Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

85-88st.C ale po 4h obliczen wywaliło kilka próbek, więc od 15 dzisiaj znowu 4.2G (tempy do 83st.C) :( może jak w koncu wc złoże to 4.3-4.4 uda się ustabilizowac

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia czerwcowe

 

Dołączona grafika

 

Panowie!

 

mamy 9 czerwca 2010r. i falę upałów....

 

Czas na małe podsumowanie naszej działalności!

 

Nasza pozycja w Polsce

Mamy 2 miejsce w Collatz Conjecture

Mamy 2 miejsce w DNETC@HOME

Mamy 3 miejsce w MilkyWay@home

Mamy 3 miejsce w Rosetta@Home

Mamy 3 miejsce w GPUGRID --> 20 000 000 przekroczone!

Mamy 3 miejsce w AQUA@home

Mamy 3 miejsce w PrimeGrid

Mamy 3 miejsce w FreeHAL

Mamy 3 miejsce w WUProj@Home +3 :)

Mamy 6 miejsce w yoyo@home

Mamy 6 miejsce w Docking@Home

Mamy 7 miejsce w NQueens Project

Mamy 7 miejsce w IBERCIVIS

Mamy 7 miejsce w Cosmology@Home

Mamy 11 miejsce w POEM@HOME

Mamy 11 miejsce w ABC@home +2 :)

Mamy 12 miejsce w VTU@Home

Mamy 13 miejsce w Malariacontrol.net

Mamy 15 miejsce w SHA-1 Collision Search Graz

Mamy 16 miejsce w QMC@Home

Mamy 16 miejsce w Leiden Classical +2 :)

Mamy 18 miejsce w Rectilinear Crossing No.

Mamy 18 miejsce w Enigma@Home

Mamy 21 miejsce w Einstein@Home +5 :)

Mamy 24 miejsce w SIMAP

Mamy 25 miejsce w Spinhenge@home

Mamy 26 miejsce w SZTAKI Desktop Grid

Mamy 29 miejsce w uFluids

Mamy 46 miejsce w Climate Prediction

Mamy 58 miejsce w World Community Grid +40 :) (LordFury ostro tutaj działa)

Mamy 67 miejsce w SETI@Home +4 :)

 

 

 

Jesteśmy na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej RP.

:banana: :gitarzysta: :ploom: :gitarzysta: :banana:

W klasyfikacji ogólnoświatowej zajmujemy 74 miejsce i pniemy się w górę! (Awansowaliśmy o 6 miejsc od maja).

Jesteśmy na 41 miejscu w klasyfikacji międzynarodowej tworzonej na podstawie RAC(Awansowaliśmy o 6 miejsc od maja).

Mamy ponad 361 000 000 PUNKTÓW - w ciągu niecałego miesiąca doszło nam: 60 000 000!!!

W GPUGRID przekroczyliśmy 20 000 000 - jest to niewątpliwie sukces, zważywszy na to, iż obecnie znaczna cześć osób do obliczeń wybiera karty ATI, a przecież GPUGRID działa tylko na nVidii. Obecnie mocnym ramieniem drużyny w GPUGRID są: Andrzej Sirko, SzB, cze_siek, Zenobi, michaelius i majkel.

Drużyna liczy 94 członków, z czego aktywnych jest 37.

BOINC cały czas się rozwija a my razem z nim! Dołączamy do nowych projektów poszerzając horyzonty!.

Niech Moc będzie z Nami a upał niech nie dotyka naszych pecetów!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne te nasze statystyki. :)

 

85-88st.C ale po 4h obliczen wywaliło kilka próbek, więc od 15 dzisiaj znowu 4.2G (tempy do 83st.C) :( może jak w koncu wc złoże to 4.3-4.4 uda się ustabilizowac

 

Sporo! O WC aż prosi. U mnie pod Einstein + MW sporadycznie do 73st dochodzi przy 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal na tym więcej niż 4 gpu to pogadamy :) Jak na razie mieliśmy dwa podejścia oba w pewnym sensie udane bo już odnajduje 6 GPU ale nie chcą liczyć równo. Kolejne podejście robimy na koniec sierpnia w pełnej ekipie tym razem na realu być może będzie przekaz live z próby odpalenia 6 i 8 GPU (3 i 4x5970) na Win/Lin

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPUGrid ma same zalety:

 

liczy cos przydatnego

nie nagrzewa karty az tak bardzo

daje punktow tyle co MW i 10-20% mniej od CC na GTX260

 

no i najwazniejsze - nikt nie wkurza czlowieka wyciagajac 2 razy wiecej punktow na jakims radeonie za pol ceny ;)

 

 

Tak BTW ktos wie co sie dzieje z Freehalem ? W wekkend mialy byc nowe jednostki do liczenia a teraz nawet strona nie dziala.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat była milka i z tego co pamiętam DNETC też, ale jeszcze bez boinca sam klient z distributed.

