Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba już znalazłem przyczynę :( niestety ram nie jest identyczny parametrami wiec pewnie tu tkwi problem (chyba)

 

Dołączona grafika

No na pewno problem rozwiązałeś sam.

 

Do innych użytkowników forum. Przepraszam za moje wcześniejsze wypowiedzi. Zastanowiłem się i doszedłem do wniosku, że nie opłaca mi się kupować innego modelu. Przecież "nasz" ma wszystko co jest potrzebne. Dzięki.

Choć miałem troszkę z nim problemy na początku to teraz już wiem co było przyczyną. Zainstalowałem windę od nowa z niezbędnymi sterownikami i mam nadzieję, że wszystko będzie śmigać. Nie trzeba czasem ufać osobą (serwisantą) z HP, którzy kazali mi instalować wszystko co jest do tego modelu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiechów jako takich nie mam. Czasami po hibernacji jak podłącze albo odłączę jakieś urządzenia to mam taki problem że czytnik linii nie działa przez jakiś czas (1 minutę ?) i muszę poczekać aż zaskoczy albo wpisać ręcznie hasło. W każdym bądź razie zdarza się to bardzo rzadko. Poza tym nie pamiętam żeby coś się działo.

 

EDIT: Nie jestem pewien ale dzieje się tak chyba tylko jak hibernuję system podczas gdy mam 20 okien FF i kilka mniejszych programów otworzonych.

A gdy Ci laptop wstanie z hibernacji to długo czekasz na pojawienie się okna do wpisania hasła? Bo u mnie jest tak, że najpierw widzę tapetę i dopiero po jakiejś minucie pojawia się okno do logowania. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy Ci laptop wstanie z hibernacji to długo czekasz na pojawienie się okna do wpisania hasła? Bo u mnie jest tak, że najpierw widzę tapetę i dopiero po jakiejś minucie pojawia się okno do logowania. Pozdrawiam

10 na 10 hibernacji we wszystkich kombinacjach. Wszystko działa. Pewnie mam jakąś aplikację która nie lubi zbytnio hibernacji i się przywiesza. Myślę że możemy zakończyć ten temat. Powoli mnie nudzi omawianie każdej jednej "przypadłości" tego laptopa.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK czy możesz napisać ile masz fps w glxgears? Ostatnio robiłem test porównawczy z Acer'em, który ma Turion'a MK, 1,5 GB RAM (1x1 GB + 1x512 MB) oraz Xpress 1100 i wyniki wyszły na niekorzyść 6715b i to znacznie. U mnie glxgears podaje fps na poziomie ~1100, na Acerze ~1500. Dla porównania na GF3 Ti 200 (DX 8) mam w glxgears ~2500 fps. Dodatkowo w grach FPP przy rozdzielczościach większych niż 800x600 kursor myszy jest dość bezwładny mimo tego, że klatek jest niby wystarczająco, np. w Q3A jest 70-90 fps (1024x768) i nie da się grać bo w nic nie można wcelować (na testowanym Acerze nie ma tego efektu). Mogę jedynie przypuszczać, że powodem tak słabej wydajności jest to, że mam obsadzony tylko jeden bank pamięci bo jak inaczej wytłumaczyć, że X1250 jest słabszy od X1100?

Edytowane przez kernelorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie tutaj i tutaj.

 

The Radeon Xpress X1250 (sometimes also called ATI Mobility Radeon X1250) is an onboard graphic chip, implemented on AMD M690G Northbridge (though with optional own memory). It is based on X700 design but with less pixel- and vertex pipelines. Its performance is between X1200 and X1270 chipset graphics. It is hardly suited for players. Compared with the integrated graphic card Intel GMA X3100, the X1250 is about 20% faster in games.

 

The Xpress X1250 supports the Windows Vista Aero surface with high details.

