Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czemu Rosetta sie WYJE.... "??? Zadnych próbek od kilku dni ... jakies ochłapy i nic wiecej....

 

Co jest grane ?

Jakieś modyfikacje/przeróbki na serwie. Posucha już z dobry tydzień. Trzeba czekać. Zamiast Rosetty polecam zainteresować się Aquą. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przy liczeniu nowych próbek AQUA 128-6M-256 czas liczenia próbki MW wzrósł do 100s...z 85 bez AQUA (850Mhz rdzeń) a obciążenie rdzenia to 93-94%

 

No bloki to fajna sprawa - szczególnie jak ktoś chce spać przy pracującym HD5970 - jedyny ratunek :)

 

Chłopaki z GPUF... szaleją - ładny wynik 2,755,443 - no i po co się łączyć w jeden zespół ;) - skoro konkurencja tak pobudza :)

A Polska ma coraz więcej punktów na dzień - może się uda na miejsce 10 wskoczyć :banana:

 

A my na 121 miejscu - Microsoft poległ :gitarzysta:

 

P.S.

Mała ciekawostka - ranking drużyn polskich Collatz - nie ma... GPUF :legal:

a już odkryłem - oni się umiędzynarodowili :ph34r:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół jest jak najbardziej polski, ale otwarty dla wszystkich narodowości, i tak było od początku.

 

W Polsce jest dla nas mała konkurencja, więc koncentrujemy się na współpracy i rywalizacji międzynarodowej.

BOINC jest przedsięwzięciem międzynarodowym i w tej skali chcemy działać. Dziś osiągnęliśmy 19. miejsce w świecie - zapewniam, że nie jest to wszystko na co nas stać.

 

Skoro nie byliście zainteresowani współpracą z nami, to cóż... poradzimy sobie bez Was, z każdym dniem lepiej. :damage_wall:

Chociaż i tak szkoda. Ale nie obrażamy się, zawsze miło jest nam powitać gości na forum lub chacie naszego zespołu. Zapraszamy!

 

Życzę satysfakcji w działaniach na rzecz BOINC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół jest jak najbardziej polski, ale otwarty dla wszystkich narodowości, i tak było od początku.

Skoro nie byliście zainteresowani współpracą z nami, to cóż... poradzimy sobie bez Was, z każdym dniem lepiej. :damage_wall:

Nie myl współpracy z tworzeniem jednego zespołu. Parędziesiąt postów wstecz namawiałeś Nas do dołączenia do B@P :ploom:

 

Wyczuwam.... agresję?! :blink:

 

Konkurujemy współpracując - ja nie widzę sprzeczności - jestem jak najbardziej pokojowo nastawiony do wszystkich członków B@P i GPUFORCE :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na RAC mamy 48 pozycje! :)

No ładnie nam idzie - ja jestem optymistą - myślę o pewnej szafie :wub: ale na razie to sfera zamysłu i $ więc nic więcej nie powiem ...

 

Coś mi się widzi, że 7NBI po prostu poczuł się skrzywdzony przez niektórych członków B@P, uniósł się honorem, zrobił rozłam, założył nową drużynę i teraz chce pokazać chłopakom z poprzedniej drużyny jak wiele stracili... że pozwolili mu odejść...

 

Panowie z B@P to był "błąd" - złóżcie samokrytykę - teraz byście mieli 6 000 000 dziennie! Ale czy punkty to wszystko?!

 

:cool: A ja sobie liczę, liczę, liczę, liczę i mam dobry humor... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jang widać wystraszony ostatnim rachunkiem mocno przystopował :) a szkoda taka moc karty sie marnuje :D.

 

Kurcze złoszczą mnie te ograniczenia 5770, chętnie bym jej spróbował ale wtedy zostanę tylko z Collatz :/ a ja lubie Milky!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jang widać wystraszony ostatnim rachunkiem mocno przystopował :) a szkoda taka moc karty sie marnuje :D.

