Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na stronie www.alsa-project.org w dziale Bug Tracker jest patch do karty prodigy hifi i prodigy hd2.

Watek nr 0002384.Wystarczy sciagnac alsa-driver i zaaplikwoac patch pozniej skompilowac.

Smiga extra i nie trzeba zadnych asio , wystarczy kernel z real time ale na zwyklym kernelu pewnie nie

slychac roznicy.W standardowym kernelu nie ma wsparcia dla tej karty.W razie pytan pytaj

udziele informacji.Pozdrawiam

Witam,

 

Przez ciekawość, którą wersję tego "patcha" Szanowny Przedmówca proponuje :blink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przez ciekawość, którą wersję tego "patcha" Szanowny Przedmówca proponuje :blink:

Pozdrawiam

Alsa-driver-1.0.15-prodigyhifi.patch

Ja uzywalem go z prodigy hifi ale w nim tez jest obsluga prodigy hd i fortissimo IV.

Obecnie przechodze na prodigy hd wiec bede testowal.

Nalezy tez w konfiguracji alsy wpisac model karty

dla prodigy hifi prodigy71hifi a dla hd2 prodigyhd2.

U mnie ubuntu wykrylo model automatycznie a w innych chyba trzeba gdzies tam wpisac model

w modprobe czy alsa nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej bym się zastanowił :)

 

i się zastanawiałem.

zrobiłem przejściówkę z RCA na minijacka.

zagrało z tym że moje słuchawki mają 120 ohm impedancji

poniżej bałbym się ryzykować.

aha i włażyłem w podstawki 3 x LM4562 ludzie to jest odlot!:)

 

przepiękny dźwiek o lekko metalicznym smaku ale myślę że to się wyciszy jak się wygrzeją(chociaz może to dodaje uroku)

dół schodzi idealnie góra nie kłuje i średnica jak trzeba.

 

wszystkim którzy mają dobrej jakości słuchawki minimum 100 ohm polecam taki układ do słuchania muzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,ale Ty podłączasz słuchawki pod rca , tak? czy jest niebezpieczeństwo dla podłączenia pod RCA geniusów 1250x? przejściówka będzie na początku tygodnia...

 

w/g mnie bedzie ok.

napisz jak to śpiewa.:)

 

A Wy też macie problemy ze sterownikami? np. w panelu na co bym nie kliknal to nic nie dziala (lampki sie zapalaja ale zadnego efektu) wydaje mi sie ze cos jest wlaczone, jakies echo czy cos a nie moge tego wylaczyc.

 

pod xp musi wszystko śmigać.

problemy mam pod vistą 64 dźwiek jest natomiast nie mam regulacji z tym ze nie zajmowałem się tym szczególnie bo to drugi system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem sobie głośniki BOSE Companion 3. Zastanawiałem się nad jakimś X-fi (raczej wersja Music) Zacząłem ostatnio jednak czytać o kartach prodigy Hd2 .

I tu się pojawia pytanie. Czy usłyszę róznicę pomiędzy tymi dwoma kartami na takims sprzęcie? Czytałem, że ludzie słyszą różnicę na logitechu czy creativie. Nie wiem na ile jest to prawdą. Lubię sobie posłuchać dobrej jakości muzyczkiz Mp3 (tylko bez takich tekstów proszę "mp3 -dobra jakość? " ) . Lubię też pograć sobie od czasu do czasu. Czy różnica będzie na tyle duża, że warto zrezygnować z wsparcia dla gier jakie daje X-fi?

 

Od razu odpowiadam na ewentualne pytania: Tak kupiłem Bose a nie jakieś tam kolumny monitory czy inne sprzęty, bo słuchałem (na x-fi) i mi się dźwięk nieziemsko podobał. Zresztą mam 22" monitor i niewielkie biurko a te Bose idealnie mi się wkomponują rozmiarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CV

 

No i mam i słucham :)

 

Działa bez zająknięcia, co do jakości dźwięku i różnicy co do wyjścia słuchawkowego, różnica jest odczuwalna, "nutek jest jakby więcej", nie jest to jednak przepaść, wydaje mi się , ze to po prostu kres X1250 X i lepiej już nie będzie, ale i tak jest bardzo bardzo fajnie

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem sobie głośniki BOSE Companion 3. Zastanawiałem się nad jakimś X-fi (raczej wersja Music) Zacząłem ostatnio jednak czytać o kartach prodigy Hd2 .

