Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki związek mają te wszystkie "wywody" z tym tematem, pzypominam, "o Maximusie"? :blink:

Taki ma związek, że jest o płycie Maximus. Pytam się czy ta płyta jest warta wydanych 280$:), a przy okazji zapytałem się o muzyczną, która jest w zestawie z płytą. Wyskoczył temat grafy ale to pod tą konkretną płytę więc chyba mieścimy się w ramach dyskusji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Halo,

W sobote nabylem standardowa wersje Maximusa. Narazie stabilnie z 3.2 na 3.76. Moj maly rekord prawie 4 ghz na arcticu 7 pro... ale temp w stresie przekracza 60 stopni :/

Temperatura przekracza 60 stopni, ale temperatura czego? Chyba nie powiesz, że przy 4Ghz i na tym chłodzenia temperatura procesora to 60 C. Chyba że taką masz temp. na maximusie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura przekracza 60 stopni, ale temperatura czego? Chyba nie powiesz, że przy 4Ghz i na tym chłodzenia temperatura procesora to 60 C. Chyba że taką masz temp. na maximusie? :?

no raczej... temperatura proca w stresie... moze cos zle ustawilem... za duzo papu dostal :))

Mam taka temp na maximusie, NB, SB, praktycznie na wszystkim :)

edit: naloze od nowa paste termoprzewodzaca... tym razem zamiast arctica silver V, bedzie ceramique...

 

pasta w sumie nowo nalozona... 45 stopni w idle @ 4ghz ( oc 25%), az boje sie odpalac prime'a

temperatura w stresie max 65 stopnie, mysle, ze jeszcze spadnie.

 

Temp NB wzrosla do 45 stopni, praktycznie odrazu napiecia na ramach skoczyly do 4V - szok (domyslnie 2.25 - 2.28).

Chyba trzeba zdjac radiator z nb i sb, przesmarowac pasta i dopiero nalozyc.

 

Mobo trzymam na pudelku z teORT: ORT: ORT: ktury, podparlem plastikowymi dlugopisami, aby byl wiekszy przeplyw powietrza

Edytowane przez boomshanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z innymi już nie działa? :D

:D działa działa ale zarzucają nam, że nie mieścimy się w ramach programowych tego tematu:). więc dlatego napisałem, że grafa pod tą konkretną ( Asus Maximus ) płytę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co zapodal ktos ? Jakieś zmiany?

no fajny bios teraz mam na cpu 7 *C slownie siedem

heeee ... u mnie podobnie 6-7*C.

Znowu jakąś padakę wypuścili.

Na dodatek czasami mi się zgłasza na starcie: BIOS RECOVERY..........

Robię wtedy restart i komp startuje poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić czy są jakieś różnice w obsłudze pamięci przez sloty białe i niebieskie. Gdzieś wyczytałem, że białe sloty lepiej prowadzą pamięci. postanowiłem to zweryfikować.

 

Platforma testowa i parametry:

Bios 907, Ramy CELLSHOCK - 9200, VDIMM=2.36V (2.42 rzeczywiste zmierzone miernikiem)

Testy przeprowadziłem na strapie 333 i mnożniku 8. Poszukiwałem maksymalnych, stabilnych ustawień aby test OCCT chodził przez 20minut. Pamięci ustawiłem na CL4.

 

Wyniki:

 

sloty niebieskie:

Dołączona grafika

 

sloty białe:

Dołączona grafika

 

Pytanie ... Czy za tym idzie wydajność? Niestety nie. Zrobiłem kolejny test. Ustawiłem 436x9, strapp 333 i pamięci 523MHz, 2.2V.

 

sloty niebieskie:

-nie udało się ustawić PL6, system pracował stabilnie na PL=7.

-test everest read - 7700 :blink:

 

sloty białe:

-pamięci bez problemu pracują na PL=6,

-test everest read - 9780 :D

 

Zaobserwowaliście coś takiego?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiąc -ciekawe -nie zwrócilem uwagi

 

jacek 2.42V na 1140 Mhz --duuuużo na 2.45 ja zrobilem 1400

No to ustaw u siebie 550MHz Cl4, strapp 333 i powiedz ile twoje potrzebują aby przetrwać 20min OCCT.

