Skocz do zawartości
EmillB

Lg L227wt

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio u mnie, że na ciemnym ekranie niekoniecznie czarnym, w nocy w całkowitych ciemnościach da się zauważyć dwie jaśniejsze smugi. Najlepiej widać to chyba na ciemno szarym ekranie albo czarnym z maksymalną jasnością. Nie jest to bardzo widoczne, ale jednak da się zauważyć. U was też coś takiego występuje czy macie jednolity kolor na całej matrycy?? Ważne - jest to widoczne tylko w zupełnie ciemnym pomieszczeniu, w dzień nie da się tego zauważyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilem o ustawienia z menu serwisowego, ale juz je mam (dla 9300 - 98, 108, 128 w przypadku mojego egzemplarza - produkcja marzec 2008) Panel LPL20W 4L moze stad zle podswietlenie, sorki za zamieszanie i spam postowy :/

 

1) Zeby sprawdzic jaka sie ma matryce wystarczy w menu wybrac opcje Ustawienia Fabryczne : Tak - cofa zmiany w menu serwisowym...

 

2) Monitor porownalem w domowych warunkach z kolegi Philipsem 220CW dostepnym w Vobisie : LG lepsze kolory, Philips o wiele lepsze katy pionowe, podswietlenie jak juz pisalem u mnie za mocne na dole w Philipsie minimalnie mocniejsze z prawej strony (co mniej przeszkadza niz w LG)

 

3) Wlasnie oddalem monitorek na serwis, jak bedzie sprawa wyjasniona podam tu dokladny powod reklamacji oraz jej wynik koncowy, trzymajcie kciuki a poki co siedze na starym CRT 17" ktory w tej chwili wyglada jak wyswietlacz nokii 3210 - nie wiem jak moglem na nim tyle czasu wysiedziec :)

 

EDIT: Gwarancja nie uznana, mimo ze podswietlenie jest naprawde kiepskie (dol za mocno) - monitor nie zostal nawet wyslany do LG, tylko przelezal miesiac w firmie TYLDA - Zielona Góra, bardzo zawiodlem sie na tym sklepie i w chwili obecnej po przygodach z ich serwisem, a przede wszystkim kontaktach telefonicznych z reka na sercu moge wam odradzic zakupy u nich... Wracam do arche.net.pl gdzie prawde piszac pracuja lenie, ale az takich przygod jak z Tylda nie mialem i ceny ciekawsze :)

 

Powod : Wade, tj. złe podświetlenie bardzo dobrze widać gdy np. otworzy się zmaksymalizowane okno z folderami (tak aby foldery były na całej wysoko�ci monitora)- górne foldery mają ciemny kolor, natomiast na dole monitora są one wyblakłe. Sama regulacja parametrów monitora nie pozwala na prawidłową jego kalibrację, ponieważ uzyskując poprawne nasycenie kolorów (kontrast) wyświetlany obraz jest zbyt ciemny, adekwatnie dla prawidłowej jasności wyświetlane kolory są przejaskrawione - ewidentna wina złego, fabrycznego podświetlenia panelu.

 

Skontakowalem sie z serwisem LG, cala proceruda reklamacji opisana jest na stronie, co ciekawe przynajmniej telefonicznie sa bardzo przyjaznie nastawieni do klienta oraz ewentualnego zwrotu, firma pokrywa koszty zwiazane z wysylka, nierownomierne podswietlenie PODLEGA gwarancji i o ile bedzie ono mocno widoczne zostanie podjeta proba naprawy badz wymiana, w przypadku kiedy uznaja ze sprzet jest ok uzytkownik takze NIE PONOSI zadnej oplaty zwiazanej ze sprawdzeniem czy wysylka towaru. Termin rozpatrzenia reklamacji powinien sie zmiescic w 14 dniach (w Tyldzie monitor trzymali prawie miesiac nie informuajc mnie nawet ze jest on do odebrania, prawde piszac podejrzewam ze poprostu sobie u nich od poczatku czekal a co smieszniejsze twierdza ze powinni mnie obciazyc kosztami testow - ciekawe, ze totalnie mija sie to z polityka firmy LG przynajmniej reprezentowana telefoniczie no ale tak to juz jest jak w sklepie pracuja 20letni chlopcy ktorzy najchetniej posiedzieliby sobie na GG i szydzili telefonicznie ze swoich klientow)

 

Na forum mamy topik o HP W2207 i uzytkownik ma tam podobny problem jak ja.