I tu się pojawia pytanie. Czy usłyszę róznicę pomiędzy tymi dwoma kartami na takims sprzęcie? Czytałem, że ludzie słyszą różnicę na logitechu czy creativie. Nie wiem na ile jest to prawdą. Lubię sobie posłuchać dobrej jakości muzyczkiz Mp3 (tylko bez takich tekstów proszę "mp3 -dobra jakość? " ) . Lubię też pograć sobie od czasu do czasu. Czy różnica będzie na tyle duża, że warto zrezygnować z wsparcia dla gier jakie daje X-fi?

 

Od razu odpowiadam na ewentualne pytania: Tak kupiłem Bose a nie jakieś tam kolumny monitory czy inne sprzęty, bo słuchałem (na x-fi) i mi się dźwięk nieziemsko podobał. Zresztą mam 22" monitor i niewielkie biurko a te Bose idealnie mi się wkomponują rozmiarami.

Ten prodigy hd2 bedzie lepszy jezeli masz zewnetrzny wzmacniacz i dobre kolumny badz sluchawki.Te Bose to zwykle

efekciarskie pierdziawki komputerowe i do nich wystarczy karta muzyczna na plycie.Wiec lepiej wybierz X-fi bo zapewne

ma lepsze wsparcie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bose to zwykle

efekciarskie pierdziawki komputerowe i do nich wystarczy karta muzyczna na plycie.Wiec lepiej wybierz

Inne głośniki w tym rozmiarze tak ! ,ale nie bose companion 3 ,bose ma bardzo dużo swoich opatentowanych i skutecznych w praktyce rozwiązań których innym firmom nie wolno stosować ,a bose to jest nieco starsza firma niż inne firmy produkujące głośniki komputerowe to i zdążyła chytrze opatentować na swoją wyłączność skuteczne rozwiązania .

One mają o wiele więcej klasy w brzmieniu niż inne głośniki komputerowe ,wiem co mówię bo słuchałem tych głośników :wink: . Przy małej ilości miejsca są bardzo dobre .

 

@_JFK_ może lepiej kup SB Live! 24 + Sennheiser HD-555 to nie żart B-) .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne głośniki w tym rozmiarze tak ! ,ale nie bose companion 3 ,bose ma bardzo dużo swoich opatentowanych i skutecznych w praktyce rozwiązań których innym firmom nie wolno stosować ,a bose to jest nieco starsza firma niż inne firmy produkujące głośniki komputerowe to i zdążyła chytrze opatentować na swoją wyłączność skuteczne rozwiązania .

One mają o wiele więcej klasy w brzmieniu niż inne głośniki komputerowe ,wiem co mówię bo słuchałem tych głośników :wink: . Przy małej ilości miejsca są bardzo dobre .

 

@_JFK_ może lepiej kup SB Live! 24 + Sennheiser HD-555 to nie żart B-) .

 

 

 

mialem okazje kiedys sluchac jakis wyrobow bose...

 

 

 

to ze am patenty to jak kazda firma, i jak kazda firma ma jakies nagrody, odzanczenia, wyroznienia itp... w obecnych czasach to nie zaden wyznacznik jakosci...

 

moze i lepiej to gra niz 85% komputerowych glosniczkow, ale do nawet starego pozadnego zestawu kolumny + wzmachol to sie nawet nie umywa, brzmienie sztuczne do potegi, efektownie podite wysokie i niskie (jak buska w winampie ;] ), nadaja sie do muzyki conajwyzej elektroczno-technicznej...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki stereo potrzebne są głośniki o szerokim pasmie przenoszenia, od dołu to powinno być co najmniej 80-100Hz. We współczesnej technologi to oznacza obudowę o objętości minimum 5-10 litrów. Wszystko co mniejsze, to namiastka. Niezależnie od tego, czy to chiński no-name czy podobna konstrukcja sprzedawana 10x drożej przez Bose.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem okazje kiedys sluchac jakis wyrobow bose...

O widzisz mówisz że miałeś okazję posłuchać ''jakis '' wyrobów bose... a to tak nie można , trzeba odnieść się do konkretnego modelu .

 

to ze am patenty to jak kazda firma... w obecnych czasach to nie zaden wyznacznik jakosci...