 

Na jakim strapie osiagnąłeś 1400? 2.45V rzeczywiste? testowałeś na dwóch kościach czy na jednej?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5..

 

Mam kilka pytan :)

Jakie wartosci V macie na SB i NB? i jaka temp? Przy jakim OC? (%)

Czy to normalne, ze przy 45 stopniach na NB napiecie na pamieci ram podnosi sie az do 4V?? Czy moze NB ma jakis czujnik temperatury, ktory sie szaleje? po przekroczeniu 45 stopni? (wynik z PC Probe)

Czy sciagniecie radiatora i przesmarowanie go na NB i SB pasta obnizy ich prace o kilka stopni? czy moze aktualnie uzyty KLEJ robi tez za przewodnik ciepla?

 

Podrzucam fote z postu sobiha:

http://img480.imageshack.us/my.php?image=dscn3472hw1.jpg

 

Btw. Przed chwila puscilem prime'a i OCCT naraz... dodatkowo robilem w tym czasie pare innych rzeczy. Wskaznik PC PROBE wskazywal ponad 105 stopni, a na mobo chwile pozniej wyskoczylo 180. Czy ktos ma jakis program poprawnie wskazujacy temp?

 

http://img90.imageshack.us/my.php?image=cpuwstresiejt0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan :)

Jakie wartosci V macie na SB i NB? i jaka temp? Przy jakim OC? (%)

Czy to normalne, ze przy 45 stopniach na NB napiecie na pamieci ram podnosi sie az do 4V?? Czy moze NB ma jakis czujnik temperatury, ktory sie szaleje? po przekroczeniu 45 stopni? (wynik z PC Probe)

Czy sciagniecie radiatora i przesmarowanie go na NB i SB pasta obnizy ich prace o kilka stopni? czy moze aktualnie uzyty KLEJ robi tez za przewodnik ciepla?

Daruj sobie wskazania tego cudownego wynalazku asusa PC PROBE. Same bzdury pokazuje.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Witajcie ;)

 

Od kilku dni obserwuje temat a Maximusie i mam mały problem z podkręceniem mojego procesora ;) Ale na sam przod podam konfiguracje mojego kompa, wiec tak:

 

E6320 + ZALMAN CNPS 9700 NT

2gb Geil Black Dragon 800mhz Cl 4

Maximus Formula

Tagan 430

Sapphire x1950xt

 

Obecnie moj procesor udało mi sie stabilnie podkręcic do 3.3 ghz przy ustawieniach... wlasnie - nie bede ich wszytskich wypisywal tylko podam linki do zdjec które porobilem w biosie.

 

Zakładka CPU - http://www.peczus.neostrada.pl/Cpu.JPG

 

Extreme tweaker1 - http://www.peczus.neostrada.pl/DSC05739.JPG

 

Extreme tweaker2 - http://www.peczus.neostrada.pl/DSC05740.JPG

 

Dodam że opcje CPU oraz PCIE spread spectrum dałem na disabled.

 

Na tych ustawieniach działa do 3.3ghz. Procek jest podkręcony o 77% i wlasnie sie zastanawialem czy moze jeszcze pojsc... ale wydaje mi sie że tak, próbowałem dac 3.4 na tych samych ustawieniach ale nie działa stabilnie, czasami sie wlaczy czasami sie zrestartuje za okienkiem ładowania widny... Może ktoś z Was doradzi mi co zrobic by jeszcze "troszke" go moc podkręcic ;)?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

 

Od kilku dni obserwuje temat a Maximusie i mam mały problem z podkręceniem mojego procesora ;)

Na NB sporo zapodałeś..... :blink: Aż tyle chyba nie potrzeba na 470.

PLL ustaw na 1.5V. jak zostawiasz na auto to pewnie podnosi niepotrzebnie.

Ramy 2.26V czyli real ponad 2.3V. Aż tyle potrzebują? może to one cię ograniczają? CL5 i testy.

Spread spectrum -disabled - OK. Tak ma być prz ywysokich FSB.

 

Podnosiłeś Vcore i testowałeś co sie dzieje?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystam aktualnie ze wskaznika z everesta ultimate - dzieki, jest super :)

 

moja konfiguracja:

P4 Prescott 3.2 ghz (Rev: D0)

2x 1 gb Geil Black Dragon 800 CL 4

 

fsb 250

mnoznik x16

zegar: 4000 mhz, goal: 4200.

