Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

No to widze ze teraz sami spece na forum beda :lol2:

 

Lanc, jeszcze kilka postow wczesniej cos innego o vid i vcore pisałeś ;)

Pisałem, że są procki z mniejszym VID od 1v przez co 1.45v to więcej niż 16% przyrostu :P Nic więcej nie pisałem na ten temat [;

 

Poza tym i tak gupi jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wczoraj odebrałem E8400 z 46 tyg.

Poniewaz mam dwie płyty DFI tzn UT P35 i LTX38 mam mozliwosc sprawdzenia jak to sie spisuje.Więc E8400 na X38 z biosem zmienianym niestety nie spisuje sie za dobrze jesli chodzi o OC,udało mi sie ledwo 4Ghz stabilne uzyskac na 1.45V Mysle sobie pech ze taki slaby procek.Ale zmienilem płytę na UTP35 i przezylem maly szok procek na 1.35V smiga stabilnie na 4.3Ghz...bios LP35DB07 Co wazne trzeba dobrac GTL i jesli sie to dobrze zrobi to popierwsze OC leci miło do góry a po drugie w spoczynku procek ma temp. taką jak na nominalnym napieciu.

Nastepna ciekawostka to to ze X38 jest lepsza na Q6600 bo na P35 udałao mi sie tylko 3.6Ghz a na X38 stabilne 4Ghz.Sprawdzalem to dosc długo więc dwujajowce na P35 najlepiej a czterojajowce na X38......badam dalej :)

DFI X38 T2R zostalo stworzone do Quadow,glownie :),wszedzie jest to wiadomo-ta plyta mam byc rzekomo najmocniejsza plyta pod Q i QX,problemy moga wystepowac z prockami e8xxx-tez juz potwierdzone na hwbocie,xs itd...

Za ok tydzien dwa bede mial QX9650 od sasiada na pare dni to bede mogl sie wypowiedziec :)

Tyle,ze mam tego nieszczesnego i na WC bez problemowo bangla 490x9,wiec troche mnie dziwi,ze nie mogles 4Ghz zrobic i ze na nizszym v chodzi na P35,hmmm

Chyba,ze napiszesz ze testy byly na najnowszym biosie-to we wszystko uwierze :)

Do 520-530x9 nie musze wogole uzywac GTL ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisał już ktoś do Intela czy ta walnięta dioda w serii E8XXX będzie podlegać naprawie? Bo zastanawiam się czy wysłać mój procesor na serwis.

Tak, taki procesor podlega wymianie. Szczególnie jesli temp na diodach nie rośnie w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 tydzien - 4,05ghz (9x445MHz) z napieciem 1,37 na proc (~187,5 mV add), 2,05 vdimm (ocz reapery), nie ruszylem kompletnie vtt, zmniejszone GTL 0/2 i 1/3 do .63 (plyta dfi dk p35 t2-rs) - temp w spoczynku ok 33, w stresie smiga do 72 (po paru h orthosa z priorytetem 9, chlodzenie ac freezer pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałeś w ogóle temat ?

Tak z grubsza i ludzie maja 1,35 1,4v z biosu na 4 Ghz.

 

Takze 1,43 z biosu to z deka za duzo.

 

Bo mam mozliwosc kupienia takiego procka i nie chce zeby za tydzien sie spalil.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 tydzien - 4,05ghz (9x445MHz) z napieciem 1,37 na proc (~187,5 mV add), 2,05 vdimm (ocz reapery), nie ruszylem kompletnie vtt, zmniejszone GTL 0/2 i 1/3 do .63 (plyta dfi dk p35 t2-rs) - temp w spoczynku ok 33, w stresie smiga do 72 (po paru h orthosa z priorytetem 9, chlodzenie ac freezer pro)

U mnie tydzien 47 idzie 9x450MHz na troszeczke mniejszym Vcore (1,32V w Cpu-z), w biosie to bylo chyba ~ +175mV. VID=1,125V

 

ps. Podnosi ci DFI Vcore pod obciazeniem?

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tydzien 47 idzie 9x450MHz na troszeczke mniejszym Vcore (1,32V w Cpu-z), w biosie to bylo chyba ~ +175mV. VID=1,125V

 

ps. Podnosi ci DFI Vcore pod obciazeniem?

Hmm, wyglada to tak, ze obniza je w stanie spoczynku ;-) tzn, jak ustawie 1,30 np, to w spoczynku spada o kilka setnych V, w stresie rosnie do ustawionego (czasami skacze troszeczke ponad) - sprawdzane smartguardianem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytuję te Wasze relacje i nasuwa mi się pewien wniosek - średnie OC stable na 4 GHz uzyskiwane jest dopiero na napięciu ok. 1,4V real. Chyba globalne nadzieje na "lajtowe" 4 GHz spadły gołą twarzą na bruk....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza i ludzie maja 1,35 1,4v z biosu na 4 Ghz.

 

Takze 1,43 z biosu to z deka za duzo.

 

Bo mam mozliwosc kupienia takiego procka i nie chce zeby za tydzien sie spalil.

