Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mogę kupić 8800GT Palita 512mb ale nie wiem jaka wersja, cena baaardzo atrakcyjna. Powiedzcie mi jak wygląda OC tej karty Czy da się napięcie zmieniać za pomocą biosu ? Bo najpewniej nie bedzie zworki tak jak w kartach Galaxy. I jak wygląda sprawa awaryjności karty po OC jest bardzo delikatna czy nie?

Wypadłem z tematu troche ale biosami bawiłem sie jeszcze za czasów MSi 6600 z ddr3 ;)

 

Aha z tego co wiem to są 2 wersje zwykła i Sonic która się lepiej kręci ?

Z tego co czytam na forum to Pality podobno bardzo kiepsko się kręcą........

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Słuchajcie mogę kupić 8800GT Palita 512mb ale nie wiem jaka wersja, cena baaardzo atrakcyjna. Powiedzcie mi jak wygląda OC tej karty Czy da się napięcie zmieniać za pomocą biosu ? Bo najpewniej nie bedzie zworki tak jak w kartach Galaxy. I jak wygląda sprawa awaryjności karty po OC jest bardzo delikatna czy nie?

Wypadłem z tematu troche ale biosami bawiłem sie jeszcze za czasów MSi 6600 z ddr3 ;)

 

Aha z tego co wiem to są 2 wersje zwykła i Sonic która się lepiej kręci ?

Z tego co czytam na forum to Pality podobno bardzo kiepsko się kręcą........

powiem tak palit ma straszny odkurzacz a nie chlodzenie glosny a z tego co wiem to nie jest to dobra karta do OC proponuje ASUSa i Galaxy karty z programami do OC nio i oczywiscie XFX 8800GT ALPHA DOG EDITION to sa dobre karty do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co byscie wybrali majac do wyboru : XFX 8800GT + accelero S1 czy tez: Palit 8800GT + Accelero + S-Flex. Dzis chce podjac decyzje, a totalnie nie mam czasu szukac ktora z nich bylaby lepsza ? lepsza tzn troche lepsze OC, cichsza itp

 

Cenowo tak samo obie karty wygladaja.

 

ps. no chyba, ze ktos z was mialby inna oferte na wymiane za mojego miesiecznego palita z sygnaurki :) (aby uniknac zbednych pytan, doplata okolo 110-120zł). (gg lub pm)

 

Wczoraj podlaczylem kumpla Gigabyte 88gt i smigalo ladnie ;)

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można spytać jaki jest powód downgrade'u z 4850 na 8800gt?

 

Moc karty sie u mnie marnuje. Przedwczoraj sprawdzalem w kompie 8800gt znajomego i w zupelnosci do coda4 mi ta karta by wystarczyla. No i za pare miesiecy planuje dluzszy wyjazd i raczej sprzedam na czesci calego kompa. Starczy mi laptop. karta jest w 100% sprawna. Gwarancji ubyl dopiero miesiac.

 

Zeby za duzego OT nie robic, z tych kart wyzej co podalem ktora jest mniej wiecej lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc karty sie u mnie marnuje. Przedwczoraj sprawdzalem w kompie 8800gt znajomego i w zupelnosci do coda4 mi ta karta by wystarczyla. No i za pare miesiecy planuje dluzszy wyjazd i raczej sprzedam na czesci calego kompa. Starczy mi laptop. karta jest w 100% sprawna. Gwarancji ubyl dopiero miesiac.

 

Zeby za duzego OT nie robic, z tych kart wyzej co podalem ktora jest mniej wiecej lepsza ?

A nie chciałbyś 9600GT+jakaś dopłata?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżbyśmy się znali z Ogame.org?

 

To może mój Palit 9800GT Sonic (z niezłym OC) ;)

W Ogame nie gralem nigdy :), a co do karty to w sumie juz jestem z kims ustawiony na zamiane ale boli mnie jeszcze brak gwarancji z drugiej strony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Szybko potrzebuje pomocy bo już zgłupiałem. Sprzedaje swoją 8800GTS 320 za 350zł :D (głównie z powodu prądożerności) i chce kupić 8800GT lub 9600GT. Niemoge dokładać. Jedynie na przesyłke. I teraz pytanie: Czy 8800GT referent używka >KLIK< jest wydajniejszy od tego nowego Zotaca 9600GT >KLIK< ?? Troche ból że ten 8800GT bez gwarancji ale ogólnie bym mógł go wziąć... Mile widziane inne propozycje za 350zł :razz: Chce dziś coś kupić.

