Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

to masz zajebiaszcze temp jak na intel burn test przy tym napieciu i karakorum bo mi do 80 podgrzewal w obudowie z podpisu na 1.325V, musialem zdjac bok zeby zeszly temperatury,

na 1.375 moze smigac ale roznicy w wydajnosci nie zauwazysz miedzy 3.8, a 4GHz, magia cyferek wiec jezeli na 3.8 smiga na o wiele mniejszym napieciu to ja bym proca nie katowal ale to tylko moje zdanie oczywiscie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze aczkolwiek nie tylko to jest przyczyna,

napisz jakie masz chlodzenie, jakie temp itd.

chlodzenie thermaltake v1 ,pasta arctic silver 5.przy tj max 95 na e8500 w idle ok 40stopni.podczas przegladania neta ok 47stopni a w grze prostreet ok 60stopni.mi sie wyfdaje ze to za duzo.jeszcze w serwisie mi powiedzieli ze chyba cos jest nierowne miedzy prockiem a plyta glowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa tem. pracy dla e8400 ma ktos moze jakiegos linka? bo nie wiem do jakich max tem moge go podkrecac.

 

testuje w intel burn:

bez podkrecania mam 40-60 (intel burn)

fsb 360 1,23V dochodzi do max 68 (intel burn)

fsb 380 1,26V dochodzi do max 72 (intel burn)

 

tem odczytywane w asus probe II. napiecia trzeba zmienic z AUTO na np 1,2000V? czy te domyslne sa optymalne?

Edytowane przez meka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobne temperatury na karakorum,

co do samych temp to 72 stopnie na co dzien troche duzo ale z drugiej strony zaden program jak i gra nie podgrzeje procka do takiej temperatury jak intel burn test wiec na 1.26V mozesz smialo zostawic

 

edt:

napiecia ustaw takie przy ktorych procesor bedzie stabilny na twoich taktowaniach, auto ustawia domyslne vid procesora

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja czekam na mojego 8600 EO batch Q820A670 - mam nadzieję,że będe w końcu szczęściarzem i trafię na jakąś porządną sztukę :P

Jak dojdzie w piątek to dam znać jak się ocuje - kosztował mnie całe 540 zeta z wysyłką :P

W sumie dałem ciała bo mogłem kupić Q9650 za śmieszne pieniądze (970 pln) , też EO stepping, ale je chyba ciężej się kręci od dwóch jajek nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę z perspektywy laika to piszę, bo przestałem się interesować procesorami dwa lata temu, kupując sprzęt z podpisu.

 

Teraz pytanko - interesuje mnie upgrade procka. Chciałbym, żeby śmigał na 4.2GHZ. Selekta już sobie wynajdę, tylko pytanie czy moja płyta bez problemu sobie z takim ustawieniem poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja czekam na mojego 8600 EO batch Q820A670 - mam nadzieję,że będe w końcu szczęściarzem i trafię na jakąś porządną sztukę :P

Jak dojdzie w piątek to dam znać jak się ocuje - kosztował mnie całe 540 zeta z wysyłką :P

W sumie dałem ciała bo mogłem kupić Q9650 za śmieszne pieniądze (970 pln) , też EO stepping, ale je chyba ciężej się kręci od dwóch jajek nie?

Mój z tej serii idzie na 4,3GHz przy 1,37v wg CPU-Z. Ogólnie słaba seria, ciut poniżej średniej. Wyniki wg overclockers.co.uk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok 1,26- 1,28v. Przyznam, że testowałem głównie Intel Burn Testem, z braku czasu. Pomiary mogą być niedokładne. 4,2GHz na ok 1,33v. Zastanawiam się nad kupnem drugiego, ale to straszna loteria obecnie. Dobre serie to Q822A435 (najlepiej przetestowana, wszystkie idą na 4,5GHz 1,3-1,38v) oraz Q820A599 (ciut słabiej, ale też ok 4,5 GHz robi). Pozostałe to 4,4-4,3GHz maks, lub takie rzadkie perełki jak Q825A334 od jacekcz. Można zerknąć na xlsa przygotowanego przez xtremesystems WolfdaleOC. Obecnie dostępne w sklepach serie są zbyt nowe i nie przetestowane, ale z dużym prawdopodobieństwem chodzą podobnie do mojego, lub co najwyżej 100MHz lepiej. Dodam, że mój procesor ma dosyć niskie temperatury, więc 1,38v mogę mu na Mugenie puszczać na codzień w zamkniętej budzie (z wyjątkiem testu Intela).

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to,że tempy niskie - to dla mnie wazne, a i 4 GHz 24/7 mi styknie jak na razie - później i tak przesiadka na Q9650.

Ale co mówisz,że wyżej jak 4.3 GHz ten proc nie poleci?nawet przy 1.4V?