 

ustawilem vcore 1.512

ram: 2.2 ( rzeczywiscie 3.3)

cl 5-5-5-18.

 

Test stabilnosci:

20 min /prime/ +

next 10 min /prime + OCCT/ +

5 min /prime + OCCT + 3dmark06/

 

jedyny mankament to temp. W stresie na cpu 67 stopni

mostki 44/48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Na NB sporo zapodałeś..... :blink: Aż tyle chyba nie potrzeba na 470.

Nie byłbym pewien do konca... ustawilem 485x7 i na NB zostawiłem tak jak było czyli 1.65 to nawet post sie nie pojawil :) dałem 1.67 to post juz był ale komputer nie działał stabilnie. Wiecej nie dawałem bo skoro mowisz ze duzo to sie boje :P PLL ustawione na 1.5 CL5 wlaczone i próbowałem tez obnizyc mnoznik - nie pomogło, nie pomagalo rowzniez zwiekszenie vcore do 1.50... Nie wiem co moze byc przyczyna ze nie idzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

ja do 500 FSB mam 1.5 V

A ja gdy tak ustawie przy obecnych ustawieniach to komputer nie wstaje. Moze dlatego ze jest to procek z nizszym taktowaniem? Juz sam nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdy tak ustawie przy obecnych ustawieniach to komputer nie wstaje. Moze dlatego ze jest to procek z nizszym taktowaniem? Juz sam nie wiem :(

Do testów możesz jeszcze podnieć V na NB. Wtedy zobaczysz czy proc jeszcze "może" :) Mam nadzieję, że zapodałeś chłodzenie na NB - jakiegoś wentyla chociażby.

Spróbuj pamieci na innym dzielniku. Wg mnie 1:1 nie działa najlepiej.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Udało mi się uruchomic przy NB rownym 1.51 ale orthos pokazuje blędy pamieci po 3 sek.. procek smigal 5 min i dluzej mi sie nie chcialo czekac.. i chłodzenie mam załozone tylko te ktore dolaczyl Asus do plyty...

 

Dzielnik tez zmienialem raz 333 a raz 400 i rowniez pokazuje błędy.

 

EDIT.

 

Słuchajcie dałem dzielnik 333 i ramy poszły na 1110mhz... jestem w szoku :| (procek tak jak był 3.3ghz) !

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ram 2.2 rzeczywiście 3.3 ? napięcie >?

u mnie napięcie jest wyższe o 0.4 V niż ustawione

2.3 V w biosie 2.34 V real

everest zawyza o 0.6 V

co do temperatury ,to raczej koniec OC jeśli jej nie zbijesz

oczywiscie pomylka - real 2.3

 

System chyba wiecej nie pociagnie. Chlodzenia narazie nie bede zmienial, zbieram na nowego proca i swoje pierwsze WC :)

Sprobuje wyciagnac jeszcze z niego pare mhz, probujac puscic go na jak najnizszym napieciu. To powinno obnizyc temp proca.

Mam jeszcze pomysl, zdjac cooler z gpu, zamiast niego podpiac duzy radiator, a jego samego wrzucic aby wial dodatkowo na cpu :D moze pomzoe.

 

pozdrawiam

edit: jakie bedzie najlepsze ustawienie Transaction Booster?

Edytowane przez boomshanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: jakie bedzie najlepsze ustawienie Transaction Booster?

Transaction Booster to inaczej performance level. Było już w tym wątku na ten temat.

Wszystko zależy od strapu i tego co potrafią twoje pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Witajcie, mam do Was pytanie poniewaz udało mi sie moj procek skrecic na 3.5ghz (e6320), wszytsko mam prawie na auto jedynie napiecie na chipset dałem 1.51 cpu level up dałem ten procek na samym dole te 2 opcje na disabled. ramy auto ustawil mi na 1000 a everest pokazuje 1:1 i problem w tym ze ORTHOS pokazuje błędy pamieci i procesora po 5 sek.. Ma ktoś może sprawdzone ustawienia do zakladki extreme tweaker ? Pozdrawiam :]

 

PS. Super PI 4m liczy w 1:20 min. Nie wiem co ten orthos fisiuje :P ?

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...