Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwa pytanka. Pierwsze: troche mi głupio bo posaidam wersje BIOSu F1, czy możliwa jest aktualizacja na F9 (bez instalacji F2...F8)??

I Drugie pytanko: czy ktoś ma tą płytke z Core2 Duo E8400/ E8500, jeżeli tak to jak sie ona sprawuje.

Z góry dzieki.

Wystarczyło przeczytać post wyżej ;) Możesz wgrać od razu F9. Płyta działa bezproblemowo z Core2Duo E8xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rcicho

Oficjalnie 45nm wspiera bios od f9, jednak na f8 też działa wszystko okej. Starszych biosów nie sprawdzałem, więc Ci nie powiem jak to jest. Co do mnożników połówkoych - bez problemu, zarówno na F8 jak i F9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z biosów jeszcze wspiera 45nm? (chodzi mi głównie o f5).

Grzesiu jakie masz temperatury w Evereście?

Czy płyta P31 ds3l obsługuje mnożniki połówkowe np. 9.5?

 

Temperatur na prockach 45nm nie mierzy się w Everescie :) Wiarygodne odczyty pokazuje program RealTemp. Jak jeszcze miałem PDC 2180 to po podkręceniu na 2.66GHz w stress było max 60c, w idle koło 34-35c, wszystko na BOX.(z włączonym EIST i C1E) Na E8200 z wyłączonym EIST i C1E na 3.5GHz @ 1.1v mam około 42-44c w idle (przez te upały to nawet wyżej) i w stress 68-70c max(orthos). Też na boxowym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie problemu

 

Dzięki za odpowiedź.

 

W takim razie sprzedam swojego DFI 965 DARK,bo ona na tych Patriotach 2.2V nie wyświetla obrazu i jeszcze jakieś dwie diodki śię na czerwono na mobo świecą.

 

Ale może jeszcze dzisiaj kupię jakieś pamięci to może pójdzie.... a jak nie to kupie Gigusa na P31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Chcialem zupdate'owac biosa z poziomu windowsa (F9) ale podczas pracy zaczelo wywalac pelno bledow, po ponownym uruchomieniu TRUP. Wiec panowie, jak przywrocic bios? Czytalem na necie i probowalem metody z dyskietka, podobno rowniez powinno znalezc na HDD plik biosu, ale to rowniez nie dziala. Sam nie wiem juz co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Chcialem zupdate'owac biosa z poziomu windowsa (F9) ale podczas pracy zaczelo wywalac pelno bledow, po ponownym uruchomieniu TRUP. Wiec panowie, jak przywrocic bios? Czytalem na necie i probowalem metody z dyskietka, podobno rowniez powinno znalezc na HDD plik biosu, ale to rowniez nie dziala. Sam nie wiem juz co robic...

A wystarczyło przeczytać całą tą strone tematu ;) Również probowalem zupdateowac F9 z poziomu windowsa i równiez pojawiły się errory, a po resecie trup. Tyle, że ja wczesniej zapisałem plik z biosem F8 na C:. Komp po resecie się włączał, wyskakiwało coś, że niby szuka biosu ale nie znajdowało. Dopiero jak zrobiłem ClearCMOS to ten program od przywracania biosu zadziałał i sam znalazł plik i go wgrał na kość. Ostatecznie wgrałem F9 tym Qflashem ktory sie pojawia po wciśnięciu F12 podczas startu, czy cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie płytka dziś zrobiła DEAD :/ Zrobiłem upate biosu przez @BIOS (ściąganie najnowszej wersji z neta) i kupa jednym słowem.

 

Praca płyty wygląda mniej więcej tak:

wstaje... siada... wstaje... siada...

 

Nie pomagało ani resetowanie biosu ani nic więc pojechałem do sklepu i powiedziałem że chcę byle jaką ważne aby pod Dual-Core, DDR2 i grafę na PCIE spasowała. Co mogli mieć przy moim szczęściu? Asrock 4CoreDUAL-SATA2... jeszcze niedawno miałem taką, tyle że pod s.939 no i na Athlonie 64.

 

Nie wiem czy to na tej płycie normalne ale jednak kostka ramu nie działa (jednostronny GOODRAM). Może ktoś sprawdzić u siebie czy na gigabyte p31/p35 płyta działa w wyżej opisany sposób jeżeli nie ma w niej kości RAM??? Może jednak moja nie jest uwalona... ale kupić musiałem bo na styk miałem busa po 10 minutach jak się spieprzyło :/

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kondensatory muszą się naładować. To nie żaden problem. A co do długiego włączania się, sprobuj ustawić domyślny slot k. graficznej na PEG.

