Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełnienie brakujacych dokładniejszych informacji o parametrach wzmacniacza słuchawkowego w HD2 ;)

 

Tak wygląda rozkład mocy w zależności od obciążenia wzmacniacza słuchawkowego w E-MU 1616m i HD2 :

 

Dla ProdigyHD2 Gold na pomiarach wyszło :

16 omów - 16 mW

33 omów - 30 mW

100 omów - 58 mW

300 omów - 46 mW

 

Dla 1616m

16 omów - 6 i wyżej mW (nie ma gwałtownego przejścia w zniekształcenia)

33 omów - 1,2 i wyżej mW (nie ma gwałtownego przejścia w zniekształcenia)

100 omów - 12 mW

300 omów - 43 mW

 

Jak widać HD2 uzyskuje bardzo dobre wyniki :wink: .

 

 

Dorzucam jeszcze grafik porównawczy rozkładu mocy wzmacniacza słuchawkowego w zależności od obciążenia w HD2 & Creative X-Fi .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W X-Fi (tu wzmacniacz może więcej, ale podnieść dalej nie można na programowym poziomie w mikserze karty)

 

HD2 oddaje 120 mW (60+60)

 

Dorzucę jeszcze E-MU1616m

 

Dołączona grafika

 

1616m są zauważalne zniekształcenia na obciążeniach przy 16 i 33 Omów

 

 

 

Pomiary RMAA

 

Nie ma pomiaru

na 64 Omach, jest na 16, 32, 100 i 300 Omów. przyprowadzam dane dla 32 i 100 Omów od THD i IMD

 

Rezystancja obciążenia, 33 Om

Wzmocnienie na 1 kHz, 30 mW

Ustawiony poziom głośności 77%

Tryb maksymalnej niezniekształconej głośności TAK

Gwałtowne przejście w zniekształcenia TAK

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Rezystancja obciążenia, 33 Om

Wzmocnienie na 1 kHz, 8 mW

Ustawiony poziom głośności 46%

Tryb maksymalnej niezniekształconej głośności NIE

Gwałtowne przejście w zniekształcenia NIE

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Rezystancja obciążenia, 100 Om

Wzmocnienie na 1 kHz, 58 mW

Ustawiony poziom głośności 95%

Tryb maksymalnej niezniekształconej głośności TAK

Gwałtowne przejście w zniekształcenia TAK

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Rezystancja obciążenia, 100 Om

Wzmocnienie na 1 kHz, 26 mW

Ustawiony poziom głośności 63%

Tryb maksymalnej niezniekształconej głośności NIE

Gwałtowne przejście w zniekształcenia NIE

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jakością wyjścia słuchawkowego w tej Prodigy HD .Jak by to chodziło z moimi Grado SR80.Czy będzie duża różnica dźwięku na stereo i na wyjściu słuchawkowym z Prodigy HiFi?.Chciałbym podłączyć moją Diorę 502 i głośniki Tonsil Perfect 150 do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne znow roznica tylko w kondach i opampach, te kondy ze zlotym paskiem wygladaja mi na panasonici fm, ale moge sie mylic ;))

 

jak przerobic? kupic kondy i lutownica w łape ;)) poczekajmy jeszcze na lepsze zdjecia to bedzie wiadomo co tam siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne znow roznica tylko w kondach i opampach, te kondy ze zlotym paskiem wygladaja mi na panasonici fm, ale moge sie mylic ;))

 

jak przerobic? kupic kondy i lutownica w łape ;)) poczekajmy jeszcze na lepsze zdjecia to bedzie wiadomo co tam siedzi...

Wersja HD2 advance_se pokazana w całej okazałości ,jak widać zmieniono wszystkie kondensatory ,wzmacniacze operacyjne są standard czyli NE5532 poza tym jest absolutnie identyczna z poprzednimi modelami ,ciekawe ile wyniósłby koszt wymiany wszystkich kondensatorów w starszej wersji karty ? .

 

http://www.audiotrak.co.kr/kr/product/Kadvance_se.php

 

W kolejnej wersji karty mile byłoby zobaczyć najnowszego DAC-a AK4397

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już przerabiać HD2 to raczej nie opłaca się stosować kondensatorków które do nowych wersji wkłada producent. Ogranicza go w dużej mierze rozmiar PCB. Lepiej trochę się pogimnastykować i upchnąć jakieś lepsze elektrolity :wink:

 

EDIT:

>> mpeg-4

Może wiesz za co mogą być odpowiedzialne te cztery kondensatorki niebieskie pomiędzy VIA a slotem PCI? 220uF/16V o ile dobrze pamiętam

