Skocz do zawartości
EmillB

Lg L227wt

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga ! ! ! do osób które ,chcą kupić ten minotorek

 

Radze na mega delikatne odklejanie foli zabiezpieczającej z przodu monitora po wyjęciu z pudła bo mogą zostać duże ślady , tzn. to wygląda jakby ktoś papierem ściernym przejechał po obudowie , i tak samo z naklejką z prawej strony (ta kolorowa z info o funkcjach itd) .

Dzięki za rade. Będę uważał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wczoraj na Agito.pl za 1150zł. Z przesyłką wyszło 1165zł więc cena bardzo atrakcyjna. Mam nadzieje że jutro już do mnie dojedzie :D

 

edit: Dostałem go dziś po południu i jestem bardzo zadowolony. Tylko jedno mnie martwi, mianowicie na środku ekranu jest taka jakby tłusta smuga widoczna tylko na czarnym tle patrzac z góry na ekran. Jak dostałem monitor to na ekranie przed podłączeniem zobaczylem taką jakby odciśnietą smugę właśnie, ale przetarłem kilka razy załączoną ściereczką i zeszło. Jednak po włączeniu smuga ta wciaż jest widoczna ( w warunkach wyżej opisanych). Podczas wyświetlania kolorowego tła jej nie widać. Myślicie żeby to reklamować?

Edytowane przez pioterek15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chcę zmienić format z 16:9 do 4:3 i nie zabardzo wiem jak to się robi?

tu zanlazłem coś takiego

ARC Formatumschaltung für die formatgetreue Wiedergabe von 4:3 Formaten

ale nie mogę znaleźć niegdzie linku do tej opcji- z tąd proszę o pmoc info lub podanie linku:) z góry dzięki

Mam jeszcze jedno mniej ważne pytanie :

po zainstalowaniu forte managera i uruchomieniu ponownie komputera win xp zawiesza się -wiecie może o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chcę zmienić format z 16:9 do 4:3 i nie zabardzo wiem jak to się robi?

4:3 ustawiasz w sterownikach nvidia (jesli oczywiscie masz karte nvidii):

wyswietlanie > zmien skalowanie monitora plaskiego > uzywaj skalowania o stałych proporcjach.

 

a ja mam pytanie z innej beczki, mial ktos do czynienia z serwisem RAGZ w łodzi? niestety wypalił mi sie subpixel i po telefonie na linie serwisową tam wlasnie kazali mi go odesłac, a w necie niestety pochlebnej opinii na temat tego serwisu nie moge znalezc. Wszedzie tylko info, ze odsylaja te same nienaprawione monitory, wiec zastanawiam sie czy w ogole jest sens go do nich odsylac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4:3 ustawiasz w sterownikach nvidia (jesli oczywiscie masz karte nvidii):

wyswietlanie > zmien skalowanie monitora plaskiego > uzywaj skalowania o stałych proporcjach.

 

a ja mam pytanie z innej beczki, mial ktos do czynienia z serwisem RAGZ w łodzi? niestety wypalił mi sie subpixel i po telefonie na linie serwisową tam wlasnie kazali mi go odesłac, a w necie niestety pochlebnej opinii na temat tego serwisu nie moge znalezc. Wszedzie tylko info, ze odsylaja te same nienaprawione monitory, wiec zastanawiam sie czy w ogole jest sens go do nich odsylac.

tak mam kartę nvidia -poprubuję wieczorem- dzieki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chcę zmienić format z 16:9 do 4:3 i nie zabardzo wiem jak to się robi?

Wchodzisz w menu monitora >>> potem w opcje te na samym dole (nie pamiętam jak sie nazywają bo mój monitor pojechał dzis z powrotem do sklepu z reklamacją :( ) i wciskasz SETUP aż przejdzie ci na 2 stronę i tak masz opcje "4:3 im panorama" czy coś takiego i wybierasz albo 4:3 albo wide. Po zmianie na 4:3 przy każdej rozdziałce pasującej do tego formatu będzie ci dostawiał automatycznie czarne pasy po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie bo "podobno" da się wyłonczyć podświetlenie tego guzika power(strasznie mnie drażni jak oglądam film-nie wiem kto to w ogóle wymyślił)

Czy da się to zrobić ?

jeżeli tak to proszę o sposób:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie bo "podobno" da się wyłonczyć podświetlenie tego guzika power(strasznie mnie drażni jak oglądam film-nie wiem kto to w ogóle wymyślił)

Czy da się to zrobić ?

jeżeli tak to proszę o sposób:)

O ile dobrze pamiętam to jest to w tym samym menu co ustawianie trybu 4:3 in panorama. Wejdź w menu monitora, potem w opcje na samym dole i wciskaj SETUP aż przejdzie Ci na 2 stronę tych ustawień i tam jest ta opcja wyłączania diody. Możesz też wyłączyć za pomocą programu ForteManager.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to jest to w tym samym menu co ustawianie trybu 4:3 in panorama. Wejdź w menu monitora, potem w opcje na samym dole i wciskaj SETUP aż przejdzie Ci na 2 stronę tych ustawień i tam jest ta opcja wyłączania diody. Możesz też wyłączyć za pomocą programu ForteManager.

