Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delavego

Tak? Ja na tym co w sigu nie schodze poniżej 25fps :D Przeważnie koło 30 sie kręci a w benchu ~50. Wszystko high lub very high (włącznie z texturami) suwaki 10/60/40/3 i jest gitara, tylko z tego względu że pokazuje użyta pamięć 666/494 to nieraz potrafią tekstury zaniknąć ale nie przeszkadza ;)

 

@ delavego można tylko musisz w commandline.txt dodać polecnie -norestriction. A najlepiej jeszcze dodać -novblank -percentvidmem 100 /high, troche może pomóc ;)

 

@ karolm89 daj max oc na procku, a na grafie masz 1,15v więc też możesz cisnąć :D jakby nie pomogło to suwak od gęstości cieni daj na 0 - w nocy pomaga...

kolego jasniej mozesz wytlumaczyc gdzie znajde ten plik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie czy zartujesz z tym GTA IV ?? przecież 8800GT to do tej gry karta dość słaba twoje wyniki są w porzadku na co ty liczyłeś?? ;) procesor za słaby niestety... ta gra lubi quady na core2 duo za wiele nie wyciągniesz przy takim taktowaniu... i napisz moze ile ta karta ma teraz OC

 

ROP/SHADER/MEM ??

C2D to lubi ale tak od >~4ghz

 

cze wam.

Mam pytanie czy na 8800GT nie da sie ustawic tekstur na high? moge tylko medium a moj komp to:

Abit AB9 QUAD GT

Q8200

ASUS 8800GT 512MB

4GB A-DATA 800Mhz VISTA

zasilacz 600W chiftec

Nie wiem o czym mowisz ale domyslam sie ze o GTA4, jesli tak to temat o tej grze jest w innym bardziej odpowiednim miejscu, zarowno jak odpowiedz na Twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pocisne troche procka ale na boxie nie poszaleję bo tempy już mam w stresie 65 st według CORE TEMP, w Real Tempie stres 60 st.

na grafie podbiłem takty na: 740/1760/960 i wywaliło mnie z gry do windy, tylko nie jestem pewien czy to przez te OC, być może nie.. ale ustawiłem z powrotem na def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jasniej mozesz wytlumaczyc gdzie znajde ten plik?

Musisz sam go utworzyć, poczytaj temat o gtaIV ;)

ok pocisne troche procka ale na boxie nie poszaleję bo tempy już mam w stresie 65 st według CORE TEMP, w Real Tempie stres 60 st.

na grafie podbiłem takty na: 740/1760/960 i wywaliło mnie z gry do windy, tylko nie jestem pewien czy to przez te OC, być może nie.. ale ustawiłem z powrotem na def.

GtaIV tak ma, użyj GamerHUD'a do zwiększenia napięcia, na 1,15v mnie też nieraz przy 740 wywala, na 1,2v do 770 powinieneś dobić bez zwisów. A, i pamiętaj że rzeczywiste taktowanie shaderów skacze aż o 54mhz, użyj monitoringu rivy tuner ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, używam Gamer Hud'a , zmieniłem teraz : 745/1755/1910 przy 1.15V i nie wywaliło mnie tym razem. Nie rozumiem za bardzo o tym skaczącym taktowaniu shaderów o 54mhz. Czyli że może być momentami o 54mhz więcej niż ustawie? chyba odczuwam lekki przyrost FPS po tym zabiegu.

Edytowane przez karolm89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Taktowanie shaderów standardowe to 1715. Rzeczywiście chodzą na 1728. ustawienie np. 1750mhz nic nie ta i dalej będą tykać na 1728. Jak ustawisz 1760 to nastąpi skok o 54mz i z 1728 sie zrobi 1782. Czaisz? potem jest 1836, 1890 itd. Monitoring Rivy Tuner wszystko Ci pokaże, tą rzeczywistą aktualną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrozumiałem wszystko... moje wnioski: przy podbitych taktowaniach na: 740/1782/954 w benchmarku (gta IV) osiągam Average FPS 51.74 przy suwakach 30,30,30,5 jeżeli zostawię takty grafiki na def. to Average FPS mam 49.65 więc tylko troszkę mniej, nie wiem czy się opyla w ogóle w to bawić... jeszcze ustawię procka na def. czyli na 3.00 ghz i sprawdzę benchmarka z ciekawości.

PS: zauważyłem ciekawe zjawisko podczas gry w gta IV. Otóż jak już znajdę po wielkich poszukiwaniach szybki wóz - np ten podobny do ferrari to za chwilę jeździ ich bardzo dużo, stoją przy chodnikach przy prawie każdej ulicy. Moim zdaniem to jest ewidentny błąd gry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2072

Witam

 

Mam takie pytanko,czy Chieftec GPS 350W pociągnie:

E2140 @ 3G

Gigabyte P31-S3L

2x1gb kingston 667

GF 8800GT 512MB

Maxtor 120GB ATA

?

Bo mam dylemat czy kupić nowego 9600GT 512MB czy używanego 8800GT 512MB.

