Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś szafirka 3850 i jak wół stoi napisane na pudełku - zalecane 450W i 30A na linii 12 V. A dla CF 550W i 38A.

Jak dla mnie to jakaś kompletna bzdura :blink: Rozumiem 30A dla 2 linii, ale dla jednej :mur:

Jutro sprawdzę kartę na dwóch zasilaczach - CHIEFTEC HPC-420-302-DF i Taganie 480 W. Zobaczymy jak sobie kompy poradzą.

 

A dla zainteresowanych prądożernością polecam ten link: http://pclab.pl/art29726-8.html

Te same dane są podawane w większości kart ATI. :)

Dla przykładu : X1900XT/x X1950PRO/XT a przecież te karty utrzyma dobry zasilacz z 350W. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te dane sa przygotowane dla typowego komputerowego warzywa kupujacego sprzet w sklepie nie dla idiotow.

Wiec firma dla pewnosci woli podac dane odpowiadajace tabliczce znamionowanej codeshita niz Tagana bo jeszcze sie komus spali na jakims produkcie zasilaczpodobnym 350w i proces gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam producent podaje aby miec druga karte w CF musimy miec dodatkowe 8A na +12 czyli 96 WAT karta ssie po +12.

 

Oczywiscie te zalozenie producenta jest bardzo pesymistyczne, na dobra sprawe wystarczy zasilacz z linia 20-25A

 

100Wat dla proca i 100Wat dla grafy to juz jest 17A.. Doliczajac, dyski, napedy te 20-25A w zupelnosci wystarczy bez jakiegos mega OC na quadzie oczywiscie :)

Hmmm mam nadzieję, że na E2160 (lekki OC) + HD3850 + 1 dysk + 1 DVD wystarczy 18A i 216W na linii 12V (CHIEFTEC HPC-420-302-DF) :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam nadzieję, że na E2160 (lekki OC) + HD3850 + 1 dysk + 1 DVD wystarczy 18A i 216W na linii 12V (CHIEFTEC HPC-420-302-DF) :unsure:

nie powinno byc problemów, sam posiadam zasilacz z linia +12v 28A, bez problemu daje rade z podkreconym 2900XT oraz mocnymi procesorami typu E6750 4Ghz 1.6v lub Q6600 3.6Ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tyle sie pisze teraz o tych amperażach zasilaczy że az sie musze upewnic, bo u mnie jest napisane ze 20A* a gwiazdka odnosi sie do "nie wiecej niz 34A". To w czym tkwi w koncu roznica ? I ktora wartosc jest prawidłowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdolowal mnie temat zasilaczy przy grafach. 3 lata temu kupilem wypasionego na tamte czasy czefa 420df a teraz sie okazuje ze to szit... echhh ma dosc slabe 12v jak na te czasy. pewnie i tak go obciaze nowym ati... ciekawy jestem tylko jak to przezyje....

 

mam 2x512mb ram i x2 3600 brysia, sb audigy, expert 2000xp tv, 2 x hdd i no dfi do tego na nf4 ultra bedzie. mam nadzieje ze da rade.

 

kurcze sama zasilka wazy chyba z 3kg i taka kiszka teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CF karty iloma złaczkami (taśmami trzeba połączy 1 czy 2-ma?

 

 

Czemu Gpu-z i inna programy pokazuja taktowanie pamieci 1126? jam ma byc 2400? Moze ktos pokazac zrzut ze swojej 3870 lub 3850?

post-7994-1196499711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mialo byc 2400?

 

Znalazlem na sieci zrzut z innej katry i ma taka samo.

ciach...

Tak długo na forum i takie pytania? :huh: Taktowanie pamięci 2400MHz? Takie pamięci nie istnieją (może jakieś DDR5 lub XDR w fazie testów). Taktowanie pamięci wynosi 1200MHz, a dlatego, że są pamięciami DDR producenci często idą na skróty podając 2400MHz ale prawda jest taka, że pamięci osiągają tylko 1200MHz, a to, że osiągają przepustowość na poziomie podobnych pamięci SDR o szybkości 2400MHz to już inna para kaloszy :wink:

 

Wszystko jest w porządku! No może nie masz tych deklarowanych 1200MHz, ale jesteś blisko :D pzdr

 

@Paweł666 dokładnie 1125MHz, więc Lysyn spowiadaj się skąd 2400 (1200MHz) :?

 

EDIT

BTW. Trafił mi się nieziemski (jeśli chodzi o pamięci) egzemplarz 78GT :lol:

post-20691-1196505604_thumb.jpg

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Crossfire test X38vP35, nie wiem czy już to było ale podaje w razie wątpliwości.

Test przeprowadzony na Radeon 2900, widać różnice.Tylko ciekawy jestem ile osób zaopatrzy się w crossfire?Bo jest to jeszcze mniejszy margines graczy, niż stosunkowo dopracowany tryb SLI.

 

 

ojj to jestes nie na czasie

 

http://en.expreview.com/?p=53

 

A Dopoki nie zwiekszysz napiecia na procesorze dopoty pobiera tyle samo energii co przed o/c.

 

hhhehe wiekszej bzdury nie slyszalem :damage_wall:

 

Sam nie wiem czy kupic 3850 i przeczekac okres ataku ze strony nv w dolnym segmecie itp czy kupic 3870.

 

odpowiedz nvidii na nowe radeony spodziewana jest w marcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już wspominał AMD wprowadza obniżki cen na HD38x0

 

Klik

 

Więc mamy obniżke o 20 dolców

 

HD3870 z SUGEROWANYCH :mur: 219$ na 199$

HD3850 z SUGEROWANYCH :mur: 179$ na 159$

 

Ale oczywiście każdy wie jak u nas wyglądają sugerowane ceny... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz nvidii na nowe radeony spodziewana jest w marcu icon_smile3.gif

Do marca to ja juz zdążę miec takie zaległosci w grach ze chyba cale zycie bym musial pozniej nadrabiac :) Juz teraz odpuscilem sobie Bioschocka, Pro Streeta, CRYSISA, Time Shifta, COD 4, Medala Airborna i jeszcze pare mniejszych gier. Teraz zeby do czasu zakupu nowej grafy przesiaduje nad czyms mniej wymagajacym np. STALKER. Wlasnie, sam sie zaskoczylem jak po dokupieniu ramu (muszek) skoczylo mi kilkadziesiat klatek. Teraz na 1024x768 przy AA x2 i AF na polowe suwaka smiga na ok 115 FPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

odpowiedz nvidii na nowe radeony spodziewana jest w marcu :)

Jaka odpowiedź? Przecież nie ma na co odpowiadać jak "nowe radeony" ledwo co zbliżają się wydajnościowo do półki średniej u nV :? Chciałeś napisać, że gwóźdź do trumny AMD, nV szykuję na wczesną wiosnę :lol: Imho AMD leży i robi pod siebie i jest to tylko kwestia czasu kiedy skończy marnie :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci sie modele pomylily. CHyba ze za polke srednia uwazasz GTXa. Bo wydaje mi sie ze u nV polka srednia to jeszcze 8600 , ktorego 3850 zjada na sniadanie nawet dobrze nie gryzac. Pozdro

8600 to jakiś low ewentualnie entry level :wink: Półka średnia to obecnie u nV 8800GT do którego 3870 traci, i to sporo :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem traci , ale jest takze sporo tanszy (w teorii jak narazie :) ) Ale skoro 8800GT to polka srednia to co jest wysoka polka i high endem wedlug Ciebie ? :) bo chyba nie GTX ktoremu dorownuje w niektorych przypadkach GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...