No właśnie niemogę wyłączyć tym fortemanager ponieważ po zainstalowaniu i ponownym rozruchu zawiesz mi kompa i nie wiem co to jest i co z tym zrobić dopiero tryb awaryjny odinstalowanie programu pomaga.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do LG i powiedzieli że ie ma opcji wyłączenia podświetlenia guzika a ja zrobiłem tak jak napisałeś i się dało:)

mam jeszcze pytanie menu 4:3 in wide jest ieaktywne -dlaczego? czy trzeba inną rozdzielczość? niż 1650-1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba oczywista oczywistość ;)

 

INSTRUKCJA!:

Dołączona grafika

dzięki za odpowiedź tak właśnie myślałem.

kożystając z okazji zadam jeszcze jedno pytanie:

 

Jak ustawić jasność kontrast do pisania, czytania internetu -żeby wzrok się za bardzo nie męczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź tak właśnie myślałem.

kożystając z okazji zadam jeszcze jedno pytanie:

 

Jak ustawić jasność kontrast do pisania, czytania internetu -żeby wzrok się za bardzo nie męczył?

sam sobie odpowiedziales - tak zeby cie oczy nie bolaly ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam sie do tego 227WT-PF z tym ze przechodze z bardzo dobrego CRT. Ogolnie czytam bardzo dobre opinie o tym panelu. Generlanie nie przeszkadzaja mi troche zawyzane katy, filmy ogladam na TV a jak pracuje przy kompie to tego nie widac. Do szybkich gier tez raczej nie powinno byc problemu. Najbardziej boje sie o kolory jakie wy macie odczucia? Wczesniej napalilem sie na Gatwaya ale jak czytam opinie to niestety nie dla mnie. Ja nie mam czasu bawic sie w serwisy kilka razy zeby trafic na dobra sztuke. A z tym wybitna loteria. Do polski trafiaja wybitne sztuki jak i zwykle szroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem sie własnie kolejnym posiadaczem tego monitorka. Głównie za sprawą bardzo pochlebnych opinii z różnych serwisów i for. Chciałem mieć jakiś szybki monitorek do filmów i gier bo mój obecny Samsung 971p na matrycy PVA smuży tak bardzo że żyć sie odechciewa. Coś za coś, kolory i czerń są na nim genialne. Ale do rzeczy, moje wrażenia na temat L227WT:

 

Skandaliczny sposób zapakowania monitora, folia chroniąca ramke monitora była ! przycięta ! między obudowe a matryce. SKANDAL !!! Delikatne wyciąganie jej pęsetą zajęło mi z godzine i porysowałem sobie w jednym miejscu obudowe :angry: Nigdy z czymś takim sie nie spotkałem. To tak jakby ktoś zafoliował matryce i dopiero włożył do obudowy :huh:

 

Na dzień dobry jeden dziwny pixel świecący na szaro na białym kolorze :angry:

Szkoda ze nie ma huba USB, w tej cenie powinien byc.

 

Dalej już jest lepiej:

 

Monitor jest spory, wysokościowo odpowiada matrycy 19". Szerokość ciężko obiąć wzrokiem bez kręcenia głową.

Kąty widzenia poprawne jak na TN-ke. W poziomie nawet bardzo dobre. Pionowe to zmora każdej TN i tu nie jest inaczej. Da sie przyzwyczaić.

Szarość czerni dość mocno wali po oczach, w dodatku przebijają świetlówki na górze i dole matrycy. Może to być dokuczliwe szczególnie w nocy. Pod tym względem daleko temu monitorkowi do matrycy PVA. LG zrobiło tu też jakis trick polegający na tym, że przy prawie całkowicie czarnym ekranie monitor automatycznie redukuje moc świetlówek i poświata praktycznie znika. Jak ktos wie jak to ustawiac niech napisze bo to pewnie zasługa fEngine.

Jakość obrazu jest bardzo ok. Standardowe ustawienia są za jasne. Wypalają oczy. Kolory może nie są tak nasycone jak na PVA ale jak na TN bardzo dobre. Oglądanie filmów w HD to naprawde coś pięknego. Nawet standardowe divxy pomimo dużego rozmycia wyglądają całkiem nieźle.