Bose jest o wiele starszą firmą od innych produkujących głośniki komp ,i ma też o wiele bardziej zaawansowane zaplecze techniczno pomiarowe ,prowadzi badania z dziedziny psycho-akustyki na bardzo wysokim poziomie .I właśnie z dziedziny psycho-akustyki stosują wiele skutecznych tricków :wink: .

 

brzmienie sztuczne do potegi, efektownie podite wysokie i niskie

Jeżeli chodzi o głośniki do komp to zróżnicowanie(zwłaszcza bas) i kultura brzmienia jest na wyższym poziomie niż w innych głośnikach komp które słyszałem .

 

Do muzyki stereo potrzebne są głośniki o szerokim pasmie przenoszenia, od dołu to powinno być co najmniej 80-100Hz. We współczesnej technologi to oznacza obudowę o objętości minimum 5-10 litrów. Wszystko co mniejsze, to namiastka. Niezależnie od tego, czy to chiński no-name czy podobna konstrukcja sprzedawana 10x drożej przez Bose.

Zgadzam się z tym jak najbardziej ,jednak uważam że bardzo wiele udało się osiągnąć firmie bose przy tych rozmiarach :wink: .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten prodigy hd2 bedzie lepszy jezeli masz zewnetrzny wzmacniacz i dobre kolumny badz sluchawki.Te Bose to zwykle

efekciarskie pierdziawki komputerowe i do nich wystarczy karta muzyczna na plycie.Wiec lepiej wybierz X-fi bo zapewne

ma lepsze wsparcie w grach.

Ok czyli X-fi. Ale z tym, że wystarczy do nich zintegrowany dźwięk to już trochę przesadizłeś. Bo różnice między Live a zintegrowaną słyszałem na zwykłych pierdziawklach za 100 zł. Więc tak do końca nie wiem teraz czy ten Hd2 nie będzie dobrym wyborem, skoro twierdzisz że styknie mi zitegrowana karta :lol:

 

Inne głośniki w tym rozmiarze tak ! ,ale nie bose companion 3 ,bose ma bardzo dużo swoich opatentowanych i skutecznych w praktyce rozwiązań których innym firmom nie wolno stosować ,a bose to jest nieco starsza firma niż inne firmy produkujące głośniki komputerowe to i zdążyła chytrze opatentować na swoją wyłączność skuteczne rozwiązania .

One mają o wiele więcej klasy w brzmieniu niż inne głośniki komputerowe ,wiem co mówię bo słuchałem tych głośników :wink: . Przy małej ilości miejsca są bardzo dobre .

 

@_JFK_ może lepiej kup SB Live! 24 + Sennheiser HD-555 to nie żart B-) .

Live już miałem. W domu w Polsce mam Audigy Es. Cofać się do Live raczej nie będę. Kupię chyba najtańszą wersje X-fi Music. Latanie ze słuchawkami po domu mi jakoś nie pasuje, bo panna też by chciała posłuchać :P Choć słuchawki również muszę kupić- raczej do grania

Co do głośników właśnie mi o to chodziło i zgodzę się z tobą w 100 %

 

 

ps. denerwują mnie porównania BOSE do zestawów H-FI itp. Są to małe głośniczki a przy tym grają o niebo lepiej od wszyttskich Logitechów Creativów włącznie z topowymi modelami. Potrzebowałem małych(naprawdę małych) głośnioczków o bardzo dobrym brzmieniu stereo.Kiedyś podobał mi się dźwięk Logitecha X-530, ale to daltego, że przesiadłem sie z jakichś pierdziawek. Z tym doradzaniem to jakby ktoś się pytał na forum-moto o niewielki samchód dostawczy typu Vito, a mu maniacy zaczną mówić żeby kupił TIRA. Dlatego też nie pytałem się o poradę gdy kupowałem głośniki, bo wiedziałem jaka będzie odpowiedź :P Zresztą słuchałem ich i bełkotanie (bo inaczej nazwać się nie da porównaie malutkich głośniczków do powiedzmy kolumn ze wzmaczniaczem) , że to są zwyykłe pierdziawki (patrz wymairy /jakość dzieku) jakoś do mnie nie trafia.

