Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

spróbowac zawsze warto ale roznica w wydajnosci miedzy 500x8 a 471x 8.5 jest praktycznie zadna,lepiej juz próbowac 490,495x8.5.

Przyzwyczajenie z E4300 - wolałem mieć 8x400 niż 9x356. Ale wtedy miałem jeszcze margines na pamięciach :]

Dla sprawdzenia może później się pobawię ale 471 i tak mi starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja zadam pytanie kto tutaj ma wypasna plyte albo robiaca 500FSB z quadem? Tez niewiele takich ludkow :)

Ja mam taką płytkę ;)

 

A tak do tematu na ile stabilnie chodzą wam Procki Q9550 i jakie wartości dajecie oraz na jakim chłodzeniu.

Ja swój sprzęt po testuje nie długo ale FSB 510 na co dzień to dla mojego żaden wyczyn.

Mam tutaj na myśli 8x510Mhz

 

Ja na razie maxa płyty nie sprawdziłem bo było to 8.5x546Mhz więc jeszcze to nie jest jej koniec.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, ja mam pytanie, czy można jeszcze gdzieś w Polsce dostać Twoją płytę?

Coś nie mogę jej znaleźć na Allegro ani na Ceneo nie ma jej.

To jest bardzo dobra płyta ale wyprodukowano jej trochę mało egzemplarzy.

Gigabyte GA-EP45-UD3P

 

Ale jak chcesz to mogę się postarać o taką płytkę dla ciebie jeśli tylko chcesz.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to za model, czytałem Twoje wątki na tym forum i nie tylko :wink: Zresztą kiedy rozglądałem się za płytą do quada to na zagranicznych forach dużo dobrego o tej płycie pisali, niestety budżet zmalał i sięgnąłem po ASUS P5B Premium(zresztą wtedy nie sądziłem że tak wciągnę się w to podkręcanie:P zależało mi żeby zrobić 3,6 i tyle, ale teraz słowo podkręcanie nabrało dla mnie innego znaczenia - wyciśnij z proca ostatnie soki:D). Ogólnie płyta(P5B) bardzo fajna, tylko szkoda, że nie ma większych możliwości zmian różnych napięć(gtl,pll).

Miło z Twojej strony, ale ta płyta swoje kosztuje(~500zł albo więcej?), a na taki wydatek póki co nie mogę sobie pozwolić(jestem biednym studentem:D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co pokaże jedna z najdroższych płyt ze stajni ASUSa ;>

A tak z innej beczki co sądzicie o Gigabyte GA-EP45-UD3R? Może ją bym sobie załatwił niedrogo, a gdyby spełniła oczekiwania zostałaby na dłużej;]

Edytowane przez Radzinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co pokaże jedna z najdroższych płyt ze stajni ASUSa ;>

A tak z innej beczki co sądzicie o Gigabyte GA-EP45-UD3R? Może ją bym sobie załatwił niedrogo, a gdyby spełniła oczekiwania zostałaby na dłużej;]

...i najlepsza pod LGA 775 ;)

Co do Gigabyte'a to wystarczy looknac na Q9550 na HWBOT i wtedy sie dowiesz co to za diabelstwo ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gigabyte'a to wystarczy looknac na Q9550 na HWBOT i wtedy sie dowiesz co to za diabelstwo ;)

Ja o tym sam się przekonałem.

A przed kupnem właśnie na HWBot.org sprawdzałem na jakiej płycie są tak wysokie wyniki i wybrałem odpowiednią.

Teraz to ja sam się przekonuje co ta płyta potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no już lookałem po necie i gdyby ją tanio dorwać to zły interes by nie był, z tego co przejrzałem to prezentuję się trochę jak niedorobiona ud3p(trochę gorzej się kręci ale cały czas elegancko), a można ją dostać taniej. Spytałem, bo miałem nadzieję że może ktoś z forum z nią obcował :razz:

EDIT:

W wątku http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...3p-t285427.html było nadmienione że pamięci GoodRam mogą nie współgrać z tymi płytami gigusia, słyszał ktoś jeszcze o podobnych przypadkach(posiadam pamięci GoodRam PRO 1066)?

Edytowane przez Radzinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zaryzykuje i wezmę tą płytkę gigabyte'a, tylko muszę szukać okazji bo nie chce bulić tyle ile za nową, bo w razie fiasku nie chciałbym stracić, zastanawiam się nad tą http://www.allegro.pl/item791932779_plyta_...3r_rev_1_1.html

Może udałoby się za 300zł ją zgarnąć, gdyby się sprawdziła jestem przekonany że miałbym mnóstwo chętnych na moją aktualną płytkę.

Musze jeszcze sprawdzić czy moje chłodziwo(mugen2) wejdzie na nią bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

testowo wpadl w moje lapki Q9550 i chcialem go troche pomeczyc. Do tej pory siedzialem na E8400@3,8MHz i cienkich ramach Kingston HyperX 800@844Mhz i w pelni mi to wystarczalo. Do Quada mam tez pamieci Kingsotna 1066. Moge go puscic na 400Mhz i zarowno jedne i drugie pamieci (800 i 1066) chodza na 800 i wszystko jest stabilnie. Jednak proba wyjscia z prockiem poza 400 FSB (a tym samym z pamieciami cut wyzej) konczy sie przy dobrych ukladach BSODem przy wjesciu do Windowlsow a przy gorszym zawiecha na POSTcie.

