Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

:) Super!

 

Jak wszyscy razem dołożymy do pieca to mamy szansę na konkretne miejsce :)

 

Wywiozłem żonę do teściów - komputerek pochodzi 24/h

 

Raport taktyczny z ostatniej chwili: Thor nas wspiera w wyścigu!

 

Efekt: jesteśmy na... 3 miejscu (22:00 - 02.08.2010) z perspektywą awansu na 2!!!

 

Ale będzie ciężko - stawka jest bardzo wyrównana i jeszcze 5 dni do końca - nikt nie odpuści - zapuszczajmy aqua na czym się da - :kalkulatory dwurdzeniowe" do boju!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zmienić karty graficzne z NVIDII na Radeony 5870. W komputerze były trzy karty NVIDII ( 2xGTX280 + GTX295). BOINC widział wszystkie i wszystkie rdzenie liczyły prawidłowo różne zadania. Po wymianie na 2 x Radeon 5870 , komputer zainstalował je prawidłowo. Boinc widzi tylko jedną i w związku z tym jedna liczy. Czy coś trzeba zainstalować dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być w trybie CrossFire. - tak przynajmniej mi się wydaje, stery 10.4 i Boinc 6.10.56. - co masz napisane po odpaleniu BOINC w logu?

 

Czy masz coś takiego:

 

2010-08-03 01:19:52		ATI GPU 0: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) (CAL version 1.4.635, 1024MB, 2720 GFLOPS peak)2010-08-03 01:19:52		ATI GPU 1: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) (CAL version 1.4.635, 1024MB, 2720 GFLOPS peak)
Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zmienić karty graficzne z NVIDII na Radeony 5870. W komputerze były trzy karty NVIDII ( 2xGTX280 + GTX295). BOINC widział wszystkie i wszystkie rdzenie liczyły prawidłowo różne zadania. Po wymianie na 2 x Radeon 5870 , komputer zainstalował je prawidłowo. Boinc widzi tylko jedną i w związku z tym jedna liczy. Czy coś trzeba zainstalować dodatkowo?

 

Spróbuj je wykryć podłączając mostkiem lub aktywuj za pomocą monitora ( obsadź po jednym wyjściu na obu kartach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz jak ja miałem na próbę drugą grafe to własnie w CF zamulały i prawie nie liczyły.

 

Właśnie nie mogą być w CF! Przynajmniej w MW bo innych projektów wtedy nie odpalałem.

I tak jak toms83 pisze musza być obie podłączone pod monitor bądź na jednej specjalnie zmontowany mostek który udaje monitor.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie The 30 Second Dummy Plug - Overclock.net - Overclocking.net

Potrzebujesz jedynie kupić trzy 68 omowe rezystory.

 

EDIT

Jak monitor ma np dwa wejścia to wystarczy obie grafy podłączyć pod ten sam sprzęt.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pomogło podłączenie wtyczki monitora. BOINC zobaczył drugiego HD5870.

I okazało się że też dwa liczą jedne zadanie w DNETC. Przy czterech rdzeniach GTX280 też wszystkie razem liczyły jedno zadanie. Tylko że tu widać duże marnotrastwo mocy kart ponieważ nie są one dociążone. Przy czterech NVIDIACH obciążenie było na poziomie 42% na rdzeń ( czyste marnotrastwo mocy), a przy Radeonach jest różne, ale nie przekracza 72% na rdzeń ( bywa że jeden 70% a drugi 25%).

Na jednym hd5870 czas liczenia próbki DNETC wynosił 32 min. a dwa liczą 22 min. Przy próbkach Milky każdy liczy swoją z obciążeniem 98%. W GPUGRID przy czterech NVIDIACH obciążenie było też na poziomie 42% na rdzeń . Z tym że każdy liczył swoje. Jak widać , nie we wszystkich programach jest sens używać więcej kart w jednym komputerze.

A może byłoby dobrze żeby w DNETC wyłączyli zbieranie kart do kupy dla jednego zadania?

Edytowane przez AndrzejSirko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to nadal jest coś nie tak - u mnie na HD5970 z aktywnym trybem CrossFire pod windoiws7 obciążenie w DNETC jest cały czas powyżej 95% na obu rdzeniach... A przecież HD5970 to tak naprawdę 2x hd5870 na jednej płytce...

 

A masz aktywne CrossFire?