Jak wytłumaczyć fakt, że jest wbudowany w mostek północny a CCC pokazuje interfejs PCI? Na PCI to ja mam TNT2 M64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK czy możesz napisać ile masz fps w glxgears? Ostatnio robiłem test porównawczy z Acer'em, który ma Turion'a MK, 1,5 GB RAM (1x1 GB + 1x512 MB) oraz Xpress 1100 i wyniki wyszły na niekorzyść 6715b i to znacznie. U mnie glxgears podaje fps na poziomie ~1100, na Acerze ~1500. Dla porównania na GF3 Ti 200 (DX 8) mam w glxgears ~2500 fps. Dodatkowo w grach FPP przy rozdzielczościach większych niż 800x600 kursor myszy jest dość bezwładny mimo tego, że klatek jest niby wystarczająco, np. w Q3A jest 70-90 fps (1024x768) i nie da się grać bo w nic nie można wcelować (na testowanym Acerze nie ma tego efektu). Mogę jedynie przypuszczać, że powodem tak słabej wydajności jest to, że mam obsadzony tylko jeden bank pamięci bo jak inaczej wytłumaczyć, że X1250 jest słabszy od X1100?

Najpierw napisz mi co to jest. Na razie jestem zajęty i nie mam czasu szukać. Coś mi się to kojarzy z Linuksem, ale nie jestem pewien czy na pewno moje skojarzenia są dobre :wink: Jeżeli mi się dobrze kojarzy to raczej ci nie podam, ponieważ linuksa na tym laptopie zainstalowanego nie mam :sad:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik Myślałem, że jak jesteś "Powerd by Debian", to będziesz wiedzieć ;]

Aaaaa. Już wiem o co chodzi :D Wiedziałem że gdzieś to już widziałem na jednym z moich desktopów. Jak już napisałem na tym laptopie nie mam zainstalowanej żadnej dystrybucji, więc niewiele mogę powiedzieć.

 

Tak z ciekawości się zapytam. Jakie distra macie? Nie ma żadnych problemów? Jak wygląda zarządzanie zasilaniem?

Pytam ponieważ od jakiegoś czasu zbieram się żeby coś zainstalować, ale jakoś nigdy nie mogę znaleźć wolnej chwili :sad:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kernelorg no to tak

AIGLX (najnowsze stery do ati + xorg-server-1.3.0.0)glxgears298 frames in 5.0 seconds = 59.327 FPS										  302 frames in 5.0 seconds = 60.398 FPS										  fgl_fglxgears																   Using GLX_SGIX_pbuffer														  227 frames in 5.0 seconds = 45.400 FPS										  268 frames in 5.0 seconds = 53.600 FPS										  280 frames in 5.0 seconds = 56.000 FPS										  Compiz benchmark ~ 30 fps													   AIGLX bez compiza															   glxgears																		304 frames in 5.0 seconds = 60.665 FPS										  300 frames in 5.0 seconds = 59.972 FPS										  300 frames in 5.0 seconds = 59.968 FPS										  300 frames in 5.0 seconds = 59.977 FPS										  300 frames in 5.0 seconds = 59.972 FPS										  fgl_fglxgears																   Using GLX_SGIX_pbuffer														  256 frames in 5.0 seconds = 51.200 FPS300 frames in 5.0 seconds = 60.000 FPS299 frames in 5.0 seconds = 59.800 FPS300 frames in 5.0 seconds = 60.000 FPS

Na xorgu bez AIGLX nie będę testował bo mi się nie chce przerabiać xorg.conf ;P

 

@AK-105 Ja używam Gentoo i wszystko działa bez zarzutu poza wlanem którego przycisk nie włącza / wyłącza ....

Edytowane przez soltys87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę ;) bo używam sterowników binarnych dla linuxa od ATI/AMD a nie tych otwartych czyli w przypadku tej karty radeonHD. Sterowniki binarne od bodajże wersji z października bądź listopada maja wsparcie dla AIGLX (mi udalo sie to tylko uruchomić na tej wersji xorg-servera co podałem). Można o tym przeczytać choćby tu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez soltys87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... chyba ja lepiej wiem co mam... ale niech będzie masz tu dowód

OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.

