Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za wyjaśnienia. Jeszcze tylko jedno pytanie, czy w związku z tym, że modem obsługuje tylko 10/100mbps to nie będzie miało to jakiegoś wpływu na funkcjonowanie wydajność samego routera? Bo przy 5ghz prędkość przesyłu może sięgać do 300mbps. Pewnie zaczynam kombinować, ale wolę się upewnić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko.

 

edit:

Jeszcze ostatnie szybkie pytanie. Modem Netgear DM111PB czy NETGEAR RP614 v3? Ten drugi niby jest podpisany jako router na stronie Netgear.

Edytowane przez Zbih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko.

 

edit:

Jeszcze ostatnie szybkie pytanie. Modem Netgear DM111PB czy NETGEAR RP614 v3? Ten drugi niby jest podpisany jako router na stronie Netgear.

 

Bo to jest router... z całkiem niezłym modem w środku... Bez znaczenia co wybierzesz - ewentualnie patrząc "na zapas", to weź 614 - zawsze masz awaryjne 4 porty LAN na wypadek awarii drugiego routera...

 

update - mój błąd: zamiast netgear'a 614, miałem na myśli DG834.. skutki pisania kilku postów w jednej chwili :oops:

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany, Netgear RP614 jest pod kabel i dsl, a ja mam neo, więc rozglądam się za dm111p.

 

 

edit.

Po głębszej analizie, zdecydowałem się jednak na speedstream 4100, zamiast dm111p. Jak wszystko do mnie dojdzie i po testuję, zdam relacje jak się sprawuje w połączeniu z Netgearem 3700.

Edytowane przez Zbih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mógłbym poprosić o zaproponowanie jakiegoś routera z modemem ADSL? Ma dawać stabilny net, żeby się nie wieszał i trzymał łączność na LAN-ie. To wszystko. ;) Wifi niewymagane. Cena tak myślę do 130-150 zł. Pewnie wziąłbym jakiegoś TP-Linka, ale sam ma w domu TD-W8910G i kilka razy w miechu trzeba go zrebootować lub nawet wyciągać zasilacz z gniazdka, czego wolałbym tu uniknąć. ;)

 

Np. taki będzie dobry? http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=9311

 

PS Są w ogóle jakieś routery z więcej niż 4 portami ethernet? Przydałoby mi się pięć...

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mógłbym poprosić o zaproponowanie jakiegoś routera z modemem ADSL? Ma dawać stabilny net, żeby się nie wieszał i trzymał łączność na LAN-ie. To wszystko. ;) Wifi niewymagane. Cena tak myślę do 130-150 zł. Pewnie wziąłbym jakiegoś TP-Linka, ale sam ma w domu TD-W8910G i kilka razy w miechu trzeba go zrebootować lub nawet wyciągać zasilacz z gniazdka, czego wolałbym tu uniknąć. ;)

 

Np. taki będzie dobry? Router Pentagram Cerberus P 6311-07A - Routery - ram.net.pl

 

Używam i sobie chwalę - jedyny minus to skopany Qos... Ewentualnie całkiem niezły, jest też TP-Link TD-8840T... A kilka razy w miesiącu, to ile mniej więcej ? Swojego pentka, też profilaktycznie resetuje co kilka tygodni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem, że polecasz kilka stron wcześniej. :) Najpewniej się zdecyduję.

 

A co do tego TP-Linka, to hm, różnie, czasem kilka tygodni spokój, a czasem co dwa dni potrafi zgubić łączność (tzn. Windows pokazuje, że brak połączenia - zółty znaczek, nie czerwony) i trzeba resetować/rebootować, czasem kilka razy, bo raz nic nie daje. Także mam ambiwalentne odczucia co do tego routerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie umiera moj router linksys wrt54gc 2.0 (z wifi) czy mozecie polecic jakis router bardzo podobny do tego ? bo bylem z niego zadowolony :). Mam podlaczony w domu 1 komputer przez kabel i 4 urzadzenia przez wifi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dokonałem przesiadki z ADSL na sieć osiedlową potrzebny mi nowy sprzęt na prędkość rzędu 20-30Mbit.

