Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

hehe

a konto na alledrogo jest od tygodnia :P

 

Matizzulo

a co mamy o tobie myslec, skoro wogole nie odpisujesz na wysylane do ciebie wiadomosci ani na pw, ani na gg - mimo iz sam podawales namiary ?

 

ps. przelewasz komus tam siano - czyli pobranie / odb. osobisty odpada ?!

 

napisz moze kiedy maja byc te karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci na priv co do karty jak chcesz mozesz pytac na gg 4901447 ;) ODb osobisty odpada bo nie mam tyle siana wylozyc;p

Co do poprzedniego postu to zauwaz ze tych kart w iCompie nie ma na stanie a jak beda to drozsze gdyz wszystkie sklepy oferuja je pod 1000zl;/ My mamy okazje taniej i chcemy to wykorzystac;)

 

P.S.chase1 jak chcesz to mozesz pisac z PCHAckiNem !!;p pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji ale gdy cos pojdzie nie tak poprostu zglaszasz do allegro idziesz na policje i masz dowod ;) Chlopaki ja Wam łaski nie robie poprostu pytam czy ktos chce nie uffacie nawet allegro no to sory ale nie ma oczym gadac!!

Edytowane przez Matizzulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzedniego postu to zauwaz ze tych kart w iCompie nie ma na stanie a jak beda to drozsze gdyz wszystkie sklepy oferuja je pod 1000zl;/ My mamy okazje taniej i chcemy to wykorzystac;)

co ty opowiadasz??w ICOMPie karty będą 3 grudnia podobno w cenie 720zł... ja gadałem z PCHAckiNem na gg pare dni temu ...to ode mnie dostał link z ofertą z ICOMPa...po czym następnego dnia napisał że rozmawiał z nimi i przy zamówieniu 10 kart będzie taniej około 700zł... napisał jeszcze że pierwsi karty dostaniecie, co jest nieprawdą bo rozmawiałem z pracownikie w ICOMPIe i karty będą wysyłane według zamówień...

 

nie wiem czy się opłaca dla 35łz robic jakies zamówienia grupowe.. z wysyłka karta wychodzi 735zł ze sklepu!!

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie to wiadomo już czy faktycznie na początku grudnia icomp będzie wysyłał te karty ? Wie ktoś ile będą ich mieć ?

Złożyłem zamówienie 23... i jestem ciekaw czy się załapie. :>

 

Jeśli z icompem nie wypali to również się piszę na zamówienie grupowe. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie mozecie poczekac jeszcze jakiegos tygodnia ? Przeciez na kazdym serwisie piszą o dostawach i ze niedlugo kazdy kto chce bedzie mogl je kupic. Ehh, poza tym niedlugo wejdzie nowy GTS na bazie G92, to GT moze lekko staniec, co pociagnie za sobą obnizki HD itd. Poza tym ja wole jakos kupowac w sklepach , gdzie widzę oferte na wlasne oczy :D Takie juz mam po prostu zdanie.

I zeby nie byc gołosłownym :

http://www.nvision.pl/news.php?extend.8238

http://www.nvision.pl/news.php?extend.8239

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael86

to sobie poczekaj i sie nie zdziw jaka będzie cena;)

 

P.S. To spytaj jaka cene proponowali na poczatku za 3850?? Na poczatku przed dostawa cena wynosila ok 550zł a teraz kiedy już weszły na rynek Asus HD3850 kosztuje 740zł ;) Pozdro

człowieku wiem skąd będziecie brali karty ...albo z icompu gdzie sam dawalem linkac PCHAckiNowi albo z http://www2.hardwareversand.de/7VV4rnLMlY4...st.jsp?agid=717 jak będą dostawy 5 grudnia. chyba że coś się zmieniło z waszym zamówieniem...ja rozmawiałem z nim na gg pare dni temu, gdy mialy być karty z niemiec, teraz icomp!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej również przeglądnąłem te testy i ............ nowy 8800GTS to żadna rewelacja . Jak się bliżej przyjrzeć to w niektórych przypadkach jest tylko o kilkanaście procent szybszy a trzeba pamiętać , że jego cena będzie znacznie wyższa niż 8800GT , więc wg mnie bardziej opłaca się kupić 8800GT za mniejsze pieniądze i go podkręcić , choć zobaczymy co będzie dalej bo to tylko jak na razie pierwszy test .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie gts ma kosztowac 300-350zielonych, czyliw krainie euro bedzie to 300-350eur, a to daje jakies 1200 - 1400zl. do tej ceny nalezy jeszcze doliczyc marze polskich dystrybutorow (przyklad bire z cen 88gt i 38x0) i wychodzi nam cena realna 1500 - 1800zl :)

 

osobiscie za taka cenie chcial bym cos bardziej wydajnego.