 

Zdjecie mojego monitora (aparat uwydatnil jeszcze bardziej zle podswietlenie, aczkolwiek roznica barw folderow jest jaknajbardziej prawdziwa)

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybki zwrot monitora po naprawie/wymianie z LG również bym nie liczył. W moim przypadku - wypalonego subpixela, cala ta zabawa trwala półtora miesiąca i gdyby nie interwencja znajomego prawnika, pewnie do dziś bym swojego monitora nie miał. Generalnie zareagowali poważniej dopiero na pismo ponaglające wysłane poleconym, że jeśli w ciągu 7 dni od daty otrzymania nie skontaktują się ze mną i nie powiedzą kiedy będę miał monitor sprawa trafi do sądu. Najciekawsze z tego wszystkiego jest to, że nasze kochane prawo nie reguluje maksymalnego czasu jaki przysługuje gwarantowi na wymianę sprzętu ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powod : Wade, tj. złe podświetlenie bardzo dobrze widać gdy np. otworzy się zmaksymalizowane okno z folderami (tak aby foldery były na całej wysoko�ci monitora)- górne foldery mają ciemny kolor, natomiast na dole monitora są one wyblakłe.

To każde TN tak mają. To wynika z kiepskich kątów a nie podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To każde TN tak mają. To wynika z kiepskich kątów a nie podświetlenia.

Owszem katy maja wplyw na wyswietlana barwe, ale jakkolwiek bys nie patrzal w moim przypadku dol bedzie ZAWSZE mocniej podswietlony - wedlug mnie patrzac na wprost monitora nie powinna byc taka roznica w kolorze folderow, pozatym porownanie mam do starszego modelu monitora LG u mojej mamy w pracy (4:3) gdzie efekt pokazany na zdjeciu nie wystepuje, a przynajmniej nie jest on tak mocno widoczny. Rozumiem, ze to matryca TN, jednak po jednym z wyzszych modeli i za takie pieniazki ~ 1200 zl uwazam, ze powinno sie wymagac wiecej. Boli mnie takze fakt, ze skoro masz TN to producent moze od tak powiedziec, ze decydujac sie na taka matryce nie mozesz oczekiwac dobrego obrazu. Cena monitora mojej mamy zapewne oscyluje w okolicach 60% ceny modelu 227. Przyznam, ze mam duzy dylemat czy jest sens odsylac go na serwis i znowu przez miesiac psuc sobie oczy na wysluzonym CRT'ku z drugiej strony chyba warto sprobowac walczyc o swoje, tym bardziej, ze za obraz ktory mam teraz moglem rownie dobrze zaplacic 900zl biorac chociazby Samsunga 2232BW...

 

Prosilbym posiadaczy mojego modelu o sprawdzenie u siebie czy maja podobna "wade" i odpisanie tutaj, byc moze ulatwi to wybor monitora innym, a mnie przekona badz odwiedzie od serwisu...

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym porownanie mam do starszego modelu monitora LG u mojej mamy w pracy (4:3) gdzie efekt pokazany na zdjeciu nie wystepuje, a przynajmniej nie jest on tak mocno widoczny

pytanie podstawowe jakiej wielkości jest ten lcd w pracy ?

pytanie 2: na jaką wartość masz nastawiony kontrast? (w l227)

 

fotka którą zrobiłeś wg mnie przedstawia "prawidłowy" obraz na TN (przynajmniej z tego kąta fotografowania)

zrób taką samą fotkę ale z aparatem postawionym 30cm wyżej (z poziomu górnej krawędzi ekranu)

 

http://forum.hardware.fr/hfr/HardwarePerip...5_2.htm#t347356

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pytanie podstawowe jakiej wielkości jest ten lcd w pracy ?