Założenia są takie, że podłączam do routera 2 kompy + laptok na wifi (powierzchnia do obsługi 70m^2) + telefon. Dosyć ważna jest obsługa drukarki przez USB.

Niby odpowiedź jest jasna - TP-Link TL-WR841N, ale czytałem o problemach z obsługą drukarki. Sprawę rozwiązuje alternatywny soft, ale w sprawach sieciowych jestem kompletnym noobem i za bardzo nie chcę się bawić w czarowanie. Czy dla lamera istnieje jakieś ciekawe rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dokonałem przesiadki z ADSL na sieć osiedlową potrzebny mi nowy sprzęt na prędkość rzędu 20-30Mbit.

Założenia są takie, że podłączam do routera 2 kompy + laptok na wifi (powierzchnia do obsługi 70m^2) + telefon. Dosyć ważna jest obsługa drukarki przez USB.

Niby odpowiedź jest jasna - TP-Link TL-WR841N, ale czytałem o problemach z obsługą drukarki. Sprawę rozwiązuje alternatywny soft, ale w sprawach sieciowych jestem kompletnym noobem i za bardzo nie chcę się bawić w czarowanie. Czy dla lamera istnieje jakieś ciekawe rozwiązanie?

 

Nie wiedziałem że ten TP-Link ma USB'ka... chyba że chodziło Ci o 1043...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem. Muszę zakupić routera ale nie mogę znaleźć odpowiedniego w cenie 100-200zł spełniającego wymogi.

Mam neo 20Mbit/s i chce podzielić neta na 3 PC jeden po lan 2 po WiFi ale w innych budynkach, odległość 250m i 80m + może jakiś laptop od czasu do czasu. Odległość jest spora więc router musi mieć możliwość podłączenia anteny zewnętrznej a zarazem funkcję podziału łącza, przydzielenie określonej prędkość i ni bita więcej (1PC-15Mb/s 2PC-5Mb/s 3PC-5Mb/s) Z tego co się orientuje z tańszych to nie bardzo jest co nom chyba ze ma możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania np, Tomato, DD-WRT itp. Fajnie jak by dało radę w standardzie "n" 150 z jedną anteną.

Co możecie zaproponować?

 

PS: posiadam modem ADSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam routera za 100zł do domowego podziału netu z kablówki przez modem.

Wtyczka RJ45. Chciałbym, żeby był jak najszybszy, z najniższymi pingami w połączeniach z komputerami przez LAN.

 

Ewentualnie mógłbym dopłacić, jeśli byłoby warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem. Muszę zakupić routera ale nie mogę znaleźć odpowiedniego w cenie 100-200zł spełniającego wymogi.

Mam neo 20Mbit/s i chce podzielić neta na 3 PC jeden po lan 2 po WiFi ale w innych budynkach, odległość 250m i 80m + może jakiś laptop od czasu do czasu. Odległość jest spora więc router musi mieć możliwość podłączenia anteny zewnętrznej a zarazem funkcję podziału łącza, przydzielenie określonej prędkość i ni bita więcej (1PC-15Mb/s 2PC-5Mb/s 3PC-5Mb/s) Z tego co się orientuje z tańszych to nie bardzo jest co nom chyba ze ma możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania np, Tomato, DD-WRT itp. Fajnie jak by dało radę w standardzie "n" 150 z jedną anteną.

Co możecie zaproponować?

 

PS: posiadam modem ADSL

 

Modem z wyjściem na RJ45 tak ? TP-Link 1043ND (dd-rwt/openlinksys/open-wrt) i oczywiście do tego antena zewnętrzna... jak domy są w jednej linii, to wystarczy Ci 8-dBi panel Interline... Kwestia routera - zależy ile możesz/chcesz wydać...

