Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi poinformować, że dzięki inicjatywie toms83 nasza drużyna przystąpiła do dwóch nowych projektów:


EDGeS@Home

oraz

NFS@Home

Dołączyliśmy również do projektu AlmereGrid

Projekt EDGeS@Home i NFS@Home oraz AlmereGrid są projektami prowadzącymi obliczenia na CPU.

Jeśli ktoś miałby pomysł na dołączenie do projektów w których nie ma TPT, proszę śmiało pisać - założymy tam drużynę :)

Poprzeglądałem statystyki, i oto lista projektów w których "zapomniano się zapisać" do TPT, a które są liczone...

szb - POEM@HOME
majkel - DNETC@HOME
toms83 - Almere Grid
sparki97 - World Community Grid
cze_siek - Collatz Conjecture, MilkyWay@Home, Rosetta@home
Mezon - SETI@home, MilkyWay@Home, LHC@home
Orgiusz - SETI@home, World Community Grid
Lukas - SETI@home, SZTAKI Desktop Grid, Docking@home
ender - SETI@home, GPUGrid
Sobota - SETI@home
janusdel - Collatz Conjecture, MilkyWay@Home
Tomasz - World Community Grid
polbo - Docking@home
Jumpers - ABC@home
Artuditu - Rosetta@home
Maciej - SETI@home
Rudy - POEM@HOME

Jak widać mamy spore wyciek, które szacuję na 2 miliony punktów... Zachęcam do dopisania się do drużyny :wink: Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do almeregrid, to jest to dziwny projekt. Mocno obciąża dysk twardy, nie polecam stosować na hdd, ssd też szkoda pałować. Najlepiej zrobić ramdysk i tam zainstalować katalog boinca z danymi i wtedy można przeliczać. Projekt tragicznie punktuje, sporo problemów, ogólnie nie polecam, chyba że ktoś lubi walkę o pojedyncze punkciki ( dosłownie ). :razz:

 

----------

 

Aha, 30 minut liczenia około 1.5 punktu ( tak tak półtora )! :lol:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FH obecnie to jedna wielka zagadka. Cpu intensvie liczy mi się zaledwie kilka minut, na stronie "zadania" widnieje przeliczona jednostka, niby przyznane iles tam punktów, a faktycznie nie dostaję nic. Non cpu intensive coś tam daje, ale ogólnie tragedia. Jak się to nie zmieni w najbliższym czasie, to zostaje dociągnąć do 1kk i zakończyć tą parodię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie karty graficznej na Radeona liczyło Milkyway przez dwa dni. Od trzech dni jest tak:

 

2010-07-05 14:56:43 Milkyway@home Sending scheduler request: To fetch work.

2010-07-05 14:56:43 Milkyway@home Requesting new tasks for GPU

2010-07-05 14:56:48 Milkyway@home Scheduler request completed: got 0 new tasks

2010-07-05 14:56:48 Milkyway@home Message from server: No work available

 

I tak na okrągło. Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie karty graficznej na Radeona liczyło Milkyway przez dwa dni. Od trzech dni jest tak:

 

2010-07-05 14:56:43 Milkyway@home Sending scheduler request: To fetch work.

2010-07-05 14:56:43 Milkyway@home Requesting new tasks for GPU

2010-07-05 14:56:48 Milkyway@home Scheduler request completed: got 0 new tasks

2010-07-05 14:56:48 Milkyway@home Message from server: No work available

 

I tak na okrągło. Czy to możliwe?

 

Server status page

Chwilowo projekt nie ma akurat żadnych wolnych próbek do przerobienia... Widać jakiś dłuższy zastój w ich tworzeniu albo mocno generatory zwolniły i wszystkie dostępne są natychmiast rozchwytywane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada na 4xxx?

 

Słabiej niż MW, niestety. I strasznie mocno obciąża moją grafę (4770). Komp dostaje czkawki, temperatury rosną. MW to przy DNETC pórko...

[bOINC@Poland] lukaszja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer liczy cały czas a punkty RAC tak spadają:

 

16 VI 65010

20 VI 55994

5 VII 71583

6 VII 52097

 

W ten sposób to można zawsze stać w miejscu.

A komputer liczy.

Edytowane przez AndrzejSirko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer liczy cały czas a punkty RAC tak spadają:

 

16 VI 65010

20 VI 55994

5 VII 71583

6 VII 52097

 

W ten sposób to można zawsze stać w miejscu.

A komputer liczy.

