Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nie jest tak zle,

ciekawe czy pod tego zalmana da rade wcisnac jeszcze radiatory^

pytanie teraz tylko zostaje takie, czemu te pamieci ustawione sa na 700, skoro typowe taktowanie to 829 ? gdzies musi tkwic haczyk

Edytowane przez nehre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiedzialem ze one tam maja w standardzie 829mhz. na moim gf'ie standardem bylo 720 i w ogole te hyniksy na chyba wszystkich kartach maja cos kolo 700. o ile w waszych radeonach nie jest jakos opuszczone napiecie tych pamiatek to nie widze problemu by smignely na 1000. a radiatory u mnie pod zalmana wchodza, nie wiem jak sprawa ma sie na radeonach, ja mam takie dwa wielkie klocki (bo u mnie pamiatki sa w 4 kostkach), wchodza na styk, z takimi radiatorkami typowymi dla pamieci nie powinno byc problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy wgranie jakiegos innego biosa do mojej grafy naprawi blad (po lekkim OC po godzinie grania w gre sie zawiesza komp, bez OC normalnie chodzi, temperatury sa w normie )

 

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś szansa w razie czego na wgranie poprzedniego biosu bez posiadania karty na PCi?? i jak mam wyjąć swojego biosa?? wiem że pewnie gdzieś było, ale to tak z rozpędu/

Na ile udało Ci się pociągnąć tą karte na tym biosie i jaki miałeś wynik w 3dmarku05 jeśli robiłeś jakieś próby??

Co do wgrania biosu i zrobienia bakupu użyj "ati winflash" http://www.techpowerup.com/downloads/854/mirrors.php

 

Bios na 100% pasuje bo już różne wgrywałem :rolleyes: używaj winflash bo jak wgrasz zły bios to obraz zobaczysz dopiero jak złąduje się xp :D

 

zrób bakup zobacz ile zajmuje bajtów stary bios i porównaj wielkość z nowym. jeśli bedzie taka sama wielkość to znaczy, że bedzie pasował. w moim przypadku to działało :wink:

 

co do osiągów podałem kilka postów wyżej

 

Stabilność sprzętu testowałem przez 12h na atitool trybem "scan artifacts" na podniesionych taktowaniach oczywiście :) grałem w gry "unreal tournament 3" oraz w "Universe at War Earth Assault".3dsmarków nie robiłem.

 

taktowania nie podnosze wyżej bo w atitool pojawiają się artefakty. sądze, że penicil mod rozwiązxałby problem. modowane biosy nic nie dają, zmiana mapięcia w biosie na 1,33v nic nie daje napięcie jest dalehj takie samo.

 

Czy ktoś ma polski opis penicil mod? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego tylko zdjęcie jest potrzebne :lol: no i UM oraz ołówek ;)

 

a czy ktoś sprawdzał fizycznie czy napięcie sie podnosi po modzie biosu czy wszyscy bazują na logach RT :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy wgranie jakiegos innego biosa do mojej grafy naprawi blad (po lekkim OC po godzinie grania w gre sie zawiesza komp, bez OC normalnie chodzi, temperatury sa w normie )

 

Dzieki za odpowiedz

Nie chce zasmiecac topicu ale wy jestescie moja ostania nadzieja :) ja juz nie mam pomyslow jak rozwiazac ten problem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwna sprawa z tym flashowaniem. Ogólnie to mój bios ma rozmiar 64 kb i 64kb na dysku, ten od Hisa ma rozmiar 62 ale rozmiar na dysku 64. I jak robie AtiWinFlashem to wyskakuje bład SubsystemID is mismatch:/ To znaczy że chyba nie pasuje XPX1 a jaką Ty masz wersję karty graficznej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko żeby ATI WinFlash wgrał bios do karty od innego producenta, trzeba to wymusić, chyba można to wymusić spod winy z wiersza poleceń zrobić, na XS coś takiego widziałem, nie znam szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwna sprawa z tym flashowaniem. Ogólnie to mój bios ma rozmiar 64 kb i 64kb na dysku, ten od Hisa ma rozmiar 62 ale rozmiar na dysku 64. I jak robie AtiWinFlashem to wyskakuje bład SubsystemID is mismatch:/ To znaczy że chyba nie pasuje XPX1 a jaką Ty masz wersję karty graficznej???