 

 

 

 

ps. 3850 i 3870 w proline :

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+HD3850+256+256

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+HD3870+512+256

towaru w sklepie brak, jakas tam wstepna cena jest... poczekamy tydzien i zobaczymy co z tego wyjdzie

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na forum PCLAB wyliczyli, że 8800GT zurzyje więcej prądu niż 3870 w koszcie średnio 6 pln miesięcznie.

Podsumowałem to soebie tak, karta powinna pracować u mnie 3 lata do następnej wymiany, więc 6pln *12mies. *3 lata = 216pln trzeba doliczyć do ceny nVidii na energię bo tyle więcej będzie nas kosztowało uzytkowanie.

Do rachunku przyjęli, że 90% pracy komputera to idle, 10% to stres.

Sam więcej mam idle co jeszcze zwiększa różnicę pomiędzy radkiem i nVidiom, ale to wyliczenia uśrednione dla wszystkich że tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu te karty w idle biora tyle W???? gpu przeciez by wystarczyl gpu na 100mhz i ram tez na 100mhz. zreszta polowe tego chipu mozna w 2d wylaczyc. teraz mam 6100 chipa i w 2d mi styka!!! ledwo to sie grzeje. ja rozumiem pradozernosc w 3d, ale 100W w 2d? to lekka przesada. ati idzie w dobra strone. x2 sa fajne 65 w i mniej, a karta w idle ponad 100w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na forum PCLAB wyliczyli, że 8800GT zurzyje więcej prądu niż 3870 w koszcie średnio 6 pln miesięcznie.

Podsumowałem to soebie tak, karta powinna pracować u mnie 3 lata do następnej wymiany, więc 6pln *12mies. *3 lata = 216pln trzeba doliczyć do ceny nVidii na energię bo tyle więcej będzie nas kosztowało uzytkowanie.

Do rachunku przyjęli, że 90% pracy komputera to idle, 10% to stres.

Sam więcej mam idle co jeszcze zwiększa różnicę pomiędzy radkiem i nVidiom, ale to wyliczenia uśrednione dla wszystkich że tak powiem.

TY to wyliczyłes! :mur: I po co taki głupoty gadasz? Ja tez kupuje radka ale nie szukam na siłe wad 88GT. Moze musisz sie dowartosciowac...

Jakby ktos 10% czasu grał to na pewno nie kupowałby karty za 700-1000zł i nie kazdy ma kompa włączonego 24h na dobe - niektorzy kupuja gry... w nocy chca spac, a w dzien pracuja/ucza sie i tylko wieczorem maja czas pograc. Wiec liczac, ze komp przecietnie u gracza Kowlaskiego jest właczony 12h w tym 4h idzie na granie(nie kazdego stac na kupno kompa dla wszystkich członków rodziny, a pograc chce kazde dziecko) to granie stanowi 33% pracy komputera. W stresie obie karty potrzebuja podobnej enrgii, zas w idle radek bierze 30W mniej niz 88GT.

cena za kWh 0.4 gr

czas pracy w idle w ciagu dnia - 8h

0.03(kwh)*0.4*8=0.096 tyle mniej zapłacisz za prad w caigu dnia

0.096*365=35.04 - tyle w ciagu roku

:lol2:

 

czemu te karty w idle biora tyle W???? gpu przeciez by wystarczyl gpu na 100mhz i ram tez na 100mhz. zreszta polowe tego chipu mozna w 2d wylaczyc. teraz mam 6100 chipa i w 2d mi styka!!! ledwo to sie grzeje. ja rozumiem pradozernosc w 3d, ale 100W w 2d? to lekka przesada. ati idzie w dobra strone. x2 sa fajne 65 w i mniej, a karta w idle ponad 100w.

Sorka, ale po czym wnioskujesz ze te karty biora 100W w idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...