W sumie to u mnie na Fortronie 350W siedział nawet P4 @ 4GHz i 8800GTS 640MB (podkręcałem go do 720 mhz na rop 1800 shadery 2000 mem i katowałem grami) ale ten komp powyżej nie dla mnie i wole sie upewnic czy cos takiego pociagnie. Jesli ktos ma 8800GT i PSU 350w to proszeee napisac jakiej marki i jak dlugo pracuje i czy komp jest podkrecany i czesto jest obciążony grami.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, czy musze koniecznie nakladac radiatory na sekcje zasilania na 8800GT ? kupiłem kartę , założylem Accelero S1 ale nie mam aktualnie tasmy M3 żeby radiatory na pamięci i mosfety przykleic, czy kilka dni moze karta pochodzić bez radiatorów na mosfetach ? oczywiście nic nie będe kręcił.

 

Widziałem że niektórzy producenci nie dają na sekcje zasilania radiatorów w standardzie i karty jakoś działają . Czy nic sie nie stanie jak kilka dni karta pochodzi bez radiatorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej założyć radiatory, ale skoro nie masz ich czym przykleić, to skieruj nawiew na sekcję zasilania i powinno ok, ale na dłuższą metę lepiej tak nie zostawiać, w końcu nawet boxowe chłodzenie chłodzi sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, czy musze koniecznie nakladac radiatory na sekcje zasilania na 8800GT ? kupiłem kartę , założylem Accelero S1 ale nie mam aktualnie tasmy M3 żeby radiatory na pamięci i mosfety przykleic, czy kilka dni moze karta pochodzić bez radiatorów na mosfetach ? oczywiście nic nie będe kręcił.

 

Widziałem że niektórzy producenci nie dają na sekcje zasilania radiatorów w standardzie i karty jakoś działają . Czy nic sie nie stanie jak kilka dni karta pochodzi bez radiatorów ?

No jeżeli to referent był to chyba coś by sie przydało na te mosfety. ja na Gigabyte nie miałem fabrycznie ani na memkach ani na mosfach, po założeniu na memki radiatorów OC sie nie poprawiło ani troche a na mosfy po dodaniu silnego nawiewu również nic nie dało w kwestii OC. Że parzy jak dotkniesz to nie znaczy że zaraz sie spali... ;) Jak nic sie nie zawiesza to spox. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę to przysłowie nie pasuje "lepiej dmuchać na zimne" :D. Założenie radiatorków na mosfety na pewno Ci nie zaszkodzi i na pewno poprawi żywotność karty, wiadomo, że jak coś parzy nie musi się spalić od razu, ale po pewnym okresie można się niemiło zdziwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały problem. Po zainstalowaniu XP z SP3 i najnowszych sterów zaczeło się pojawiać ostrzeżenie ze sterów NVIDIA: ostrzeżenie o niewystarczającej mocy w związku z czym karta zostanie spowolniona, należy sprawdzić podłączenie dodatkowego zasilania. Co ciekawe, wcześniej miałem Viste, różne wersje sterów, również te najnowsze i nigdy takie coś się nie pojawiało. Oczywiście dodatkowe zasilanie podpięte i dodatkowo sprawdzone, nic w kompie nie ruszane, żaden podzespół nie był wymieniany. Temperatury w porządku. Macie jakieś pomysły? A może zaznaczyć opcje w komunikacie: nie pokazuj więcej ostrzeżenia i dać sobie siana :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że możesz tak zrobić jednak grafa bedzie raczej dalej spowolniona... Albo sprawdź grając czy ma pełną wydajność. Jak ma to bym olał a jak faktycznie działa wolniej to ja bym sprawdził czy ten prąd faktycznie do niej dopływa. Zdaje sie że mam taką samą i nie miałem takiego problemu ani na Viście x64 ani na XP x64 :rolleyes: XP 32bt już daaawno nie używałem i mysle ze powinno go sie juz odstawic na zawsze mając dobry sprzęt i 4gb ramu ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Udało mi się zrobić tego ładnego vmoda na Galaxy 8800GT ;p konkretnie tego:

Dołączona grafika

Posiadam uboższą wersję z 256MB która miała taktowanie mem 1600mhz i bardzo mi się ten mod przydał.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Karta na standardowym napięciu szła na 840Mhz góra. Aktualnie mam 900Mhz czyli tak jak 8800GT powinno mieć.

Dołączona grafika

Zapraszam na moją stronkę: oCrew.pl Komentować:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń na zworce 1-2 do 700MHz (US link clock), na 2-3 do 740MHz. Jak to oba? Masz na GPU też? Mógłbyś mi zapodać tego na GPU?

PS Ile mogę dać na ten mem? Bo aktualnie z 2V na 2.31V chodzi.

Edytowane przez Small3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jeden z zaznaczonych punktow (do wyboru) z potencjometrem 50kohm do masy. Tylko pomierz sobie opory zebys pozniej nie uruchomil karty z 1.7v :) Z pamieciami sie nawet nie bawilem, po modzie najnizsze napiecie mam 2.12 i 1100mhz raczej chodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kaszana :( Chyba odeszła do krainy wiecznych megaherzy! Chodziła spokojnie i musiałem wyjechać kompem żeby odkurzyć. Podłączam all na nowo i ciemny ekran... Może ktoś pomóc? Napięcie na memach przywróciłem na normalne i nadal kaszana.... Rdzenia nie ruszałem. Standard chodził. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...