Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mogę potwierdzić, że przy FSB 333MHz pci-ex można nie ruszać, tj. 100MHz pasuje...

Jedyny reset jaki mi się zrobił (ustawień biosu) to jak przez przypadek dwa razy pod rząd zresetowałem kompa...

 

Tak to 333MHz/100MHz stabilne od listopada do chwili obecnej.

 

btw. W sumie też mi Przemek ;) na imię.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już weszliśmy w rozmowę o taktowaniu PCI-e, to dodam coś od siebie :D

 

Moja płyta nie miała żadnych problemów przy FSB 413MHz, PCI-e ustawione na auto, jak ustawiałem ręcznie z przedziału od 98-109Mhz, to w ogóle się nie podnosiła. Żadnych resetów nie uświadczyłem :rolleyes:

 

Tylko się modlę, żeby mi czasem płyty nie wymienili na nową, bo nie wiadomo co by się trafiło :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Mam prosbe , prosze o wytlumaczenie bo cos mi nie bangla poprawnie. Tak , mam inne mobo niz w temacie , ale nie w tym rzecz. Poruszyliscie temat set fsb wiec dlatego pozwolilem sobie.

Dołączona grafika

A wiec...

 

Ustawilem pierwszym suwakiem zadane FSB , widze jakie ono jest. Ale nie ma tego o czym mowiliscie , to znaczy nie wiem jakie dac PCIE bo te nie zmienia sie gdy uzywam suwaka nr 1 , zmienia sie gdy uzywam nr 2 , ale u mnie wystepuja dziwne odczyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem pierwszym suwakiem zadane FSB , widze jakie ono jest. Ale nie ma tego o czym mowiliscie , to znaczy nie wiem jakie dac PCIE bo te nie zmienia sie gdy uzywam suwaka nr 1 , zmienia sie gdy uzywam nr 2 , ale u mnie wystepuja dziwne odczyty.

1) tam ma być jak piszesz. 1 suwak podnosi FSB, 2 suwak podnosi taktowanie PCI-E

2) nie patrz na te śmieszne wartości w zielonych okienkach zaraz przy suwakach

3) jak poruszysz 2 suwakiem to Ci się zmieni wartość pci-e i aktualną pokaże w drugiej tabelce tam gdzie jest 359/718/.../33,3

 

setfsb porusza suwakami oddzielnie, dlatego jak chcesz zobaczyć jakie pci-e odpowiada jakiemu fsb to musisz ustawić w biosie wymagane fsb, czyli np 359, a pci-e zostawiasz na auto. Uruchamiasz kompa, odpalasz setfsb i wtedy na 3 miejscu zobaczysz jakie pci-e ustawic pod biosem :)

 

w skrócie:

1. w biosie - fsb 359, pci-e - auto

2. wchodzisz do windowsa

3. w setfsb sprawdzasz jaka wartość jest na 3 pozycji (~105 przy 359)

4. w biosie ustawiasz pci-e na odczytaną wartość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzieki za pomoc. Problem jednak w tym , ze jesli u mnie cep nie idzie wyzej przez wlasnie pcie to i tak nie sprawdze tego. Na 360 nie botuje i pomyslalem sobie , ze moze ten program wlasnie mi to pokaze , ale jednak nie , skoro do windy nie wejde jako , ze przy 360 odpala mi sie na defie.

 

Serdeczne dzieki raz jeszcze , mowi sie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka. Po około 5 dniach działania mojego E2140 po OC na 2.8Ghz (351Mhz) i 1.35V (temp przy tym były w stresie: cpu 30 stopni, 1 rdzeń - 50stopni, 2 rdzeń - 55stopni), dzisiaj rano bios zresetował ustawienie cpu do standardowych ustawień. Spróbowałem wrócić do 2.8Ghz, ale komputer 2 razy nie wstał, po czym wrócił do 1.6Ghz. Tak samo było przy 2.7Ghz. Co się mogło stać?

 

Specyfikacja:

E2140 na Freezer 7 Pro

GA-P31-DS3L F9b

1GB OCZ Technology DDR2 800MHz Special Ops CL5 (przy 2.1V)

ASUS GeForce 8600GT

Zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC

80 Gb SATA 2 Maxtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

czy na nasze mobo bez problemu wejdzie Pentagram Karakorum? I czy nie będe mial problemu z włożeniem Ramu do żółtych gniazd?

Bo mialęm kupować 4GB ramu ale jednak myśle że szkoda mi kasy a różnica prawie żadna (troche szybciej wczytują gry ale graćza wiele nie gram wiec nie ma problemu) i w końcu wykminiłem że kupie sobie OCZ Reapery lub Platinium ale wolałbym z heatpipami ale czy sięzmieszczą pod Karakorum?

dzieki za odp

 

http://forum.pclab.pl/t351286.html

chyba powinno wejść

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Od paru godzin jestem posiadaczem P31-DS3L :) Mam pytanie - czy z poziomu biosu/windowsa jest możliwość kontrolowania wentylatorów podpiętych do gniazd na płycie? Oprócz wentylatora CPU. Jak narazie nie udało mi się znaleźć takiej funkcji w EasyTune i w biosie, ale moze cos przeoczyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo!