2. Na jaką wartość masz nastawiony kontrast? (w l227)

3. Fotka którą zrobiłeś wg mnie przedstawia "prawidłowy" obraz na TN (przynajmniej z tego kąta fotografowania)

4. Zrób taką samą fotkę ale z aparatem postawionym 30cm wyżej (z poziomu górnej krawędzi ekranu)

 

http://forum.hardware.fr/hfr/HardwarePerip...5_2.htm#t347356

1. LCD w pracy 17 cali, z racji tego ze to 4:3 roznica w wysokosci nie jest bardzo duza...

2. Ustawienia :

 

Jaskrawosc : 52

Kontrast : 48

 

3. Wysokosc robienia zdjecia byla na srodku wysokosci, czyli tak jak patrzy sie na ekran, mam nadzieje, ze mi nie bedziecie kazali postawic do pracy monitorek na ziemi :damage_wall:

 

4. Nowe zdjecie, wysokosc : gorna krawedz :

 

Dołączona grafika

 

Tn nie nadaje sie ponoc nawet dla amatorow grafiki, jak dla mnie jezeli pokazany na zdjeciach obraz jest prawidlowy to ja bym te monitory polecil conajwyzej na kasy w "super"markecie :)

 

Naprawde zaluje ze pokusilem sie na drogie 22'' :angry: i raczej tym ktorzy jak ja nie majac wyboru musza zmienic starego CRTka takowy zakup w sporej kwocie odradzam, szkoda nerwow...

 

Pozdrawiam i zamawiam hoker'a ( wysokie krzeslo barowe, ktore powinno byc w komplecie :wink: )

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. LCD w pracy 17 cali, z racji tego ze to 4:3 roznica w wysokosci nie jest bardzo duza...

2. Ustawienia :Jaskrawosc : 52 Kontrast : 48

3. Wysokosc robienia zdjecia byla na srodku wysokosci, czyli tak jak patrzy sie na ekran, mam nadzieje, ze mi nie bedziecie kazali postawic do pracy monitorek na ziemi :damage_wall:

4. Nowe zdjecie, wysokosc : gorna krawedz :

Tn nie nadaje sie ponoc nawet dla amatorow grafiki, jak dla mnie jezeli pokazany na zdjeciach obraz jest prawidlowy to ja bym te monitory polecil conajwyzej na kasy w "super"markecie :)

1. 17" 5:4 to monitor nieco niższy od 22" WIDE, na TN trzeba patrzeć z poziomu górnej krawędzi ekranu (pisałem o tym wiele razy), patrząc ze środka ZAWSZE będzie gradient / różnica w jasności góra dół

 

2. Ustawienia: im wyższy ustawiony kontrast na TN tym róznica w kątach pionie mniejsza: http://img180.imageshack.us/img180/6236/kontrastvsux2.jpg (dotyczy to także nastawy składowych RGB )

 

3. Juz pisałem: przy TNkach oczy muszą być na poziomie górnej krawędzi matrycy (matryca prostopadle do wzroku)

 

4. Wg tej nowej fotki wydaje mi się że jednak jest jakaś lekka wada podświetlenia pogłębiająca efekt różnicy jasności góra/dół ale czy podlega to gwarze nie wiem, jeśli możesz pstryknij kolejną fotke: wyświetl na cały ekran szare (~rgb=80) tło, też z poziomu górnej krawędzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Wg tej nowej fotki wydaje mi się że jednak jest jakaś lekka wada podświetlenia pogłębiająca efekt różnicy jasności góra/dół ale czy podlega to gwarze nie wiem, jeśli możesz pstryknij kolejną fotke: wyświetl na cały ekran szare (~rgb=80) tło, też z poziomu górnej krawędzi

 

RGB dokladnie 80, wszelkie ustawienia jak podane wczesniej...

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem na jakiej zasadzie wyswietlany jest kolor czarny, ale co ciekawe w jego przypadku podswietlenia w ogole nie widac...

 

ps. Mam nadzieje, ze nie zwracacie uwagi na moj pokoik, bo jest w trakcie remontu :)

 

EDIT: Skontakowalem sie jeszcze raz z serwisem LG, po rozmowie telefonicznej dostalem maila do konkretnej osoby z ktora rozmawialem i na ktory to adres wyslalem zdjecia.

 

Tresc mojej korespodencji :

 

Witam

 

Kontaktowalem sie z Panem droga telefoniczna i zgodnie z naszymi ustaleniami

przesylam ustalonego maila zawierajacego zdjecia.

