Skocz do zawartości
Flid

Reklamacja (8600 Vs 7900gt)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

sprawa wyglada tak: na mojej karcie ASUS 7900 gt wersja TOP (krecona fabrycznie) zaczely sie pojawiac artefakty i martwe piksele, wiec odeslalem ja na gwarancje .

Dzisiaj babka ze sklepu powiedziala mi ze dostala z serwisu karte i wyslala ja do mnie , powiedziala mi ze nie pamieta dokladnie modelu, ale ze jest to inno3d i-chill z chlodzeniem arctic.

Z tego co znalazlem w necie to najlepsze karty z tej serii to 7900 gs i 8600 gt/gts.

 

Moje pytanie: czy 8600 w serwisie uznawana jest za 'lepsza' od 7900 gt, mimo, ze jest gorsza wydajnosciowo?

Jezeli nie, to serwis raczej nie mial prawa dawac gorszej karty?

Co byscie zrobili na moim miejscu? Zatrzymali 8600 czy oddali karte spowrotem i wyklocali sie, ze jest gorsza od tej, ktora sie zepsula i zadali wymiany na lepsza, ewentualnie domagali sie zwrotu pieniedzy czy tez wymiany na naprzyklad 8800 za doplata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho moim zdaniem GF 7900Gt jest lepszy od 8600Gt , na teście EG GS był lepszy a jak wiadomo GT od GS"a jest jeszcze trochę wydajniejszy więc wymiana na 8600gt raczej nie pójdzie ci na ręke , dx 10 wiele Ci nie da bo i tak nie będzie na tej karcie grywalny w rozsądnych detalach i rozdzielczościach (przypominam że standardem teraz jest 1280x1024).

 

Walcz o 7900Gt albo niech dają 8800GTS :-P albo radka x1950pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowszych grach 8600 bedzie juz kapeczke szybszy, aczkolwiek upieralbym sie bardziej zeby wymienili na 8600GTS, a nie GT

w nowszych grach to znaczy jakich ? wiem ze w TDU ale podaj mi chociaż 2 inne tytuły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, np. w Bioshock 8600gt mizernie wypada.

mam bioshock'a i mój 7900gt mnie miło zaskoczył , wszystko na maxiora w 1280x1024 daje rade ;)

 

IMHo niech oddadzą kartę wartą tyle ile Ty dałeś za 7900Gt więc pewnie by musieli oddać 8800GTS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHo niech oddadzą kartę wartą tyle ile Ty dałeś za 7900Gt więc pewnie by musieli oddać 8800GTS :)

Za swoja karte dalem dokladnie 1290 zl w czerwcu 2006 roku.

Pytanie tylko czy mam prawo zadac odpowiednika cenowego z czasow kiedy kupowalem ta karte, czy odpowiednika z czasow dzisiejszych czyli 8600 gt/gts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wpierw zobaczył jak to się podkręca i na co to stać. Porównał bym 8600 z 7900 w tytułach jakie lubię i jeśli byłbym zadowolony to zostawiłbym ją , jeśli zawód to do sklepu i wytłumaczył na przykładach , że to nie jest to co było i chcesz tamtą kartę , a jeśli nie to coś co jest porównywalne czyli rododendrona jakiegoś jęsli nie mają 7900, bo na 8800 nie masz co liczyć nawet.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zamiast karty weź kasę za 1290 bez problemu kupisz 8800GTS 640 :) A z tych co podałeś to wolał bym 7900GT bo lepszy od 7900GS i jeszcze podkręcony :) a 8600GT to porównywalny z 7900GS :)

Edytowane przez Piotr3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedziala mi ze nie pamieta dokladnie modelu

jakies wolne zarty chyba , a jak ma na imie to pamieta ???

niech se sprawdzi w kompie histoire reklamacji, co Cie to obchodzi ze nie pamieta!

 

jak ja bym byl w takiej sytuacji , to bym tej karty nie odebral, powinni wpierw zadzwonic i uprzedzic ze takich kart ktorą reklamowales nie ma nowych,ze moga Ci wyslac taka, a taka karte , ewentualnie za doplata inna i co wybierasz?

 

Pelnej kasy nie dostaniesz za nią , dlatego ze ją uzytkowales juz pewien czas, gdyby Ci sie to przytrafilo od razu po zakupie to inna gadka.

teraz ta karta jest warta xxx i zeby ja moc wymienic na np. gts-a pewnie musialbys doplacic roznice w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu nie dostanie pełniej kasy za tą kartę od tego jest gwarancja że w tym czasie ta karta musi działać bez żadnych usterek, a jak nie to zwrot kasy albo taka sama karta :)

Edytowane przez Piotr3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego jest gwarancja że w tym czasie ta karta musi działać bez żadnych usterek

 

tak

 

A niby czemu nie dostanie pełniej kasy za tą kartę

 

Np. moja karta by sie zrypała, ide do serwisu i mowie ze kiedy ja kupowalem jej cena wynosila 1440zl i prosze mi wymienic "za darmo" na gf 8800gts. Karta ma o wiele wiecej nowinek technicznych ,szybsza w gierkach itd. i myslisz ze serwis by odpowiedzial:

-alez oczywiscie juz panu wymieniamy.