REALNIE - max 1,45v na codzień - czyli przy słabszych płytach ok. 1,5v z biosu

Na temperatury trzeba bardzo uważać ze względu na nowy typ bramek, które są bardzo wrażliwe na wyższe celsjusze

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

46 tydzien - 4,05ghz (9x445MHz) z napieciem 1,37 na proc (~187,5 mV add), 2,05 vdimm (ocz reapery), nie ruszylem kompletnie vtt, zmniejszone GTL 0/2 i 1/3 do .63 (plyta dfi dk p35 t2-rs) - temp w spoczynku ok 33, w stresie smiga do 72 (po paru h orthosa z priorytetem 9, chlodzenie ac freezer pro)

hmm tak sie zastananawiam po co Wam ustawienia gtl na sztywno przy 4Ghz??Dalo Ci to cos,czy po ustawieniu GTL mogles zjechac z napiecia,czy tylko sobie ustawiles GTL,zeby bylo(tak jak ma wiekszosc osob ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o temperature chodzi tylko o elektromigracje zwiazana z za duzym napieciem.

Moze byc proc chlodzony porzadnie ale to nie temperatura go zabije.

 

Przynajmniej tak to bylo z northwoodem, tak to jest z micronami d9 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tak sie zastananawiam po co Wam ustawienia gtl na sztywno przy 4Ghz??Dalo Ci to cos,czy po ustawieniu GTL mogles zjechac z napiecia,czy tylko sobie ustawiles GTL,zeby bylo(tak jak ma wiekszosc osob ;))

po obnizeniu gtl nie dalo sie zejsc z napiecia bez utraty stabilnosci ale przestal mi sie wywalac w orthosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

aa no chyba,ze tak to spoko ;),z cieakawosci pytam,bo niektorzy ustawiaja gtl na podstawie jakiegos wzoru a nic im to wogole nie daje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki procesor podlega wymianie. Szczególnie jesli temp na diodach nie rośnie w stresie.

 

A jeżeli rożnica temp pomiędzy jednym rdzeniem a drugim ma 4 stopnie? Od razu po uruchomieniu kompa mam w Core Temp (0.96.1) 39 i 35C. Jak odpalę orthosa (Small FFTS priorytet 9) to temp skaczę na pierwszym rdzeniu do 48 a na drugim do 39C. Czy jest możliwe żeby różnica pomiędzy temp. rdzeni w stersie była aż 8 stopni? Czy taki procesor podlega naprawie lub wymianie?

 

Natomiast program MSI Dual Core Center pokazuje temp. CPU rzędu 42C.

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Edytowane przez Bazyl-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Moim zdaniem takie cos nie podlega wymianie a roznice rzedu 4'C to byly na standarcie w 65nm ;),wiec to zadna nowosc,w stresie tez to roznie bywalo,ja mialem roznice do 15'C na jajkach w e84xxx

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sytuacja jak z 8800GT na poczatku. Ale nie ma co sie sra*, no chyba ze komus na juz do liczenia SPI :blink: potrzebny to niech beceluje tyle. Dla uzytkownika takiego ja (komp potrzebny do grania) tyle co moj z siga robi w zupelnosci wystarczy. A z checi samego posiadania (bo lubie czesto gesto zmieniac cos w kompie i byc na topie) kupie sobie moze w ok. Swiat Wielkanocnych jak juz osiagnie swoja sugerowana cene ok. 620 PLN (za E8400) +/- 20 PLN lub ok 530 PLN (za E8200) +/- 20 PLN oczywiscie za BOX'a, ktorego nikt w swoje łapska nie brał i z 3 letnia gwara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3

 

Dokladnie , przy procu na rdzeniu Conore 3.7-3.8GHz stable na codzien

nie ma zadnego sensu przesiadac sie na Wolfdala robiacego 4.2GHz na Vcore 1,48

bo to VCore przy pracy 24/7 prawdopodobnie szybko go usmierci .

zreszta pisze o tym sam Intel

Pewnie zrobie przesiadke na nowe cpu intela ale nie wczesniej niz za pare miesiecy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3

 

Dokladnie , przy procu na rdzeniu Conore 3.7-3.8GHz stable na codzien

nie ma zadnego sensu przesiadac sie na Wolfdala robiacego 4.2GHz na Vcore 1,48

bo to VCore przy pracy 24/7 prawdopodobnie szybko go usmierci .

zreszta pisze o tym sam Intel

Pewnie zrobie przesiadke na nowe cpu intela ale nie wczesniej niz za pare miesiecy .

 

No wlasnie, dlatego ja kupie sobie Wolfa (tylko z checi samego posiadania :) ) to jak mi sie uda zrobic 3.7-3.8 Ghz na def. lub nieznacznie podbijajac napiecie to wszystko i tyle mi wystarczy. Bo roznicy w graniu miedzy 3.7 Ghz leciutko podbity (V) a 4.2 Ghz (V - podjezdzajacy juz pod 1.5V) nie zauwazę, a przynajmniej nie bede katował proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie cos nie podlega wymianie a roznice rzedu 4'C to byly na standarcie w 65nm ;),wiec to zadna nowosc,w stresie tez to roznie bywalo,ja mialem roznice do 15'C na jajkach w e84xxx

Ale 39C i 35C stopni przy uruchomieniu kompa (proce bez OC) to trochę dużo. Odczyt temp. nie jest najprawdopodobniej poprawny więc czy takie coś można uwzględnić oddając na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie byl tego taki pewien, 1,60V potrafi to zrobic w 15min

Ja dawałem 1.62V(4700MHz) na powietrzu i jakoś latał przez te parę godzin :) , teraz chodzi na 4200MHz@1.475V i temp nie przekracza w load 70C więc jak "kiedyś" padnie to dam znać :-P Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...