 

Kurcze złoszczą mnie te ograniczenia 5770, chętnie bym jej spróbował ale wtedy zostanę tylko z Collatz :/ a ja lubie Milky!

Rozumiem ograniczenia $$$$$, ale czasami warto dołożyć parę zł, szczególnie że ceny HD58xx powinny systematycznie spadać po nowym roku. Ja bym na Twoim miejscu dozbierał... nawet jakbym miał jeszcze trochę poczekać. I w BOINC i w grach odczujesz różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 4770 kupioną 2 tygodnie temu już zmieniam. :razz: Potrzeba więcej mocy...

 

@Rafa poczekaj i do zbieraj do 58xx. W razie padu CC na 57xx nic więcej na razie nie policzysz. Sam myślałem nad tą kartą do liczydła, ale zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Gpu Force zgromadził naprawdę mocnych zawodników. Gratulacje i szacunek dla pracy włożonej w rozwój Boinc. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, wyraźnie lepiej idzie Ci w Boinc niż w psychoanalizie. :lol:

 

W zespole GPU Force jestem tylko jednym z trybików, nie deprecjonuj roli osób, które wkładają ciężką pracę w rozwój naszego zespołu i jego świetne wyniki. A przy okazji, zapraszam do lektury kroniki naszego zespołu: http://gpuforce.oxyone.pl/viewtopic.php?f=2&t=40

 

Moim celem było Top3 - cel został osiągnięty w mniej niż pół roku, teraz w poczuciu spełnienia pozwolę sobie na mały urlop.

Czas zrobić miejsce na scenie innym i wkrótce powrócić, z nowymi siłami i mocami nowej generacji. ;)

 

 

@Toms83: dziękuję za słowa uznania, gratuluję Wam drugiego miejsca, robicie w małym gronie naprawdę wielką robotę i to odkąd jestem w Boinc! Pomyślcie o czymś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia noworoczne

Panowie!!!

 

mamy 4 stycznia 2009r.

 

Czas na małe podsumowanie naszej działalności!

 

Nasza pozycja w Polsce

Mamy 2 miejsce w GPUGRID

Mamy 2 miejsce w Collatz Conjecture

Mamy 2 miejsce w MilkyWay@home

Mamy 2 miejsce w AQUA@home

Mamy 4 miejsce w Rosetta@Home

Mamy 4 miejsce w PrimeGrid +3 :)

Mamy 7 miejsce w NQueens Project

Mamy 7 miejsce w IBERCIVIS

Mamy 9 miejsce w Docking@Home

Mamy 12 miejsce w VTU@Home

Mamy 15 miejsce w QMC@Home

Mamy 16 miejsce w Cosmology@Home

Mamy 15 miejsce w SHA-1 Collision Search Graz

Mamy 18 miejsce w Rectilinear Crossing No.

Mamy 18 miejsce w Leiden Classical

Mamy 18 miejsce w Malariacontrol.net :)

Mamy 26 miejsce w SZTAKI Desktop Grid

Mamy 27 miejsce w ABC@home

Mamy 28 miejsce w uFluids

Mamy 59 miejsce w Climate Prediction +6 :)

Mamy 69 miejsce w Einstein@Home +104 :)

Mamy 89 miejsce w SETI@Home +31 :)

Mamy 133 miejsce w World Community Grid

 

 

Jesteśmy na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej RP.

:banana: :gitarzysta: :ploom: :gitarzysta: :banana:

W klasyfikacji ogólnoświatowej zajmujemy 120 miejsce i pniemy się w górę!

Jesteśmy na 48 miejscu w klasyfikacji generalnej tworzonej na podstawie RAC.