 

Dałem na proca 1,45V 9x 380Mhz i wstał, przeszedł SuperPi. Podbijałem jeszcze napięcia na FSB,i tych wszystkich.

na 9x 390 nei chce wstać, może trzeba ustawić to PCi ? Tylko na ile ?

 

raczej stabilnie (po 8h orthos'a) te 3400Mhz nie bedzie , ale chcę zobaczyć przy ilu wstaje i ile daje się z niego wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem radiator pentagrama + 40 mm wentylator + pasta artcic ceramique

 

czy aby zdemontowac obecny radiator i zalozyc nowy trzeba bedzie wyjmowac plyte ? <_<

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam takie chłodzenie (pentagram cu + artctic silver 5 + akasa 40x40mm 5V) - bez wyciągania nie da rady.

 

Aha i jeszcze jedno - u mnie te całe "kołeczki" dołączone do pentagrama nie chciały wejść - są nieco za duże. Radzę zdjąć te z boxa i dać na pentagrama - trzyma ok a wchodzi bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie chłodzenie (pentagram cu + artctic silver 5 + akasa 40x40mm 5V) - bez wyciągania nie da rady.

 

Aha i jeszcze jedno - u mnie te całe "kołeczki" dołączone do pentagrama nie chciały wejść - są nieco za duże. Radzę zdjąć te z boxa i dać na pentagrama - trzyma ok a wchodzi bezproblemowo.

na pewno skrozystam z porady:)

 

musze poczekac jeszcze na poczte polska, (wczoraj wyslali paczke ze sklepu) wiec teoretycznie dzis badz jutro powinna byc u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera zawsze mówiłem "nic innego niż asus" a coś mnie podkusiło do tych gigabytów. i teraz tylko żałuję :/ no ale przejdę do rzeczy. Mam problem z kartą PCI wifi PLANET WL-8310 V3 (chipset Atheros) - w pełni sprawna, na poprzedniej płycie wszystko grało. Gryzie się ona z płytą - podczas instalacji driverów zwis. I winda już się nie uruchomi po resecie. Próbowałem różnych sterów planeta oraz samych pod chipset athreos i to samo. Bios mam F8. Czy któryś z kolegów też miał jakieś problemy z kartami wifi pod PCI? Musze kupić teraz inne sieciówki i nie wiem co wybrać żeby znowu nie natrafić na konflikt sprzętowy... Chciałbym kupić też coś na atherosie (D-link DWL-G520 lub TP-LINK TL-WN551G) ale nie wiem czy płyta nie polubiła się z planetem czy może z samym chipem atheros. Proszę o opinie użytkowników tej płyty głównej. Może ktoś ma sieciówki wifi pod PCI to piszcie jakie macie i czy nie mieliście żadnych przebojów z nimi.

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez FLUFIAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera zawsze mówiłem "nic innego niż asus" a coś mnie podkusiło do tych gigabytów. i teraz tylko żałuję :/ no ale przejdę do rzeczy. Mam problem z kartą PCI wifi PLANET WL-8310 V3 (chipset Atheros) - w pełni sprawna, na poprzedniej płycie wszystko grało. Gryzie się ona z płytą - podczas instalacji driverów zwis. I winda już się nie uruchomi po resecie. Próbowałem różnych sterów planeta oraz samych pod chipset athreos i to samo. Bios mam F8. Czy któryś z kolegów też miał jakieś problemy z kartami wifi pod PCI? Musze kupić teraz inne sieciówki i nie wiem co wybrać żeby znowu nie natrafić na konflikt sprzętowy... Chciałbym kupić też coś na atherosie (D-link DWL-G520 lub TP-LINK TL-WN551G) ale nie wiem czy płyta nie polubiła się z planetem czy może z samym chipem atheros. Proszę o opinie użytkowników tej płyty głównej. Może ktoś ma sieciówki wifi pod PCI to piszcie jakie macie i czy nie mieliście żadnych przebojów z nimi.

 

Z góry dzięki.

Ja nie mam żadnych problemów , mam kartę wifi Edimax EW-7128g Wireless 802.11g 54Mbit + antenę kierunkową tp-link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. ten edimax jest na ralink-u więc już tyle wiem. czas goni więc nie czekając zamówiłem te chwalone TP-LNIK-i i zobaczymy czy płyta gryzie sie tylko z tym planetem czy z chipem atheros..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce podkrecic procka ale jestem totalnie zielony w oc , czy ktos życzliwie podesle mi linka lub opisze szczegolowo krok po kroku jak to wyglada na moim sprzecie?

oto moje parametry:

GIGABYTE GA-P35-DS3L Intel P35

Intel Core 2 QUAD Q6600 4x 2,4 GHz 1066FSB,8MBCache,LGA775

2x2048MB 800MHz Kingston

help :unsure:

 

wiem ze plytka ma 4 fazowy system zasilania proca i OC jest trudniejsze z moim quadem

Edytowane przez v4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce podkrecic procka ale jestem totalnie zielony w oc , czy ktos życzliwie podesle mi linka lub opisze szczegolowo krok po kroku jak to wyglada na moim sprzecie?

Twoje lenistwo* sięgnęło nieba....

 

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-47...tel-P31/247845/

 

 

*spałem 4h i jestem po 10,5h pracy - cały czas na nogach....

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...