Skocz do zawartości
zgf1

Chlodzenie Pamieci Ram Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad chlodzeniem modulow RAM w kompie.

Co sadzicie, czy takie chlodzenie cos tak naprawde daje:

http://www.allegro.pl/item239636684_super_...ister_fvat.html

 

 

Wydaje sie to byc takie male i niepozorne.

Czy stosujac to chlodzenie wydluze zywotnosc kosci pamieci?

 

Co z naklejkami gwarancyjnymi jesli sa przyklejone na kosci?

Nie pogorszy to chlodzenia, naklejki te nie zniszcza sie przy odrywaniu i w efekcie strace gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja obecna kosc ramu dziala na 2.8V - czyli od takiego napiecia juz wymagane sa radiatory? Po pracy jest dosyc ciepla...

 

 

Nie chodzi mi raczej o osiagniecie wiecej MHz, ale kupuje teraz kosc ktora dobrze sie kreci i jest praktycznie bez gwarancji, chcialbym aby pochodzila jak najdluzej... Bardziej chodzi mi o wydluzenie zywotnosci...

 

 

A gdy przykleje na stickery to moga sie "ugotowac" pamieci? (wieksza izolacja - sticker + tasma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO masz 2 wyjścia:

- zwiększyć przepływ powietrza koło modułów RAM = wentylek wiejący na ramy - robisz coś w stylu OCZ XTC Memory Cooler, Corsair Dominator Memory Airflow Fan lub CoolIT Ram Fan itd

- zwiększyć powierzchnie oddawania ciepła = dać 2 konkretne aluminiowe płaskowniki (na każdy moduł), a nie takie popierdułki jak z Twojego linka, mozna jeszcze do płaskownika dorzucić radiatorki z elektronicznego np takie do TO220 itp - masz linka jak ktoś to fajnie zrobił http://www.overclock.net/amd-memory/77081-...ry-cooling.html jak widac powierzchnia oddawania ciepła zwiększyła się kilkukrotnie (pod te płaskowniki dajesz zwykła pastę silikonową H która potem łatwo wymyć wodą z mydłem - pamiętaj że po myciu nalezy moduły osuszyć -> suszarka/piekarnik na 50*C/...)

 

a mozna połączyć oba sposoby i "jadziemy" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, no wlasnie myslalem aby kupic te z aukcji i na nie dokleic wlasnie jakies zeberka aby zwiekszyc powierzchnie oddawania ciepla. Nie wiem czy uda mi sie latwo zrobic zapinke aby te radiatory trzymaly sie na ramie....

 

Wentylacje mam w sumie dobra, ale planuje troszke jeszcze poprawic, wyciac otwor w "dachu" obudowy, aby cieple powietrze znad ramu szlo bez przeszkod w gore...

Jednak tez zalezy mi na ciszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...