Mamy ponad 105 000 000 PUNKTÓW

Dziękuję wszystkich za wkład i poświęcenie które zaprowadziło Nas tak wysoko. Ubiegły rok był pod wieloma względami przełomowy. Zrealizowaliśmy Nasze główne ubiegłoroczne cele - zdobyliśmy 2 miejsce w Polsce, zmodernizowaliśmy nasze moce obliczeniowe, uczciwie konkurowaliśmy z innymi drużynami w Kraju i na Świecie nie odmawiając nikomu współpracy i pomocy. Nasza drużyna rozwija się, dołączają do niej kolejni wspaniali ludzie, wspieramy nowe projekty BOINC.

 

Ranking pierwszej 20 Członków TPT ze względu na całkowitą liczbę punktów przedstawia się następująco:

 

Najwięcej punktów w 2009r. zdobył THOR - Gratulacje!

Thor

TomaszPawel

Majkel

UmMaS

Rafa

Jang

Bartek

Toms83

Adamo

Orgiusz

Freak Johner

Cloid

Kwasior500

_MaRiO[PL]

Sparki97

Master_Electronic

Andrzej

Shd-jrs

Kwazor

Lukas

Jakie plany na nowy rok?

 

Wejść do TOP 25 rankingu ogólnoświatowego ze względu na RAC.

 

Wejść do TOP 50 rankingu ogólnoświatowego ze względu na całkowitą liczbę punktów.

 

Utrzymać się w ścisłej czołówce drużyn Polskich.

 

Poszerzać współpracę krajową i międzynarodową!

 

Wspierać wartościowe projekty!

 

Wysokiego RAC! Niech moc obliczeniowa będzie z Namii!

 

Szczęśliwego Nowego Roku

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje w liczydle już zaczynam przeprowadzać. Zasiłka zamówiona, jeszcze tylko grafa/y. Trzeba zwiększyć RAC no i dobić do 200mln do tego 23. lutego. :wink:

 

Wszystkim wielgaśnego RAC i małych rachunków za prąd. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ograniczenia $$$$$, ale czasami warto dołożyć parę zł, szczególnie że ceny HD58xx powinny systematycznie spadać po nowym roku. Ja bym na Twoim miejscu dozbierał... nawet jakbym miał jeszcze trochę poczekać. I w BOINC i w grach odczujesz różnicę :)

Nie nie, to nie o to chodzi. Po prostu kusi mnie eksperymentalnie potestować tego 5770 :D Potem bym go sprzedał albo siostrzeńca uszczęśliwił.

Docelowo to 5850 najpewniej (5870 niezbyt sensowny się zdaje) to nie ulega wątpliwościom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to nie o to chodzi. Po prostu kusi mnie eksperymentalnie potestować tego 5770 :D Potem bym go sprzedał albo siostrzeńca uszczęśliwił.

Docelowo to 5850 najpewniej (5870 niezbyt sensowny się zdaje) to nie ulega wątpliwościom :D

A to nie lepiej 4770? Czasy chyba wielce nie odbiegają od siebie ( chociaż dla serii 57/58 w CC jest optymalka sporo przyspieszająca czas liczenia ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej 4770? Czasy chyba wielce nie odbiegają od siebie ( chociaż dla serii 57/58 w CC jest optymalka sporo przyspieszająca czas liczenia ).

Pytanie jest zasadnicze i ważne.

 

Czy i kiedy powstanie optymalizacja do MW korzystająca z zalet nowej architektury ATI w podobny sposób jak ma to miejsce w aplikacji 2.07 CC...

 

Bo jeśli powstanie to zakupem minimum jest HD5850 a jeśli nie to HD4770 wydaje się strzałem w 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z optymalkami na SSE3 jakoś 3.5 raza więcej credit niż rosetta nabija.

E5200@4GHz

Ładnie śmiga, w niecałe 2h/WU czyli 213pkt. Sprzęt z podpisu.

Czy ktoś na AMD mógłby podliczyć 1WU milki? Jestem ciekawy jak wypada wydajność zegar w zegar.

 

 

Pytanie jest zasadnicze i ważne.