 

witam, szukam routera za 100zł do domowego podziału netu z kablówki przez modem.

Wtyczka RJ45. Chciałbym, żeby był jak najszybszy, z najniższymi pingami w połączeniach z komputerami przez LAN.

 

Ewentualnie mógłbym dopłacić, jeśli byłoby warto.

 

Generalnie jeśli ma to być tylko kabel, to co byś nie wybrał; będziesz zadowolony... Ewentualnie jeśli chcesz przesyłać większe pliki wewnątrz sieci, to możesz pokusić się o routera gigabitowego (karty w kompach też giga muszą obsługiwać) - ale to i tak trochę na wyrost, bo zwykła 100 też w zupełności wystarczy...

 

Oczywiście, masz rację. Chodzi o 1043. Jakaś alternatywa dla lamera?

 

Na sieci masz mnóstwo lepszych/gorszych manualów i poradników o tym routerze, więc problemów większych nie powinieneś mieć... Nic lepszego w tych pieniądzach nie znajdziemy (mowa rzecz jasna o N'ce - bo na G się znajdzie chociażby D-Link)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem z wyjściem na RJ45 tak ? TP-Link 1043ND (dd-rwt/openlinksys/open-wrt) i oczywiście do tego antena zewnętrzna... jak domy są w jednej linii, to wystarczy Ci 8-dBi panel Interline... Kwestia routera - zależy ile możesz/chcesz wydać...

 

Tak z wyjściem na RJ45.

Tylko że ten router ma 3 anteny. Jak podepnę jedną zewnętrzną to chyba nie bardzo będzie to działało. musi być dookolna ponieważ musi iść na 3 strony ja jestem w środku. Anten musi być jakaś specjalna do tego "n" czy obojętnie jaka?

Wiem ze jedną antenę ma model TP-Link 741 i też można wgrać to oprogramowanie. Czy może zrobić w standardzie b albo g ale to sporo wolniejsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z wyjściem na RJ45.

Tylko że ten router ma 3 anteny. Jak podepnę jedną zewnętrzną to chyba nie bardzo będzie to działało. musi być dookolna ponieważ musi iść na 3 strony ja jestem w środku. Anten musi być jakaś specjalna do tego "n" czy obojętnie jaka?

Wiem ze jedną antenę ma model TP-Link 741 i też można wgrać to oprogramowanie. Czy może zrobić w standardzie b albo g ale to sporo wolniejsze :(

 

Ciężko będzie znaleźć coś tańszego z N'ka co umożliwi zmianę softu... Ewentualnie możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> DIR-600 - ma jedną antenę, N'kę ale 150Mbps (jak nie zmienisz neo na szybszą to wystarczy), i możliwość wgrania DD-WRT (chociaż zastanów się też nad TL-WR841ND - można mu wgrać innego softa, i ma dwie anteny - a prędzej czy później ta druga Ci się przyda - zresztą na tych trzech w 1043ND też będzie działać, więc nie wiem czemu tak się tego obawiasz)... Do tego Interline 9dBi (dookólna) i przejściówka z N na RP-SMA... Z tym, że antenę musisz umieścić w niedalekiej odległości od routera (max 1m), żebyś nie miał za dużej straty sygnału... Taniej\prościej już się nie da... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli ma to być tylko kabel, to co byś nie wybrał; będziesz zadowolony... Ewentualnie jeśli chcesz przesyłać większe pliki wewnątrz sieci, to możesz pokusić się o routera gigabitowego (karty w kompach też giga muszą obsługiwać) - ale to i tak trochę na wyrost, bo zwykła 100 też w zupełności wystarczy...

 

A w 100zł znajdę gigabitowy router? ;p jakiś model?

 

Skoro przez kabel powinienem być z każdego zadowolony, to każdy będzie stabilny i z dobrą konfiguracją?

Edytowane przez mice.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 100zł znajdę gigabitowy router? ;p jakiś model?

