Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

No, posiadam UL20A-2X055 (wersja z SU2300, 2 GB ram, bateria 5600mAh) i tak na szybko:

+ wykonanie

+ cicha praca

+ chłodny

+/- matryca (albo nierównomierne podświetlenie, albo mi się wydaje, ale i tak jest super !!)

- uginająca się klawiatura (ale to taki mały problem)

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, aż wręcz zaskoczony, bo nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na kolorze niebieskim 1201n widać mniej nasze palce niż na czarnym?

Mniej. Najmniej na srebrnym, potem na czerwonym (wewnątrz mat).

Dokładnie tak... kolejność jest taka:

srebrny - najmniej widać

bordowy/czerwony

niebieski

czarny - najbardziej widać

 

Pasuje dobrze ? Są lekkie luzy czy bardziej na wcisk ?

Lekko na wcisk... ale jak chcecie moge dla Was sprobowac jakiekolwiek inne etui...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format MKV 720 przetestowane na Asus 1201N śmiga pięknie bez zacięć głos i obraz. Na baterii czyli nie na max preformance !

Jeszcze zostało mi do przetestowania 1080i.

Netbook użytkowany codziennie , bateria przetestowana w domowych warunkach 3h 58min.

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam jeszcze pytania do tego 1201n:

1. Czarny mi się chyba najbardziej podoba, ale z tego co czytam te palcowanie to przekichana sprawa

2. Idzie w ogolę dostać czerwony/szary??:D jeśli chodzi o tego netbooka to jedynie na allegro znalazłem a tam najczęściej czarny czasem dają niebieskiego

3. I właśnie jakie etui do niego wykombinować??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1201N - film 1920x1080 (pełne 16:9) 35,8 Mb/s, obraz wyrzucony przez HDMI na zewnętrzny monitor (rozszerzony pulipt) śmiga aż miło ;)

 

@makusx, na srebrnym ramka ekranu jest w czarnym i gdybym miał całego takiego lapka to chyba by mnie coś strzeliło, mi się jakoś udało kupić srebrnego ale z tego co widzę to tam gdzie ja kupiłem to już nie mają wcale tego modelu.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim.

 

Proszę Was o radę. Posiadam lekko leciwego już laptopa Acer 5310 (Celeron 1.6, 1GB, 80GB, Intel950...). W sumie to wszystko z nim dobrze. Działać działa, wydajność jego mnie nie przeraża ani nie męczy. Męczy mnie natomiast jego waga i rozmiar. Tym bardziej teraz kiedy zaczęły się studia wypadałoby mieć ze sobą coś większego niż BlackBerry 9500, a coś mniejszego niż dotychczasowy laptop.

 

Tak więc szukam netbook'a/notebook'a - 10 cali. Z wizyt w sklepach namacalnie i organoleptycznie przekonałem się, że jest to rozmiar w sam raz dla moich potrzeb. Wiem też, że bebechy w sumie są te same a tak naprawde to różni się tylko opakowanie, ale czy na pewno ?

 

Pomińmy fakt błyszczącej matrycy, bo do tego sie przyzwyczaić, więc to problemu nie stanowi. Pominąłbym też jakość wykonania. Acer, którego posiadam, nie grzeszył jakością wykonania, był to plastikowy laptop, zdycydowanie "na każdą kieszeń" więc trudno się dziwić. Mi to w sumie też nie przeszkadzało. Ważne, że działa.

 

Jednak nie jest też tak, że "byle ciach!em" się zadowolę. Zamiaru jednak wielkiego też nie mam za płacenie za napis Asus czy MSI.

 

Przeszukując różne źródła wytypowałem sobie kilka propozycji. Osobiście maży mi się coś z Atomem N270/280 i 2GB RAM'u. Najlepiej, żeby był bez systemu bo płacić za niego zamiaru najmniejszego nie mam bo będzie raczej tam linux a pozatym mam okienka z uczelni więć po co płacić za coś co już mam za darmo.

 

Pierwszą z nich jest Samsung N130. Jest on często polecany no i cena jest przystępna. Szkoda, żę nie ma 2 GB ramu, reszta całkiem ok.