Gry... rundka w szybkiego UT2004 to bardzo niesamowite doznanie. Duży ekran, zero smużenia, aż chce sie grać :-P

Ciekawie wygląda granie w gry nie obsługujące natywnej rozdzielczosci. Otóż monitor genialnie przeskalowuje niższe rozdziałki. Oczywiście można też grać bez przeskalowania.

 

Monitorek ma sporo opcji do ustawienia jakości obrazu w OSD. Dochodzą też ciekawe efekty fEngine. Można też wyłączyć niebieską diode z przodu monitora. Wszystko dostępne jest też z poziomu aplikacji ForteManager.

 

Gdyby nie podswietlenie i kąty pionowe był by to idealny monitorek. Niestety to tylko TN wiec cięzko uznać to za coś dyskwalifikującego.

 

Używam ten monitorek raptem jeden dzien, nie grzebałem za dużo w OSD więc może wyją jeszcze jakies babole... Ogólnie oceniam na 4+

 

Dołączona grafika

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, też miałem folię przyciętą obudową... też się trochę męczyłem z jej oderwaniem i w 2-3 miejscach pozostały jej małe kawałki, ale w sumie mi to nie przeszkadzało, bo i tak nie było tego widać od przodu. Napisałem nie przeszkadzało, a nie przeszkadza bo tamten monitorek miał jakąś skazę na matrycy, ciemną pionową smugę na środku. No ale Agito.pl stanęło na wysokości zadania i jeszcze w tym samym tygodniu odesłali mi sprawną sztukę i ta nie miała już przyciętej folii ;)

Kąty pionowe faktycznie są kiepskie. U mnie monitor stoi jeszcze na takiej półeczce pod monitor na biurku. Przy CRT to wogóle nie przeszkadzało i kilka lat lat stał :) Ale teraz mimo max odchylenia do pionu (a nawet lekkiego nachylenia do przodu) obraz u góry ekranu się zaciemnia. Musiałem podłożyć pod nóżkę monitora długopis, aby ekran był jeszcze bardziej pochylony w przód ;)

Co do podświetlenia to fakt że na ciemnym tle widać przy krawędziach rozjaśnienia od świetlówek, ale mi to w ogóle nie przeszkadza.

Granie w niższych rozdzielczościach wogóle nie przeszkadza.

Obraz przeskalowany baaaardzo mało traci na jakości (no chyba że damy 1024x768 :)) a np. w 1280x1024 i z włączoną opcją "4:3 in panorame" gra się jak na CRT :)

HD jeszcze na nim nie oglądałem, ale wierzę że musi być super, bo i zwykłe DVD fajnie się ogląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie obejrzyj film w 1080p. Szczegółowosc obrazu i kolorki powalają.

 

Generalnie do pracy w windowsie (internet etc) wole jednak swojego Samsunga na PVA. Smużenia w okienkach prawie nie widac, ma bardziej nasycone kolorki przy mniejszej jasnosci i mniej swiecącą czern. No i idealne kąty w pionie. Ale jak gierki czy filmy to lepiej przerzucić na LG. Szkoda ze nie mam 2 x DVI w karcie <_< Fajne efekty mozna osiągnąć przy pracy na 2 monitory.

Wie ktoś o co chodzi z tym sciemnianiem świetlówek przy czarnym tle?

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano będę musiał ogarnąć sobie jakiś filmik w HD ;) Narobiłeś mi "smaczku" :)

Apropos bad i subpixeli to nie zauważyłem żadnego...

Są jakieś aplikacje do sprawdzania takich pixeli? Czy coś takiego żeby łątwiej je było wyhaczyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko

 

Macie jakieś swoje podefiniowane ustawienia dla tego monitorka, bo te fabryczne jakieś takie bardzo jasne jest

 

pzdr

 

update:

 

niezłe są te ustawienia z prad.de , kolorki idealne- wszyskie mieszczą się poniżej delta E=3 a do tego jasność i kontrast na 50 :-P

 

ja monitor kupiłem niedanw i według informacji z fortemanagera mam wersję 3 monitorka , produkcja 2 week 2008, matryca taka sama jak wcześniej na zdjęciach z menu serwisowego, przy czym inna jesr wersja podana w tymże menu jest 1,5 , a nie 1,4 jak na wcześniejszych obrazkach - z tego co zauważyłem to rózni się predefiniowaniem kolorków :D

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też zakupiłem ten monitor i jest wszystko ok, po za tym że nie działa mi przycisk ZOOMING, napiszcie czy u was wszystko ok z tym przyciskiem i ewentualnie jak rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam.

Ponieważ do tej funkcji musisz miec zainstalowane ForteManager.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...