 (9x333) na default V, grafe mam jak w podpisie wiec nie ma sensu wiecej... Ale o co chodzi. Jest sens wymiany procka na cos z serii E8xxx? Powiedzmy E8400 i zabawa w OC, mam w planach GTX260, no ale przypuszczam ze E6600 tez by cos polecial wyzej, moze na 3,6...

 

Edit:

Haaaa, zamieszam jeszcze dodam do rywalizacji Xeon E3110 ;)

Nie ma sensu wymiana. E6600 na powietrzu mozna do 3,2-3,4GHz wyciagnąć, 3,6GHz na codzień to już wc.

Te 45nm podkręcone też żrą sporo prądu.

E3110 jest w nowym steppingu E0, ciut lepszy, ale i ten C0 zrobi stabilne 4Ghz przy 1,375vcpu.

 

ponizej osiągi, temp. E3110-C0 na prawie 4Ghz z wc.

post-154373-1221568317_thumb.jpg

post-154373-1221568332_thumb.jpg

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...