Skocz do zawartości
golomb111

EPOX 8RDA+ i RIVA TNT 2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te dwie rzeczy będą razem współpracować ?? bo słyszałem że ponoić na EPoxie można podpinac TYLKO karty AGP 4x/8x (napięcie AGP) Ale riva chyba miała AGP 4x. Prosze o dopowiezi .aha sama karta to jakiś badziew z tajwanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać wg mnie bedzie... ale... jaki to ma sens?

Taki iż przez pewien czas (2 Tyg) będe musiał miec to w zastępstwie bo kupuje R8500
Nie wpadłem na to... sorX :P
No to jak chlopaki ma ktoś jakąśsugestię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem wpakować Rive TNT do Epoxa, ale nie wchodzi do

końca. Nie da się zacisnąć tej plastikowej końcówki na złączu AGP.

Nie wiem czy to było TNT2 czy zwykly.

 

hyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

now sumie juz zmienilem , powod prosty . BRAK KASY. a pozatymialem mozliwosc sprzedania z zyskiem wiec czemu nie, za niedlugo sprowadze sobe cos z Niemiec i tak w kolko. Moj 1.8 chodzil na 2.7 ale... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ! ja mam teraz pive 2 M64 bo sprzedalem sapphira 9500 i dzial na razie:) bez zarzutu , nawet doo3 chodzi ;)

CZYLI DO hu*ja PUNKA DZIALA CI RIVKA W EPOXIE ?? (8rda+)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK ! dziwisz sie ?

Spox wieże ci ale chodziły mnie słuchy że ponoć napięcia w portach są już inne i to prawda np na gigabyte GA-7VA nie włżysz karty AGP x2 bo ci sie slot może zjarać. Ale mimo wszystko dzienx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo tak jest , na MSI 845 PE pod P4 tez niedarady , TYLKO KARTY 4X/8X , a moja karta to 4X wiec ...

Wszystkie rivy to AGP 4x ? bo np w Diamond Viper trzeba było zworke prezestawić aby AGP 4X uaktywnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox na AGP w wersji 3.0 czy li tez tylko karty 4X/8X . Jesli niejstes pewien czy twoja Riva jest 2X czy 4X to zobacz ile na wyciec na karice przy pinach. Jesli dwa to bedzie 4X jesli jedno to 2X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi wcale o to, że karta musi być min. AGPx4 (dwa wycięcia na złączu krawędziowym), lecz MUSI pracować przy poziomie napięć AGP 1,5V. Przykładowo S3 Savage4 jest AGPx4, ale jego szyna pracuje przy napięciach 3,3V i nie pójdzie na płytach z nForce (na i845 też). Z logiką 1,5V nie są zgodne następujące układy graficzne: Ati Rage 128VR/Pro, 3dfx Voodoo Banshee, 3dfx Voodoo3, Sis300, Matrox G400, Kryo I/II, S3 Savage/4 (przepisałem z instrukcji od mojej płyty głównej). Pewnie jest ich jeszcze więcej, w tym wszystkie inne starocie. Nie wiem jak jest w Epoxie 8rda, ale jeśli w swoją płytę (msi 845e max) włożę kartę 3,3V to nie da się włączyć zasilania. Jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem płyty, które działa napewno bo sprawdzałem ze wspomnianym na początku S3 Savage4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem autorowi pytania tak: Epox 8RGA+ (a to prawie to samo co RDA+) z Riva TNT2 dziala, pasuje w slot bez problemu. Mam tak wlozone w tej chwili (bo mi z grafika onboard zasilka nie wydala).

 

Ale juz np. starego SISa chyba jeszcze AGPx2 nie wlozysz, chyba ze odwrotnie ;) Ma inaczej wyciecie na slocie.

 

Tylko nie wiem czy chodzi Ci o TNT2 (jak napisales w temacie) czy TNT jak w pozniejszym poscie, bo o ile pierwsza dziala, to drugiej raczej nawet nie wsadzisz.

 

Pozdrawiam witajac sie jednoczesnie z wszystkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy chodzi Ci o TNT2 (jak napisales w temacie) czy TNT jak w pozniejszym poscie, bo o ile pierwsza dziala, to drugiej raczej nawet nie wsadzisz.

Skoro TNT2 wchodzi spokojnie to ja musiałem mieć starą TNT. Wchodzić

to nawet wejdzie, tylko końcówka nie do końca się dociska, no i nie da

się te plastikowej klapki założyć, bo Riva nie ma wcięcia.

 

hyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro TNT2 wchodzi spokojnie to ja musiałem mieć starą TNT. Wchodzić

to nawet wejdzie, tylko końcówka nie do końca się dociska, no i nie da

się te plastikowej klapki założyć, bo Riva nie ma wcięcia.

hyper

To nie tak. AGP wyglda nastepujaco:

 

[----------|----] w miejscu pionowej kreski jest wciecie. Natomiast stary port AGP wygladal tak jak ten, tyle ze odwrocony o 180 stopni.

 

Moja TNT2 produkcji Minta pasuje w ten slot, ale starsze karty jak wczesniej wspomniany SIS nie, bo trzeba by je wlozyc odwrotnie :)

 

Co do zapiecia zgodze sie, nie zalozysz bo nie ma na co. A moze sprobuj docisnac mocniej to wejdzie... Znaczy nic na chama, ale czasem udaje sie tak wlozyc karte nie do konca. Generalnie jak pasuje, to powinna wejsc i dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Z logiką 1,5V nie są zgodne następujące układy graficzne: (...) 3dfx Voodoo3 (...)

Nieprawda. Voodoo 3 (heh, przynajmniej moje) jest zasilane napięciem 1.5V i działa, pomimo że jest na AGP 2x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro TNT2 wchodzi spokojnie to ja musiałem mieć starą TNT.

Proszę mnie nie obrażać :wink: Pożyczyłem Ci bardzo dobrą Rivę TNT 2 M64 wcale nie taką starą i ślicznie się kręcącą więc jej proszę starą nie nazywać bo to karta jak marzenie :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi wcale o to, że karta musi być min. AGPx4 (dwa wycięcia na złączu krawędziowym), lecz MUSI pracować przy poziomie napięć AGP 1,5V. Przykładowo S3 Savage4 jest AGPx4, ale jego szyna pracuje przy napięciach 3,3V i nie pójdzie na płytach z nForce (na i845 też). Z logiką 1,5V nie są zgodne następujące układy graficzne: Ati Rage 128VR/Pro, 3dfx Voodoo Banshee, 3dfx Voodoo3, Sis300, Matrox G400, Kryo I/II, S3 Savage/4 (przepisałem z instrukcji od mojej płyty głównej). Pewnie jest ich jeszcze więcej, w tym wszystkie inne starocie. Nie wiem jak jest w Epoxie 8rda, ale jeśli w swoją płytę (msi 845e max) włożę kartę 3,3V to nie da się włączyć zasilania. Jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem płyty, które działa napewno bo sprawdzałem ze wspomnianym na początku S3 Savage4.

Kyro2 też działa. Nawet na nforcie rusza ale jest problem bo oni o tych kartach już "zapomnieli" :( Nie zrobili podajrze steownika graficznego dla tych kart na nforcie co uniemożliwia normalnąpracę. Ale w trybie awaryjnym grafa ruszałą normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Wczoraj czytałem se wasze posty aż w końcu z pracy wyjałęm karte Rive TNT Vante AGP 8MB z dwoma wysięciami na slocie AGP i wsadziłem do Epoxa i o dziwo :P :P :P poszła bez zadnych problemów.

 

Także jeżeli poszła Riva TNT to myśle że TNT2 też powinna pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...