 

Kilka dodatkowych informacji :

Model : LG 227WTs.

Produckja : March 2008

Serial No. : ......

Jaskrawosc : 52

Kontrast : 48

 

Wada : Nierownomierne podswietlenie, bardzo dobrze widoczne gdy np. otworzy

sie zmaksymalizowane okno z folderami (tak aby foldery byly na calej

wysokosci monitora)- gorne foldery maja ciemny kolor, natomiast na dole

monitora sa one wyblakle (zdjecia).

 

Zalaczniki :

1) Zdjecie wykonane na polowie wysokosci monitor, czyli tak jak widzi go

uzytkownik podczas normalnej pracy.

2) Zdjecie wykonane na wysokosci gornej krawedzi monitora (zwiazane z katami

widzenia panela na matrycy TN)

 

Pytania :

1. Czy jest szansa na stwierdzenie poprzez maila, czy monitor nadaje sie do

wysylki na serwis w celu poprawy jego podswietlenia, ewentualnie wymiany na

inny egzemplarz, byc moze na lepszych swietlowkach ?

 

Moje spostrzezenia :

Jestem swiadomy faktu, ze matryca TN nie nadaje sie do pracy przy grafice i

nie mozna od niej wymagac cudow. Porownywalem go jednak ze starszym modelem

LG (4:3 - wiec roznica wysokosci mala) ktory niestety, ale w moim badz co

badz subiektywnym odczuciu podswietlony byl o wiele lepiej. Mialem takze

okazje w jednakowych warunkach domowych porownac go z konkurencyjnym modelem

o podobnej cenie firmy Philips, tam takze nie zauwazylem tak mocnej roznicy

w barwie, dlatego zalezaloby mi na probie poprawy podswietlenia, tak abym

mogl byc w pelni zadowolony z dokonanego zakupu chwalac firme LG :)

 

Pozdrawiam liczac na szybka odpowiedz i z gory dziekuje za zainteresowanie .

Adam Sxxxxxx

 

Otrzymana odpowiedz :

 

Witam.

Proszę o przesłanie monitora do naszego serwisu na adres: Centralny Serwis

Monitorów LG 92-236 Łódź al. Piłsudskiego 143. Proszę zapakować monitor w

oryginalny karton, dołączyć karte gwarancyjną i wysłać UPSem na numer

rozliczeniowy 10032702, gdyż jeśli zdjęcia są dobrze wykonane to Pana

monitor ma wadę świetlówek.

Pozdrawiam

Jxxxxxx Oxxxxxx

Autoryzowane Centrum Napraw Monitorów LG

RAGZ

Piłsudskiego 143

92-236 Łódź

042 674 20 41

 

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za zainteresowanie, koncze byc moze dla wielu osob SPAM a byc moze topik ktory zawazy o decyzji kupna badz nie...

 

Pozwolilem sobie na przedstawienie "prywatnej" korespondencji, aczkolwiek bez szczegolowych danych, poza tymi ktore sa ogolnie dostepne w internecie...

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos wrzucic fotki tego monitora z czarnym ekranem w ciemnym pomieszczeniu(chodzi ofc o podswietlenie) oraz z szarym ekranem. Chcialbym porownac jak wyglada podswietlenie w kilku modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos wrzucic fotki tego monitora z czarnym ekranem w ciemnym pomieszczeniu(chodzi ofc o podswietlenie) oraz z szarym ekranem. Chcialbym porownac jak wyglada podswietlenie w kilku modelach.

Nie ma to NAJMNIEJSZEGO sensu. Nie możesz porównywać czerni i odwzorowania kolorów na podstawie różnych zdjęć z różnymi parametrami w różnych warunkach oświetleniowych z różnych aparatów bo wyniki będą nieprawdziwe. Może Ci wyjść że najgorszy monitor będzie miał najładniejsze zdjęcia, to tylko poglądowe zdjecia pozwalajace ocenić monitor w obrębie jednej recenzji (jesli warunki nie są powtarzalne) no i jeszcze przydało by się oglądać te zdjęcie na monitorze który potrafi odwzorowac kolory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile aktualnie trwa czas wymiany monitora z wadliwym subpixelem? Ktos ma jakies doswiadczenia?