 

 

@ Do osób wyżej - tak to jest jak się tematu nie czyta całego :P Ja też flashowalem @BIOSem i opisałem swój problem, aby nikt nie powielał tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@ Do osób wyżej - tak to jest jak się tematu nie czyta całego :P Ja też flashowalem @BIOSem i opisałem swój problem, aby nikt nie powielał tego...

A tak, komu się chce czytać, tym bardziej jak jestem tu od pewnego czasu raz na x dni :)

Może to i na dobre wyszło - ta płyta główna co kupiłem jest na chipie VIA ale mniejszej wydajności nie zauważyłem, zawsze będe miał jakaś za pasówkę (i to jaką - obsługuje APG, PCIE, DDR1 i DDR2) bo komp często = pośrednie źródło zarobków. Szkoda kasy trochę no ale... lepiej że miałem 3 h a nie 30 dni przestoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne z tym ładowaniem kondensatorów, bo jak włącze do sieci komputer i chwilę odczekam to uruchamia się normalnie, a przecież kondensatory nie naładują się z napięcia doprowadzonego z zasilacza w stanie czuwania.

 

Ustawiałem slot na PEG i nic, czy może to byc podstawą do reklamacji płyty?

 

Zasilacz też ma rózne swoje układy...nie znam się na budowie zasilacza aż tak, więc Ci nie powiem dokładnie co, ale to normalne. Długie włączanie to nie powód do reklamacji, ten typ tak ma po prostu. Nie szukaj problemów na siłe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę nie bijcie. Dlaczego ?? Bo pierwszy raz od dawien dawna mam płytę opartą na Intelu i proca również też ;) Wcześniej, to tylko AMD.

 

Zakupiłem sobie tą płytę+E2180+Kingston i tu będzie pytanie.

 

Zestaw jeszcze nie złożony, a w tej chwili mam kość Kingstona 2GB 800'tkę CL5, czy ma szansę to odpalić po złożeniu ? (komponenty jeszcze w pudełkach). Mam możliwość ew. późniejszej wymiany jakby co na 2x1GB, Ale jakby chodziła to by została, chyba, że miałaby znacząco wpłynąć niekorzystnie na OC proca.

Drugie pytanko: Przeczytałem FAQ'iu z 1 strony i mam pytanie do kręcących procesory z serii E21xx.

Tam jest podany sposób na prościutkie podkręcenie z wyliczeń do 2,66, czy mająć GF8800GT 512MB, takie taktowanie już nie będzie przytykało karty, czy jednak trochę jeszcze trzeba by podnieść OC procesora ?

 

Dlatego, jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy i podał co trzeba i gdzie wpisać, żeby uzyskać tak ok 3GHz (jak się uda oczywiście). Chodzi mi przede wszystkim o bezpieczeństwo, żebym czasem coś nie poknocił.

Będę bardzo wdzięczny. Wiem, że może to wyglądać na lameriadę, ale przekopałem różne strony i pewne rzeczy są podawane w taki sposób, że nie za bardzo kumam o co chodzi w tym wszystkim. W A64 jeden z kolegów zrobił super kalkulatorek, gdzie przy zadanym taktowaniu, wyliczał jakie wartości i gdzie w bios'ie trzeba wpisać, żeby nie było niespodzianek.

 

Sorki za długi wywód, ale jak mówię, się nie przelewa z kasą, to i człowiek jest ostrożny, szczególnie, jak sam na to musiał zarobić, a nie dostał $$ od innych.

 

pozdrawiam,

 

Fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma szansę to odpalić po złożeniu ?

A czemu by nie miało?

 

Tam jest podany sposób na prościutkie podkręcenie z wyliczeń do 2,66, czy mająć GF8800GT 512MB, takie taktowanie już nie będzie przytykało karty, czy jednak trochę jeszcze trzeba by podnieść OC procesora ?