 

A czy te problemy na multigpu w dnetc gdzie jeden rdzeń przestaje liczyć są do wyeliminowania, czy raczej nic się już z tym nie da zrobić?

 

----------

 

FreeHall chwilowo padł, nic nie wiadomo. Żadnych informacji kiedy powróci i w jakiej formie, nie ma.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Waszych dywagacji o oszczędnościach prądu mam pare super energooszczędnych zasilaczy w rewelacyjnych cenach jakby ktoś chciał :-D

 

 

 

Ale co ważniejsze proponuję także optymalizację kosztów energii dla firm:

 

Dla klientów o zużyciu energii około lub powyżej 100 000 kWh/rok możemy zaproponować coś konkretnego

 

 

Jeśli klient ma poniżej tej wielkości to także ciekwe oferty :-) Zapraszam na PW :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zbliża się Primegrid, chcę poprosić Tomasza, zeby porozsyłał wici do pozostałych

drużyn... ja już w kazdym razie jestem podpięty, aplikacja sciąga plik 37 MB,

warto sie podłączyc wczesniej, no i aplikacje 64 bit liczą 1.7 razy szybciej,

tyle ode mnie,

 

jak Tomasz nie ma czasu to zrobię taką pełną ulotkę, proszę o sygnał,

 

Natomiast przybywam również z prosbą o radę, zaczynam bawić sie w OC radeonów i wychodzi mi, że

karty 5870 można spokojnie ustawic na maks. czyli 900,

karty 5970 chodzą u mnie na 800 - dalej nie próbuję, przy 850 mam restarty, ktoś tu pisał,

że przy 850 mu chodziła 48 godz. nie wiem jak moze robię jakiś błąd, ale przy 800 mam już

ok. 90 stopni, zresztą tu nie chodzi tylko o temp, bo można ustawic wiatrak na maks. i wtedy

jest ok. 80, ale nawet wtedy przy wysokich zegarach komp. sie zawiesza,

 

natomiast ciekawa sprawą jest to, ze jak wszystkim kartom podniosłem zegary i podliczyłem,

że powinienem robic jakieś 300000 okt wiecej to robie mniej wiecej tyle samo ale in minus!

User Stats for Grzegorz Granowski in MilkyWay@Home do 30.05 na oryginalnych!

no i mam pytanie, co daje obnizanie pamieci, dlaczego mam uzycie GPU ok.86 %??

no i dlaczego robię mniej pkt.

 

pozdrawiam,

GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te problemy na multigpu w dnetc gdzie jeden rdzeń przestaje liczyć są do wyeliminowania, czy raczej nic się już z tym nie da zrobić?

 

Da się zrobić na pewno tylko musi być chęć ze strony distributed.net, a jak na razie bugi wiszą na bugliscie i jakoś nic nie robią. Trochę mnie to dziwi, że nic nie robią bo jednak projekt przyspieszył obliczenia jakieś 3x,a będzie coraz więcej dodatkowo naprawa bugów zachęciłaby pewnie kolejne osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Tomasz nie ma czasu to zrobię taką pełną ulotkę, proszę o sygnał,

 

// Mi wystraczy jak ktos napisze co liczyc i od ktorej czasu polskiego sciagac probki by byly zaliczane

 

Natomiast przybywam również z prosbą o radę, zaczynam bawić sie w OC radeonów i wychodzi mi, że

karty 5870 można spokojnie ustawic na maks. czyli 900,

karty 5970 chodzą u mnie na 800 - dalej nie próbuję, przy 850 mam restarty, ktoś tu pisał,

że przy 850 mu chodziła 48 godz. nie wiem jak moze robię jakiś błąd, ale przy 800 mam już

ok. 90 stopni, zresztą tu nie chodzi tylko o temp, bo można ustawic wiatrak na maks. i wtedy

jest ok. 80, ale nawet wtedy przy wysokich zegarach komp. sie zawiesza,

 