 

serwis zrobi wiele aby na takiej wymianie zarobic,byle nie starcic, ba producent karty musi zarobic-sprzedac kolejny egzemplarz karty.

czyli dostaniesz nowa za doplata.(roznica w cenie nowej , a twojej starej ile jest teraz warta)

gdyby bylo tak ze wymieniaja wg. wartosci po jakiej kupiles to zapewne "wszyscy" ,no "wiekszosc" , psułaby karty i oddawala twierdzac ze sie popsula sama i za friko przesiadal by sie na model karty o stopien wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, np. w Bioshock 8600gt mizernie wypada.

[ot]a na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek?

 

kolega ma 86gt od palita, e2160@2,8ghz i w 1280*1024 bez problemu śmiga na maksymalnych ustawieniach, więc nie wiem gdzie 86gt ma mizernie wypaść.

ps. Nie jest to osoba, która w grach FPS zadowoli się 20 klatkami.

[/ot]

 

wracając do tematu Flid walcz o mocniejszą kartę

 

-Konrado- nie raz spotkałem się na forum z tym, że w ramach gwarancji ludzie dostali nowy sprzęt, jeżeli nie w ówczesnej cenie to o porównywalnych parametrach (patrząc z perspektywy czasu). W dziale Ati można znaleźć kilka wątków. imo 8600gts powinien być w zasięgu ręki

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A niby czemu nie dostanie pełniej kasy za tą kartę od tego jest gwarancja że w tym czasie ta karta musi działać bez żadnych usterek, a jak nie to zwrot kasy albo taka sama karta :)

Bo nie. Juz byl na Laie przypadek z Gainwardem i smrod z MMV.

 

[ot]a na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek?

Mam 7900 i 8600. Ta gra potrzebuje ramow , bo AMF ma 1.5 , Intel ma 1 , ale na 7900 to popyla w 1024x768 a na Intelu 800x600 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak by przysłali 8600GT to bym osobiście zostawił sobie. Zdecydowanie podobna wydajność.

On mial GT a nie 7900 GS , a to robi roznice. Ja zadalbym tej samej , albo mocniejszej a nie slabszej. 8600GT na pewno nie dogoni 7900GT. Podobna moc maja przy kreceniu 8600GT w zestawieniu z 7900GS. GT ma wiecej ps. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wpierw zobaczył jak to się podkręca i na co to stać. Porównał bym 8600 z 7900 w tytułach jakie lubię i jeśli byłbym zadowolony to zostawiłbym ją , jeśli zawód to do sklepu i wytłumaczył na przykładach , że to nie jest to co było i chcesz tamtą kartę , a jeśli nie to coś co jest porównywalne czyli rododendrona jakiegoś jęsli nie mają 7900, bo na 8800 nie masz co liczyć nawet.

 

Jak to sobie wyobrażasz? ;]

 

Idziesz do Pani i mówisz "no niestety, w Biodshocku mam 56 zamiast 60fps... " albo, co lepsze "mam w far cry`u 140 zamiast 150fps" :))

 

Ale mimo wszystko są zobowiązani wymienić, na taka karte jaką życzy sobie klient, w granicach rozsądku.

 

 

 

Gdyby mi zamiast GF7900GS wysłali 8600GT, pewnie bym zostawiła. Ja lubie się bawić kartami. GF7900GS, pewnie już bym miała wymęczonego i by mi się znudził, a z GF8600GT jest zabawa w wysciskanie 1GHz z GPU. :)

 

Mysle, że mozna walcyzć o GTS, a jak nie to zostać przy GT. Zawsze ma ten pseudo HD w sobie i wsparcie DX10. a więc 3d marka nowego chociaż zobaczysz.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karte mam fakture.

 

Narazie rozmawiam ze sklepem i sytuacja wyglada tak:

 

Jezeli sie nie zgodze to oni ta karte odesla do dystrybutora z informacja ze nie zgadzam sie na taka wymiane i wtedy naprawia moja stara karte (asus 7900GT TOP, potrwa to pewnie wieki a zalezy mi na czasie no i nie powiedziane, ze karta znowu sie rozwali za jakis czas).