Imo będzie, 3 minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fiskomp - polecam TEN poradnik. Tez jeszcze 2 miesiące temu miałem AMD i nie wiedziałem za bardzo o co chodzi w Intelu. Jednak bardzo szybko się połapałem co i jak, bo to nic nadzwyczajnego nie jest ;) BTW, do 88GT lepiej byłoby mieć proca na 3GHz, zawsze to troche więcej markow/fpsow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło przeczytać całą tą strone tematu ;) Również probowalem zupdateowac F9 z poziomu windowsa i równiez pojawiły się errory, a po resecie trup. Tyle, że ja wczesniej zapisałem plik z biosem F8 na C:. Komp po resecie się włączał, wyskakiwało coś, że niby szuka biosu ale nie znajdowało. Dopiero jak zrobiłem ClearCMOS to ten program od przywracania biosu zadziałał i sam znalazł plik i go wgrał na kość. Ostatecznie wgrałem F9 tym Qflashem ktory sie pojawia po wciśnięciu F12 podczas startu, czy cos takiego.

Potwierdzam problemy przy Update biosu ;]

 

Update z f9e (beta) na f9 z poziomu windowsa: błędy i kaszanka

 

jak odpaliłem na nowo kompa to płyta szukała biosu na dysku, reset biosu, bios znaleziony i update przez Qflash :)

 

ta nowa wersja @bios jest chyba spartaczona - wczesniej nigdy nie mialem problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Byłem dziś w komputronie i oddałem im płytę, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu powinna być nowa bo ponoć nie bawią sie w diagnozy czy coś tylko od razu wymieniają.

 

Ciekawsze jednak inna sprawa - w tym tygodniu to TRZECI zdany im gigabyte, wszystkie padły przez bios... a miasto to nie wrocek czy warszawa tylko mieścinka ~90k chłopa... chyba coś ta firma skaszaniła, i to nie tylko z naszą płytką. Wszelkie inne biosy można było nawet @BIOSem spokojnie wgrywać i się nic przecież nie działo...

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fiskomp - polecam TEN poradnik. Tez jeszcze 2 miesiące temu miałem AMD i nie wiedziałem za bardzo o co chodzi w Intelu. Jednak bardzo szybko się połapałem co i jak, bo to nic nadzwyczajnego nie jest ;) BTW, do 88GT lepiej byłoby mieć proca na 3GHz, zawsze to troche więcej markow/fpsow.

Dzięki Ci wielkie, masz u mnie dług.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w komputronie i oddałem im płytę, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu powinna być nowa bo ponoć nie bawią sie w diagnozy czy coś tylko od razu wymieniają.

 

Ciekawsze jednak inna sprawa - w tym tygodniu to TRZECI zdany im gigabyte, wszystkie padły przez bios... a miasto to nie wrocek czy warszawa tylko mieścinka ~90k chłopa... chyba coś ta firma skaszaniła, i to nie tylko z naszą płytką. Wszelkie inne biosy można było nawet @BIOSem spokojnie wgrywać i się nic przecież nie działo...

Widze ze to chyba jakas masowa epidemia. Niezle namieszali z tym @BIOSEM i F9.

 

Czytajac te wszystkie posty dochodze do wniosku, ze nie ma co sie bawic z tym, oddaje plyte do serwisu niech oni sie tym zajmuja bo m juz rece opadly....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu ostatnich kilku postów zdecydowałem się na update biosu przez Qflash, chociaż wszystkie poprzednie wersje zawsze wgrywałem @biosem.

Wszystko poszło bez problemu, na początku myślałem, że przez ten bios nie działa mi sieciówka, ale to była [jak zawsze] wina mojego magicznego ISP.

Jedyna widoczna zmiana [z tego co zdążyłem zauważyć] to to, że układ głównej strony biosu trochę się pozmieniał.

No i wersja biosu. :wink:

post-149226-1217513391_thumb.jpg

post-149226-1217513416_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem wlasnie w Proline dac plyte na reklamacje, typ powiedzial mi ze wysylaja plytke do producenta i tutaj pytanie - czy sa jakies problemy z wymiana/naprawa mobo po nieudanym flashu? Zawsze wymieniaja/naprawiaja czy to od czegos zalezy? Aha i ile bede czekal na taki 'transfer' plyty do producenta. bo zapomnialem sie w serwisie spytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mi koleś z komputrona powiedział że się nawet w żadne sprawdzanie nie bawią - napisał na tym całym oświadczeniu serwisowym "Nie działa" i powiedział że powinno być szybko, wymiana na nową i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezle, u mnie koles nie byl az tak uprzejmy i mowil tak jakbym mial czekac na ta plyte pol roku :).

Troche mnie martwi fakt, ze typ znalazl rowniez uszkodzenie mechaniczne - ulamany kawalek gniazda IDE (oczywiscie to w niczym nie przeszkadza w dzialaniu), czy to moze jakos wplynac na reklamacje plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...