sorry faktycznie :razz: musisz utworzyć dyskietkę startową z atiflash wgrać również na dyskietkę biosa i podać komendę:

atiflash -f -p 0 jakisbios.rom

 

link do atiflash http://www.techpowerup.com/downloads/855/mirrors.php

 

skopiuj na dyskietke wszystkie pliki z archiwum

 

@greg

wiem, że masz gecube. Masz fote co gdzie jak połączyć żeby podawało wyższe napięcie na gpu? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś szansa w razie czego na wgranie poprzedniego biosu bez posiadania karty na PCi?? i jak mam wyjąć swojego biosa?? wiem że pewnie gdzieś było, ale to tak z rozpędu/

Na ile udało Ci się pociągnąć tą karte na tym biosie i jaki miałeś wynik w 3dmarku05 jeśli robiłeś jakieś próby??

Pisałeś, że twój kumpel ma AsRocka 2 PCIe *16 więc spokojnie jak by co to wgrasz u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał do mnie zastawik z HISem 3850 512MB Turbo i mam pytanko jakie sterowniki najlepiej do niego użyć, czy te które dołączył producent czy polecacie jakieś inne?

Kartę będę chciał laciutko podkręcić, ale najbardziej mi zależy na TV-Out, o ile ma to jakieś znaczenie.

Dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał do mnie zastawik z HISem 3850 512MB Turbo i mam pytanko jakie sterowniki najlepiej do niego użyć, czy te które dołączył producent czy polecacie jakieś inne?

Kartę będę chciał laciutko podkręcić, ale najbardziej mi zależy na TV-Out, o ile ma to jakieś znaczenie.

Dziękuje z góry.

a jak jest z hisem w trybie 2 D spadają zegary do 300mhz , ( na standardowych ustawieniach bez OC karty)

bo ge cube z podkręceniem producenckim ma z tym problem i spada samo napięcie

co do sterów to różnie z nimi jest zobacz na początek może 7.11

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że twój kumpel ma AsRocka 2 PCIe *16 więc spokojnie jak by co to wgrasz u niego.

No pewnie że tak;) Myślenie nie boli dzieki:)

A tak swoją drogą to tego Asrocka ma mój brat pokój dalej heahaehe

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj mam karte Asus Radeon HD3870 i od razu pytanie laika:

zainstalowalem program Asus SmartDoctor i w tym programie moge recznie ustawic Engine i Memory. Do jakich wartosci najlepiej poprzesuwac te suwaki? A moze poprzestac tylko na HypeDrive i ustawic 3d game mode?

Z gory bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho Ho Ho...

Asus 3850 512MB z pamięciami 0.8ns ;] - 12% wydajniejszy od referencyjnego.

http://www.purepc.pl/asus_eah3850_top_htdi_512m

 

Ale pewnie za to "pierwsze na świecie 0.8" :D przyjdzie nam ładnie zapłacić.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, można ?? Oczywiście że można: Gigabyte 3850/512 DDR3 579 zl :)

I to w sklepie 500m ode mnie :)

Oczywiście kupiłem :) :)

 

http://www.camino.pl/szukaj.php3?g=6

 

Ps.

Jest to wersja z chłodzeniem ZALMANA ;)

No i jak z głośnością? Przełącza się w idle, czy cały czas hałasuje jak GeCube? Ile te wentyl robi szumu w stresie? Słyszysz go jak wyłączysz dźwięk w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak z głośnością? Przełącza się w idle, czy cały czas hałasuje jak GeCube? Ile te wentyl robi szumu w stresie? Słyszysz go jak wyłączysz dźwięk w grze?

Ten radek bardzo ladnie przelacza sie idle/stress nawet po podkreceniu w ccc :)

Oczywiscie suwaki w CCC na MAX i jest OK zero artefaktow w smarkach i np Wiedzminie :)

Apropos Wiedzmina to oczywiscie 1280x1024 i WSZYSTKIE suwaki w opcjach grafiki na max i chodzi plynnie.

Po chwili grania wiatrak na grafie zaczyna nabierac obrotow i wtedy zaczyna go byc slychac. Ale w idlu jest cisza.

