Skocz do zawartości
pc_max

Demoscena Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem- nie znalazłem na forum tematu o tematyce (heh) scenowej. (słabo szukałem?)

 

Przeglądając sobie najnowsze produkty światowej sceny natrafiłem na zwycięskie demo z party "B R E A K P O I N T 2 0 0 7". To produkcja grupy FarbRausch znanej m.in. ze woich wcześniejszych produkcji:

 

Gra FPS, która zajmuje 96 kB!!! FREEWARE

Fr-025 The Popular Demo (final2) Benchmark By Farbrausch, Ranking benchmarka grupy scenowej, pochwalcie się wynikami

 

Wcześniej było jeszcze demko fr-08 które wstrząsnęło całą demosceną. Pliczek ważył 64k a było co oglądać.

 

Tak czy owak polecam ściągnąć i oblookać ich najnowsze demko:

 

fr-041 (179k)

 

JAK ONI TO ZMIEśCILI W TAK MAłYM PLICZKU?

 

oficjalna strona grupy

 

Zapraszam do wymieniania się informacjami o ciekawych demach- samemu nie sposób do wszystkich dotrzeć- jest tego tyle, że czasami odechciewa się brnąć przez kiepskie produkcje aby znaleźć perełkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale to już nie to. Tutaj masz możliwość korzystania z cholernie obszernych bibliotek dx3d czy opengl. Prawdziwe cuda robili w latach 90, tam trzeba było jeszcze umieścić w 64kb procedury rysowania trójkątów texturowanych, line wektorów, etc.

 

Co nie zmienia faktu, że czapki z głów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tru, tru...

Sceną interesuję się już szmat czasu- od momentu zakupu pierwszego komputera (timex2048). Dema zawsze wyciskały wszystkie soki ze sprzętu. Pokazywały również efekty, które teoretycznie nie były możliwe do wykonania (przynajmniej twórcy sprzętu nie przewidzieli tego) np equalizer na "ramce" wokół ekranu w spectrum, wielokanałowy (tzn. więcej niż 4) dźwięk na amidze, itp.

Na scenie PC kilka lat temu był podział na dema softwareowe i resztę- znaczy na niekorzystające z akceleracji sprzętowej i korzystające. Tych pierwszych już nie widzę... za to pojawił się nowy podział... może nie podział- gatunek- Browser Demo czyli demko wyświetlane w oknie IE.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej scena była widoczna na płytkach czasopism. Obecnie jakoś tego nie widuję. Większość osób, które na co dzień korzysta z kompa i Sieci nie ma nawet pojęcia o jej istnieniu. Jak widać scena ma się dobrze.

 

O demach w przeglądarkach nie słyszałem, ale chętnie zobaczę. Jakieś polecane linki?

 

Odnośnie samych dem, to (o ile mi wiadomo) pisane są głównie (o ile nie w całości) w ASM, więc gry w tej "technologii" to pobożne życzenie i czysta fantazja. Nie mniej jednak optymalizacja przy pomocy wstawek ASM jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Niestety nie te czasy.

 

Jeśli chodzi zaś o szukanie, to chyba był kiedyś podobny temat na PPC i był link do dema (a właściwie silnika FPP - można było sobie chodzić po podziemiu). Nie chcę skłamać, ale wydaje mi się, że całość miała 9K. Ładowało się to chwile, ale niech mnie kule biją jak to wyglądało uwzględniając rozmiar exeka. Był chyba nawet dołączony programik do produkcji własnych dem. Może ktoś pamięta to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gierka 3D w 90kb to kkrieger -> KLIK.

 

Tutaj duża strona o browserdemach -> KLIK wraz z demkami oczywiści -> KLIK.

Tutaj też coś jest -> KLIK.

 

Jeśli chodzi o produkcje z bp'08 to cała pierwsza piątka warta jest oblookania- jeśli mnie pamięć nie myli- zostały na dysku po obejrzeniu więc pewnie warto (oglądałem zaraz po party i najlepsze zostawiałem):

 

01 1214 masagin - farbrausch & neuro

02 1112 Metamorphosis - Andromeda Software Development

03 1065 Shad 3 : Whitecoma - Cocoon

04 1049 Falling Down - Ukscene Allstars

05 847 theBeauty - einklang.net

 

Wszystko do pobrania z scene.org.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również odkąd w domu stanął pierwszy komputer zachwycałem się demkami dłubanymi w przeróżnych językach programowania przez zdolnych ludzi a na zawsze w mojej pamięci pozostanie to demko, jedno z najlepszych jakie dane mi było oglądać. Zapodaję wersję youtube, zeby kazdy mógł zobaczyć kto jeszcze nie miał tej przyjemności.

 

Heaven Seven

 

 

platform : MS-Dos Windows

type : 64k

release date : april 2000

release party : Mekka & Symposium 2000

compo : Pc 64k

ranked : 1st

related : remix

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również odkąd w domu stanął pierwszy komputer zachwycałem się demkami dłubanymi w przeróżnych językach programowania przez zdolnych ludzi a na zawsze w mojej pamięci pozostanie to demko, jedno z najlepszych jakie dane mi było oglądać. Zapodaję wersję youtube, zeby kazdy mógł zobaczyć kto jeszcze nie miał tej przyjemności.

 

Heaven Seven

 

 

platform : MS-Dos Windows

type : 64k

release date : april 2000

release party : Mekka & Symposium 2000

compo : Pc 64k

ranked : 1st

related : remix

Jak to jest z 2000r. to pełen podziw, bo to ma grafikę o którą można posądzić kilka nowych tytułów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim sprzęcie raczej preferuje te z YT ;) Chociaż działa mi dość sporo. Zawsze mnie ciekawiło to 64kB. I jeszcze na koniec w creditsach jak pisze, ile to MB surowego dzwieku, tekstur i innych dupereli, ile danych przeleciało przez RAM... Coś pięknego.

 

Fajnie jakby gry tak starannie zaczeli robić i potem jakieś jebiaszcze tytuły - "Download now, 20MB" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...