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepsze porównanie wyjścia EMU 0202 i Produgy Hd2 byłoby wprost na strona ixbt. Ta sama firma i ten sam sprzęt (Emu 1616) użyty do pomiaru:

2937941[/snapback]

>> mpeg-4

Może wiesz za co mogą być odpowiedzialne te cztery kondensatorki niebieskie pomiędzy VIA a slotem PCI? 220uF/16V o ile dobrze pamiętam

Spytaj popeja on się bardzo dobrze orientuje w architekturze kart dźwiękowych ,jednak coś go niestety ostatnio gdzieś wcięło .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanko. Obecnie testuje sobie Viste x64 i dziwi mnie że po instalacji sterowników Foobar nie widzi ASIO dla HD2. W katalogu ze sterownikami pod x64 jest pliczek Pdhd2ASIO.dll który po instalacji ląduje w /system32 więc wszystko powinno działać. Na razie działam po Kernel Streaming ale ciekawi mnie czemu Foo nie widzi tego ASIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po jakimś czasie ASIO się popsuło :) Nie działało ani ASIO ani Kernel Streaming. Dziś przeinstalowałem system i wszystko śmiga. Dodam, że przeinstalowywanie sterowników nie dało efektu (ale to na win xp 32bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanko. Obecnie testuje sobie Viste x64 i dziwi mnie że po instalacji sterowników Foobar nie widzi ASIO dla HD2. W katalogu ze sterownikami pod x64 jest pliczek Pdhd2ASIO.dll który po instalacji ląduje w /system32 więc wszystko powinno działać. Na razie działam po Kernel Streaming ale ciekawi mnie czemu Foo nie widzi tego ASIO.

Gdyby Foobar był w wersji 64bit, to ASIO by działało pod niego. Tak pozostaje Ci tylko Asio4All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była już o tym mowa, ale Audiotrak stworzył aplikację do modyfikacji EEPROM-u w HD2, dzięki czemu istnieje możliwość używania referencyjnych sterowników VIA pod układy Envy24 (one są systematycznie uaktualniane, ostatnia wersja to 5.30b z 7 marca 2008).

 

Pełny opis znajdziecie pod tym linkiem: http://tinyurl.com/25wdbg

już z uwzględnieniem translatora google ;)

 

Wystarczy ściągnąć obraz płyty bootowalnej, zflashować EEPROM i przestawić zworkę (JP4) na karcie przed instalacją sterowników VIA. W razie czego można wrócić do stanu pierwotnego.

 

Jeśli ktoś miałby zamiar się pobawić, to niech da znać co z tego wyszło. Chyba warto, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę problemy ze sterami beta od Audiotraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość ustawienia dźwięku "przestrzennego" w grach, w hd2 na słuchawkach? Chętnie bym porównał swojego d2 z hd2...... niestey nikt ze znajomych nie ma hd2. Wie ktoś może czy sitniej jakiś sklep w Polsce, z którego możnaby wyporzyczyć na kilka dni kartę kartę (ewentualnie zakupić i po paru dniach móc ją zwrócić ->> oczywiście używaną).

Edytowane przez Buksik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD2 obsługuje ponoć EAX do wersji 2.0. Mój brat gra w Americas Army i tam ustawia dźwięk na 3D Audio cokolwiek to znaczy i chodzi. Ja osobiście się tym nie bawiłem. Poza tym sterowniki od Audiotraka sa biedne i większość funkcji w nich nie chodzi. Modem na sterowniki VIA się jeszcze nie bawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O to ja mam pytanie. Mowisz ,ze to ma Eaxa 2.0. Moj Aureon wspiera to ale w takim Splinter Cellu jest dzwiek oznaczony HD EAX , to cos innego? Tego nie moge odpalic :| Wiec i na takim Prodigy nie odpalicie tego jesli dobrze rozumiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD EAX - nie mam pojęcia co to jest :) Audigy ma oznaczenie EAX HD a wspiera EAX do wersji 4 więc może tu chodzi o EAX 4 ?

EAX'em HD nazywa się EAX3, EAX4 i EAX5 Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze dwie strony temu już o tym było ale nie do końca jestem pewny więc muszę tu zadać pewne pytanko.

Chodzi o wyjście na głośniki w tej karcie - są dwa cinche: prawy i lewy tak? A ja mam głośniki: prawy i lewy podłączone do subwoofera własńie cinchami, ale od subwoofera idzie już mini jack - czy to oznacza, że nie da się ich podłączyć do tej karty - i podłączyć trzeba np. wierzę?