// To tak nie działa chipy nie są identyczne , jedyne co fabryka gwarantuje to praca na defaultowych ustawien a to ile pojdzie wiecej to juz zalezy jak dobre mieszajace krzem duszki domieszkowaly podloze. Temperatura jest tutaj tylko jednym z limitujacych czynnikow (no i oni mogli zwiekszac napiecie na chipie)

 

 

natomiast ciekawa sprawą jest to, ze jak wszystkim kartom podniosłem zegary i podliczyłem,

że powinienem robic jakieś 300000 okt wiecej to robie mniej wiecej tyle samo ale in minus!

User Stats for Grzegorz Granowski in MilkyWay@Home do 30.05 na oryginalnych!

no i mam pytanie, co daje obnizanie pamieci, dlaczego mam uzycie GPU ok.86 %??

no i dlaczego robię mniej pkt.

 

Z tego co wiem jesli uzywasz afterburnera do monitorowania wykorzystania gpu to on lasnie powoduje taki efekt w niektorych projektach.

Obnizanie pamieci ma w domysle powodowac zmniejszone zuzycie energii przez karte (moze przy tak przeciazonych pwn jak w podkreconym 5970 ma to glebszy sens). Imho gra niewarta swieczki (kiedys padl mi downclokowany radeon 2900pro podczas pracy w trybie 2D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczymy

The Riesel Problem (Sieve)

Summer Solstice Challenge project

 

Wyścig rozpoczyna się w środę 16 czerwca 2010 o 13:28:00 s kończy 21 czerwca o 13:28:00 czasu polskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, ale mnie to wstrząsnęło...

 

Widzę że nie na wszystkich forach internetowych panuje kultura przez duże K... i pluralizm tak jak na PurePc.pl

 

Celdur - pewien moderator globalny pewnego forum komputerowego zbanował mnie za to że.... napisałem wątek o obliczeniach rozproszonych... czy sobie to wyobrażacie?!

 

Bo mu się to nie spodobało....

 

ale żenada...

 

A forum jest całkiem duże i do tej pory nie było postu o tej tematyce...

 

Po prostu brak profesjonalizmu i cenzura...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża sie kolejna edycja wyscigu Prigrid, Summer Solistice Chalenge.

Spotykamy sie ponownie w druzynie Major Polish Teams Alliance Major Polish Teams Alliance

 

Wyścig rozpoczyna się 16.06 o godz. 13:28 a kończy po 5 dniach 21.06 o 13:28

W wyścigu będziemy szukać rozwiązania Problemu Riesela, współczesnego matematyka szwedzkiego,

Tylko próbki pobrane po 13:28 16.06 i odesłane przed 13:28 21.06 będa zaliczane do klasyfikacji,

 

Program sciąga plik ok. 35 MB, warto wiec podłączyć sie wcześniej i przeliczyć kilka zadań,

 

Systemy 64bit przeliczają jednostki ok. 1.7 raza szybciej od aplikacji 32bitowych,

link do instalacji WUBI UBUNTU Linux jak ktoś chciałby Wubi - Ubuntu Installer for Windows

 

Ustawienia powinny wygladać następująco

321 Prime Search (LLR) no

Cullen Prime Search (LLR) no

Prime Sierpinski Problem (LLR) no

Proth Prime Search (LLR)

Seventeen or Bust (LLR) no

Sophie Germain Prime Search (LLR) no

The Riesel Problem (LLR) no

Woodall Prime Search (LLR) no

321 Prime Search (Sieve) no

Cullen/Woodall Prime Search (Sieve)

PSP/SoB (Sieve) no

The Riesel Problem (Sieve)yes

Proth Prime Search (Sieve) no

 

Send work from any subproject if selected projects have no work no

 

 

Do zobaczenia w boju,

GGRanowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci jak wam liczy Q9xx0 i i7 te zadania konkursowe?

 

Bo przerzucilem kilka zeby sprawdzic czy oc jest stabilne (zeby nie bylo jak z poprzednim)

 

czas zadania 11510-11550, pkt 280 sztuka przy 3,65 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie ostatio GPUGrid wysypuje i znacznie wzrosly czasy liczenia, tez tak macie ?

 

pozdro

 

...aaa co z tym wyscigiem, wchodzimy w to, czy kto chce ?:)

Edytowane przez cze_siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...