 

Druga propozycja to Asus 1201N z dwurdzeniowym atomem i ION'em. Co tu dużo mówić, lepszy proc, lepsza grafa, no i wizualnie lepsze pudełko. Tutaj jednak jest też kilka wad: troszkę dużawy 12", bateria będzie trzymać krócej, cena no i nurtujące pytanie, czy dla studenta/na uczelnię potrzebny jest Atom x2 i ION?

 

Kolejną propozycją jest HP/Compaq w wersji z ION'em. W sumie procek pozostaje poczciwy Atom N270 a do tego poprostu dochodzi ION. Ale znowu rodzi ise pytanie czy ten ION nie będzie zbyteczny?

 

Ostatnimi propozycjami są dość egzotyczne netbooki przedstawiane na Allegro jako miniHT. Chodzi mi o zwykłego netbook'a z Atomem N280, 1gb ramu itp. i netbook'a/tablet'a z Atomem N270, 1GB itp. ale z dotykiem.

Jest to dośc egzotyczny wynalazek i naprawdę nie wiele można o nich wyczytać. U nas na forum, zakupił go moderator Vega (tablet pc miniHt) i mówi, że jest zadowolony, patrząc na cenę (1350zł). Wspomina też,m że códów nie oczekaiwał i códów nie dostał, ale ponoć uważa, że dobrze wydał pieniążki. Niestety po miesiącu jego obcowania z tym etgzotykiem, nie zostałem/zostaliśmy uraczeni jakimś szerszym opisem tego netbook'a. Cos tam Vega wspominał, że jest to firma China Netbooks, która robi kadłubki między innymi dla HP, ale ze swojej strony nie idało misię tego potwierdzić. Co ciekawe, niby strona jest, ale ogólnie w sieci mało jest na ten temat. Powiem nawet, że wujek Google zostaje zawstydzony, gdy sie go pytan o tego netbook'a.

 

Na koniec wspomnę o budżecie. Chcę się zmieścić w około 1800zł (jesli to jest naprawde konieczne). Miłoby było gdyby jednak netbook kosztował w granicach 1200zł. Netbook, ma byc poręczny i lekki. Taki w sam raz dla studenta na wykłady: office/open office, czasami jakis filmik odpalić, internet, muzyka sporadycznie (a raczej wogóle), i ewentualnie jakieś inne duperele mniej znaczące. Grać na nim raczej nie będę, no chyba, że w jakies mało wymagające głupoty. Ogólnie demona wydajności nie oczekuję, ale żeby był choć trochę wydajnieszy niż mój Acer 5310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, polecam przejrzeć parę ostatnich stron tematu.

 

atom jednordzeniowy - ble!

 

imho, UL20A o ile nie potrzebujesz hdmi i BT, a wagowo/wielkościowo to różnica między UL20A a NC10 (dla przykładu) to nie jest przepaść nieakceptowalna. Warto UL20A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu etui do 1201N/UL20A to przymierzałem pokrowce 4world, 10" na papierze wygląda jakby by wchodził na lekki wcisk ale w rzeczywistości sporo brakuje, natomiast 12" jest za duży i notek ma dość spore luzy w obu kierunkach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam teraz plik 1080p h264 dts w mkv, więc jak sprawdzę to napiszę co i jak. (ul20a su2300)

 

Posiadam Win 7 Pro 32bit, włączone wszystkie "wodotryski" (aero, etc.)

W WMP11 nic nie rwie, elegancko, aczkolwiek przy przesuwaniu trzeba chwilkę odczekać zanim zaskoczy; użycie cpu ~25%.

W MPC Homecinema v1.3.1264.0 (standardowe ustawienia) dźwięk przycina co pewien czas, użycie cpu oscyluje na granicy 100%.

 

W załączniku info na temat odtwarzanego pliku.