Edytowane przez _JFK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Live już miałem. W domu w Polsce mam Audigy Es. Cofać się do Live raczej nie będę. Kupię chyba najtańszą wersje X-fi Music. Latanie ze słuchawkami po domu mi jakoś nie pasuje, bo panna też by chciała posłuchać :P Choć słuchawki również muszę kupić- raczej do grania

Najpierw zobacz co to ten Live! 24-bit, potem poczytaj o nim troche. Wiedzialbys ze ta karta z seria Live! nie ma nic wspolnego poza mylona czesto nazwa :rolleyes:

 

Nie ma to jak ocenianie produktow w kategoriach "postep" i "zastoj" na podstawie jego nazwy, wymyslonej przez marketingowcow :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. denerwują mnie porównania BOSE do zestawów H-FI itp. Są to małe głośniczki a przy tym grają o niebo lepiej od wszyttskich Logitechów Creativów włącznie z topowymi modelami.

Zobacz co pisze o tych głośnikach posiadacz zestawu hi-fi jak poniżej :

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zyzio z audiostereo ma taki sprzęt jak poniżej :

 

zyzio o sobie: I. System:

Primare A 30.5 (ksywka: Bestia) - końcóweczka mocy;),

Rotel RSP 1066 - procesor/preamp HT,

Primare PRE 30 - preamp stereo (nareszcie czyste stereo),

Pioneer DV 737 - dvd,

Rotel RCD 1072 - cd, obecnie w systemie słuchawkowym z Pro-Jectem Head Boxem

CD Linn Majik - niezwykle spójny, "gęsty" dźwięk

Paradigm Studio v.2 - 80, 40 v.3, CC - zestawik kolumn ;)

Yamaha YST SW 800 - sub.,

okablowanie: Black Rhodium Horizon, Vermilion, Siltech HF 9 G 3 (CD), Profigold PGD 4000 (DVD), Ultralink Challenger, DNM Reson Bullet Plug, Sonus Oliva srebrny Bullet Plug, ANTI IC (miedziany Bullet Plug)

akcesoria: Helion 1750 XP, sieciówki Helion SC 3000, 2000 (DVD), Vincent ( kodycjoner), Bartek1 (CD), Neel 7ES Gold (procesor HT), Vincent, Zelum Power AC (preamp stereo), Neel 7 ES (Zhaolu), Artech Thunder 3 m podłączony wprost do gniazdka z pominięciem kondycjonera (bestyjka) ściereczki XLO, płyty demagnetyzujące i wygrzewające ;), podstawki Ostoja, pierścienie antydyfrakcyjne Sonusoliva, kilka ferrytów w całym domu ;)), i najlepszy z tweaków: płytki Holfi The Magician - REWELACJA !!!

II. System (sypialniany):

Yamaha Pianocraft E-150 z kabelkami głośnikowymi Eagle Alpha 2,5 mm, listwa Fellowes + kolumny Paradigm Studio 20 v.2

O dziwo jestem w pełni zadowolony ze swojego systemu, który wykorzystuję głównie do słuchania muzyki, nie stronię jednak od kina domowego. Posiadam też kolekcję ok. 300 płyt CD i kilkadziesiąt krążków DVD.

III. system słuchawkowy: Pro-Ject Head Box, Technics RP F 30

IV. system komputerowy - Bose Companion 3 - 2.1 + PC Link + Dac Zhaolu D 2.5 (Cs 4398)

 

 

 

Raczej dobry sprzęt posiada :) to i ma porównanie ,poniżej kilka jego wypowiedzi do obadania :

 

Chociaż ten Zhaolu, którego teraz słucham w domu i tak wymiata nieziemsko, nigdy bym nie przypuszczał, że coś za 200 dolców moze z łatowscią pozamiatać Rotela 1072 ;-) Zhaolu + komp + PC Link + Foobar + ASIO + Bose Companion 3 to też team z piekła rodem ;-)

 

Poniżej wykres pasma przenoszenia bose :

http://audiostereo.lukarnet.com/gfx/760000/765201_1.jpg

 

Najlepsze jest to, że możesz kupić wzmaka, te Paradigmy, a dźwięk bedzie gorszy niż z BOSE, któremu bliżej do top hifi niż komputerowych głośniczków, jak zamkniesz oczy to będzie Ci się wydawało, że przed Tobą grają monitory dobrej klasy....zrobisz jak zechcesz, ale przedtem posłuchałbym Companion 3...

