Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo ju-rek. :banana:

Procek z takim niskim VID może daleko zajść. Czekam na próbę pobicia bariery 4GHz. Może i ja porzucę mojego Foxa na rzecz Asusa? Jakie masz chłodzenie na CPU i temperaturki rozwijasz pod Intel Burn Test?

A co ma VID do OC?.... Ktos cos klepnie i wszyscy zaczynaja wierzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM

A próbowałeś kiedyś kręcić Q6600 z VID=1.325V (L739B825) albo Q9550 z VID=1.2875?.

Małe czy duże VID nie robi to różnicy w możliwościach OC. Jeśli do nominalnego taktowania procesor z wysokim napięciem VID potrzebuje większego napięcia i zużywa więcej prądu, to oznacza, że ma też wyższą temperaturę w stosunku do tego z niskim VID. W większości przypadków procki z niskim VID potrzebują też mniejszego napięcia, gdy są podkręcone. Ja mam Q9550 z batcha L837A892 i mam wysokie VID=1.225V. Mimo, że 4 GHz procek zrobi, to ma już nieprzyzwoicie wysoką temperaturę, bo około 80 stopni na TRUE z dwoma wiatrakami (napięcie 1,35V).

 

To co daje niskie VID to wcale nie jest "miejska legenda". Z jakiegoś powodu na XtremeSystems, www.ocforums.com, techPowerUp ludzie piszą o swoich doświadczeniach w kręceniu i okazuje się, że najlepsze wyniki OC (ale takie na 24/7 i stabilne) mają procki niskonapięciowe. Skoro tak nie jest, to po co Intel sprzedaje znacznie droższe wersje S procesorów?

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem żywo zainteresowany Q9550. Kłopot w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy pójdzie na mojej płycie DFI Infinity P965-S (ostatni bios z września 2008). Wg danych producenta płyta obsługuje: 45 mm Wolfdale, rewizje: G0, C1, E0 i R0 (dali nawet wpis, że PDC E6300 działa). Wiem, że ASUS podaje dla swoich płyt obsługę tego quada na P965, stąd podejrzewam że i u mnie BIOS go rozpozna. Ale chciałbym mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM

A próbowałeś kiedyś kręcić Q6600 z VID=1.325V (L739B825) albo Q9550 z VID=1.2875?.

Małe czy duże VID nie robi to różnicy w możliwościach OC. Jeśli do nominalnego taktowania procesor z wysokim napięciem VID potrzebuje większego napięcia i zużywa więcej prądu, to oznacza, że ma też wyższą temperaturę w stosunku do tego z niskim VID. W większości przypadków procki z niskim VID potrzebują też mniejszego napięcia, gdy są podkręcone. Ja mam Q9550 z batcha L837A892 i mam wysokie VID=1.225V. Mimo, że 4 GHz procek zrobi, to ma już nieprzyzwoicie wysoką temperaturę, bo około 80 stopni na TRUE z dwoma wiatrakami (napięcie 1,35V).

 

To co daje niskie VID to wcale nie jest "miejska legenda". Z jakiegoś powodu na XtremeSystems, www.ocforums.com, techPowerUp ludzie piszą o swoich doświadczeniach w kręceniu i okazuje się, że najlepsze wyniki OC (ale takie na 24/7 i stabilne) mają procki niskonapięciowe. Skoro tak nie jest, to po co Intel sprzedaje znacznie droższe wersje S procesorów?

A czy nie jest tak, ze intel daje nizszy VID po to zeby zbic tempy bo wyszla im 'cieplejsza' sztuka? Moj cep ma ponad 1.2 VID a jest jedna z lepszych sztuk w PL... Nie generalizuje z VID'em tylko dlatego, ze mam sztuke ktora ma wysoki VID a sie dobrze kreci, a dlatego ze dużo proców 'przewaliłem' i moge cos powiedziec na temat VID'u ;) Takze uwazam ze w pewnym stopniu VID jest jako takim wyznacznikiem ale nie jest to tak na 100% pewne ;]

BTW moj cepik np. nie jest super przy 4.0GHz jesli chodzi o V ale pozniej sie super skaluje. Dlatego ja nigdy nie patrze ile potrzebuje proc papu do 4GHz gdyz ta czestotliwosc mnie nie interesuje ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie trafiła mi sie super sztuka bo 4ghz ledwo co robi na napieciu 1,38 (ani 1mhz wiecej)no ale bez jaj zeby na jajkach było po 90-93 stopni w stersie na Noctua UP-12 dotykajac radiatora jest gorący.Spokojnie moge kaloryfer zima wylaczyc.