 

Czy i kiedy powstanie optymalizacja do MW korzystająca z zalet nowej architektury ATI w podobny sposób jak ma to miejsce w aplikacji 2.07 CC...

 

Bo jeśli powstanie to zakupem minimum jest HD5850 a jeśli nie to HD4770 wydaje się strzałem w 10...

I to jest pytanie za 100 punktów. Mimo wszystko, wydaje mi się, że nowa seria jest bardziej przyszłościowa. Istnieje szansa kolejnych optymalek dla MW i CC a i jest szansa, że gpugrid w końcu da radę wykorzystać karty Ati ( seria 47 w ogóle nie będzie tej szansy miała ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amd K8 Brisbane przy 2.75GHz robiło się dokładnie 15500s. Było robione na optymalce sse3, ale na sse2 wyniki praktycznie identyczne. Trochę rzeczy szło w tle, wynik może byłby trochę lepszy ale ogólnie i tak bida. Na k10 pewnie byłoby znacznie lepiej, ale moja płyta nie obsługuje niestety. To jest wynik z 32bit ale z tego co pamiętam na 64bit chyba nic się nie zmienia.

Jest jakiś projekt, który zyskuje znacząco na 64bit oprócz primegrid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej 4770? Czasy chyba wielce nie odbiegają od siebie ( chociaż dla serii 57/58 w CC jest optymalka sporo przyspieszająca czas liczenia ).

eee a co to za interes zamieniać świetnego Matrixa 4850 na 4770? :razz:

 

5770 mam w drugim kompie co idzie dla gościa co go u mnie zamówił, w ramach testu stabilności liczy dla mnie przy okazji w pełni obciążony. No i ten 5770 nawet zaczął mi się podobać. Ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee a co to za interes zamieniać świetnego Matrixa 4850 na 4770? :razz:

 

5770 mam w drugim kompie co idzie dla gościa co go u mnie zamówił, w ramach testu stabilności liczy dla mnie przy okazji w pełni obciążony. No i ten 5770 nawet zaczął mi się podobać. Ale zobaczymy.

Aaa, myślałem że to do oddzielnego kompa liczącego. ;) Tak to faktycznie bez sensu wymieniać, przecież gierki też muszą chodzić. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niniejszym chciałem się pochwalić, iż wczoraj dołączyłem do grona milionerów :mrgreen:

 

i tak przy okazji - zastanawiam się nad wymianą mojego radka na 4890 (ale dopiero jak ceny dobrze spadną), będzie duża różnica w milce albo cc? póki, co to tylko zamysł na co wydać ewentualny nadmiar gotówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!!!


4850 vs 4890 w MW - to tak naprawdę starcie taktowań rdzeni - bo pamięci nie wpływają na szybkość przetwarzania MW (W CC odgrywają za to kolosalną rolę).

Rdzenie są identyczne.

HD4850 to 625Mhz a HD4890 to 850Mhz.

I teraz pytanie zasadnicze. Na ile jesteś w stanie podkręcić rdzeń HD4850 - przy zachowaniu stabilności i rozsądnych temperatur. No i ile będziesz musiał dołożyć do HD4890. Jeśli uda Ci się podkręcić do 750Mhz to nie ma sensu wydawać więcej niż 100zł na dopłacanie do HD4890 - którego mógłbyś podkręcić do 950Mhz. Lepiej zbierać na HD5850... lub okazyjnie wyrwać drugiego HD4850 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup lepiej 4770.

A najlepiej 2 4770 :)

W CF je do gier, a do liczenia sam miod.

No chyba zeby 5770/50 - imho znacznie lepszy wybor anizeli 4890.

 

Mi wlasnie trafila sie pamiec - 2x1GB OCZ za....

32 PLN ? Kupilem 10szt ...... ;)

 

EDYTA:

Zlozylem zamowienie w sklepie internetowym - ciekawe czy zrealizuja zamowienie

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...