 

---EDIT---

Jeżeli kogoś irytuje to, że nie może zmienić ustawień w ATK HotKey (mowa o Asusach) to polecam lekturkę:

LINK 1

Warto też zastosować się do: LINK 2

 

Powiem tak, u mnie na Windows 7 PRO 32bit wszystko działa elegancko i w końcu te klawisze multimedialne (do odtwarzania, etc.) działają jak należy w foobarze.

info.txt

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jak przeczytałem, że atom ma niezłą moc obliczeniową to poczułem lekki niesmak.

 

btw, "Piszę o tym, ponieważ już od wersji 2007 podczas wstawiania wykresu do Worda, ten zmieniał powierzchnię swojego aktywnego okna do połowy szerokości ekranu, a obok niego pojawiało się okienko z Excelem, w którym edytowało się dane." - brakowało literki "k" i "ż"

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Z tą moca obliczeniową cały czas chodziło mi podczas wykorzystywania do podstawowych czynności: internet, praca, podstawowe multimedia.

 

Przed kupnem netbooka długo się zastanawiałem nad wyborem. Wg. mnie producenci nie ia w dobro stronę wprowadzając ION, a zostawiając Atoma N270/N280. O ile ION + dwurdzeniowy Atom ma jeszcze jakiś większy senns (choc dla mnie mało zrozumiały) to ION ze starym Atomem to nieporozumienie. Przez to na rynku powstała dziura, w której powinien się znaleźć sprzęt, którego ja (i nie tylko) szukam.

 

Przydałby się mały 10 calowy netbook, z integrą od intela ale jakimś lepszym prockiem. W cenie do 1400-1500zł. Wtedy z chęcią bym taki sprzęt kupił. Bo i wymiary, waga, praca na beterii by mi odpowiadały, bo IONa nie potrzebuje, no bo granie na takim sprzęcie to katorga. Dlatego musiałem wybierać pomiędzy Atom+ GMA950 i 2GB Ram za 1100zł albo Asus UL20A z lepszym prockiem, ale już za 1800zł. Jak dla mnie przepaść. Aczkolwiek jesli tylko mógłbym sobie pozwolić wydać 1800zł to wiem, że na dzień dzisiejszy byłby to właśnie Asus UL20A. Natomiast za 110zł wyborem słusznym okazał się Samsung N120.

 

Dzięku za wyłapanie literówek. Poprawie je sobie u siebie, bo niestety tekstu na CC edytowac juz nie mogę.

 

BTW. Cztery razy tekst przechodził korektę, w której ja poprawiałem, zdjęcia i wykresu ale niestety literówek nie wyłapałem. Co śmiejszniejsze, że tekst przed zatwierdzeniem jest czytany, przez moderatora/admina, który też stara się wyłapywac błędy. O ile sam siebie mogę zrozumieć, bo tekst czytałem tyle razy, że zamiast zwracać uwage na szczegóły niemal go recytowałem, o tyle przeoczenie takich literówek, przez kogoś kto się tym zajmuje na co dzien nieco dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym Was prosic o pomoc w wyborze netbooka. W koncu zdecydowalem, ze 10" to za malo, mobilnosc jest dla leniwych :) dlatego chce 12".

 

Do czego ?

Glownie do netu, emaila w łóżku :), filmow DivX w czasie podrozy czy w hotelu, muzyka z MP3 (glosniki daja rade?). Jesli sie da na tym zagrac w cos pokroju np. w Battlefield 2 to tym lepiej.

 

Znalazlem takie

Asusa Eee 1201HA

Asusa Eee 1201N

MSI Wind U200

 

Zalezy mi glownie na dobrej baterii, WinXP, bo Win7 jeszcze nie widzialem i nie chce eksperymentowac, no i ogolnie wykonaniu, moze gwarancji.

Chce wydac cos kolo 1500zl bo az tak laptopa czy netbooka nie potrzebuje, dlatego 1201N odpada, bo 1800zl to juz w/g mnie za duzo, skoro za kilkaset złotych wiecej mamy normalny laptop z DVD. No chyba ze N'ka jest w czyms wyjatkowo lepsza od HA.

 

Ile realnie wytrzymuje bateria w Asusach i MSI podczas normalnego przegladania netu ?