 

Co moze byc powodem ze pamieci 800, ktore na E8400 robily 844 przy quadzie w ogole nie chodza? :) Tak samo mam z tymi 1066. Na 800 chodza, ale cokolwiek wyzej powoduje zawieche. Nie bawilem sie dotychczas na GTL, PLL, ani napieciami innymi niz procka i pamieci.

Przesiadlem sie po dluzszej przerwie z AMDka i jestem troche zielony. Bede ogromnie wdzieczny za jakies sugestie czym zaczac sie bawic, zeby srpobowac wycisnac wiecej...

 

I jeszcze jedno - jakie chlodzonko byscie polecali do tego Quada co by weszlo na P5Q PRO? Do tej pory mialem Arctica 7, ale wlasnie mi lekko wyzional ducha przy demontazu i musze sobie zakupic cos nowego.

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kulasek - zmniejsz mnożnik procka najpierw żeby ustalić ile płyta i ram potrzebują dodatkowego papu (V). Jak znajdziesz granice fsb procka wtedy zabierz się za jego OC. Wtedy PLL będzie konieczne ruszyć. Przykładowe wartości były tu wiele razy podawane, po prostu przeszukaj wątek szukajką na dole..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno rozpocząłem walkę z nowo nabytym Q9400. Obecnie próbuję ustabilizować 3.4GHz. Sypie się Prime BLEND. Stwierdziłem więc, że RAM albo NB. Wyeliminowałem NB bo podnoszenie napięcia powyżej 1.32V nie nie dało. RAM przy 2.1V FSB 1066 5-5-5-18 wywalał się na pierwszym lub 2gim rdzeniu po około 1h. Dałem 2.2V i wysypał się po 2h i 15 minutach. Testy OCCT Linpack, Intel Burn Test, SuperPi 32M, czy Prime Small FTT śmigają podobnie jak gry: GTA IV, NFS Shift, HAWX, Mirror's Edge.

 

Ustawienia w biosie:

 

425x8 = 3400MHz, 1,2875V

Strap 266

PLL 8

RAM 1066, 5-5-5-18, 2.2V

 

GTL Reference - Auto

PLL - 1,58v

FSB - 1,32v

NB - 1,32V

SB - 1.1V

CPU Skew: 100

NB Skew: 100

 

Dla testu wrzuciłem FSB na 1.6V i było stabilnie na 3550MHz ale nie tędy droga (szkoda uwalić procka :wink:). GTL na tej płycie jest tylko jeden i niewiele daje zabawa nim.

 

Macie jakieś pomysły jak ten RAM ustabilizować ?? Zwiększanie PLL na 9, czy zmiana strapa na 333 nic nie daje.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa --> Dzieki za odpowiedz! Pobawilem sie troche i na mojej plycie z podpisu po zmniejszeniu mnoznika do x6 i Strapa na 333 udalo mi sie osiagnac FSB 480 przy napieciu 1.25V w BIOSie - reszta na AUTO. Przy tych ustawieniach Winda wstaje, ale jest calkowicie niestabilna, sama w sobie dziala, ale nie moge juz uruchomic zadnego programu, Podejrzewam, ze dalej ograniczeniem sa pamieci. Nie da sie chyba na tej plycie (lub ja nie wiem jak) puscic pamieci nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w miarę tania płyta do q9550, która zrobi stabilne 4ghz? Chodzi mi o to, by było stabilnie i w miarę tanio, obecnie mam MSI P35 Neo2-FR sprzed upgrade'u i niezbyt widzi mi się dokładanie dużej kwoty po sprzedaży obecnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni to łatwo porównać na stronie Asusa a także jest wątek na forum o całej serii P5Q.

P5Q-E to bardzo fajna solidna płytka z dobrym chłodzeniem i spokojnie poprowadzi quada. O ile ten będzie na tyle dobry żeby te 4.0 osiągnąć ;)

 

 

@Kulasek - zmień sloty w których sa pamięci. Już się spotkałem na P5Qpro że na jednej parze OC było zerowe a na drugiej leciały wysoko.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni to łatwo porównać na stronie Asusa a także jest wątek na forum o całej serii P5Q.

P5Q-E to bardzo fajna solidna płytka z dobrym chłodzeniem i spokojnie poprowadzi quada. O ile ten będzie na tyle dobry żeby te 4.0 osiągnąć ;)

 

 

@Kulasek - zmień sloty w których sa pamięci. Już się spotkałem na P5Qpro że na jednej parze OC było zerowe a na drugiej leciały wysoko.

No tam MSI też ma dobre chłodzenie, a że ma 5 faz? Biostar też ma tyle, a bije się na nim rekordy świata w FSB... więc to chyba pic na wodę... może jakiś użytkownik mógłby sięwypowiedzieć na ten temat, bo stówa różnicy jest w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@korekk

 

MSI ma 5 faz ale moj quad nie chciał iść na nim na 4,0 asus ma niby te 4 fazy tylko jakies podzielone ze wygląda jak 8 i procek lata na 4,0. Wiec moze jednak te 5 słabych faz dla quada to za mało ? albo żle trafiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...