Skocz do zawartości
FatAlbert

Crucial Ddr2 - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Tak.

 

no to faktycznie cieplo,takie temperatury to osiagal kiedys moj maly pokoik w pl na poddaszu w srodku upalnego lata-niewazne

Ja dostosowal bym sie do wypowiedzi Dimka,ale rob jak chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie cieplo,takie temperatury to osiagal kiedys moj maly pokoik w pl na poddaszu w srodku upalnego lata-niewazne

Ja dostosowal bym sie do wypowiedzi Dimka,ale rob jak chcesz :)

Ale przeciez napisalem ze mam 7 wiatrakow 120mm w srodku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy jest ktos mi w stanie powiedziec czy HyperX'y wytrzymaja bez?

Chyba tylko wrozka Ci to powie - do niej tez bedziesz mogl miec ewentualne pretensje..... :blink:

Czemu nie chcesz przyjac prostszego, tanszego rozwiazania i zamontowac wentyl by miec troszke wiecj szans na to ze nie padna :?: :unsure:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko wrozka Ci to powie - do niej tez bedziesz mogl miec ewentualne pretensje..... :blink:

Czemu nie chcesz przyjac prostszego, tanszego rozwiazania i zamontowac wentyl by miec troszke wiecj szans na to ze nie padna :?: :unsure:

Przede wszystkim:

 

1. Zrazilem sie juz do Cruciali... bo niezaleznie od tego czy padaja czy nie te co ostatnio przyszly nie robily nawet 1066 z SPD.

2. Nie mam za bardzo jak zamontowac tam wiatraka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim:

 

1. Zrazilem sie juz do Cruciali... bo niezaleznie od tego czy padaja czy nie te co ostatnio przyszly nie robily nawet 1066 z SPD.

2. Nie mam za bardzo jak zamontowac tam wiatraka...

AD2. Postaw na grafice ;]

Dołączona grafika

 

czy ballistixy 512mb zawsze były jednostronne, czy tylko te nowe są jednostronne??

Zawsze.

 

BTW: Zmniejsz czcionkę w sigu bo polecą % ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda krecenie 4x1GB to juz wieksza gimnastyka niz 2x1GB ale stare dobre Crucial Ballistix PC8000 na prawdziwch D9GMH da sie tez przyzwoicie krecic w takiej konfiguracji i w Everescie osiagi nawet nienajgorsze:

Read/Write/Copy/Latency = 9047/9468/9474/56,6

 

4x1GB @534 / 2,15V

Dołączona grafika

 

Docelowym zalozeniem sa mozliwie male V do tych ustawien wiec jeszcze temat bedzie optymalizowany, choc 2,15V z nawiewem mysle, ze jest jak najbardziej zadowlaljace i bezpeiczne :)

 

Zabawa z odpowiednio wyzszymi woltami i manipulacja Clock Fine Delay w biosie pozwolilaby smignac wwyzej pamiatki ale to juz chyba tylko do statystyk :lol2:

 

 

@Lanc >>. patent ze stawianiem wiatraka na grafice pokroju 8800gtx by sie co prawda u mnei nie sprawdzil, ale Twoje foto ladne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo woltów. U mnie konfig 2x Anniversary + 2x GD Pro na piątkach śmiga 533MHz@2,01V (z miernika).

 

Pomysł z wiatrakiem niebezpieczny. Ruszysz delikatnie kompa, wiatrak sie przwróci na grafę i VGA może coś stracić. Lepiej położyć jakąś gąbkę pod spód i przymocować go jakoś.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo woltów. U mnie konfig 2x Anniversary + 2x GD Pro na piątkach śmiga 533MHz@2,01V (z miernika).

 

Pomysł z wiatrakiem niebezpieczny. Ruszysz delikatnie kompa, wiatrak sie przwróci na grafę i VGA może coś stracić. Lepiej położyć jakąś gąbkę pod spód i przymocować go jakoś.

Kazde pamiatki inne :) Niewykluczone, ze przy powyzszych ustawieniach daloby sie V zmniejszyc - bedzie to tematem przewodnim prowadzonych w niedalekiej przyszlosci badan :wink: Niech no tylko sie do tego wezme - choc ostatnio przyswieca mi zasada "nie ruszac poki dziala" wiec nie wiem co to z ta optymalizacja :lol2:

 

A pomysl z wiatrakiem efektowny - i fakt, niebezpieczny... dlatego u mnie on wisi (i straszy) :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie nie D9GMH,albo potrzebuja te 2.45v hehe

Heh, nawet 2.6v nie robi ich stabilnych powyżej >1150 na cl5 ( 2 sek orthosa i zwiecha). Ale Windę na 1200 cl5 nawet na 2.2v odpali. A i jakiś valid na 1350 CL5 2.7v mam na dysku. Testowane na DFI BI P35 selekcie i MSI P35 Neo2-FR. Może zły ustawiam dzielnik/strap ? Testowałem na 1:2 i 5:8 bo inne dzielniki nie wchodzą w grę ze względu na fsb wall 390. VNB na MSI 1.65V i na DFI 1.7V. Co ciekawe 1200 cl4 2.7v przeliczają SPI 16M

Więc na pewno to D9 ;]

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ustaw wyzszy pl moze tu jest problem,jak nie dziala na strapie 33 to sprubuj wszystkie,ale bardziej bym celowal,ze to nie d9 ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ten koles zaopatrza sie u mnie ;)

Memki dobre,bo to jeszcze dwustronne pamieci,pare kompletow z nich testowalem i banglaly jak naprawde D9GMH,obecnie Crucial juz nie robi dwustronnych kosci tylko jednostronne a roznie to bywa z nimi ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Naprawde ma d9gmh czy juz 1-stronne padlo?

te ktore ma/mam sa dwustronne na stowe,bo mam jeszcze z 5 kompletow na chacie(koncowka batcha 16FD5) i zastanawiam sie czy by sobie z dwoch jeszcze na zaske nie zostawic ;)

z tego co wiem Crucial juz nie robi wersji 667,6400,1066Ballistix i Tracer i nie ma juz zapasow zbytnio,jedynie w us w crucialu sa jeszcze zapasy 6400 dwustronnych,ale tez sie wyczerpuja na maxa,niedlugo ciezko bedzie dostac dwustronne wogole..:(

Ostatnio zalatwialem kolesiowi 1066 dwustronne i musialem sie ostro wyginnastykowac,zeby doszlo do skutku

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze powiedziec ze nie zawiodlem sie na hyperxach tak jak na crucialach... 1066Mhz 5-5-5-15 przy 1.85V, full stable to chyba niezly wyczyn. W ogole ma sens ustawianie samego CL na 4? bo 4-5-5-15 spokojnie chodza... ale juz 4-4-4-X nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie ja jeden wpadłem na pomysł chłodzenia cruciali ;)

 

Dołączona grafika

 

Nawet ten sam wentylator ;)

 

Moje pamiątki śmigają jak narazie na spokojnie na 1100mhz 5-5-5-5-15 na 2.15V na codzień. Wyżej nie kombinowałem ale korci mnie 10gb odczytu w evereście ;) narazie mam niecałe 9.8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No juz klipsow nie robia,ale tez to zawsze pisalem,ze przez te klipsy to tylko radiaxy od kostek odchodzily ;)

 

btw:dwustronne tez juz od jakiegos czasu robili bez klipsow :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...