 

A co mnie obchodzi dziura i wykresy ??? Bose mają dźwięk fizjologiczny - przyjemny dla ucha i absolutnie nie efekciarski skoro po niemal 1,5 roku nadal mnie wciągają :) Jak kogoś interesuje klasyka niech szuka gdzie indziej, ale do muzy którą preferuje kolega są to dla Niego stworzone kolumny :) Wbrew pozorom integracja sub- satelity jest wzorcowa i nie wiem co tam wysłuchał cyjanopan, ale kompletnie sie z Nim nie zgadzam :)))

 

Raz na zawsze zmienisz zdanie o komputerowych plastikowych pierdziawkach, choć po to posłuchaj......stawiam 100:1 ze wyjdziesz z nimi ze sklepu pod pachą.....

 

Companion 3 mam od lutego 2006 i nadal dźwiek mi sie podoba, wiele zalezy tez od tego czego się słucha - Bose nie są do klasyki, niektóre szczegóły na nich giną, mamy sztucznie trochę napompowaną przestrzeń, ale nie tylko basem Companion 3 mnie czaruje, a głównie tym że głośniki komputerowe nie mają uciętej góry czy cofnietego środka, no i ze grają tak jak głośniczki o tych wymiarach grać absolutnie nie powinny. Co do cen to racja, ale taka jest polityka firmy, wiele osób nie potrafi sie pogodzić, ze takie maleństwo moze tyle kosztować i po prostu szydzi z marki mimo że dźwiek mu się podobał, choć boi się do tego przyznać ;-) Czy są efekciarskie ?, czy ja wiem, Paradigmy tez sa trochę efekciarskie i dlatego nie są nudne :)

 

 

Zhaoulu faktycznie jest niesamowity: wyglada cudnie, jeszcze lepiej gra :) PC Link + DAC z kompa czyni audiofilskie źródło. Obecnie wygrzewam go przy kompie: DAC + PC Link, sieciówka Neel 7 ES, koaxial: Oehlbach NF 113, kable cinch-mały jack Profigold -> Bose Companion 3

 

Tak prawdę mówiąć gdybym nie usłyszał to bym nie uwierzył - 2 satelitki wielkości paczki zapałek 18 W każda i malutki sub 60 W nagłośniły ponad 50 m pokój...i to prezentując nieziemską jakość nawet w porównaiu do "dorosłych" systemów..... - to kurcze szarlataneria jest..... - nie wiem czy mamy do czynienia z jakimś zmyślnym procesorem DSP, ktróry nie degraduje dźwięku czy tajemnica leży gdzie indziej.......z zewnątrz jest to zwyczajny zestaw - plastiki wyższej jakosći niż w typowych zestawach Logitecha i Creative'a i ładniej się prezentuje, ale nic poza tym......

 

 

Bose Companion 3 zmieniły moję pojęcie dźwięku z głośników komputerowych - ja nie wiem co w nich gra ale gra i nagłaśniało ponad 50 metrowy salon w Chorzowie.......coś niebywałego...Bose już stoją na moim biurku i pozwalają rozkoszować się muzyką także przy kompie....

 

Tego trzeba po prostu posłuchać - to niewiarygodne co te głośniki potrafią......dynamika, przestrzeń, powietrze, power, otwartość, szczegółowość.....opis aukcji nie jest przesadzony.....tego trzeba posłuchać....tylko posłuchać, żadne słowa nie oddadzą tego co potrafią te głośniczki, jak bym napisał więcej, to i tak ortodoksyjni audiofile by mnie wyśmiali ;-) Szok...tylko tyle....i aż tyle !

 

 

Podłączyłem do kompa ze zwyczają zintegrowaną kartą - to jest najlepsze i słucham sobie Celine Dion w mp 3 192 kb/s i wymiata ! Można też podłączyć zewnętrzne źródło - np. discmana - tak właśnie było w Studiu Hifi w Chorzowie - to kurna gra jak duże kolumny......wysunięty do przodu środek ( zajebisty wokal) i góra szczegółowa ale nie męcząca + nie narzucający się basik z suba....to cholewcia niepojęte jest, ale te maleństwa znikają......powietrze, hektolitry powietrza...nie mogę powiedzieć, ze gra lepiej niż mój duży system, bo nie gra....ale gra cudnie....wręcz niesamowicie......zadziwiająco wiernie......REWOLUCJA !

