Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pussik

Po moich szperaniach okazało się, że 3 najbardziej opłacalne netbooki to ASUS 1015PN, ASUS 1215N, SONY VAIO z serii YB. Pierwszy to 1300zł (noOS), drugi 1600zł (noOS), trzeci 2000zł (Win7).

 

Ja wybrałem 1215N z 3GB pamięci, poza tym 320GB, ION2 512MB, D525 1,8GHZ 2 rdzeniowy, matryca 12.1" 1366x768, błyszcząca.

Niestety trzeba na te netbooki czekac i brać na zamówienie. Jeżeli chodzi o wydajność to win7 śmiga bez problemów, filmy divx i HD rónież. Prawdę mówiąc to gram an nim w Mass Effect 2 na high detalach w 15fps i w dragon age 2 min detale 10-20fps. Torchlight high detale 50fps, Bulletstorm się nie odpala.

 

Na razie mam rpoblem z wykrzesaniem długiego czasu na bateri.. poleci ktos jakieś oprogramowanie do zarzadzania tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłacalny jest HP Pavilion DM1Z. A właściwie będzie, bo w Polsce go jeszcze nie ma (chyba). Wydajność podobna do Vaio YB, ale przewidywana cena to ok. 1400zł, więc 600zł mniej.

Osobiście czekam na Lenovo ThinkPad X120e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie zdaje, albo z malych nowosci na Zacate, tylko MSI U270 ma usb 3.0. Do tego jest dostepne bez systemu, co oznacza niska cene. Natomiast X120e jako jedyny bedzie mial matowa matryce oraz solidnosc i paskudny wyglad Thinkpadow.

HP DM1Z i ASUS 1215B (jak juz sie pojawi) beda pewnie w cenach posrednich miedzy MSI, a Lenovo i Sony. Ten ostatni co najwyzej moze sie pochwalic dobra jakoscia obudowy. Bo tak to raczej jest przeplacony..

 

 

PS. Sam tez czekam na X120e, a na tym FORUM sledze relacje osob, do ktorych juz dotarl.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie nie spieszy ale na wakacje chciałbym juz cos nowego, wybiore raczej msi ze wzgledu na serwis (który w przypadków netbooków jest zajebiscie szybki i darmowy w 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to AMD bedzie wymiatal w porownaniu z Atomem. Tylko ile bedzie trzeba czekac na sprzet i na spadek jego cen z poczatkowej drozyzny. A co jak atomy jeszcze stanieja ponizej 1000 ? :D To co wtedy hehe

 

I czy Trzesienie ziemi nie wplynie na wzrost cen :(

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę w tym miesiącu coś wybrać. Wybór chyba padnie na Asus Eee PC 1201NL. Na komputroniku znalazłem go za 1399zł. Jednak szukam czegoś możliwe lepszego do 1500zł. Wolałbym dual-core skoro to ma być tylko te 5h pracy. A miał ktoś może doświadczenie, jak wyglądają prezentacje na rzutniku, przy podłączeniu netbooka 10" z taką malą rozdzielczością jak 1024 x 600?

 

 

Jeszcze tutaj zdecydowanie lepszy sprzęt http://www.x-kom.pl/p/63516-netbook-12,1-asus-eee-pc-1215n-d525-2048-320-czarny.html

tylko trochę za drogi, a na raty wyjdzie jeszcze drożej.

Edytowane przez Deathray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PolandMET

Akurat są tylko 2 kolory, czarny i taki paskudny zielony.

 

 

I mam dylemat, bo ten acer za 1100zł jest do wzięcia teraz. A kusi mnie MSI U270, ale musiałbym do niego dozbierać. Oferuje on o 2" większą matrycę i mocniejsze APU.

Edytowane przez Deathray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz akurat ja lubie miec kolorowo, a tym bardziej jesli cos jest gadzetem. A netbooki sa gadzetem.

Co do MSI to jest fajny ale.... sorry, jak dla mnie netbook poza tym ze jest maly to musi byc tani. Za 1600 czy 1800 czy 2000 to sorry, nie bede kupowal 10" malenstwa bez CD i z nedznym prockiem. Ja wiem ze niektorzy kupuja np. Smarta bo sie lepiej parkuje, tylko co z tego skoro kosztuje jak zwykle duze fajne auto :D

12" jest trohe juz za duze chyba. Poza tym to ma byc lapek do neta, poczty i jakiegos DivXa czy prostej gry, a nie sprzet do Crysisa.

Ja poczekam z miesiac i zobacze czy nie wyjdzie cos innego, oraz o mocniejszym zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. jesli 12" to dla Ciebie duzo i wlasciwie to chcesz gadzetu, to moze zainteresujesz sie tabletem?