 

Skoro przez kabel powinienem być z każdego zadowolony, to każdy będzie stabilny i z dobrą konfiguracją?

 

Do 100zł może być cięzko coś z gigabitem znaleść... Tylko zastanów się czy naprawdę go wykorzystasz ;p ale możesz sobie kupić np: D-Linka DIR-300 - ma co prawda także wifi i "tylko" 100 na LAN'ie, ale możesz mu wgrać alternatywne oprogramowanie - lepsze priorytetowanie chociażby zyskujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znaleźć coś tańszego z N'ka co umożliwi zmianę softu... Ewentualnie możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> DIR-600 - ma jedną antenę, N'kę ale 150Mbps (jak nie zmienisz neo na szybszą to wystarczy), i możliwość wgrania DD-WRT (chociaż zastanów się też nad TL-WR841ND - można mu wgrać innego softa, i ma dwie anteny - a prędzej czy później ta druga Ci się przyda - zresztą na tych trzech w 1043ND też będzie działać, więc nie wiem czemu tak się tego obawiasz)... Do tego Interline 9dBi (dookólna) i przejściówka z N na RP-SMA... Z tym, że antenę musisz umieścić w niedalekiej odległości od routera (max 1m), żebyś nie miał za dużej straty sygnału... Taniej\prościej już się nie da...

 

Netu nie będę zmieniał na szybszy na pewno nie przez 2 lata.

Więc proponujesz albo D-Linka albo TP-Linka. Tylko tak model TL-WR1043ND jest trochę drogi a ma tylko więcej wyjście USB to raczej odpada. DIR-600 to coś takiego jak TL-WR741ND tylko jedna antena a TL-WR841ND niczym innym się nie różni tym ze ma 2 i prędkość do 300 ale przy podłączeniu jednej anteny nie osiągnie tych 300 a nie też się zastawiam czy 150 da rade bo jak są dwie anteny to one chyba jakoś inaczej działają te 300 wyciągane jest z dwóch anten jednocześnie a jak będą 2 różne to mogą kolidować czy nie ?? Bo ten TL-WR841ND to cena mi odpowiada. Co do anteny to Interline 9dBi albo 12dBi. Tylko ciężko będzie dać antenę zewnętrzną na dwór z kablem max 1m a i mieszkam na parterze to chyba lepiej jak by była nieco wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena im wyżej tym lepiej (widoczność optyczna to podstawa rzecz jasna)... Jeśli faktycznie chcesz iść po kosztach, to zostań przy tym DIR-600 - tylko ustaw go najbliżej jak się da anteny, a na parter puść sobie kabel...

 

PS. Osobiście bym polecał nie oszczędzać na początku na sprzęcie... skoro rozdzielasz neo na kilka domów (pomijam regulamin tepsy), to zróbcie zrzutkę - chyba że chcesz bawić się w ISP i sam budujesz infrastrukturę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena im wyżej tym lepiej (widoczność optyczna to podstawa rzecz jasna)... Jeśli faktycznie chcesz iść po kosztach, to zostań przy tym DIR-600 - tylko ustaw go najbliżej jak się da anteny, a na parter puść sobie kabel...

 

PS. Osobiście bym polecał nie oszczędzać na początku na sprzęcie... skoro rozdzielasz neo na kilka domów (pomijam regulamin tepsy), to zróbcie zrzutkę - chyba że chcesz bawić się w ISP i sam budujesz infrastrukturę...

 

To mówisz ze ten DIR-600 Jest lepszy od TL-WR741ND i TL-WR841ND? - nie patrząc na cenę!

Z kabla to chyba mi wyjdzie 10-15m bo inaczej nie dam rady zrobić a router na parapecie nie postawie wilgoć słońce ciepło z grzejnika itp. może mu zaszkodzić. Ale chyba nie będzie ze dużo strat na takiej odległości.