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz co to ten Live! 24-bit, potem poczytaj o nim troche. Wiedzialbys ze ta karta z seria Live! nie ma nic wspolnego poza mylona czesto nazwa :rolleyes:

 

Nie ma to jak ocenianie produktow w kategoriach "postep" i "zastoj" na podstawie jego nazwy, wymyslonej przez marketingowcow :lol2:

:lol2: O LOL to się popisałeś

Sorry ale o tym 24-bitowcu okrojeonym kastracie czytałem rozmawiałem i osobiście ODRADZAŁEM jeszcze jak to forum na którym teraz piszemy nazywało się TWEAK.PL (ponad 2 lata w tył)

Piszesz mi, że powinienem poczytać, a sam nie bardzo masz pojęcie chyba o czym piszesz. Live! 24-bit to coś w stylu Audigy Ls. Pisałem przecież że interesują mnie troszkę gry a ty mi tu wyskakujesz (polecał ją ktoś inny wiem) z kartą bez wsparcia sprzętowego Eax 3, 4..... Owszem wspiera 3 ale programowo - obciąża proca. Nie obsługuje sterowników ASIO. A więc KXów. Więc pytam sie po choinke mi ten Live! 24 ? Wracając do marketingu to sobie poczytaj ile osób sie nabrało swego czasu (jak wyszedł 24-bit) i kupiło(potem plując sobie). Poczytaj fora z tamtego okresu.

Idąc Twoją gadką : Nie ma to jak pouczać kogoś, samemu nie mając ZIELONEGO pojęcia o teamcie.

 

 

 

 

mpeg-4

Ja również czytałem wiele pozytywnych opinii na temat Companion. Ale to chyba taka moda, żeby zwyzywać wszytsko bez wzmacniacza od pierdziawek. A najlepsze jest to, że wiekszosc maruderów nawet nie słuchała ich, bo nie jest to produkt powszechnie dostępny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: O LOL to się popisałeś

Sorry ale o tym 24-bitowcu okrojeonym kastracie czytałem rozmawiałem i osobiście ODRADZAŁEM jeszcze jak to forum na którym teraz piszemy nazywało się TWEAK.PL (ponad 2 lata w tył)

Piszesz mi, że powinienem poczytać, a sam nie bardzo masz pojęcie chyba o czym piszesz. Live! 24-bit to coś w stylu Audigy Ls. Pisałem przecież że interesują mnie troszkę gry a ty mi tu wyskakujesz (polecał ją ktoś inny wiem) z kartą bez wsparcia sprzętowego Eax 3, 4..... Owszem wspiera 3 ale programowo - obciąża proca. Nie obsługuje sterowników ASIO. A więc KXów. Więc pytam sie po choinke mi ten Live! 24 ? Wracając do marketingu to sobie poczytaj ile osób sie nabrało swego czasu (jak wyszedł 24-bit) i kupiło(potem plując sobie). Poczytaj fora z tamtego okresu.

Idąc Twoją gadką : Nie ma to jak pouczać kogoś, samemu nie mając ZIELONEGO pojęcia o teamcie.

Ahhh, jeden post a tyle zbdur... <_<

 

Moze odpoczatku: napisales wczesniej, ze Live! juz miales i ze "cofac sie do Live!" juz nie bedziesz. Wypowiedz ta swiadczylo o tym ze nie lapiesz wogole, ze Live! 24-bit ze stara seria Live! nie ma nic wspolnego... stad moj post.

A Ty mi tutaj wyskakujesz z jakimis bzdurnymi kazaniami i wywodami....

 

Pisałem przecież że interesują mnie troszkę gry a ty mi tu wyskakujesz (polecał ją ktoś inny wiem) z kartą bez wsparcia sprzętowego Eax 3, 4..... Owszem wspiera 3 ale programowo - obciąża proca.

No to teraz pojechales.... :wink:

 

Akurat jesli chodzi i support dla gier to Live!24-bit bije na glowe Audiotraka HD2, dlaczego?