A z netbookow moze lepszy dla Ciebie bedzie Asus 1015B, jak juz bedzie dostepny. Bo AMD E350 jeszcze sie okaze dla Ciebie za szybkie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi ze "za szybkie" bo nie o to chodzi. Ale, jak mam dac cos kolo 1600zl za netboka ktorego nie bede czesto uzywal to cos tu jest nie tak. Netbooki mialy byc male, tanie i umozliwiac normalna prace w typowych aplikacjach. 12" jest fajne ale 10" jednak miesci sie bardziej chocby w malym plecaczku itp. Bardziej od 12" oczekiwalbym matowej matrycy zebym mogl z tym wyjsc na powietrze a nie szukac ciemnej nory w ktorej COS uda mi sie zobaczyc na tym malym ekranie. Mam zwyklego eMachnes 15" (1800zl) z lustrem i jak raz bylem z tym w lecie na rynku to... to byl odstatni raz.

A co do AMD to tez na nie czekam, bo moze to byc ciekawe rozwiazanie. Oby tylko popracowali nad zasilaniem, bo 6h to troche kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 10" z matowa matryca predzej znajdziesz niz 12". Nawet Asus jakies tam robi.

Sam ze wzgledu na mat zainteresowalem sie Lenovo X120e. Planowalem wsadzic w nie dysk SSD i dzieki temu nadrobic pewne braki w procesorze.

 

Ale dla mnie te 11.6" moze sie okazac za male. Bardzo podoba mi sie ciezar, ale do ekranu jednak musialbym sie troche przyzwyczajac. Nieco lepiej brzmi 13.3" w wykonaniu Della (Vostro 3350), ale to znaaacznie wyzsza cena i ciezar ok 2kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.

On mi sie bardzo podoba :P Ta soczysta zielen hehehe powala.

Daje rade jesli chodzi o wydajnosc ?

Ile Ci trzyma na batce przy normalnym uzywaniu neta?

 

A tak na marginesie, czemu ten sprzet ma tylko 1 firma ? Czemu tych nowych booków nie ma komputronik i inne molochy ? Troche mnie to dziwi.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni tego acera AO522, mozna z czystym sumieniem polecic.

 

jak byś mógł to podłącz pod tv fullhd i zapodaj film w fulhd mnie głównie chodzi o to jak sobie radzi z materiałem video w wysokiej rozdziałce jesli bedzie ok to biore acera jesli nie to msi i mocniejszego e-350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o baterię, to ostatnio robiłem na nim 4h notatki na wykładach i zostało chyba z 25%.

Hmm, do pakietu biurowego i przeglądania sieci jest po prostu ok. A z filmami to mam problem, 720p na youtube działa sprawnie, 1080p już niezbyt ciekawie. Podobnie ma się z filmami .avi w tych rozdzielczościach. Muszę jeszcze popróbować matrioski. A wspomniany problem, to to czy mam właściwe oprogramowanie. Oczywiście dali linux linpus (czy jakoś tak) na początek (swoją drogą nawet lepiej niż w7 starter), więc od razu zainstalowałem windows 7 pro 64bit. Nie wiem czy on się nadaje do tego netbooka, niby powinien być wydajny, a filmy kuleją, choć mam najnowsze catalysty dedykowane temu APU.

Trochę zjechałem w offtop z tym softem, ale może ktoś doradzi. ;)

 

Wracając do wydajności - na temat gier się nie wypowiem, bo kompletnie nie do tego kupiłem taki sprzęt i po prostu nic nie odpalałem na tym.

Z pozostałych szczegółów powiem, że wykonanie jest w miarę dobre, nic się nie wygina/trzeszczy. Głośnik jest słaby (mono) jak to w netbookach, ale na słuchawkach daje radę. To co trochę denerwuje, to oczywiście matryca glare i błyszcząca, palcująca się obudowa i ramka wokół ekranu, na szczęście łatwo to schodzi.

 

Dodam, że nie omieszkałem podpiąć go do plazmy 42" przez hdmi i była bajka (tylko ten cholerny framerate).

Uff, chwilowo tyle, zapewne w internecie są podobne opinie. Tymczasem ja pokombinuje z tymi filmami, gdyż w jednej z recenzji była mowa o płynnym minimum 720p i to w testowym egzemplarzu z 1GB RAM.

 

e/ A co do wyłączności x-kom na tego lapka, to pozwolili sobie zawyżyć sugerowaną przez producenta cenę o 100zł. Totalna żenada, ale jakość usług tego sklepu jest dobra.

Edytowane przez Deathray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja chyba w koncu strace cierpliwosc i se kupie jakiegos normalnego Atoma :)

Mam tu w domu kompa na bazie mini-ITX z 1GB ram i Atomem N270 i komp calkiem dobrze daje rade.

 

Wiec kierujac sie rzelazna zasada ze tylko matryca matowa, co byscie polecili do 1300zl?

Asusa 1015P, PW, PN, PEM ? Troche tego jest. Czy co innego moze ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...