(ktos u gor ypisal 1,5 miecha -.-) Czy naprawde jest tak zle?

Mam ten monitorek. Ma 1 subpixel(zamiast swiecic na czerwono jest martwy)

Efekt taki, ze na bialym , zielona kropka(prawie niewidoczna), na czerwonym widoczny czarny punkt.

 

Monitorek jest idealnie podswietlony i na najnowszej matrycy, dlatego martwi mnie czy jak wysle to czeka mnie:

- ryzyko czekania miesiac

- ryzyko starszej matrycy

- ryzyko nierownomiernego podswietlenia

 

Jakies doswiadczenia? rady?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi własnie też coś nie chce chodzić fortemanager 3.07, 3.05 chodził ale na poprzednich sterach 169.21, teraz wrzucilem najnowsze 175 i fM 3.05 nie chodzil takze sciagnalem 3.07 i ten tez nie chce rozpoznawac monitora - wyswietla sie tylko zakładka HELP bez nawet wypelnionych pozycji odnosnie modelu itd. Inne zakladki nie sa podswietlone

Czy ktos sobie z tym poradzil bez koniecznosci powrotu do 2.80, moze przeinstalowanie driverow od LCD ???

 

Edit: powrót do sterów 169.21 zlikwidował problem.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie:

Jak u was z podswietleniem? W ciemnosci, czarny ekran? Idealnie czarne czy roznie? Martwie sie bo mam 1 subpixel walniety(prawie nie widac) i zastanawiam sie czy wymieniac - gorsze o 1 subpixela jest nierowno podswietlona matryca(Filmy).

 

Jaka macie matryce? (wylaczony monitor, trzymacie guzik menu i wlaczacie, jak sie wlaczy puszczacie menu i jeszcze raz, krotko klikacie, tam jest napisane, u mnie Panel: LPL22W WCG). Chcialbym wiedziec jakie sie trafiaja. Czy tylko ten co ja mam - najnowszy model, czy tez moze ciagle sa popularne stare. Podajcie przy okazji dane produkcji - data z tylu monitora - u mnie Marzec 2008.

 

Sprawa niezwiaza z porzednimi - przesiadlem sie na LG227 z monitora na matrycy S-IPS(super kolory) zauwazylem, ze tutaj braz jest zielonkawy, tak jakby wszytko co brazowe bylo porosniete mchem. Srednio to w grach wyglada. Probowalem wyregulowac monitor i udalo sie zminimalizowac efekt, chociaz ciagle troche widac zielen na brazie(dalej sie nie da bo juz biel robi sie czerwona).

Tak ustawilem monitor:

 

Jasnosc 9

Kontrast 41

Gamma 0

Czerwony 38

Zielony 31

Niebieski 57

 

Jakie sa wasze odczucia w tej sprawie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy te 424 mm wysokości to sam ekran czy ekran + te ok. 10 cm od biurka do dolnej krawędzi? (W moim Samsungu podają to drugie.)

 

2. Prawda to, że ten LG jest porównywalny jakościowo z Samsungiem 226CW?

 

3. Kurczę, chciałbym się przesiąść na jakiś 22" monitor z mojego 17" Samsunga na PVA, ale nie chciałbym też, żebym doznał szoku z powodu kątów/podświetlenia/czerni/kolorów... Niby jest jakiś Lenovo na PVA, ale z nieakceptowalną dla mnie rozdzielczością (za mała plamka, nie cierpię malutkich czcionek)... Nie wiecie czy w najbliższym czasie (do końca września) szykuje się jakiś 22" na PVA z typową dlań rozdzielczością?

 

4. Najgorsze, że jakbym zdecydował się na tego LG, to musiałbym brać w ciemno, gdyż w mojej mieścinie nigdzie to nie stoi i raczej nie będzie, a nawet w MM w innym mieście nie widziałem...

 

5. Czy w przypadku tego monitora mamy do czynienia z "loterią matrycową"?

 

6. Czy ten monitor czasem "piszczy"?

 

7. Co lepsze L227WT-PF czy W2252TQ-PF i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy te 424 mm wysokości to sam ekran czy ekran + te ok. 10 cm od biurka do dolnej krawędzi? (W moim Samsungu podają to drugie.)