 

Na dwóch HD5870 próbkę DNETC powinieneś mieć przeliczaną poniżej 1000s

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nie są połączone mostkiem. Pracują jako dwie niezależne. Widać to dobrze przy Milky. Co uaktywniasz dodatkowo dla Crossfire?

 

W opcjach sterowników jest aktywowanie CF.

 

Ja uparcie twierdze że z włączonym CF nie chce liczyć, tzn liczy ale bardzo wolno. Obciążenie jest wtedy duże ale najwidoczniej nie związane z obliczaniem bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejSirko:

Wyłącz programy do monitorowania obciążenia takie jak: Afterburner czy rivatuner.

Jedyny nie wnoszący negatywnych skutków w dentce to GPU-z lub ten z CCC.

Miałem taki problem kilka stron prędzej.

U mnie obicążenie na każdym rdzeniu 5970 było na poziomie 75%.

Natomiast aktualnie bez AB mam ok 95%-98% i czas liczenia przy taktach 755 na rdzeniu mam ok 17minut na próbkę.

Zyczę ci podkrecenia do 900 i czasów liczenia na poziomie 14 minut !!!

 

TODO:

-disable CF

-uninstal AB, RT and any other :P

-enjoy differance ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalać i nie mieć "przypadkiem" odpalonych - np. w auto starcie.

 

No nie wiem mówcie co chcecie - u mnie na HD5970 - crossfire jest domyślnie włączony i wszystko działa...

 

Przekroczyliśmy 500 000 000

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze jeden "myk".

Gdy 5970 była w pcie x1(gdzie 4870x2 w zasadzie problemów nie miał - może z tego powodu dentka nie smigała), nie można było uruchomić obu rdzeni na raz.

Po włożeniu do slotu x16 mimo, że ver. 1.0 jest spoko.

 

Czekamy na płynące punkty ! :>

Zakupy zrobione, 5870 z allegro za 1120 i XSPC na 5870 z angeli za 270 ! :D po cichu liczę na .... właśnie, na ile pkt mogę liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dostałem dzisiaj takie info

 

Dear Primefinder,

 

Congratulations! Our records indicate that a computer registered by you has

found a unique prime number. This computer is running BOINC, is attached to

the PrimeGrid project, and is assigned to the Proth Prime Search. What makes

this prime unique is that it's large enough to enter the Top 5000 List in Chris Caldwell's

The Largest Known Primes Database.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na płynące punkty ! :>

Zakupy zrobione, 5870 z allegro za 1120 i XSPC na 5870 z angeli za 270 ! :D po cichu liczę na .... właśnie, na ile pkt mogę liczyć?

 

300k-320k przy 900 rdzeń.

 

@ Raptor

Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalać i nie mieć "przypadkiem" odpalonych - np. w auto starcie.

 

No nie wiem mówcie co chcecie - u mnie na HD5970 - crossfire jest domyślnie włączony i wszystko działa...

 

Może bios karty i sterownik ma na to jakoś wpływ jako że to karta natywnie podwójna.

Zresztą nie o sam mostek chodzi bo ten może być cały czas. Tylko włączenie w sterownikach ma na to wpływ.

 

@ Gratki. Już jesteś nr 1 w wyścigu!!!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla Thora - number 1

Dołączona grafika

Wyścig zakończony!

 

TomaszPawelTeam - zajęła 2 miejsce!

 

:banana: :ploom: :banana:

 

 

Jest to nasz największy sukces wyścigowy jak dotąd!

 

Gratulacje!

 

Dziękuję Wszystkim za wzięcie udziału w tym jakże pasjonującym i przy okazji punktowanym wyścigu!

 

w szczególności wyrazy uznania należą się

 

Thorowi! - który sam zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej - można powiedzieć że o włos minął si z 1 miejscem, ale jeśli zobaczymy na wykres i uświadomimy sobie z jakim opóźnieniem wystartował - śmiało można powiedzieć że 1 miejsce jest Jego!

 

Thor wniósł olbrzymi wkład punktowy w nasz wspólny wynik. Z pewnością bez jego pomocy 2 miejsce było by niemożliwe! :wub:

 

Tuż za Thorem uplasował się SzB który wskoczył do TOP 10 i zajął 8 miejsce.

