Skocz do zawartości
Davero

Stary System - Nowa Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem fanem także starych gier, chciałbym dysponować zarówno komputerem z Win98, jak i z

WinXP. Stary komputer już mam. Planuję zakup nowego. Ale zastanawiam się, czy nie dałoby się wetknąć do nowego tylko dodatkowego HDD (żeby fizycznie nawet rozdzielić OSy) i dodatkowej karty muzycznej (dobrze emulującej SB16) i pozbyć się w ten sposób jednej maszyny i paru zbędnych wówczas częsci? Problemem może być jednak nowa karta graficzna (zapewne od nVidii). Bo nowe sterowniki wychodzą już tylko pod XP, tak?

 

Da się jakoś uruchomić nową kartę graficzną pod Win98SE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory x64, obsługujące EM64T (Intel CeleronD/PentiumD/Core2Duo) lub AMD64 (AMD Athlon64, Athlon64 FX/X2, Sempron64) nie obsługują już systemów 16-bitowych opartych na MS-DOS (Windows 95/98/Me) z tego co mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :).

Czyli w sumie [gluteus maximus] zbita - muszę zostać przy dwóch kompach jednak :(.

 

Pomysł z kupieniem czegoś pod PCI nie byłby zły, gdyby chodziło o same DOS-owe gry. One raczej więcej nie potrzebują. Ale te spod samego Win98 nierzadko na czymś takim grywalne nie będą (rozumiem, że nie mylę się, iż pod PCI nie ma żadnych kart z akceleratorem :lol:). Niemniej może jednak tego właśnie spróbuję - w większości wypadków takie rozwiązanie powinno wystarczyć do realizacji celów, o które mi chodzi. A starego kompa upchnę gdzieś, żeby nie przeszkadzał i ew. od wielkiego święta wywlokę, żeby zagrać w razie draki...

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś o użyciu Dosboxa i graficznej nakładki na niego: D-fenda. Ja osobiście jeszcze nie spotkałem gierki, której bym nie odpalił. Nie muszę już mieć 98 do starych gier. Ostatnio grałem nawet w stareńkiego texa Murphego Mean Streets z dźwiękiem i w ogóle bez żadnych problemów.

 

P.S. Niezły avatar :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :).

Czyli w sumie [gluteus maximus] zbita - muszę zostać przy dwóch kompach jednak :(.

 

Pomysł z kupieniem czegoś pod PCI nie byłby zły, gdyby chodziło o same DOS-owe gry. One raczej więcej nie potrzebują. Ale te spod samego Win98 nierzadko na czymś takim grywalne nie będą (rozumiem, że nie mylę się, iż pod PCI nie ma żadnych kart z akceleratorem :lol:). Niemniej może jednak tego właśnie spróbuję - w większości wypadków takie rozwiązanie powinno wystarczyć do realizacji celów, o które mi chodzi. A starego kompa upchnę gdzieś, żeby nie przeszkadzał i ew. od wielkiego święta wywlokę, żeby zagrać w razie draki...

Nie przesadzaj, na PCI można dostać karty które spokojnie poradzą sobie z gierkami które na XP nie chodzą :

http://allegro.pl/8632_karty_pci.html?id=8...p;change_view=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, na PCI można dostać karty które spokojnie poradzą sobie z gierkami które na XP nie chodzą :

http://allegro.pl/8632_karty_pci.html?id=8...p;change_view=1

Ale jeżeli chodzi o niekompatybilność nowszych płyt głównych z WIN98 to i tak to nic nie da.

 

Jedynym rozwiązaniem byłoby chyba zastosowanie Microsoft Virtual PC (darmowy program, który tworzy wirtualny komputer, na którym możemy zainstalować np. win98 właśnie). Dysk twardy tegoż komputera wirtualnego jest plikiem na naszym fizycznym dysku twardym, a nowy komputer paradoksalnie uruchamiamy w oknie :P Spróbuj - może to będzie rozwiązaniem.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ, DOSbox jest darmowy i bardzo prosty w obsłudze. Po co komuś tak rozbudowany program, jak np. vmware player, dla paru gierek, jak i tak większość jego możliwości nie będzie wykorzystana.

 

DOSbox zajmuje na HDD 3,5 MB, a vmware 200 MB.

 

Sam kiedyś miałem podobny dylemat, a DOSbox okazał sie najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...