Skocz do zawartości
Momo

Gdzie Poskładać Podzespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem wszystkie elementy za wyjątkiem procesora i grafiki (jeszcze się nie mogę zdecydować).

Czy możecie polecić mi miejsce gdzie poskładają mi to do kupy?

 

ewentualny kontakt na PW

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładanie kompa do kupy jest proste jak [gluteus maximus] niedźwiedzia ;) Na pewno pomoże Ci w tym manual dostarczany razem z mobo. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

 

Jeśli jednak nie czujesz sie na siłach podołać takiemu zadaniu to zrobią Ci to w sklepie komputerowym, jednak musisz sie liczyć z oplata za taka usługę, no i spisz sobie numery seryjne wszystkich części które im dasz ( chyba wiesz dlaczego ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładanie kompa do kupy jest proste jak [gluteus maximus] niedźwiedzia ;) Na pewno pomoże Ci w tym manual dostarczany razem z mobo. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

 

Jeśli jednak nie czujesz sie na siłach podołać takiemu zadaniu to zrobią Ci to w sklepie komputerowym, jednak musisz sie liczyć z oplata za taka usługę, no i spisz sobie numery seryjne wszystkich części które im dasz ( chyba wiesz dlaczego ).

Dlaczego??

Bo kazdy sprzedawca/serwisant to zlodziej??

 

Moze autor podalby skad jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego??

Bo kazdy sprzedawca/serwisant to zlodziej??

 

Moze autor podalby skad jest ;]

 

Dawno temu spalił mi się dysk i płyta. Po wymianie dysku okazało się że ten stary uszkodzony który mi oddali to nie mój dysk i nic nie mogłem zrobić. Powiedzieli że może iść do odzyskania danych i wtedy zobaczymy, ale za to ja będę płacił. Nie mówię że każdy serwisant to złodziej, wręcz przeciwnie. Ale od każdej reguły zdarzają się wyjątki. Należy zatem obowiązkowo spisywać wszystkie numery i wtedy ma się pewność czy wszystko jest okey. Ja wtedy tego nie zrobiłem i nie byłem pewny. Kolega który wcześniej montował mi ten dysk na 100% twierdził że to nie ten. Gdybym wcześniej spisał numery to bym nie dał za wygraną, a tak do końca nie byłem pewny czy kolega ma racje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego??

Bo kazdy sprzedawca/serwisant to zlodziej??

 

Moze autor podalby skad jest ;]

 

Jak wszędzie, zdarzają sie nieuczciwi ludzie, lepiej dmuchać na zimne i mieć pewność ze dostało sie to co ma sie dostać. Z drugiej strony nie użyłem słowa "złodziej", a pomyłki tez sie mogą w serwisie zdarzyć. A każdy po lekturze TEGO tematu poważnie sie zastanowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Miałem zamiar poskładać samemu. Kiedyś składałem sam ale to było jeszcze za czasów 386DX :-)

Popatrzyłem na ilość kabli prowadzących do panelu obudowy i nieco straciłem zapał.

 

Mieszkam na Bielanach w Warszawie.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak raz skladales to masz niepowtarzalna okazje zlozyc 2 raz troche nowszy sprzet ;] Jesli bedziesz powoli postepowac zgodnie z manualem plyty to nie powinno sie nic stac. No chyba ze bedziesz skadac majac obie rece w gipsie bedac po polowce Maximusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam jak to niektórzy się męczą a potem im coś nie tak działa to już raczej wolę, żeby zrobił to ktoś kto się zna.

Przy okazji będę miał poglądową lekcję i połączoną z udzieleniem paru wskazówek nt podkręcania. :-)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem wszystkie elementy za wyjątkiem procesora i grafiki (jeszcze się nie mogę zdecydować).

Czy możecie polecić mi miejsce gdzie poskładają mi to do kupy?

 

ewentualny kontakt na PW

 

pozdrawiam,

Kompa z siga sam składałem i podkręcałem (nigdy wczesniej tego nie robiłem, ani nie składałem, ani nie podkręcałem). Wystarczyło wczytać się w instrukcję mobo, nic więcej. To nie takie trudne, a i kupe kasy zaoszczędzisz (nie mówiąc o satysfakcji). Wpierw spróbuj sam, pomęcz się, a dopiero jak się nie uda (chociaż nie wiem, co mogłoby się nie udać ;) ), to poproś kogoś o pomoc.

 

Popatrzyłem na ilość kabli prowadzących do panelu obudowy i nieco straciłem zapał.

Jest to chyba jedyna rzecz która sprawiła mi jakąkolwiek trudność (ale to dlatego, że bozia nie dała zwinnych paluszków :lol:)

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie wiem czy to przejdzie ja bym na to nie poszedł ;]

 

jak w serwisie

100pln wykonanie

200pln jesli chcesz się przygladać

300pln jak chcesz się popytać

400 pln jak chcesz dawać rady mechanikowi ;)

No tak ale Ty zbierasz na Porsche 911 więc masz wymagania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czego obawiac wsio jest tak popodpisywane ze trudno sie pomylic

Ja jak składałem swojego kompa to przez 1h zastanawiałem się czemu nie działa. Okazało się że nie podłączyłem.... przycisku od włączania. Więc co do podpisów to bym się kłucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...