OpenGL renderer string: ATI Radeon X1200 Series

OpenGL version string: 2.1.7170 Release

Całość wyniku glxinfo znajdziesz tu. Widzę, że nie wiesz chyba do końca co to AIGLX.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do użytkowników tego wspaniałego cacka jakim jest hp 6715b :? . Próbuje podłączyć mojego lapka do telewizora, abym mógł sobie ogłądać filmy. Od lapka jest wyjście s-video 6-pin, a do telewizora jest wejście poprzez cinch. Próbuje tak podłączyć i nie wykrywa mi telewizora, a mam stacjonarny komputer a w nim grafike 9200 i bez problemów w ten sposób wykrywa monitor. Już normalnie :mur: , myślałem że sobie można bez problemów podłączć lapka pod TV a tu lipa. Nie zależało mi tak strasznie na grafice, żeby była wypasiona bo takiej nie potrzebuje, ale żeby nie było możliwości podpięcia TV w ten sposób, to już przechodzi wszelkie wyobrażenie. :sad: .Czy próbował ktoś podłanczać tego lapka do TV, jeżeli tak to w jaki sposób??

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do użytkowników tego wspaniałego cacka jakim jest hp 6715b :? . Próbuje podłączyć mojego lapka do telewizora, abym mógł sobie ogłądać filmy. Od lapka jest wyjście s-video 6-pin, a do telewizora jest wejście poprzez cinch. Próbuje tak podłączyć i nie wykrywa mi telewizora, a mam stacjonarny komputer a w nim grafike 9200 i bez problemów w ten sposób wykrywa monitor. Już normalnie :mur: , myślałem że sobie można bez problemów podłączć lapka pod TV a tu lipa. Nie zależało mi tak strasznie na grafice, żeby była wypasiona bo takiej nie potrzebuje, ale żeby nie było możliwości podpięcia TV w ten sposób, to już przechodzi wszelkie wyobrażenie. :sad: .Czy próbował ktoś podłanczać tego lapka do TV, jeżeli tak to w jaki sposób??

Dzięki za odp.

Hmm... ja łączę kablem S-Video 4 pin i problemów niet... ale ja mam i s-video w telewizorze. Może spróbuj innym kablem... Prawdopodobnie gniazdo w kompie ma inny pinout i przejściówka która pasuje do stacjonarki nie gra z lapkiem... Zawsze możesz spróbować również ze SCART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja łączę kablem S-Video 4 pin i problemów niet... ale ja mam i s-video w telewizorze. Może spróbuj innym kablem... Prawdopodobnie gniazdo w kompie ma inny pinout i przejściówka która pasuje do stacjonarki nie gra z lapkiem... Zawsze możesz spróbować również ze SCART.

 

Dzięki za info, też mam wejście na s-video, tylko że w lapku jest na 7-pin a w TV na 4-pin, i nie moge u siebie kupic tego kabla, próbowałem zrobic tak ze miałem przejsciówki na cinch i wtedy powstało mi s-video 7pin na s-video 4-pin. Ale tak tez nie odpaliło, musze poszukac kabla z s-video 4-pin na s-video 7-pin. A jeszcze może jakies sugestie dlaczego nie chce iść na cinch??