 

PS napiecie 1,46 dla fsb i 1,66 dla cpu pll jest w miare bezpieczne ?.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nierówny coller, albo czapka. Niemożliwe. U mnie na napięciu 1.36 4ghz nie ma 70 stopni.

 

/edit

 

eh nie zauważyłem, że napisałeś o gorącym radiatorze, aż taka gorąca sztuka ? :|

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nierówny coller, albo czapka. Niemożliwe. U mnie na napięciu 1.36 4ghz nie ma 70 stopni.

 

/edit

 

eh nie zauważyłem, że napisałeś o gorącym radiatorze, aż taka gorąca sztuka ? :|

finy wrecz pazą,pomogło wylaczenie funkcje "kalibrowanie napiecie",temp spadły o 20stopni i zwiększyło się lekko OC tylko mam spory rozrzut miedzy tym co pokazuje cpu-z a co bios jesli chodzi o napiecia.Przykład w biosie ustawione 1,3678 cpu-z w stresie pokazuje 1,256V. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co odpowiada parametr cpu pll 1.5V-2.7V jak jest bezpieczna granica w przypadku tej opcji 1.8V ?

Ja daje max 1.84v

Ale to tylko do testów.

 

 

Dziś wykręciłem coś takiego na chłodzeniu Ultra 120 Extreme

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam spory problem i nie wiem czy to nie wina zasilacza bequiet 450W.Q9550@ 4Ghz stabilny w orthos itd przy 1.38V. oraz GTX 260.Problem polega ze w grach czy tez 3dmark obraz zacina,przewaznie konczy sie to wywaleniem sterownika ekranu.Przy 3.0Ghz bledy nie wystepują ,nie wiem co tu jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zamowilem dzisiaj Q9550, jednak jeszcze nie odebralem za sklepu. Pojawily sie pewne watpliwosci, czy zasilacz bedzie w stanie udzwignac napiecia OC procesora i grafiki.

 

Prosilbym o rozwianie, badz (o zgrozo) potwierdzienie moich watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zamowilem dzisiaj Q9550, jednak jeszcze nie odebralem za sklepu. Pojawily sie pewne watpliwosci, czy zasilacz bedzie w stanie udzwignac napiecia OC procesora i grafiki.

 

Prosilbym o rozwianie, badz (o zgrozo) potwierdzienie moich watpliwosci.

Będzie w stanie, bez problemu. Mój stary Tagan daje radę to taki Enermax tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Heh, moje obawy pojaiwly sie po poscie na Xtremesystem. Jak sie okazalo uzytkownik wysmiewal ped za Watami, a ja jak ten baran - nie odczytalem tej ironii :)

 

Choc z drugiej strony kalkulator Zenfizta zaleca min 700W przy Qudzie, gdzie dla Q2D wedlug niego starczy 500... LOL.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

620W Corsaira styka do GTX280 i Q9550 po lekkim kręceniu (jestem tego żywym przykładem), więc pełne spoko.

natomiast mój Bequiet 450W E5 wymiękał prawdopodobnie przy Q9550@4.0Ghz oraz GTX260GTX,dosłownie parzył i cały czas wywalało grafike,natomiast delta 250W radzi sobie z celeron E420@3.0Ghz oraz GTX 260 bez problemów :lol2: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też według różnych kalkulatorów mam niby za słabą zasiłkę, ale jakoś wszystko działa, więc nie narzekam. Z resztą zasilacz jest ledwo letni.

Nie wiem z jakich ty kalkulatorów korzystałeś ale raczej coś źle odczytałeś. Zasiłka jest w sam raz nawet na oko jak i na kalkulator mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...