O ile N'ka jest szybsza od HA ? Nie znam sie na tych procesorach Atom.

Co poza Asus i MSI jeszcze jest warte zainteresowania, bo jakos nie widze nic w tym przedziale cenowym i z matrycą 12" ?

Jaka roznica jest w tych Asusach normalnych a Seashell ? Czy tylko ksztalt obudowy ?

 

Bede wdzieczny za pomoc :)

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie producenci nie ia w dobro stronę wprowadzając ION, a zostawiając Atoma N270/N280. O ile ION + dwurdzeniowy Atom ma jeszcze jakiś większy senns (choc dla mnie mało zrozumiały) to ION ze starym Atomem to nieporozumienie.

Szczerze mowiac nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka. Wg mnie ION+single core Atom to lepsze rozwiazanie niz ION+dual core Atom. A to z prostego powodu. ION ma pomoc w grach i odtwarzaniu filmow i pod tym wzgledem nie ma znaczenia czy masz N270 czy N330, bo osiagane wyniki sa praktycznie takie same. Natomiast to gdzie N330 dostaje w tylek to dlugosc pracy na baterii, ktora on znacznie skraca w porownaniu do N270. Dwurdzeniowy proc liczy sie tam...gdzie potrzeba mocnego proca...a mocny procek to juz nie jest za bardzo czesc skladowa typowego netbooka, ich przeznaczenie jest inne. Chcesz mocniejszego CPU? Bierz cos z CULV na pokladzie za wiekszy hajs. Chcesz lepsze GPU? Bierz cos z ION-em. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

ul20a i no-ballz.

 

@Szuri21

literówki - imho, to normalna rzecz

 

jak dla mnie te 700 zł, to może i przepaść, ale warto dołożyć do ul20a, bo Atom w lapku dziewczyny nieraz złapał czkawkę podczas pracy, ale to moje subiektywne odczucia. Poza tym, to aluminium w ul20a...jej :D

Nie wiem, ale czy mam 10" w torbie, czy 12,1" to wagowo nie czuję różnicy żadnej, więc imo tylko pieniądze mogą być barierą, która notabene warto przekroczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasiadacze 1201N

 

Moze ktos potwierdzic ,ze pliki wyjete z kamerki - Full HD M2TS(AVCHD) chodza plynnie na 1201N (zasilanie bateryjne) ?

QrVicH pisze, ze w przypadku UL20 nie ma z tym problemu.

Tu jest probka pliku M2TS(33MB)

 

Dzieki za info :unsure:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasiadacze 1201N

 

Moze ktos potwierdzic ,ze pliki wyjete z kamerki - Full HD M2TS(AVCHD) chodza plynnie na 1201N (zasilanie bateryjne) ?

QrVicH pisze, ze w przypadku UL20 nie ma z tym problemu.

Tu jest probka pliku M2TS(33MB)

 

Dzieki za info :unsure:

Potwierdzam na UL20A chodzi bez porblemu.

 

PS. czy zauważyliście że pojawiły się nowe UL20A w zafajnistej cenie...

 

Nie dość że ma większą baterię 5600mAh (8 godzin) to jeszcze ma bluetooth i kosztuje 1940zł

 

UL20A-2X024V

 

Nice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja też, ale bt nie mam :(

 

Żałuję trochę, że nie poczekałem, bo najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłaby ul30vt, ale cóż....

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

PS. czy zauważyliście że pojawiły się nowe UL20A w zafajnistej cenie...

 

Nie dość że ma większą baterię 5600mAh (8 godzin) to jeszcze ma bluetooth i kosztuje 1940zł

 

UL20A-2X024V

 

Nice...

Zauważyliśmy już w grudniu ;) http://forum.purepc.pl/Laptopy-notebooki-u...t&p=3430770

Jeżeli jest jak piszesz to ASUS w tzw międzyczasie coś pomieszał z ta wersją - zmienił procka i dał większą baterię i nadal pozostawił oznaczenie 2X024V :rolleyes:

 

PS.

Nadal czekamy (przynajmniej ja) na spis pasujących do UL20A etui :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...