Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A ram w singlu z podniesionym V sprawdź ;> I czy sprawdzałeś w różnych gniazdach czy zawsze tak samo

Każde kości sprawdzałem w obu parach slotów na obu płytach.... Nie sądze żeby obie miały padnięty 1 kanał pamięci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój e8200 OEM (nie wiem jaka seria bo za szybko wsadziłem go pod Mugena :)).

 

Na standardowym taktowaniu płyta pokazuje napięcie Vcore 1,126

FSB 400, @3,2 stabilnie dla 1,128V - temp jakieś 46 stC dla CoreTemp przy orthosie.

FSB 450 @3,6 1,28V - 16h orthos stable - temp ok 55 stC jw.

FSB 475 @3800 ~1,4 - trudno powiedzieć czy stable (leci test) - temp max 67 stC.

 

FSB 500 @4,0 GHz komp w ogóle nie odpala. Płyta Foxconn P35a-s. Napięcie na NB zwiększałem max do ~1,35V, na procek nie przekraczałem 1,45V, musiałem clear CMOS robić, bo komp nie wstawał (może foxconn ma jakiś magic key, że wstaje z default ustawieniami dla procka ??).

 

FSB 488 @3,9 komp się bootuje, przy Vcore ~1,45V i NB ~1,35V, nawet Orthos bez błędów kilkanaście minut, ale ze względu

na wysokie vcore wróciłem na 3,8 ... po za tym nie wiem czy płyta nie zaniża wskazań vcore, wtedy znaczyło by, że 1,45 to

coś koło 1,55 ;(. Temp w CoreTemp przekraczała 70 stC.

 

Co śmieszne najnowszy CPU-Z wcale nie pokazuje mi zmian vcore, ciągle twierdzi że jest 1,150V ...

Wydaje mi się, że zostanę przy 3,6, bo napięcie jest akceptowalne.

 

Screeny mam w domu, jak ktoś zainteresowany to wkleję ;).

 

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy CPU-Z wcale nie pokazuje mi zmian vcore, ciągle twierdzi że jest 1,150V ...

 

Nic smieszengo w tym nie widze. BYlo juz to poruszane w tym temacie. Zreszta w CPU-Z dokladnie pisze co pokazuje. U niektorych pokazuje Core VID, czyli niezmienne napiecie norminalne. U innych pokazuje VCore Voltage czyli zaleznie od ustawien wartosc ta jest zmiennna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Moj narazie maksymalny wynik, e8400 wersja box z 45 tygodnia:

 

Dołączona grafika

 

bardzo przyjemny proc nie ma co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to niemozliwe zeby one sie grzaly bardziej niz E6750

 

Edit:

Napiecie z biosu 1.2

9x400

Coretemp pokazuje 44/44 w idle

 

Dalsza czesc w nocy bo teraz do pracy ;/

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 zalozony.

Q747A406

 

ktory to jest tydzien?

VID:1.0375

 

Tylko temp ma dziwne.

W Idle 42* mialy rdzenie.

Stress56*

Ha, kolega ma dokladnie tego samego proca ;) Moj kupowany w DE, przyszedl wczoraj. Tylko VID chyba troche inny, ale musze sprawdzic, wczoraj w nocy nie mialem za bardzo czasu na zabawy. W stresie 9x400 (napiecie lekko podniesione, w cpu-z 1.24V w stresie - chyba DFI samo podnosi w stresie, bo w idle 1.19V) na BT 1300rpm z pasta nalozona na odwal (do tego prawie koleczek zlamalem jeden przy montazu) ~50-51*C. W idle nie pamietem, ale temp wygladaja ladnie chyba.

 

ps. Z napieciem to moze speedstep. Byl wlaczony w biosie. Tylko, ze na P5B dlx pamietam nie zmienial napiec, jak proc byl oc i napiecia byly zmienione.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie ustawione napiecie PLL i przy jakiej reszcie ustawien procka itd... bo ja wlasnie zmienilem PLL z auto na 1.7V i otrhos przy napieciu 1.368V przedtem (na auto) po 3 minutach juz piszczal a stabilnie bylo przy 1.384V... teraz dopiero przy 22 minucie na 1.368V zaczyna piszczec wiec juz na pewno cos jest lepiej...

 

moze jeszcze zwiekszyc PLL?? ile max dawac i ile wy macie..?? moze przy wyzszych taktowaniach i wiekszym vcore wiecej pomoze ;)

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, 77 stopni ....długo chyba się tym wynikiem nie nacieszysz :D

 

A znasz powiedzenie "Żyj szybko, umieraj młodo" ? :wink: Przeciez przy tych taktach na powietrzu to bardzo dobry rezultat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był włączony w każdym bądź razie wcześniej był Abit IP35. A poniżej mała ciekawostka:

 

Abit - 4Ghz / 1.4V = 42C Idle 52C load

DFI - 4Ghz / Trochę poniżej 1.2V = 40C idle 52C load

Interloper, te vcore odczytywane to real czy z biosu? Bo u siebie na IP35Pro mam masakrycznego dropa, 1.4v w biosie daje 1.23v real, zakladajac takiego dropa rowniez u Ciebie, wyniki moznaby uznac za mniej wiecej porownywalne (DFI vs Abit). Jesli zas to bylo real... to plyte zmieniam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Wiecie co ja mam dwa pytania..

 

Po pierwsze zaobserowwałem u mnie dziwny problem poniewaz gdy proc jest 8x500 to wszytsko jest ok, orthos smiga godzinami i nie wywala bledu.. ale gdy wlacze jakiś film czy gierke to RESTART... dam 490x8 i smiga bez zarzutu.. dziwne - coś musi byc nie tak...?

 

 

Po drugie superPI liczy mi 1mb 11.532s.. przy ramach 1000mhz i 44415.. wydaje mi sie ze powinno byc ponizej 10? Czy sie myle ?

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No to jak raz idzie a raz nie moze oznaczac tylko jedno :)-nie jest stable w 3d

Roznie to bywa,ale z reguly 3dmarki potzrebuja wiecej v niz spi czy nawet orthos-powalone wiem :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze te programiki nie pokazuja jeszcze dobrze temp

Nie to poszła cała seria wadliwych CPU z uwaloną diodą

 

Ja swojemu zaciągam i 1,52V a on dalej działa. I nie wierze że ma 90 stopni... Zresztą w 60 na defaulcie z Pentagramem HP100 AlCu też nie uwierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...