 

2. Prawda to, że ten LG jest porównywalny jakościowo z Samsungiem 226CW?

 

3. Kurczę, chciałbym się przesiąść na jakiś 22" monitor z mojego 17" Samsunga na PVA, ale nie chciałbym też, żebym doznał szoku z powodu kątów/podświetlenia/czerni/kolorów... Niby jest jakiś Lenovo na PVA, ale z nieakceptowalną dla mnie rozdzielczością (za mała plamka, nie cierpię malutkich czcionek)... Nie wiecie czy w najbliższym czasie (do końca września) szykuje się jakiś 22" na PVA z typową dlań rozdzielczością?

 

4. Najgorsze, że jakbym zdecydował się na tego LG, to musiałbym brać w ciemno, gdyż w mojej mieścinie nigdzie to nie stoi i raczej nie będzie, a nawet w MM w innym mieście nie widziałem...

 

5. Czy w przypadku tego monitora mamy do czynienia z "loterią matrycową"?

 

6. Czy ten monitor czasem "piszczy"?

 

7. Co lepsze L227WT-PF czy W2252TQ-PF i dlaczego?

1. od biurka.

2. Ciezko mi porownac, widzalem oba w MediaMarkt ale to za malo.

3. Nie znam zadnego PVA 22' chyba, ze stac Ciebie na EIZO.

4. Mozesz zamowic przez net i masz 10 dni na odeslanie jak Ci sie nie podoba.

5. Raczej nie, pisze RACZEJ bo pojedyncze osoby twierdza, ze dostaly matryce stosowana w starszym monitorze.

6. Moj nie.

7. Nie mam pojecia.

 

Zachecam osoby posiadajace LG227wt na zerkniecie na moj poprzedni post i odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Kurczę, chciałbym się przesiąść na jakiś 22" monitor z mojego 17" Samsunga na PVA, ale nie chciałbym też, żebym doznał szoku z powodu kątów/podświetlenia/czerni/kolorów... Niby jest jakiś Lenovo na PVA, ale z nieakceptowalną dla mnie rozdzielczością (za mała plamka, nie cierpię malutkich czcionek)... Nie wiecie czy w najbliższym czasie (do końca września) szykuje się jakiś 22" na PVA z typową dlań rozdzielczością?

przesiadłem się jakieś 2 tygodnie temu z 19 PVA na 24 TN, jest lekki szok w kątach w pionie i albo sie do tego przyzwyczaisz albo nie wytrzymasz:)

Na 19" PVA pracowałem z rok czasu tymczasem po 2 tygodniach już chodzi mi po głowie zmiana 24" TN na 24 SPVA ;)

 

Wg mnie nie warto...

 

Z 22" SPVA miał się pojawić samsung 2263PW...może na jesień będzie dostępny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz włączyć np fife i zobaczyć jak wygląda na nim piłka ?? , albo jakiegoś bilarda i jak są wyświetlane bile ??.

 

Zastanawiam się nad zakupem tego LG'ka albo Samsunga T220 i jak narazie LG jest moim faworytem , ale o tym samsungu to nic nie można praktycznie wyczytać :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy Samsugn 2253BW ma input laga i czy w ogóle się opłaca go brać czy lepiej lg 2252tq-pf z lekkim lagiem?

Dolączam sie do pytania ??, może ktoś sie wypowiedzieć którego LG'ka lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>? czy może lepiej L226WTQ-PF ?? czy jakiś samsung ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie skłaniam się ku LG 2252TQ , bo ma mniejszego imput laga niż LG227WT.

Może kotoś powiedzieć jak wyglada sprawa z podswietleniem matrycy w obu modelach ?? , który ma lepsze podswietlenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle: a ktore z nowych monitorow zupelnie ine maja inputlaga?

Wśród nowych 22" jakoś nie natknąłem się na takowy (choć pojawiły się modele z symbolicznym LAG'iem) ... jedynie modele [raczej model] z linka niżej (akurat 24") mają na prawdę null

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=3132&ph=12

 

... choć chyba nie mają regulacji mocy lamp (porządnej regulacji jasności)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...