PZDR

 

PS. Dzieki za odpowiedź, 8800GT juz mi ktoś zwinął :mad: Ten 9600GT jest warty uwagi czy czekać na kolejną okazje 8800GT? Bo coś mi nie pasują te 64 zunifikowane shadery, 8800GT ma ich prawie dwa razy więcej bo 112, ale czy sie doczekam jakiejś używki 8800GT 512MB za 350zł na Allegro to niewiem... :huh:

 

Edit: jednak zdarzają sie okazje 8800GT 512MB BOX na Allegro za 350zł. Własnie skorzystałem :lol2:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie posiadam gf8800gt galaxa zworka przestawiona na maxa 1.32V z tego co pisze w pierwszym poscie podkrecona do maxa ale znow brakuje V a karta chlodna :) 40stopni idle na rdzeniu do 60 stress :) zastanawiam sie jakie napiecie na rdzeniu otrzymam gdy zmienie bios z wartosci 1.05V na 1.1V :)?? ktos sprawdzal ktos wie prosze o odp najlepiej na priva :)

 

ps jakby ktos wiedzial skad dorwac biosa do tej karty w wersji 62.92.23.00.10 [takiego mi everest pokazuje ze mam] a nibitorem w viscie 64 za chu..steczke nie moge odczytac swojego ewentualnie jakies potwierdzenie ze np wersja 62.92.16.00.05 nic mojej karcie nie zrobi :) [niby ta sama karta inna rewizja ale czy tylko biosem sie rozni [watpie] nie wiem]

.

PS nigdzie tego nie znalazlem wie ktos moze po chusteczke podkrecac czestotliwosc PCIE??? co to daje?? jesli wogole cos?

Edytowane przez sil3nt215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dopiero wkraczam w strefe 8800GT B-) Pytanie moje - czy wszystkie 8800GT mają zworkę do zmiany napięcia rdzenia? A konktretnie chodzi mi o Gigabyte Rev.B czy tam 2.0 bo takową zakupiłem ale poczekam na nią do nowego roku chyba, i nie obejdzie sie bez OC, jak zawsze :D a ciekawi mnie czy jest takowa zworka...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dopiero wkraczam w strefe 8800GT B-) Pytanie moje - czy wszystkie 8800GT mają zworkę do zmiany napięcia rdzenia? A konktretnie chodzi mi o Gigabyte Rev.B czy tam 2.0 bo takową zakupiłem ale poczekam na nią do nowego roku chyba, i nie obejdzie sie bez OC, jak zawsze :D a ciekawi mnie czy jest takowa zworka...

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosyć dziwny problem z moją 8800....mianowicie chłodzenie zmienione, podkręcona tak jak w sigu, tempy nie przekraczają 50 stopni...gram w Crysisa i po jakimś czasie..bum..komp się wyłącza brak sygnału na monitor, po resecie BIOS nadaje komunikatem typu brak grafiki, albo błąd pamięci RAM na karcie...ocb -_- ?? Doszedłem do wniosku, że rdzeń i pamięć są chłodne, za to rewers się grzeje bardzo...rzuciłem nawiew na rewers, dalej to samo :/. Spróbowałem na default'owych zegarach i śmiga....dziwne toto, bo żadnych artefaktów do momentu zwisa nie ma, wiecie ocb ???

 

Ed:

Wymyśliłem, że może spróbuję ułożyć wicherka tak, żeby lepiej chłodził VRM ?? <co?> :D

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dotyk nie bardzo, wg monitora temperaturek w granicach 5-10 stopni wyżej jak jajo :). Jak mówiłem, jedynym naprawdę gorącym miejscem był rewers, ale dałem nadmuch, nie wiem co jest grane póki co...jakbyście mieli jakieś pomysły, to słucham :D (*czytam ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dopiero wkraczam w strefe 8800GT B-) Pytanie moje - czy wszystkie 8800GT mają zworkę do zmiany napięcia rdzenia? A konktretnie chodzi mi o Gigabyte Rev.B czy tam 2.0 bo takową zakupiłem ale poczekam na nią do nowego roku chyba, i nie obejdzie sie bez OC, jak zawsze :D a ciekawi mnie czy jest takowa zworka...