 

Myślę o tej karcie a najbardziej zależy mi na dobrym dźwięku i jakości nagrywania przez mikrofon ( właśnie - czy ona ma wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy ). Grać raczej nie grywam - bardziej od święta ale jak przestaną mi działać to trochę kicha. Może żeby polwpszyć jakość nagrywanego i odtwarzanego dźwięku wystarczy mi jakieś Audigy 2 czy coś? A najbardziej bym chciał, żeby line in ( czy tam mikrofonowe ) było na dużego jack'a - tylko w okolicy 300 trudno coś takiego wychaczyć. Obecnie mam SB Live! 1024 z 1999 roku.

Edytowane przez pucybut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze dwie strony temu już o tym było ale nie do końca jestem pewny więc muszę tu zadać pewne pytanko.

Chodzi o wyjście na głośniki w tej karcie - są dwa cinche: prawy i lewy tak? A ja mam głośniki: prawy i lewy podłączone do subwoofera własńie cinchami, ale od subwoofera idzie już mini jack - czy to oznacza, że nie da się ich podłączyć do tej karty - i podłączyć trzeba np. wierzę?

 

Myślę o tej karcie a najbardziej zależy mi na dobrym dźwięku i jakości nagrywania przez mikrofon ( właśnie - czy ona ma wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy ). Grać raczej nie grywam - bardziej od święta ale jak przestaną mi działać to trochę kicha. Może żeby polwpszyć jakość nagrywanego i odtwarzanego dźwięku wystarczy mi jakieś Audigy 2 czy coś? A najbardziej bym chciał, żeby line in ( czy tam mikrofonowe ) było na dużego jack'a - tylko w okolicy 300 trudno coś takiego wychaczyć. Obecnie mam SB Live! 1024 z 1999 roku.

jeżeli chodzi o podłączenie głośników to możesz zastosować adamper cincz/bniazdo minijack.

jeśli chodzi o nagrywanie z mikrofonu to w HD2 nie ma takiej możliwości.

jeśli zależy Ci na jakości to odtwarzasz przez HD2 a nagrywasz na tym co masz.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o nagrywanie z mikrofonu to w HD2 nie ma takiej możliwości.

a to niespodzianka - jeżeli sklepy internetowe itd polecają ją do home recordingu to o co chodzi? Nie można podłączyć mikrofonu do gniazda line in? A jeśli to wszystko jest pewne czy moglibyście mi podpowiedzieć jakąś inną kartę w podobnej cenie

 

z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj karta zagościła w moim blaszaku, w podstawkach LM4562 lampowy wzmacniacz słuchawkowy, słucham kilka godzin i ciągle odkrywam coś nowego w ulubionej muzyce. Moje słuchawki DT880 pokazały co potrafią, karta dźwiękowa zbudowana na PCM2702 wymięka przy HD2. Będe jeszcze wymieniał kondensatory, jak oni mogli dać takie badziewie na takiej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bomarek z audiostereo? ;)

 

p.f.pawlikowski z tej strony, nadal ten sam lampiak Kamyka? ja swojego non stop dopieszczam, faworyt moj jak do tej pory, ale planuje starcie ze wzmakiem Corda HA-1...

 

co do karty to zalecam wyjac te dwa opampy robiace za bufory i wstawic w to miejsce zwory, laczyc piny 2-3 i 5-6 w kazdej podstawce... lekko spadnie wzmocnienie, ale efekt... polecam ;) )

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam poza zworami wymienić tego LM4562 na AD8022 lub AD8599, ewentualnie jeśli z resztą się zgra to OPA2604 :) Choć LM4562 w HD2 gra dość ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karty to zalecam wyjac te dwa opampy robiace za bufory i wstawic w to miejsce zwory, laczyc piny 2-3 i 5-6 w kazdej podstawce... lekko spadnie wzmocnienie, ale efekt... polecam ;) )

Chcialem sie zapytac gdzie mozna takie zworki dostac ew. jak zrobic bo jakos sie nie moge doszukac to po 1, a po 2 co dokladnie daje pozbycie sie tych 2 opkow jezeli chodzi o dzwiek? A i jeszcze jedno: jak sa numerowane piny w tej podstawce bo na takich "technicznych" sprawach sie za bardzo nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie zapytac gdzie mozna takie zworki dostac ew. jak zrobic bo jakos sie nie moge doszukac to po 1, a po 2 co dokladnie daje pozbycie sie tych 2 opkow jezeli chodzi o dzwiek? A i jeszcze jedno: jak sa numerowane piny w tej podstawce bo na takich "technicznych" sprawach sie za bardzo nie znam.

Ten link pomoże :]

 

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...41240&all=1

post by Henryk Kwinto datowany 22 Mar 2008, 16:58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...