Podobnie zreszta jest i z wiatrakiem w chiefie 450w ....

 

A wlasnie !! NIE instalowalem zadnych smieci z plytki od producenta karty!! Od razu sciagnolem stery 7.12 ze strony ATI

i moze dlatego od razu bylo wszycho ok :) ( Poprzednio mialem x1600xt na omegach ktore odinstalowalem przed wlozenim nowego radka)

Ktos tam wczesniej sie pytal jak ta karta chodzi na chipsecie p35 to odpowiem tak:

Na konfigu: Asus P5KC

E4500@3,5 GHz ;) (350x10)

2x1GB OCZ Platinium 800 @ 1050 5-5-5-15

Napedzanym przez Szefa 450 W -

karciocha chodzi miodnie @ 730/880 (GPU/MEM) Zero zwiech artefaktof freezzzzooofff itp jutro potestuje inne gierce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj wlozylem GeCube Radeon HD 3850 X-Turbo III 512MB O.C. Edition ...

Dołączona grafika

 

Karta ma def taktowanie ustalone na poziomie 725mhz dla rdzenia i 1800mhz dla pamieci.

 

Puki co zadnych klopotow ... wyjalem stara karte, wlozylem nowa, sterowniki sie nie gryzly, ale usunalem i zainstalowalem od nowa i puki co chodzi jak miodek :) ... Zadnych klopotow z wentylem - w 2D jest cichutko, w Crysisie kapeczke przyspiesza :). Recznie ustawilem na 100% wentyl zeby zobaczyc co to bedzie i dobrze ze okno zamkniete bylo :D Obudowe w kompie mi momentalnie przeczyscilo :) takiego chuku to suszarka nie robi nawet :D ... dobrze ze ktos wymyslil dynamiczne przydzielanie predkosci wentylatora :P ...

 

Narazie tylko mam problem z taktowaniem 2D/3D bo caly czas jest DEF <_< Jak sobie nie poradze to bede sie pytal :D

Max OC idzie w 760/1940 ... choc rdzen moglby podejsc jeszcze z 15MHz :)

Mialem problemy z Niebieskim Zalmanem na chipsecie gdyz bardzo dzielnie stawial opor i nie chcial wpuscic Radeczka ale jakos go przekonalem ... sila :DDołączona grafika

 

Ogolnie to moj zasilacz nawet nie pierdnal na zadnym Crysisie, na zadnym 3dmarku ... puki co :D

Jak by ktos tak na zimno mial pomysl co do tych taktowan 2D/3D to bylbym wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro są juz 3870 w cenie poniżej 700zł z przesyłką, firmy szafirek :)

 

a ja powoli zbieram

 

i chyba sie na viśtę skuszę do potestowania, mam możliwość 64bit, to sie zobaczy z czym się ten dx10 je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radek bardzo ladnie przelacza sie idle/stress nawet po podkreceniu w ccc :)

Oczywiscie suwaki w CCC na MAX i jest OK zero artefaktow w smarkach i np Wiedzminie :)

Apropos Wiedzmina to oczywiscie 1280x1024 i WSZYSTKIE suwaki w opcjach grafiki na max i chodzi plynnie.

Po chwili grania wiatrak na grafie zaczyna nabierac obrotow i wtedy zaczyna go byc slychac. Ale w idlu jest cisza.

Podobnie zreszta jest i z wiatrakiem w chiefie 450w ....

 

A wlasnie !! NIE instalowalem zadnych smieci z plytki od producenta karty!! Od razu sciagnolem stery 7.12 ze strony ATI

i moze dlatego od razu bylo wszycho ok :) ( Poprzednio mialem x1600xt na omegach ktore odinstalowalem przed wlozenim nowego radka)

Ktos tam wczesniej sie pytal jak ta karta chodzi na chipsecie p35 to odpowiem tak:

Na konfigu: Asus P5KC

E4500@3,5 GHz ;) (350x10)

2x1GB OCZ Platinium 800 @ 1050 5-5-5-15

Napedzanym przez Szefa 450 W -

karciocha chodzi miodnie @ 730/880 (GPU/MEM) Zero zwiech artefaktof freezzzzooofff itp jutro potestuje inne gierce :)

Czy to jest juz max te 730/880 na tej karcie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...