Jak slusznie zauwazyles Live24 obsluguje programowo EAX 1, 2 i 3. Natomiast HD2 dwa obsluguje jedynie EAX 1 i 2 oraz kilka "marwych" [bo nie uzywanych w dzisiejszych grach] standardow .... oczywiscie rowniez programowo! [zdziwiony? Myslales ze uklad VIA ENVY24 ma sprzetowe wparcie dla EAX :lol2: ] Tak wiec, idac twoim tokiem myslenia, Audiotrak Prodigy HD2 to "okrojony kastrat" i wszyscy Ci 'pozal-sie-boze eksperci' na forach internetowych powinni go jednym chórem odradzac. :lol:

Jednak prawda jest taka, ze dla dzisiejszych dwurdzeniowych procesorow, nie to zadnego znaczenia czy karta posiada sprzetowe wsparcie dla EAX czy nie, zapewniam Cie ze twoj C2D nawet nie odczuje nawet ze "liczy EAX" - nie bedzie to mialo zadnego przelozenia na wydajnosc :lol2: Byc moze, jakbys swoim "oczytaniem" wyszedl poza "mąrdości" forów internetowych, to byc sobie zdawal z tego sprawe.

 

Problem z supportem Audiotraka HD2 dla gier wynika z czego innego - karta zle realizuje algorytmy dzieku przestrzennego w niektorych grach, w takim przypadku czesc strumieni nie jest ogrywana wogole.

There is no game support. It means that there may be no sound in games, or some samples may drop out. Sound processing will be mediocre. It's like you when have a new GeForce, but it plays as if it's an obsolete Riva TNT.

Cytat z testu Audiotraka Prodigy HD2 z w portalu digit-life.com

 

Wiec, skoro zalezy Ci na tych grach, to moze nie tedy droga? :rolleyes:

 

Swoja droga...uwazam, ze Prodigy HD2 to produkt ktorego zalet i mozliwosci nawet nie rozumiesz, a co dopiero mowic o ich wykorzystaniu <_<

Nie obsługuje sterowników ASIO. A więc KXów.

Hę? Czy ty wiesz o czym mowisz? Bo wyglada na to ze nie bardzo... :blink:

Wracając do marketingu to sobie poczytaj ile osób sie nabrało swego czasu (jak wyszedł 24-bit) i kupiło(potem pluj sobie). Poczytaj fora z tamtego okresu.

Pluli sobie potem w brode bo nasluchali sie takich lamerow jak Ty, ktorzy to wszem i wobec obwieszczali na forach komputerowych jaka to ZŁA, wykastrowana, okrojona [itp...] jest ta karta, bo przeciez nie ma sprzetowego EAXa. Niestety osoby te same nie mialy pojecia o czym mowia, a jedynie powtarzyly obiegowe opinie, nie zastanawiajac sie na tym... :rolleyes:

Idąc Twoją gadką : Nie ma to jak pouczać kogoś, samemu nie mając ZIELONEGO pojęcia o teamcie.

A to rozmieszylo mnie najbardziej :razz: Obwiam sie ze mam znacznie szersza wiedze w tym temacie, podczas gdy ty jedynie od dwoch lat "małpujesz" zasłyszane na forach internetowych opinie sadzac, ze czyni Cie to madrzejszym B-)

 

Cheers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paolo Tak zapewne nie zrozumiem zalet HD2 jak bede czytał takie maniakalne teskty(nie mówię o Twoim) . Chcę cieszyć się przyjemnym dźwiękiem w warunkach domowych na zestawie BOSE companion III. Napisałem takie coś:

 

Lubię też pograć sobie od czasu do czasu. Czy różnica będzie na tyle duża, że warto zrezygnować z wsparcia dla gier jakie daje X-fi?

Nie miałem doczynienia z kartgą prodigy więc się zapytałem, a dostałem odpowiedzi typu:

do bose wystarczy zintegrowana dziękówka

Ręce opadają,

jak przecież na zestawie za 100 zł słychać WYRAŹNĄ różnicę.

 

Pluli sobie potem w brode bo nasluchali sie takich lamerow jak Ty

Sorry ale jak ktoś narzeka na zakupiony towar, to co ma to wspólnego ze słuchaniem takich lamerów jak ja ? :lol2: Wygląda to tak: Kupuje się coś, uzytkuje, coś sie nie podoba to sie narzeka. A liczba podobnych postów w tamtym okresie mówiła sama za siebie.

