Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm no bo ja na dzień dobry zapodał bym Accelero S1 (już mam hehe) a z czasem, jak sobie zapinke zmajstruje to wrzuce jakiś bloczek wodny hihihi.

Raczej skłaniam sie ku wersji 512MB choć zamierzam grać w max 1280x1024 (LCD 19")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebius, u mnie:

BIOS Version 010.067.000.000

BIOS Part Number 113-B33904-102

BIOS Date 2007/10/17

Ale Ty masz zdaje się 3870? Czyli mi się nie przyda. Do 3870 jest gdzieś referencyjna wersja 010.071.000.000, ale do 3850 jeszcze chyba nie ma.

 

Catalyst 7.12 zainstalowałem, ale sytuacja bez zmian. Mogę sobie kręcić kartę Riva Tunerem, ale ten cały PowerPlay nadal mi nie działa. :( Chyba to jest zablokowane w BIOS-ie.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu modowanego biosu, jeden szafir ktory zostal jeszcze u mnie / ten gorszy/ dal rade juz przy 750MHz, ale temperatura tak jak przed wgraniem osiagala 91*C i w skokach nawet wiecej. Podnioslem obroty tak zeby karta nie przekraczala 60*C w obciazeniu = 780 w 3Dmarkach przechodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest dobra,chłodzenie także.Proponuje jednak poszukac na skąpcu czy coś tej karty widziałem gdzieś identyczną za 615 zł ;)

Za 615 nie widziałem ale 690 to oczywista przesada.Średnie ceny dla tej karty z ofert jakie widziałem to mniej więcej 635 PLN.Prawdopodobnie sam taką wybiorę ze względu na lepsze zdecydowanie niż referencyjne chłodzenie(choć i tak bloczek wodny na nią czeka), no i lekko standardowo podbite zegary, że oczywiście o 512mega na pokładzie nie wspomnę.

O ile się nie mylę nie podawał nikt tego:

http://www.ozone3d.net/gpu/his_radeon_hd_3870/

Podoba mi się wygląd tej karty choć to oczywiście ma niewielkie znaczenie.Niemniej nie ma na niej "naklejek mocy" :wink: czyli bzdetnych płomieni, kobiet, rycerzy, smoków i innych dosładzaczy.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.Są po 6kiklkanaście w kilku sklepach i to na stanie.Wreszcie....Dla mnie to już wystarczająco dobre ceny.Chyba w Baxterze Asus 512mb coś koło 609.Niestety ten sklep słabo "unaocznia" swoją ofertę ,a przecież są różne wersje kart z tą samą ilością pamięci.Inne chłodzenia, takty itp.

Widział ktoś może w rozsądnej kasie HISa 3850 512mb?Dawno nie miałem radka żadnego i nieco "pogubiłem" temat.Te HISy coś sobą ciekawego prezentują czy lepiej się szykować na GeCube?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kikas widzę że masz DFI...

Mógłbyś zrobić fotki jak to wygląda zmontowane?

 

Cholera mam WC na chipsecie i obawiam się że mogą być jaja...

Człowieku.... :cry: Ja też tyłek ściskam z identycznego powodu.7900/8600 i jakieś inne właziły ale te Radki jakby z metra cenione były.Nim na niego bloczek zarzucę chciałbym potestować ,a jak się z chipsetowym sarkofagiem nie dogra.... :mur: .Może ktoś pokusi się o pobieżne choć zwymiarowanie kłopotliwej "okolicy" czyli chipset/chłodzenia vs. 38xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo o to chodzi... bo ona jest długa a tam na końcu tez jakieś radio by wypadało zarzucić, a nachodziły by na to prawdopodobnie węże z chipsetu...

Najlepiej to jakieś fotki by się przydały żeby widzieć jak dokładnie to jest...

 

 

Aaa i czy zapinka jest jak w starszych radkach (x800)?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie napalajcie sie tak na tego Gecube'a 3850 512MB, karta ma zablokowane Powerplay, czyli cały czas jedzie 725/900MHz (kolega Kikas ma tak samo) i nie ma mowy o oszczędzaniu energii. W dodatku mój egzemplarz nie chodzi stabilnie na fabrycznych podkręconych ustawieniach :mur: musiałem obniżyć mu takty pamięci, bo resetowało mi kompa.