Rozumiem,że napięcia podajesz z CPUz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kikas

nie do końca czrne jest czarne a białe białe ;)

wlasnie siedzi u mnie E8600 Q825A334 i nie jest az tak pieknie jak u Jacka, tragedii nie ma ale to nie to ;/

 

No tak, szkoda tylko, ze narazie nie ma E8200 E0 :( Wtedy by mozna poszukac sobie jakiejs perelki taniej do kompa 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to,że tempy niskie - to dla mnie wazne, a i 4 GHz 24/7 mi styknie jak na razie - później i tak przesiadka na Q9650.

Ale co mówisz,że wyżej jak 4.3 GHz ten proc nie poleci?nawet przy 1.4V?

Rozumiem,że napięcia podajesz z CPUz tak?

Z moich testów wynika, że sporo potrzebuje do 4GHz, ale te 4,3 jak na razie u mnie chodzi. Nie wiem na ile wierzyć testowi Intela. Proc zapewne poleci powyżej 4,3. Słyszałem, że 4,4 robi na ok. 1,44v, gdzieś na forum overclockers.co.uk piszą o tych procach.

 

Kikas

nie do końca czrne jest czarne a białe białe ;)

wlasnie siedzi u mnie E8600 Q825A334 i nie jest az tak pieknie jak u Jacka, tragedii nie ma ale to nie to ;/

Q820A602 ma podobną przypadłość - wg xlsa idzie na 4,5 przy 1,3v, natomiast inny użytkownik potrzebował już 1,5v. Niestety w xlsie nie ma słabych serii podanych, a jest ich znacznie więcej, niż tych dobrych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie szybki test tylko InteBurnTest.

Q820A670 vid 0.9875v

4GHz

1.264vcore

NB 1.31v

Memy 5:6 (960 MHz)

Tempy po prostu rewelacja , jak widać 32 st C w idle i pod testem max 54 st C (realtemp)

post-145932-1221222646_thumb.jpg

 

Spróbuje zjechać z napięciem i dam znac co i jak, ale na razie nie mam czasu.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam Q827 E0 ;)

 

1.2v 3700mhz

 

1.3v 4000mhz

 

a wiec jest o niebo lepiej niz na Q818, ktorego miałem wczesniej.

 

Czemu VID takie wysokie 1.2500v?

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dziwny problem albo to normalne. W idle mam temp. Core0: 29-30C, Core1: 39C. W stressie Core0: 39-41C, Core1: 39C. W ogóle Core1 nie wzrasta. Gdy wyłanczam Orthosa to Core0 z 39-41C nagle spada na 30C. Chłodzenie to Pentagram Karakorum. Temp. odczytuje CoreTemp 0.99.3 takie same s w Everscie.

 

Pozdro~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No i chyba znowu trafiłem na słabą sztukę, albo nie umiem czegoś robić.

 

Idzie już ORTHOS 44 minuty na 4050 MHz @ 1.4 V BIOS (1.34 czujniki). Na 1.375 V BIOS był reset chwile po wejściu do Windowsa.

 

Czy zabawa GTL-ami czy innymi opcjami może coś zmienić? Zwiększenie VTT z 1.1 V na 1.2 V dało jakies dodatkowe kilkanaście sekund stabilności po czym reset, więc nie widzę sensu zwiększania tego.

 

EDIT.

 

Właśnie zaraz po napisaniu tego posta nastapił reset, więc [gluteus maximus].

 

Przy 1.375 V i zmianie GTL z Auto na 0.67x nastąpił reset zaraz po puszczeniu ORTHOSa.

 

Jakieś inne propozycje?

 

1.425 V BIOS pewnie będzie stabilne, tylko jak z użytkowaniem proca przy takim napięciu? Nie ma to być 24/7, ale ma to być ustawienie do grania i benchów (można przyjąć że na kilka godzin dziennie).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dziwny problem albo to normalne. W idle mam temp. Core0: 29-30C, Core1: 39C. W stressie Core0: 39-41C, Core1: 39C. W ogóle Core1 nie wzrasta. Gdy wyłanczam Orthosa to Core0 z 39-41C nagle spada na 30C. Chłodzenie to Pentagram Karakorum. Temp. odczytuje CoreTemp 0.99.3 takie same s w Everscie.

 

Pozdro~~

 

heheheh z moim jest identycznie =] zwiecha jednego jadra na pewnej wartosci i wyglada jakby sie grzalo tylko jedno jadro =] ale po przekroczeniu pewnej temp obydwie wartosci rosna =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne propozycje?

 

1.425 V BIOS pewnie będzie stabilne, tylko jak z użytkowaniem proca przy takim napięciu? Nie ma to być 24/7, ale ma to być ustawienie do grania i benchów (można przyjąć że na kilka godzin dziennie).

Ja mam jedną, ale najlepszą z możliwych!

Puść proca na 3,8GHz, masz święty spokój, a różnicy w grach nie zauważysz.

Te 4GHz to tylko magia cyferek. nie ma sensu sobie wyrywać włosów z głowy za kilka MHz więcej.

Jak chcesz przyszpanować to kup selekta - najlepiej na E0 bo 4.0GHz przestaje być czymś nadzwyczajnym.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...