 

Co do 24-bitowego kastrata to może rzeczywiście mogłeś pomyśleć, że nie mam pojęcia o czym pisze- tu Ci przyznaje racje. Tylko po co kazałeś mi o nim czytać? Toż to goofno. A skoro pytałem sie czy warto zrezygnować ze wsparcia gier na rzecz lepszego dźwięku (Prodigy) to nie po to, żeby rezygnować na rzecz kastrata z okrojonym wsparciem.

 

Jak by były problemy z grami na HD2 zawsze mozna przelaczyc na integre

 

Ps. Takim laemrem to chyba nie jestem, a jak już pisałem zapytałem sie o HD2 bo jej nie miałem w ręku.

Edytowane przez _JFK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie słucham tej HD2 przez przejściówkę

czyli z RCA na słuchawki i jakoś kopa to nie zawsze ma.

słuchawki 120 ohm i karta daje za mało czyli potrzebny wzmak słuchawkowy.

siedzę nad tym juz tydzień bo interesuje mnie wykonanie wzmacniacza dedykowanego do HD2.

pewne koncepcje się wykroiły czyli minimum kosztów max jakości.

jako wzmacniacz bedzie śmigała typowo nietypowa aplikacja na oampie z podstawką.

jak skończę to będę się chwalił. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis do mnie doszla ta prodigy hd2.Musze powiedziec ze ma lepszy dzwiek od prodigy hifi.

Jest wiecej szczegółów nawet na zwyklych opampach.Jestem bardzo zadowolony ze wymienilem

ta hifi na hd2.Slucham muzyki stereo(pliki wav) przez wzmacniacz nada i kolumny jbl.

Przetestuje te opampy lm4562 , ponoc mają analogowy dzwiek.

Prodigy hifi grała na poziomie mojego odwarzacza cd harman hd750 a obecna hd2

gra o wiele lepiej od hifi czyli na poziomie dobrych odtwarzaczy cd.

Juz nie kupie odtwarzacza cd do mojego stereo :)Komputer jest dla mnie lepszym zródlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam dylemat, posiadam kolumny JMlab laurate + wzmacniacz AMBRIDGE AUDIO AZUR 540 +cinch clakworks

jaka kartę muzyczna mam kupić?

 

myślę o audigi2zs, Creative X-Fi Xtreme Music, lub Prodigy Hd2

 

najbardziej mi pasuje Hd2 bo na wyjściu ma cinch

 

creative za to ma wsparcie w grach, gram głownie tylko w Cs :s i starcrafta

 

najbardziej zależy mi na dynamicznym czystym dziwęku, słucham głównie rocka, folk itp w foobar2000

gry to 2go żedna sprawa tam nie oczekuje cudów, jak wcześniej wspomniano zawsze jest integra

z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez a_n_y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam dylemat, posiadam kolumny JMlab laurate + wzmacniacz AMBRIDGE AUDIO AZUR 540 +cinch clakworks

jaka kartę muzyczna mam kupić?

 

myślę o audigi2zs, Creative X-Fi Xtreme Music, lub Prodigy Hd2

 

najbardziej mi pasuje Hd2 bo na wyjściu ma cinch

 

creative za to ma wsparcie w grach, gram głownie tylko w Cs :s i starcrafta

 

najbardziej zależy mi na dynamicznym czystym dziwęku, słucham głównie rocka, folk itp w foobar2000

gry to 2go żedna sprawa tam nie oczekuje cudów, jak wcześniej wspomniano zawsze jest integra

z góry dzięki za pomoc

 

HD@ służy do słuchania muzyki w najlepszej możliwej do uzyskania z kompa jakości.

słuchasz=kupujesz HD2 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD@ służy do słuchania muzyki w najlepszej możliwej do uzyskania z kompa jakości.

słuchasz=kupujesz HD2 ;).

Nie przesadzaj. Są dziesiątki lepszych kart muzycznych niż HD2.......

 

Test HD2

 

http://www.digit-life.com/articles2/multim...y-hd2-gold.html

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 400zł to kup HD2, masz 600zł kup Esi@Juli, masz 800zł kup Emu 0404 USB.

Kupowanie kart poniżej HD2 mija się dla mnie z celem. No chyba że ktoś namiętnie giercuje i ogląda masę filmów. Do słuchania muzyki tylko i wyłącznie porządna karta stereo.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...