No ale może wam sie trafią lepsze sztuki :wink: Mam nadzieję, że wyjdzie jakiś nowy BIOS, który te usterki naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie napalajcie sie tak na tego Gecube'a 3850 512MB, karta ma zablokowane Powerplay, czyli cały czas jedzie 725/900MHz (kolega Kikas ma tak samo) i nie ma mowy o oszczędzaniu energii. W dodatku mój egzemplarz nie chodzi stabilnie na fabrycznych podkręconych ustawieniach :mur: musiałem obniżyć mu takty pamięci, bo resetowało mi kompa.

No ale może wam sie trafią lepsze sztuki :wink: Mam nadzieję, że wyjdzie jakiś nowy BIOS, który te usterki naprawi.

A na jakiej zasiłce miałes te wszystkie objawy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasiłce miałes te wszystkie objawy :?:

Na tej z podpisu. Karty jeszcze nie oddaję, bo chcę upewnić się, że na innej zasiłce będzie to samo, głupio by było jakby mi odesłali kartę mówiąc, że u nich działa dobrze :) No ale to dopiero po świętach.

 

Ale ten cały PowerPlay to nie wiadomo czemu nie działa, przecież on jest zapisany w BIOS-ie karty i zasilacz nic do niego nie ma. Może zablokowali, bo myślą, że takie karty kupują osoby grające przez 100% czasu i nie używające w ogóle trybu 2D :wink:

 

Kikas ---> Dałbyś radę zgrać BIOS swojej karty i podesłać mi, albo załączyć do posta? To mały pliczek 62kB. Może coś by u mnie zmienił na lepsze?

 

 

I jeszcze mam prośbę do innych posiadaczy tego GeCube, żeby opisali swoje wrażenia.

 

EDIT: W sumie już od ładnych paru godzin wczoraj i dziś gram stabilnie w gry (0 resetów) na ustawieniach 725/880MHz, a więc nie jest tak źle, i tak szybciej niż karty referencyjne ;) Testowałem te tytuły, które mi wcześniej resetowały kompa.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

======== Witam ==========

 

Mam problem z 3850/256. W 3DMarku 2005 mam 13 tys :/ w 2006 7 tys. Mało coś ( athlonx2 @ 2.5 ghz 4GB ddr2 )

wczesniej z 8600 Sonic+ nie mialem najmniejszych problemow. Wie moze ktoś czego to moze być przyczyna ??

dodam ze gierki chodza nie wieszaaja sie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

======== Witam ==========

 

Mam problem z 3850/256. W 3DMarku 2005 mam 13 tys :/ w 2006 7 tys. Mało coś ( athlonx2 @ 2.5 ghz 4GB ddr2 )

wczesniej z 8600 Sonic+ nie mialem najmniejszych problemow. Wie moze ktoś czego to moze być przyczyna ??

dodam ze gierki chodza nie wieszaaja sie.

 

Pozdrawiam

Proc blokuje. Postwa go na 2,8ghz-2,9 ghz i zobacz ile wyniki wzrosną. Zasadniczo nie bierz Sobie do serca winików z "marków", bo zwykle są robione na dobrze pogonionych C2D. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ to mam problem bo procek na tym Shicie gigabyte chodzi max na 2.5 ghz :(

musze pomyślec chyba nad wymiana , może coś na e2160 , tylko jaka płyta :(

Weź Foxconna P35 albo Abita IP35 i będzie git. Sorry za offtopa :) Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się kartą od wczoraj tylko, że wersją 256mb kupioną od Kolegi z forum i muszę przyznać, że grzeje się dość mocno. Po graniu w Wiedźmina na full detalach mam 77st. C. Dziwne, ale to wygląda tak jakby regulacja automatyczna wentylatorka nie działała :( nigdy jeszcze nie słyszałem, aby się mocniej rozbujał. Czy ktoś też tak ma?? Karta to PowerColor HD 3850. Rivatuner regulacja działa i słychać jak się da wentyletorek na max, tylko z automatu coś nie za bardzo się karcie chce <_<

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...