Skocz do zawartości
niesforny

Jak Długo ładować Te Akumulatorki?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek z góry przepraszam jeśli to nie ten dział. Miałem dać w "elektronice", ale po dłuższym zastanowieniu - tutaj (bowiem opisane tu akumulatory używane są tylko w aparacie).

 

Mianowicie - niedawno kupiłem wspomniane nowe akumulatorki o pojemności 2500 mAh NiMH (a dokładniej takie: http://skleppc.pl/index.php?m=os_item&id=14614)

 

Ładowarkę posiadam taką:

 

Dołączona grafika

 

Która z tyłu ma tabelkę:

 

Dołączona grafika

 

No i mam problem, bo nie wiem ile je ładować! w tabelce nie ma podanych czasów ładowania dla baterii tego typu (AA) i takiej pojemności (2500). Nie mam pojęcia...

 

Proszę, pomóżcie! Bardzo mi zależy na tych bateryjkach...

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie diody dla każdej pary aku. Zgasną, kiedy zostaną naładowane.

właśnie obawiam się, że nie zgasną. gdy kiedyś ładowałem stare akumulatory i zostawiłem je przez roztargnienie w ładowarce zbyt długo (zamiast 14 godzin, jak w instrukcji, tkwiły w środku chyba całą dobę), to diody nie zgasły, lecz ładowały dalej. sądzę, że ta ładowarka sygnalizuje jedynie proces ładowania, lecz nie gaśnie, gdy dobiegnie on końca. tak to byłoby dobrze, nie musiałbym obliczać sobie kiedy wyjąć bateryjki. co o tym sądzicie? zatem ponawiam prośbę, pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję! a zatem naładuję je w ciągu 26 godzin.

 

ale mówisz, żeby zmienić ładowarkę i akumulatorki, nie rozumiem... bateryjki są nowiutkie i ani razu nie były ładowane (póki co używam starych, o mniejszej pojemności), to są TE i - tak na moje niewprawione oko ;) - wydaje mi się, że nie są złe. prawda to?

 

a co do ładowarki, fakt, kupiłem ją w 2005, więc można uznać ją za staruszkę... hm, czy wiek dyskwalifikuje ją z dalszego używania?! powiedzcie, że nie! ;)

 

dobrze więc. czy chodzi zatem o to, że używając akurat tej ładowarki z tymi (nowymi) akumulatorkami, wykończę je? czy powinienem mieć do nich ładowarkę, która samoczynnie wyłączy się po naładowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ci dopiero! zawsze myślałem, że energizery są dobre... poprzednie (1300 mAh) akumulatorki kupiłem w 2005 r. i służyły mi dzielnie bez zarzutu do wiosny tego roku. wtedy skrócił się ich czas pracy, natomiast w te wakacje padły całkowicie. po czternastogodzinnym (jak zwykle) ładowaniu i zrobieniu kilku zdjęć na wyświetlaczu aparatu pojawiła się ikona rozładowania baterii! pomyślałem - nadszedł kres ich życia, trudno, dwa lata to i tak długo.

 

to mam nowy problem, o nazwie nowe akumulatory, które mogą byc niekompatybilne ze starą ładowarką... albo jak mówi SGJ, akumulatory mogą być felerne. ech! spróbuję ich używać w normalny sposób, naładować przez ~26h i zobaczymy co będzie się dziać.

 

spytam na przyszłość, jakie polecacie zamiast nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej ładowarki to ona nie zniszczy akumulatora ani go nie przeładuje ( max napiecie na ogniwo powinno byc 1.45V)

Jesli twoja ładowarka ma kompaktor w srodku który mierzy napiecie koncowe i odcina po osiagnieciu odpowiedniego napiecia to nie ma problemu, Zreszta ładowanie aku mniejszym pradem od 1/10Q jest dla nich lepsze. ( sam łauje swoje pradem 24 godzinnym)

 

Nie chodzi o ladowarkę tylko o aku energizera, które potrafia po kilku/kilkunastu naładowaniach padac.

SGJ dziwne ale jakos narazie takiego efektu nie zauwazyłem ani w pracy ani w domu.

 

Zalezne skad sa Enery... oryginalne japonskie maja górna zaslepke zielona a chinskie czarną... ( widac to w aku AAA one sa z chin)

Lub stosujesz "brutal force" przy ładowaniu czyli pradem wiekszym od 1/10 Q..

 

Dobrymi aku sa SANYO....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za rady!

 

czyli wniosek z tego taki, że ta ładowarka nie popsuje mi akumulatorków przy ładowaniu przez ~26 godzin, tak? może jeszcze dla pewności przepiszę co na niej napisali:

 

(są 3 przełączniki, test, charge, discharge)

 

poniżej

 

nimh & nicd battery charger

re v-629a

pri: 220-240v ac 50hz

sec: 4x (1.2 dc 120 ma 0.144va)

2x (9v dc 14 ma 0.126va)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezne skad sa Enery... oryginalne japonskie maja górna zaslepke zielona a chinskie czarną... ( widac to w aku AAA one sa z chin)

Lub stosujesz "brutal force" przy ładowaniu czyli pradem wiekszym od 1/10 Q..

AA, Made in Japan, ładowane ładowarką energizera, nie ma mowy o za duzym pradzie bo te ładowarki tak "nie potrafia", padaja. Zresztą był gdzies tu temat o acu i kilku osobom tez padały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA, Made in Japan, ładowane ładowarką energizera, nie ma mowy o za duzym pradzie bo te ładowarki tak "nie potrafia", padaja. Zresztą był gdzies tu temat o acu i kilku osobom tez padały.

Załoze sie o moje % ze chodzi o ta ładowarke :

Dołączona grafika

 

To jest szajs który szybko załatwia akumulatory.. w srodku jest tylko prosty ogranicznik pradu.... ( ale nie ma odciecia napiecia)( wiem bo ja rozbierałem)

Przeładowywuje je i dlatego enery padaja bo bezpiecznik cisnieniowy który aku maja w sobie moze sie nie zamknac i wodór który powinien byc wchłoniety przez elektrody zostaje uwolniony do atmosfery... spada ilosc elektrolitu i po aku.... nawet jesli sie zamknie to i tak jest zle...

 

Po 2 ni-mh nie powinny byc przegrzane do temperatury wiekszej niz 45C podczas ładowania... a ja juz nie raz wyciagałem GORACE aku z tej ładowarki...

 

Dobra ładowarka to podstawa...

 

Niesforny twoje aku powinny byc ładowane przez okolo 24H ( naładowanie aku 2.88Ah ) bo do aku trzeba władowac 130 -140% pojemnosci by aku zostało naładowane do pełnej pojemnosci. Relana pojemnosc to okolo 2450 mAh tych aku.

 

Sprawnosc ognia nigdy nie wynosi 100% pamietajcie o tym.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...