Skocz do zawartości
FatAlbert

Crucial Ddr2 - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety przy niższym trfc zalicza zwis... Więc jak proponujecie z ustawieniem? Może trfc zależy także od innych parametrów? aha w biosie mam ustawione wszystko na fast i more agressive.

 

Czekam na jakieś pomysły które odrazu sprawdze :)

 

Ogólnie zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednego kompletu lub zupełną zmiane na na 2 takie komplety jak myślicie co będzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Taki test na szybko na nowej mobo (DFI BI P35), vdimm 2.7v, ballistix 667 2x1gb

 

Pakować więcej V, jak myślicie, padną? ;] Niby XA na tym samym egzemplarzu mobo DFI (anty-ram-killer 8) ) dawał na Crucki 3.2v i do dziś żyją ;>

 

EDIT:

Dołączona grafika

3V

;]

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak osiągnąć taktowanie memek 630 MHz z fsb wallem 387 MHz bez użycia 1:2??

dobrzy ocerzy mają sposoby.

 

Spoiler! Kliknij w poniższy kontener by otworzyć.

Pytanie mam Dejmi.

 

co to som tajmingi?

 

btw

 

wie ktoś coś na temat Cruciali Tracerów Redów ?

 

bo coś cisza zaoponowała w tej materii.

 

poza testami na XS i kilku reckach nic o nich nie znalazłem.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy niższym trfc zalicza zwis... Więc jak proponujecie z ustawieniem? Może trfc zależy także od innych parametrów? aha w biosie mam ustawione wszystko na fast i more agressive.

 

Czekam na jakieś pomysły które odrazu sprawdze :)

 

Ogólnie zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednego kompletu lub zupełną zmiane na na 2 takie komplety jak myślicie co będzie lepsze?

wchodzisz pan do biosa ;)

szukasz TRD Phase adjust settings

i ustawiasz tak:

 

ENABLE

ENABLE

ENABLE

ENABLE

ENABLE

ENABLE

AUTO

ENABLE

ENABLE

ENABLE

napisz czy pomoglo

a jak pomogło to wisisz 5 złoty ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalenie sie timingami przy xxx mhz na mem, gdy chipset ma fsb rzedu 300mhz nie ma sensu. Sam dobrze wiesz ze fsb400 a 600 to zupelnie inna para kaloszy

no w sumie... ale ogolnie dojsc do 600mhz na ddr2 to luzno... a powyzej to zaczynaja sie dopiero schody!!!... zrobcie 650-700mhz (nie mowiac juz o 1:1 bo to kosmos...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No to zobacz numer batch,ale jak z gwary teraz to pojedyncze na bank,no nic mialem kupca na podwojne jak cos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to kwestia radiatorów - jak kupilem to odstawaly i pewnie praktycznie w ogole nie przewodzily. Wtedy radiatory byly tylko cieple. Zdjąłem te "klamry" i już dobrze leza, ale teraz sa gorace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kiedys jak byly klamry to trzeba bylo je sciagac,bo one wlasnie powodowaly to,ze radiatory nie przylegaly do chipu,tak mi padly dwa komplety.

W woli informacji,bo ostatnio ciezko trafic bobre D9GMH,bede mial na dniach 5kompletow 2x1gb Crucial Ballistix Lanfest 800,ktore sa na 101% na D9GMH,wiec wiecie znacie moje GG i wogole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem Cruciale 2x1GB, PC8500 dwustronne. Powiem tyle - kręcą się b.ładnie ;) Na co dzień chodzą 1.95V 1038MHz 5,4,4,12 - wyżej nie potrzebuję, a one przy wyższych napięciach zaczynają się grzać. Na 2,25V 1000MHz 4,4,3,4 również bez problemów, 1200MHz też robią przy 4,4,4,4 na 2,55V, ale tutaj już mam bardziej problem z mobo niż z pamięciami - DFI DK P35. W najbliższym czasie zarzucę jakimiś screenami. 71proste ->to są kości, które kupił od Ciebie Beny, teraz trafiły do mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

proste testował cruciale w temacie 2x2gb zdaje sie.

testowalem do 2.35-2.38v

4-4-4-12 950Mhz(mialem pare co robila 1000Mhz)

5-5-5-15 1160Mhz(byla taka co smigala 1200Mhz)

 

sprawdzalem zwykle Ballistixy,ale to jeden chu... w przypadku dwojek :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...