 

Jezeli chcialbym wymienic za doplata to: "generalnie tak, ale jest problem z rozliczeniem tej Pana karty 7900GT. Gdyz liczymy ja po cenie "allegrowej", gdyz nie ma juz ich w produkcji . Takze musielibysmy wyciagnac srednia cene i wtedy Pan moze doplacic do jakiejs karty."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcialbym wymienic za doplata to: "generalnie tak, ale jest problem z rozliczeniem tej Pana karty 7900GT. Gdyz liczymy ja po cenie "allegrowej", gdyz nie ma juz ich w produkcji . Takze musielibysmy wyciagnac srednia cene i wtedy Pan moze doplacic do jakiejs karty."

czyli sie potwierdza to co pisałem wcześniej.-niestety

 

Powinni Ci wymienić na kartę o równorzędnej wydajności , nie podobnej czy zbliżonej lub "prawie" tej samej! znów jakieś żarty.

jak nie to proszę ją naprawiać , i gwarancje przedłużyć o czas całej naprawy, czyli od dnia przyjęcia do serwisu do dostarczenia naprawionej do mnie.krótko i na temat.

 

To jest taki rynek, klient ma przeważnie w plecy na takich wymianach mimo,że karta na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakies bzdury chyba tu wypisujecoe....

 

Masz fakture na 1300? To domagaj sie zwortu calej kasy lub karty za ta cene. Sklep postepujac tak jak ty opisujesz postepuje niezgodnie z prawem i jak dla mnie od razu telefon do odpowiednich sluzb ;) Znaczy Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :>

 

Ja ze swoich doświadczeń wiem że trzeba być twardy i bezwzględny - inaczej jeśli chodzi o pieniądze to zginiesz. Taki kraj, więc żądaj by Ci przysłali TAKĄ SAMĄ KARTĘ, bądź lepszą. Czemu masz na tym tracic? Oni Ci beda baje wciskac ze to z winy usera poszla itp, byl Ty bys na tym stracil a oni jak najtaniej to zalatwili. Wciskaj im kity nawet, że Twoja plyta glowna nie obsluzy 8600GT czy cos takiego...oni i tak sie nie znaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakies bzdury chyba tu wypisujecoe....

 

Masz fakture na 1300? To domagaj sie zwortu calej kasy lub karty za ta cene. Sklep postepujac tak jak ty opisujesz postepuje niezgodnie z prawem i jak dla mnie od razu telefon do odpowiednich sluzb ;) Znaczy Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Chlopie to logiczne ze zaden sklep sie tak nie zgodzi kupujesz karte za 1500 na koncu gwarancji "psujesz ja" i domagasz sie za 1500 lub grafy za tyle. Tak mozesz co rok wymieniac na lepsza grafe :) ba nawet wszystkie podzespoly!!!!! Kupujesz TV rozwalasz i domagasz sie zwrotu kasy bo jest jeszcze na gwarancji lub lepszego modelu w cenie jakiej miales poprzedniego

Witam :>

 

Ja ze swoich doświadczeń wiem że trzeba być twardy i bezwzględny - inaczej jeśli chodzi o pieniądze to zginiesz. Taki kraj, więc żądaj by Ci przysłali TAKĄ SAMĄ KARTĘ, bądź lepszą. Czemu masz na tym tracic? Oni Ci beda baje wciskac ze to z winy usera poszla itp, byl Ty bys na tym stracil a oni jak najtaniej to zalatwili. Wciskaj im kity nawet, że Twoja plyta glowna nie obsluzy 8600GT czy cos takiego...oni i tak sie nie znaja

Jedynie masz do tego prawo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN mylisz sie

 

To nie sklep za to buli lecz hurtownia/dystrybutor/producent

Jezeli nie wykaza ze to uzytkownik popsul karte musza ja wymienic na taka sama badz lepsza. W przypadku kiedy hurtownia nie ma takowego sprzetu wystawia dla sklepu fakture korygujaca badz oferuje towar w tej cenie.

Wiec czemu to sklep po raz drugi ma na tym zarabiac??

 

Sklep ma obowaizek tylko dostarczyc dzialajaca (wcale nie nowa) karte taka sama badz lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakies bzdury chyba tu wypisujecoe....

 

Masz fakture na 1300? To domagaj sie zwortu calej kasy lub karty za ta cene. Sklep postepujac tak jak ty opisujesz postepuje niezgodnie z prawem i jak dla mnie od razu telefon do odpowiednich sluzb ;) Znaczy Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wszystko zależy ile sklep daje gwarancji nie producent jeżeli karta ma jeszcze gwarancję sklepu to jest ich problem i oni maja kłopot , możesz spokojnie żądać zwrotu kasy a jak już jest tylko gwarancja producenta to cienko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...