Ma oprogramowanie Gamer HUD mozna zmieniać napięcie, karta dość ładnie się kręci mój wynik w 3dmarku 06 na tej karcie to 14400 punktów według mnie całkiem przyzwoicie, jednak aktualnie karta oddana na gwarancję :( te karty dość często się sypią i wywalają błędy w grach albo artefakty albo restarcik lub zwis więc uważaj jeżeli kupiłeś kartę na allegro to masz duże prawdopodobieństwo trafienia na uszkodzony model ponoć aktualnie serwis teraz wymienia te karty na model z innymi pamięciami ponoć Qimonda memory są już ok i karty działają bezproblemowo muszę jeszcze z dwa tygodnie poczekać aż moja sztuka wróci z serwisu ale prawdopodobnie i tak wyląduje na allegro ponieważ w 1680x1050 karta z nowymi tytułami przestaje sobie radzić więc jak by co zapraszam do licytacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ją kupiłem. I kurczę W Gamer Hud nie mam opcji zmiany napięcia wogóle :blink: Powinno być. Nie mam pojęcia daczego nie ma. Po OC bez zmiany napięcia mam 13800 w 3Dmarku06 więc ładnie. Chciałbym zmienić to napięcie. Warto wgrać biosa na stałe z większym voltarzem??

 

No i pytanko w obroty. Riva tuner zgłasza 30% w wiatrak idzie jak suszara na maxa :unsure: Co jest? Nie wiem czy ma regulacje, gdzies czytałem że ma, więc to mi nie pasuje. Musiłem przedłużyć kabelek i podpiąc do gniazda na płycie i tam zmniejszyc obroty.

 

A co do awaryjności to słyszałem że rev.A sie sypały. Ja mam Rev.B. Ktoś mi odpowie jak to jest z tymi obrotami i dlaczego w Gamer Hud nie mam opcji zmiany napiecia??

 

Edit: miałem Gamer Hud Lite, teraz ściagnąłem bez "lite" tyle że starą wersje ale jest git, jeszcze te obroty mnie dobijają... Zauważyłem że na płytce pcb są dwa gniazda wentylatora. Ale drugie martwe. cih Ty masz regulacje obrotów w tej grafie?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic tryb 2D w 8800GT http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4699

Dziala, u mnie 5 stopni mniej na spowolnionym chlodzeniu i pewnie troche nizszy pobor pradu (zmniejszenie napiecia z 1.1V na 0.95V)

To chyba instrukcja dla referentów bo mój gigabyte ma tryb 2D w którym obniżają sie zagarki. Jednak nie wiem jak z napięciem. A poza tym jak chciałem zobaczyć czy jest aktywny faktycznie ten tryb 2D to w HexView wogóle nie mam linijki 0xBE78 :blink:

PS. To ktoś na Gigabyte z chłodzeniem Zalmana może regulować prędkość wiatraka czy nie? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie dotyczy kart , które już mają tryb 2d - gigabyte(hud) oraz asusy seria matrix. W tych kartach inaczej jest reailzowany tryb 2d i skoro go mają to nie ma co odblokowywać.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mam oddzielny temat dla 9800GT/GTX ale jest on rzadziej odwiedzany i przez mniejsze ilosci osób w związku z czym nie mogę uzyskać odpowiedniej pomocy, która by mnie usatysfakcjonowała :D

 

A wiec tak - chciałbym zmienić napięcie na swojej 9800gt. Jest to dokładnie ten model (nawet kupiony w komputroniku hehe) :

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,58408/

 

chlodzenie bylo takie jak na fotce ( zmienilem na accelerko + scythe ) czyli glaciator mimo ze karta nie am tego w nazwie.

 

próbowałem NiBiToRa + nVflash ale chyba ktoś miał rację, że 9800 mają założone jakieś cholerne blokady na vcore. Tak więc modyfikacja biosu raczej odpada. Po za tym po takiej modyfikacji ( z niby zwiększonym napięciem mam problemy ze stabilnoscią ).

 

kuzyn ma 8800gt od asusa, wyglada doslownie identycznie - te same chldozenie co ja mialem itd. moze ktos zatem robil temu jakiegos vmoda?

 

jak moge podniesc te v?

 

:) pozdrawiam :)

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...