Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei zadam pytanie czy napięcie rzędu 1,45v na co dzień będą specjalnie zabójcze? Wielu z Was zna dokładnie takie parametry, działanie i na pewno więcej wiecie niż ja ;). Wolę po prostu te 4.1-4.3GHz niż smutne 4.0 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś jadę i się tym nie przejmuje :D i wam radzę to samo. co ma paść to padnie! a napięcie pokroju 1.4-1.5V nie jest wcale duże ;)

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

taaa skoro default to 1,2 v a dajemy 1,4 - 1,5 to procentowo wypada dosyc duzo ..

Eee tam.. To tylko 16% wiecej :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma vid do std vcore? Mialem niejednego e8400 i kazdy przy ustawieniu w biosie auto mial takie samo napiecie, niezaleznie od vid.

to pewnie wina biosow.

bios powinien ustawic def vcore zgodne z tym jaki jest ustalony vid procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Blue :), nie znam nikogo aby mu proc padł od nadmiernego voltażu. Jak chłodzenie wytrzymuje, to 1.5V nie powinno być problemem na 24/7.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Blue :), nie znam nikogo aby mu proc padł od nadmiernego voltażu. Jak chłodzenie wytrzymuje, to 1.5V nie powinno być problemem na 24/7.

Ja znam padające E8xxx od zbyt duzego v. Chlodzenie wytrzymywalo az nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam jeszzce raz gdzie ta dokumentacja na którą się powołałeś? :)

http://www.intel.com/support/processors/core2duo/

Mysle umiesz nalezc to co Cie interesuje

 

Dodam, ze vcore wcale nie musi byc nazwane vcore

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem E8400 z 46 tyg.

Poniewaz mam dwie płyty DFI tzn UT P35 i LTX38 mam mozliwosc sprawdzenia jak to sie spisuje.Więc E8400 na X38 z biosem zmienianym niestety nie spisuje sie za dobrze jesli chodzi o OC,udało mi sie ledwo 4Ghz stabilne uzyskac na 1.45V Mysle sobie pech ze taki slaby procek.Ale zmienilem płytę na UTP35 i przezylem maly szok procek na 1.35V smiga stabilnie na 4.3Ghz...bios LP35DB07 Co wazne trzeba dobrac GTL i jesli sie to dobrze zrobi to popierwsze OC leci miło do góry a po drugie w spoczynku procek ma temp. taką jak na nominalnym napieciu.

Nastepna ciekawostka to to ze X38 jest lepsza na Q6600 bo na P35 udałao mi sie tylko 3.6Ghz a na X38 stabilne 4Ghz.Sprawdzalem to dosc długo więc dwujajowce na P35 najlepiej a czterojajowce na X38......badam dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na pogromców mitów

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jednym postem obalam wszystkie wasz smieszne teorie o VID, wywody i domysly w max vcore. Mozna było sprawdzić wchodząc na stronę Intela i kilka razy klikajac myszką, no ale lepiej bawic sie w zgadywanki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam padające E8xxx od zbyt duzego v. Chlodzenie wytrzymywalo az nadto.

ja niestety jestem zmuszony sie tez pod tym podpisac

45nm ripuja jak szalone, miejmy nadzieje ze to tylko te 1 wersje tak maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem E8400 z 46 tyg.

Poniewaz mam dwie płyty DFI tzn UT P35 i LTX38 mam mozliwosc sprawdzenia jak to sie spisuje.Więc E8400 na X38 z biosem zmienianym niestety nie spisuje sie za dobrze jesli chodzi o OC,udało mi sie ledwo 4Ghz stabilne uzyskac na 1.45V Mysle sobie pech ze taki slaby procek.Ale zmienilem płytę na UTP35 i przezylem maly szok procek na 1.35V smiga stabilnie na 4.3Ghz...bios LP35DB07 Co wazne trzeba dobrac GTL i jesli sie to dobrze zrobi to popierwsze OC leci miło do góry a po drugie w spoczynku procek ma temp. taką jak na nominalnym napieciu.

Nastepna ciekawostka to to ze X38 jest lepsza na Q6600 bo na P35 udałao mi sie tylko 3.6Ghz a na X38 stabilne 4Ghz.Sprawdzalem to dosc długo więc dwujajowce na P35 najlepiej a czterojajowce na X38......badam dalej :)

Podaj swoje ustawienia GTL na P35 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...