Czy może jakiś inny kabel, w stacjonarnym tez mam grafike ATI, to nie wiem czy ten lapek wogóle nie obsługuje cinch??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjście w lapku jest 7 pinowe

 

ja swojego podłączam przejściówką, która jest dodawana do obecnych kart w stacjonarnych i ma wyjście na 3 kolorowe chinche

 

następnie przedłużka

 

a sama konfiguracja - banalna - wystarczy fn+f4 - więc proszę nie krzycz jak dziecko, któremu się klocki rozpadły

 

1 naciśnięcie robi obraz rozciągnięty na LCD i TV

2 naciśnięcie sam TV

3 powrót do LCD

 

czasem trzeba przelecieć dwa razy bo za pierwszym możesz mieć biało-czarny obraz

 

więc sprawdz dobrze czy masz wtyczkę 7pinową bo jeżeli mniej to nic dziwnego, że nie wykrywa

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczyc kompa do TV? Mam nastepujaca przejciowke: po jednej stronie wyjscie s-video, ktore podlaczam do laptopa, po drugiej stronie cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

Na TV mam natomiast miejsce na dwa chich-e (czincze czy jak tam sie to pisze :-) ) - Audio i Video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jak? -> na wznak B-)

 

a powaznie z niebieskiego styku wychodzisz męską przedłużką do żółtego chincha w telewizorze

 

natępnie idziesz dla mnie po browara a wracając wchodzisz do elektronicznego i kupujesz przejściówkę do dzwięku z mini-jack na 2 chinche - skoro telewizor ma tylko jeden oznacza to, że będziesz miał dzwięk mono

 

mam nadzieję, że wiesz gdzie włożyć minijacka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powaznie z niebieskiego styku wychodzisz męską przedłużką do żółtego chincha w telewizorze

Dzieki. Podlaczylem, ale niestety nie dziala :-( Jakies pomysly? Wydaje mi sie, ze przejsciowka jest sprawna, bo jak wtykam z niej czincza do TV to przez sekunde jest taki bialy pasek - czyli reaguje. Obraz sie jednak nie wyswietla... Fn+F4 tez bez rezultatu. Padniete wyjscie TV? Jakos mi sie nie chce wierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz rozdzielczość na 640x480 bo masz chyba jakis tańszejszy telewizor i spróbuj wtedy - może chwyci

 

poróbuj w sterownikach a nie klawiszu fn

 

jak nie to skocz po natepnego browara i inna przejściówke

 

ta co zdjecie zamieściłeś to chyba od karty gigabyte?

 

mam gdzies taką - jak znajdę to sprawdzę

 

ja mam od Asus bez tej puszki

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz rozdzielczość na 640x480 bo masz chyba jakis tańszejszy telewizor i spróbuj wtedy - może chwyci

Niestety nie dziala. TV to stary Grunding, kiedys podlaczalem do niego stacjonarnego kompa i dzialalo.

 

poróbuj w sterownikach a nie klawiszu fn

Czyli jak? Jak sie do nich dostac itd?

 

ta co zdjecie zamieściłeś to chyba od karty gigabyte?

 

mam gdzies taką - jak znajdę to sprawdzę

Tak, zgadza sie.

Edytowane przez Pixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy dolozylem na dniach 2ga kosc 1gigowa RAMu hibernacja i wstrzymanie z kopyta zaczely u mnie dzialac na 64bitowym ubuntu, przy czym o ile hibernacja dziala w zasadzie dobrze, o tyle wstrzymanie po przywroceniu ma pewien defekt - mianowicie laduje sie do ramu spowrotem mala liczba danych (po paru minutach przy otwartym firefoxie i non stop mielacym twardzielu zajetosc ramu byla na poziomie ok 180MB i wzrastala baaaardzo wolno) i praktycznie nie dalo sie pracowac.

 

Ale jakies swiatelko w tunelu jest i praktycznie oprocz czytnika linii papilarnych oraz wyjscia svideo - ktorych nie testowalem jeszcze wszystko inne w tym notku chodzi mi b. dobrze. Tylko bateria moglaby z godzine dluzej trzymac.

Edytowane przez dramez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeznix, jakie dokladnie kosci Kingstona kupiles?

 

Mam takiego samego Hyundaia i chcialem dokupic KVR667D2S5/1024, zeby miec Dual i tak troche sie waham...

Do swojego HPka dokupiłem dwie kości, które wymieniłeś, działają w 100% sprawnie w Dualu. Wcześniej miałem pamięci Hyundai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...