 

 

Ale RAC nie rosnie w nieskonczonosc. RAC jest miara punktow z ostatnich ilustam dni (w sumie nie wiem ilu) , wiec po jakims czasie osiaga pewien pulap staly a potem juz bedzie sobie wokol niego plywal w zaleznosci jak zadania i projekty szly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAC to średnia ilość punktów jaką zdobywasz ( liczone na podstawie ostatnich dni ). Jeśli liczysz cały czas na tym samym sprzęcie, to w którymś momencie osiągniesz jakiś RAC i stanie, będzie falować tak jak pisze Michaelius. Żeby zwiększyć RAC, musiałbyś dołożyć kolejny proc, grafikę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabiej niż MW, niestety. I strasznie mocno obciąża moją grafę (4770). Komp dostaje czkawki, temperatury rosną. MW to przy DNETC pórko...

[bOINC@Poland] lukaszja

 

Wlasnie z ciekawosci sprawdzilem ten projekt i po 5 minutach liczenia temperatury karty graficznej mialem o 10 stopni wyzsze niz po 30 minutach furmarka na maksymalnych ustawieniach. Zastanawiajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z ciekawosci sprawdzilem ten projekt i po 5 minutach liczenia temperatury karty graficznej mialem o 10 stopni wyzsze niz po 30 minutach furmarka na maksymalnych ustawieniach. Zastanawiajace.

 

Przy MW i DNETC można zjechać pamięciami na 300 MHz. Jest chłodniej o kilka stopni i ciągnie mniej waciorów. U mnie przy 5870@300 MHz pamiątki dawało 20W mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje 5830 na MW. Przy @875 (na więcej nie pozwala CCC ani Afterburner) próbkę robi 2 min. Dla porównania moja 4850 @800 3 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje 5830 na MW. Przy @875 (na więcej nie pozwala CCC ani Afterburner) próbkę robi 2 min. Dla porównania moja 4850 @800 3 min.

 

zmien w pliku cfg aferburnera wpis unofficialoverclocking = 0 na =1 i będziesz miał wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje 5830 na MW. Przy @875 (na więcej nie pozwala CCC ani Afterburner) próbkę robi 2 min. Dla porównania moja 4850 @800 3 min.

 

Hmm, tu jest niestety pewna znana niedogodność. 100% więcej ceny i tylko 50% więcej wydajności... te 5xxx są po prostu za drogie.... Już nie marudzę, pozdr, lukaszja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz @970 1m47s. Dużo MHz a nie wielka zmiana. Gdybym przesadził z OC to sterownik się powinien zresetować a nie spowalniać chyba.

Choć spróbuje zmniejszyć trochę i porównam wyniki.

 

Twoja karcioszka?

 

Nie, komuś składam kompa a Boinc jest w ramach testu. Nie ma nic lepszego by sprawdzić stabilność + wydajność chłodzenia.

 

Tak BTW jak na AC to dość cichy jest ten Saphirek. Sporo cichszy od referencyjnego 5870.

 

 

EDIT

@940 1m51s

@950 1m49s

@980 1m46s

@990 1m45s

Nieźle sie kręci skubana!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

co polecacie na starsze kompy do liczenia

np.na socket A szkoda zeby sie cepik nudzil

ewentualnie jaka tanią grafike dokupic pod agp co by troche punktow natrzaskala

moze sa jakies jeszcze projekty non cpu jak freehal co by za darmo punkciki dawaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

co polecacie na starsze kompy do liczenia

np.na socket A szkoda zeby sie cepik nudzil

ewentualnie jaka tanią grafike dokupic pod agp co by troche punktow natrzaskala

moze sa jakies jeszcze projekty non cpu jak freehal co by za darmo punkciki dawaly

 

Niezmiennie SETI + stosowne optymalki pod daną maszynę. Są tu chyba najdłuższe deadliny na próbki, więc każdy dziadek się wyrobi. Punktuje jak na projekt CPU też całkiem przyzwoicie (oczywiście nie jest to Aqua, ale dużo lepiej niż większość innych). A non-CPU na każdej maszynie możesz wrzucić jeszcze to: WUProp@Home - punkty prawie żadne, ale sam projekt też wg mnie całkiem pożyteczny dla boincowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz @970 1m47s. Dużo MHz a nie wielka zmiana. Gdybym przesadził z OC to sterownik się powinien zresetować a nie spowalniać chyba.

Choć spróbuje zmniejszyć trochę i porównam wyniki.

 

 

Nie, komuś składam kompa a Boinc jest w ramach testu. Nie ma nic lepszego by sprawdzić stabilność + wydajność chłodzenia.

 

Tak BTW jak na AC to dość cichy jest ten Saphirek. Sporo cichszy od referencyjnego 5870.

 

 

EDIT

@940 1m51s

@950 1m49s

@980 1m46s

@990 1m45s

Nieźle sie kręci skubana!

 

z ciekawosci sprawdzilem ile mi przelicza radek milke i wyszlo ze robi to w 1m20s przy oc rdzenia 950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przydałoby się jeszcze dla porównania 5850.

Widać jednak przewagę większej ilości procesorów strumieniowych. Tego sie nie przeskoczy. Jednak 5830 nie nazwałbym złą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...