 

Dalej:

 

TomaszPawel - 18

Rafa - 23

KrEmAtOrEk - 31

[TPT] toms83 - 45

spoxxx - 46

michaelius -58

 

No - takie wyścigi to mi się podobają! B-)

 

P.S.

 

Przegoniliśmy B@P! :blink: w końcu doczekaliśmy tego momentu!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, pare lat temu bylem w projekcie jakims, ale zrezygnowalem :)

 

Pomyslalem sobie teraz, ze wspomoge was troszke. Zrobilem wszystko wg filmiku, przylaczylem sie do grupy "tomaszpawelteam" i moj q9300 liczy teraz 4 probki. Pokazuje mi 3 i pol godziny do konca.

 

Licze projekt rosetta@home.

 

Mozna to jakos przyspieszyc czy zoptymalizowac ?. Moja HD4850 moze tez cos liczyc ? :D

 

ps. w pracy mam Xeona W3550 i on moze 24/7 chodzic. Prosiłbym o jakies wskazowki aby wam jak najwiecej pomoc :)

 

pozdr

Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

 

Ja liczę to co, jak mi się wydaje, na chwile obecną najwięcej punktuje, a więc AQUA@HOME, to dla procesora,

 

no i DNETC@HOME dla karty graficznej, a kartę mam radka 4770, ewentualnie karta może zając się jeszcze milkyway@home też punktuje ładnie nawet chyba lepiej od DNETC.

 

 

Każde liczydło się liczy! ;), tak że xeonik jak najbardziej mile widziany i na nim AQUA :)

 

ps. AQUA lepiej punktuje na systemach 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w pracy podgram sobie Aqua :D Ino jeszcze o jakies wskazowki bym prosil jak to ustawic :D

 

W pracy jak i w domu mam Win 7 x64 prof.

 

ps1. 3.5h dla jednej probki w rosetta to nie za duzo czasu ?

ps2. jak podlicze te 4 probki co licza sie, moge zmienic na Aqua ? jesli tak to jak :D

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, pare lat temu bylem w projekcie jakims, ale zrezygnowalem :)

 

Witamy! :)

 

Co do rosetty, to na stronie projektu w preferencjach możesz wybrać sobie mniej więcej długość próbki ( 1-24 godzin ).

 

Na radkach serii 4xxx najlepiej punktowo wychodzi MilkyWay. Oprócz tego, można jeszcze liczyć Collatz Conjecture i Dnetc.

 

Musisz do każdego projektu się podłączyć, w boinc manager masz zakładkę "opcje" a tam "attach...". Wybeirasz projekt, wpisujesz e-mail i hasło i już.

 

BTW, jak chcesz więcej info albo masz pytania, to wskakuj na chat albo wal na gg do mnie. Żeby skorzystać z chata musisz się zarejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum drużyny jest dużo informacji na temat ustawień np film Tomasza Boinc ustawienia bardzo fajnie pokazuje co i jak Dołączona grafika

 

Co do ps 2, to możesz zatrzymać pobieranie danych dla rosetty i zapisać się do AQUA, a jak się skończy liczyć rosetta to aqua zacznie ;) (chyba, że próbki będą miały krótszy "dead time" to aqua przejmie liczenie a rosetta ustawi się grzecznie w kolejce ;) )

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik widzialem i nim sie kierowalem wlasnie :D. W domu moj q9300 troszke policzy, ale w pracy Xeonik moze 24/7 :D, mamy tez pare innych PC, z prockami pokroju e6550, czy jeszcze jeden z q9300. Do nich tez sprobuje zainstalowac Boinca, ale nie obiecuje. Oraz tez stoja 4 serwery na Xeonach e5440, ale musialbym z kolega uzgodnic czy podgrywamy :D takze, tez nie obiecuje.

 

Ino musialbym wiedziec co najlepiej liczyc, czy oprocz wlaczenia i liczenia sa jakies optymalizacje. Co zrobic aby moj hd4850 tez cos polczył :) Jak zmienic aby 1 probke aqua nie liczyl mi 10h, chyba ze to dobry czas wiec spoczko ;)

 

Edit:

 

Podgralem Boinca na jednym z serwerow, liczy 4 probki i tak kolo 4h bedzie liczył kazdą. Troszku slabiutko. Moze cos zle zrobilem ?

 

Foto z mojego kompa:

http://a.imageshack.us/img530/2029/boinc.jpg

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...