 

A jako klient starczy takie coś TP-LINK TL-WN722N TP-LINK TL-WN722N WiFi USB 802.11n odkr.ant. FV (1231156276) - Aukcje internetowe Allegro co mieszka ode mnie ok 80m? I czy jest jakaś antena panelowa / kierunkowa działająca w technologi "n" co da się do tej karty podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz ze ten DIR-600 Jest lepszy od TL-WR741ND i TL-WR841ND? - nie patrząc na cenę!

Z kabla to chyba mi wyjdzie 10-15m bo inaczej nie dam rady zrobić a router na parapecie nie postawie wilgoć słońce ciepło z grzejnika itp. może mu zaszkodzić. Ale chyba nie będzie ze dużo strat na takiej odległości.

 

A jako klient starczy takie coś TP-LINK TL-WN722N TP-LINK TL-WN722N WiFi USB 802.11n odkr.ant. FV (1231156276) - Aukcje internetowe Allegro co mieszka ode mnie ok 80m? I czy jest jakaś antena panelowa / kierunkowa działająca w technologi "n" co da się do tej karty podłączyć?

 

DIR-600 i TL-WR741ND mają w zasadzie zbliżone parametry, więc można kierować się ceną... WR841ND póki co odstawmy na bok (wiadomo ma lepsze parametry)... 10-15m kabla to spory odcinek - strata będzie więc dość duża (więc albo router postawisz koło anteny albo czyt. niżej)...

 

Najlepszym rozwiązaniem przy tych wszystkich parametrach/założeniach co podałeś byłoby:

Jako antenę nadawczą stawiasz Inteline 9dBi z krótkim kabelkiem (+ przejściówka z N na RP-SMA), podpinasz to do TP-Linka TL-WA730RE (AP z N 150Mbps - około 89zł),

z TP-Linka zjeżdżasz na parter kablem RJ45, a na końcu stawiasz albo ApPro 2405 (115zł, soft oparty na Linuksie i masa opcji konfiguracyjnych - jedyny minus to słaby zasięg i tylko G, ale skoro laptop ma być tylko okazjonalnie...), albo OvisLink WL-1600GL (120zł, lepszy zasięg chociaż też tylko G, i możliwość zmiany softu na chociażby Tomato - czyli też masa opcji konfiguracyjnych)...

 

Co do odbiorników - przy tych 80m, to spokojnie taka karta wystarczy - widoczność optyczna oczywiście jest ? Co do drugiego "klienta" - to również może być ta karta, ale antenę musisz sobie wymienić - spokojnie wystarczy panel interline 8dBi...

 

PS. antena nie działa w standardzie typu b/g/n, prędzej w paśmie 2.4GHz/5GHz...

 

Nic lepszego w rozsądnych pieniądzach nie wymyśle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie sieć chodzi na TD-8840 + DIR-300 w trybie PPPoE. Niestety, D-Link nie mój i muszę go oddać, więc szukam czegoś w zastępstwie. Sam TD-8840 nie daje rady, ciągle się wiesza, rozłącza, upload powoduje wzrost pingów do sekund itp, więc potrzebny dodatkowy router.

Potrzebny dobry QOS (czyli coś z obsługą tomato, dd-wrt czy podobnych), koniecznie PPPoE (bo w tej samej cenie niczego równie dobrego z PPPoA pewnie nie znajdzie), mile widziane dobre wifi, żeby móc wywalić jeden AP po kablu (pozostałość po samym TP-Linku, przy DIR-300 nie chciało mi się go na krótko wywalać), stabilna praca (TP-Link miał spore problemy, na DIR-300 jest lepiej ale też nieraz się zdarzają zwiechy/przycięcia, tyle że rzadziej i na krócej - być może jest problem z takim mocnym Neo daleko od centrali).

Do tej pory zwróciłem uwagę na

- Ovislink WL-1600GL

- D-Link DIR-300/DIR-600

 

ktoś jeszcze polecał jakieś TP-Linki - nie mam określonego budżetu, jeżeli warto dopłacić to przemyślę, ale ogólnie chciałbym coś w tym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...